Skoči na vsebino

pomanjšanje slike


Priporočene objave

Kako bi lahko pomanjšal slike ki so slikane z preveliko resolucijo (pikslov) :?

Rad bi uporabil slike v profilu,pa mi napiše da so prevelike :wallbash: Kaj sedaj,prosim za pomoč! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi lahko pomanjšal slike ki so slikane z preveliko resolucijo (pikslov) :?

Rad bi uporabil slike v profilu,pa mi napiše da so prevelike :wallbash: Kaj sedaj,prosim za pomoč! :hmm:

Potegni si dol Irfanview, ga inštaliri, odpri sliko, ki jo želiš pomanjšati, potem klikneš zgoraj na zavihek Image, Resize/Resample in izbereš velikost v procentih, ali pa pikslih in še Save as ali Save in stvar je rešena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ima VSO image resizer,iz sem zelo zadovoljen.Čist anfag uporaba :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden izmed uprabnih in preprostih programčkov za to nalogo je tudi PIXresizer. Sedaj pa mislim, da imaš čez glavo dovolj programov za to :) Drugače pa se da sliko zmanjšat in osnovno obdelat tudi v Microsoft Office Picture Managerju, ki si ga verjetno dobil zraven Worda, Excela, itd...

Tu sem ti pa pripel PIXresizerPIXresizer.zip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za silo uporaben tudi program Paint(slikar) v Windows-ih. V meniju image potem strech/skew... nato tudi v procentih pomanjšaš.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa najrajši uporabljam brezplačni Picasa 3 (od googla). Meni je to najboljši (najpreprostejši & najhitrejši) pregledovalnik slik, obenem ima še opcijo osnovnega editiranja in tudi batch resizanja (označiš kire slike, in jih exportiraš v poljubni resoluciji, formatu...) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So slike resolucije 468x700 dovol velike za razvijanje na format 10x15, ali morem poslat v večji resoluciji?

To je kar premajhna bi reku, če želiš res lepe fotografije, pošlji čim večjo resolucijo in presenečen boš nad fotkami.

Je pa seveda vprašanje hitrosti internetne povezave, jaz si ponavadi zapečem slike na cd, ali jih dam na usb ključ in odnesem razviti

pa še narejene so v petnajstih minutah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!