Skoči na vsebino

Črni Kal


maus

Priporočene objave

kateri si bil pa ti? in zakaj nisi dal za kafe?

zato ker si se lih oblacla...za vami smo se usedli...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POČK :D

 

... pa počkal je tut letečman...

... un s provido je pa svetovni prvak... :OK:  ustrelu mimo Vikija napošrek direkt po levem pasu. Škoda da nisem imel telefona pri roki, bi bil danes na televiziji...in priporočil bi ga za glavnega junaka v novem filmu "Hitri in drzni" ... pa ko bi vsaj lovil katerega... na enega fanta s Kawasakijem se je spravil, ko je peljal (lahko bi rekli - zgledno po omejitvah).... in to je bilo med njima razlike kako minuto, pa ga je s provido gor ujel. Kdo je zdej tu junak... :OK:

 

Aja. ...pa nbena ni hotla z mano lizat sladoleda... :glare: .... razen maus...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uro nazaj 2x klukca (ki sm šou res sam do kamnoloma pa nazaj dol :P ) u dekanih vidu 2 zelenca ne bom reku da sm zihr sa se mi je zdelo 636 pa en Z ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. un s provido je pa svetovni prvak... :OK:  ustrelu mimo Vikija napošrek direkt po levem pasu. Škoda da nisem imel telefona pri roki, bi bil danes na televiziji...in priporočil bi ga za glavnega junaka v novem filmu "Hitri in drzni" ... pa ko bi vsaj lovil katerega... na enega fanta s Kawasakijem se je spravil, ko je peljal (lahko bi rekli - zgledno po omejitvah).... in to je bilo med njima razlike kako minuto, pa ga je s provido gor ujel. Kdo je zdej tu junak... :OK:

 

 

Ja, se ve kdo je bil.

Imel so tudi zasedo dol pri odseku za koper (mal naprej od prodajalcev sadja) - sem nekaj mahal pa tepu po čeladi nasproti vozečim, naj mal umirijo pa ne vem če kdo razume te signale al samo misli da imam premalo čelado.

 

Okrog ~18 ure je mož prišel še nafilat papirje v tisto škatlo za radar, takoj izza 180° ovinka nad vikijem. Ene dva al trije so skor ziher merkator pike nabirali glede na vožnjo gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem tako za gor kot za dol imel pred seboj gužvo počasnejših motoristov. Morda so me pa rešili. :D

Tisto radarsko kanto so imeli okoli 15. ure skrito za belim kangujem gor čisto na vrhu, kjer tropasovnica prehaja v dvopasovnico, obrnjeno v smer proti Kozini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je bil kangu 2 ovinka pred kamnolomom v smeri Kopra. Snemal je pa proti Kozini..Pa naj še kdo reče, da ni to filanje proračuna. Na tega 'junaka' v Vectri sem pa obtoževal objesne ter nevarne vožnje že v eni drugi temi pa ga je Borutt branil.

 

P.S Borutt - si ti policaj na motorju ali v vozilu? Si bil v petek na Ridah, kjer je bil 'zbor' provid? :D

 

 

P.S.S še eno vprašanje..kako je pa z luknjami v zakonu glede radarjev? Če so na avtocesti opozorilne table za meritev hitrosti, zakaj jih pri mobilnih ni? Ni bila včasih tukaj ena luknja v zakonu? Vem, da je nekaj časa poznani padel tako na radar, 500m kasneje ga je pa ustavil policist mu napisal kazen ter vse, vendar se je na to pritožil in je zadeva padla v vodo - oprostilna sodba. hmm...

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne ob 17.00 peljem po Črnokalskem klancu dol v smeri morja. Pri odcepu za Socerb - Podgurje sta na obeh straneh avtobusni postajališči in za postajališčem za gor je bil kontejner z merilcem hitrost. Gladko bi ga spregledal, če se nebi ravno nekdo motal okoli njega, ali ga je pospravljal ali postavljal nisem mogel razbrati.

Je pa sigurno bil nastavljen za v klanec gor.

Malce nižje provida v vektri masira voznika (bmw s1000rr), pred Črnim kalom pa itak še meritev z laserjem, hvala za vsa opozorila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj okrog osemnajste je bil tip s kontejnerjem in laptopom pri vasi Črni Kal na bus postaji ,upam da je meril za gor proti Kozini ker sm ga prepozno zagledou,vektra je pa tačas v Kozini kasirala,letečman pa mal naprej od odcepa za Klanec pri Kozini!Po mojem je tam pri vasi Črni Kal služil na polno! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce nižje provida v vektri masira voznika (bmw s1000rr), pred Črnim kalom pa itak še meritev z laserjem, hvala za vsa opozorila.

Tam pri laserju smo se samo ustavili, da sta mi napisala vzgojni ukrep. Greh sem storil že gor na hribu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za vsa opozorila.

 

Več kot mahat in se pokat po čeladi ni šlo, če bi mel wifi bi javu gor iz vikija, drugače pa so nedelje skoraj da rezervirane za igranje Pac-mana - rumeni motoristi in 4 duhci policaji se skozi preganjajo gor pa dol kot v risankah.

 

Žalostno in mogoče tudi malo ironično, da na tak način "skrbijo za varnost".

Posebaj velja za F1 voznike v providah, ki testirajo oprijem že tako v kurcu gum na švoh cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se včeraj POČK-nil. Videl kar nekaj znanih obrazov, samo sem se usedel k paru, ki je pobral torbico z dokumenti, ki sem jo izgubil na križišču v Kozini. Ko sem se odpeljal nazaj proti celini, sem prehitel enega na fz6, ki je lepo počasi kruzal gor po klancu. Ko sem ga pa malo kasneje preveril v ogledalih, je za njim v razdalji par deset metrov vozil siv Opel. Seveda sem šel malo čez 90, gas sem obrnil samo, ko sem se mu skril za ovinek  :grim , potem pa spet počasi. Je pa izginila tista konzerva še preden sem prišel na vrh, se je zgleda naveličal sledenja počasnel, kot sva bila midva s tistim, prej prehitenim  :kva2: . Kasneje sem zasledil samo še kontrolo od Kozine naprej in letečmana, ki je v ovinku s FJR priletel nasproti skoraj po ušesih. Dedcu se je zgleda fajn mudilo  :grim .

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POČK :D

 

... pa počkal je tut letečman...

... un s provido je pa svetovni prvak... :OK:  ustrelu mimo Vikija napošrek direkt po levem pasu. Škoda da nisem imel telefona pri roki, bi bil danes na televiziji...in priporočil bi ga za glavnega junaka v novem filmu "Hitri in drzni" ... pa ko bi vsaj lovil katerega... na enega fanta s Kawasakijem se je spravil, ko je peljal (lahko bi rekli - zgledno po omejitvah).... in to je bilo med njima razlike kako minuto, pa ga je s provido gor ujel. Kdo je zdej tu junak... :OK:

 

Aja. ...pa nbena ni hotla z mano lizat sladoleda... :glare: .... razen maus...   :P

Res je, sam jaz sem htel lizat s tabo pa nisi dal, prava zver si ;), ja provida pa naj dobi medaljo za varno vožnjo po črnokalskih ovinkih :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S Borutt - si ti policaj na motorju ali v vozilu? Si bil v petek na Ridah, kjer je bil 'zbor' provid? :D

 

Kaka pa je razlika, če je na motorju al pa v avtu? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je bil kangu 2 ovinka pred kamnolomom v smeri Kopra. Snemal je pa proti Kozini..Pa naj še kdo reče, da ni to filanje proračuna. Na tega 'junaka' v Vectri sem pa obtoževal objesne ter nevarne vožnje že v eni drugi temi pa ga je Borutt branil.

 

P.S Borutt - si ti policaj na motorju ali v vozilu? Si bil v petek na Ridah, kjer je bil 'zbor' provid? :D

 

 

P.S.S še eno vprašanje..kako je pa z luknjami v zakonu glede radarjev? Če so na avtocesti opozorilne table za meritev hitrosti, zakaj jih pri mobilnih ni? Ni bila včasih tukaj ena luknja v zakonu? Vem, da je nekaj časa poznani padel tako na radar, 500m kasneje ga je pa ustavil policist mu napisal kazen ter vse, vendar se je na to pritožil in je zadeva padla v vodo - oprostilna sodba. hmm...

 

Po vrsti, kot hiše v Trsti. 

 

Glede branjenja nekega objestneža bi imel pripombo. Ne zagovarjam takšne vožnje, kot jo tukaj opisujete. Takšna vožnja je obžalovanja vredna (če je res takšna). So pa ti "kao kobra 11" preveč "nesmrtni", kar se jim bo nekoč vrnilo ali pa obrestovalo.

Da pa ne boste samo nekaj stokali in jokali na tem forumu, vam predlagam pisanje pritožbe občanov nad vožnjo takšnega vozila (ker ne poznate voznika), katero pošljete na PU Koper in na PPP Koper. Če je vse to res, boste vaše trditve dodatno podkrepili z video posnetki. Ker tuljenje v luno ne pomaga, pomagajo samo dejanja. Vozilo z vgrajenim sistemom Provida si lahko marsikaj privošči, vendar so tudi tukaj omejitve, katere je potrebno upoštevati. Predvsem ne sme prihajati do ogrožanja.

 

Jaz uporabljam vsa razpoložljiva vozila, katera imamo. V petek in v soboto sem bil z motorjem. 

 

Luknje so v zakonu, ker so tam načrtno. Glede meritev hitrosti pa ni nobenih lukenj v zvezi z opozorilno tablo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj POČK....videna cikadina pa njen dragi(daytona pa tuono),kasneje viden se maus v spremstvu blondinke pa policaja (sklepam da je borutt)kratko a lepo....

 

S tisto bjondo mi je Maus hotel odvrniti pozornost  :kva1: , vendar je potem raje častil sladoled  :grim . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah tko kot so naredili italiani je zakon obvezne opozorilne table za merjenje hitrosti in to je to. Edino fer do vseh in sedaj merijo na mestih kjer je res potrebno in ne polnijo proračuna ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt, resnično je padla ideja na Vikiju, da bi posneli kako je peljala Provida mimo, navzgor, dobesedno po sredini cestišča, vozilo je dobesedno odnašalo, in ja, tudi šofer je imel težave proti koncu levega ovinka, ki ga je dodobra zaneslo in rit vozila odnesla za kak meter, spustil gas in se ujel, ter nadaljeval na polno, vendar najbolj smešno je pa bilo to, da ni bilo nikogar pred njim, pa niti kako minuto ne, najbolj žalostno pa to, da so nam rojile ideje in misli, in zato je stekel pogovor o tem kaj bi se zgodilo da se je nekdo, ni važno motorist ali katerokoli vozilo, po mojem bi bil ogrožen tudi kolesar, če bi se pripeljali nasproti, pa ne glede na to al bi vsi po vrsti divjali ali pa normalno peljali, bi se lahko tragično končalo, in ja se sam zavedam in še marsikdo od nas, da se vsi kdaj peljemo preko zakonov in nevarno in tako naprej, ampak ne pomeni to da nas vseh ni treba še bolj ogrožati in nas dobesedno lahko tudi ubija nekdo, ki je svoj poklic namenil temu, da nas varuje, nas kaznuje, ter daje napotke in nasvete varne vožnje, vsak od nas dela prekrške in ogrožamo sebe in druge, zato tudi ni pametnega opravičila za takšna dejanja, zato tudi osebam z uniformami, ki so izšolani za dobra dela in dejanja, si določeni posamezniki, verjetno mislijo ker sem to kar sem SMEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Se opravičujem posameznikom in policistom, če sem koga užalil, ker vse itak ne SMEMO metati v en koš, vendar tisti ki so opravičeni do teh kritik, se pravi govorim in o objestnih motoristov in voznikov osebnih vozil in na kratko vseh udeležencev na cesti,

 

SE NAJ VPRAŠAJO ČE JE TO POTREBNO IN ZAKAJ !!!!

 

Hvala na branju, sem zatežil na polno vem, ampak takšno je samo moje MNENJE :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem šel ob pol 7h iz Kopra proti Ljubljani. Prvo sem v Dekanih srečal letečmana na FJR 1300, ki je preko polne črte ravno pred ovikom prehiteval avto (sem se moral umakniti), policajem je očitno oproščeno. Na črnem kalu mi je potem nekdo z R6 nakazal na radar (hvala), ki se je nehajal ravno nekaj 100m naprej od 180 stopinjskega ovika (kjer je 60 omejitev). En tip je ravno nekaj čaral okoli škatle za smeti. Malo pred Kozino sem srečal provido, ki je ravno "obdeloval" motorista. Takrat še nisem bil prepričan ali gre za provido, ker so bili skriti med stebri viadukta. No potem so me z vectro ujeli ravno med Kozino in Divačo. Za menoj so prileteli pomoje 200 na uro po mojem občutku. Aja pa z ugasnjenimi lučmi  :OK: . Jaz lepo 90 kot nedolžno jagnje, pa so hitro obrnili. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Da pa ne boste samo nekaj stokali in jokali na tem forumu, vam predlagam pisanje pritožbe občanov nad vožnjo takšnega vozila (ker ne poznate voznika), katero pošljete na PU Koper in na PPP Koper. Če je vse to res, boste vaše trditve dodatno podkrepili z video posnetki. Ker tuljenje v luno ne pomaga, pomagajo samo dejanja. Vozilo z vgrajenim sistemom Provida si lahko marsikaj privošči, vendar so tudi tukaj omejitve, katere je potrebno upoštevati. Predvsem ne sme prihajati do ogrožanja.

 

Žal mi je ampak ne verjamem da bi bilo kaj bolje po tem, da bi kaj ukrepali, če sploh bi, nikjer v medijih še nisem opazil ali prebral, da je kak policist bil kaznovan, oziroma obravnavan, glede svojih dejanj, v službenem času, razen če je to kakšna skrivnost, in ni za javnost, če pa je tako pa podpiram da takšna ali drugačna dejanja ne smejo biti in so obravnave in kazni iste kot na nas navadne udeležence v prometu :)

 

 

Sicer to ni tema za takšne zadeve, zato bom raje nehal s tem gobezdanjem, in komaj čakam enga dobrega Hambija z mojo pupo, in lepe vožnje po Črnokalskih ovinkih, aha pa naj se slovenija zbudi in naredi eno dirkališče za nas objestneže, ne pa da dajemo služit onim preko meje ;)

Popravljeno . Popravil SANJIN-MIXON
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz razumem, da merijo hitrost na Planini, Logatcu, Vrhniki, Črnem Kalu(naselju), sej je to naselje in je res potrebno paziti(vseeno mislim da imamo kazni prehude in bi morali uvesti alternativne kazne-določeno število javnih del, obisk rehabilitacijskega centra, pomoč otrokom s posebnimi potrebami), ne razumem pa teh bedastih meritev na prazni cesti, kjer samo filajo proračun.. Me resno ima da bom začel nosit s seboj črn sprej in k bom vidu radar mu bom celo lečo pošpricu, pa nej potem še koga slika :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz razumem, da merijo hitrost na Planini, Logatcu, Vrhniki, Črnem Kalu(naselju), sej je to naselje in je res potrebno paziti(vseeno mislim da imamo kazni prehude in bi morali uvesti alternativne kazne-določeno število javnih del, obisk rehabilitacijskega centra, pomoč otrokom s posebnimi potrebami), ne razumem pa teh bedastih meritev na prazni cesti, kjer samo filajo proračun.. Me resno ima da bom začel nosit s seboj črn sprej in k bom vidu radar mu bom celo lečo pošpricu, pa nej potem še koga slika :D

 

Ko ti bo na prazni cesti iz gozda srna skočla, jo pošprejaj v oči. Malo offtopic glede prazne ceste itd...Si vido kdaj srno pri vikiju? Jaz sem imel vedno srečo, da sem pil takrat kavo. Lih tolk o prazni cesti in "divjanju" in izmikanju srni al pa čemu drugemu pri večji hitrosti.

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!