Skoči na vsebino

Črni Kal


maus

Priporočene objave

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Vcer sm se avtal cez crni kal. Ni blo parkinga, nism smel kavice spit. Je blo pa precej kontrol ob cesti. Prva med Petrinjami in Kozino, druga pred Divaco, krizisce za skocjanske, so ze imeli v primezu par motorjev. Po kroziscu sta me prehite dva s CE registracijami, ktm adv in gs1200. Odpeljali so s CBR ki je pred mano vozil od kozine. Vse tri je nekje pobrala provida in jih obravnavala na Razdrtem. 

A to je zdej redna praksa na tej relaciji? Ni blo prvic da se je previdnost izplacala, pa zelo redko peljem tam. 
 

ps, ce na vikiju ni prostora. kdor ma rad sladko in kavo, www.konna.si na kozini. Jako fino. 

aja še to .. ja na tej relaciji se gremo eno igrco .. oni se skrijejo mi jih iščemo... če jih ne najdemo, oni najdejo nas ... tako, na tej relaciji nisi nikoli sam :P

ampak v nedeljo jih res nisem nikjer videl oziroma so se provide vozile v nasprotno smer :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

aja še to .. ja na tej relaciji se gremo eno igrco .. oni se skrijejo mi jih iščemo... če jih ne najdemo, oni najdejo nas ... tako, na tej relaciji nisi nikoli sam :P

ampak v nedeljo jih res nisem nikjer videl oziroma so se provide vozile v nasprotno smer :D 

 

tebe se bojijo :P

ns navadne smrtnike pa jebejo :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, maus said:

aja še to .. ja na tej relaciji se gremo eno igrco .. oni se skrijejo mi jih iščemo... če jih ne najdemo, oni najdejo nas ... tako, na tej relaciji nisi nikoli sam :P

ampak v nedeljo jih res nisem nikjer videl oziroma so se provide vozile v nasprotno smer :D 

 

vi se kr špilejte. otroc.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

vi se kr špilejte. otroc.... :D

se je Marjan pred mano pelju iz Postojne do Žusterne in nazaj, tako, da ni bilo panike 😛

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, maus said:

se je Marjan pred mano pelju iz Postojne do Žusterne in nazaj, tako, da ni bilo panike 😛

sej to je lepo. skrivalnice so skupinska igra. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Kugelschreiber said:

A to je zdej redna praksa na tej relaciji? Ni blo prvic da se je previdnost izplacala, pa zelo redko peljem tam. 

Je kar redna praksa vsaj zadnji dve leti. Ni tako, da jih skoz srečuješ, so pa pogosto tam. Največkrat jih vidim okrog Divače in Senožeč. Med Kozino in Koprom pa se ne vozim dosti. tako da za to relacijo ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ena zgodbica kak mesec nazaj... sicer ne s Črnega kala... ampak čisto z druge strani.... od Petrine proti Kostelu:

 

... takoj čez mejo me prehiti en mudel z Repsolko... lepo peljeva (z ženo) naprej do gozdička, do prvih ovinkov ... no, tam pa od daleč vidim taistega motorista, ki pelje lepo počasi za enim avtom... ko ju dohitim, vidim, da pred njim lepo poooočaaaasi pelje policaj v službenem avtu... no... in gremo počasi en za drugim... 50.. 60... 65 na uro... potem je policalj bil zelo uvideven in je pri Kostelu zavil na parkirišče... čez 100m mudel na Hondi gassa, pa na koleno... jest pa z avtom za njim. ... lepo ene 50-100m razdalje.  ... nakar model začne postopoma zmanjševati... bil je vidno živčen, nakar je ustavil na avtobusni postaji čez nekaj ovinkov... jaz tudi zmanjšam, ker nisem vedel, a je kej narobe al kaj.... grem počasi naprej... no in potem spet spelje mutorist..in gre naprej za mano.

...šele pol mi je užgalo, kaj sem ubogemu revežu naredu..  :slap:

Nauk zgodbe: 

Vsakršna podobnost mojega osebnega vozila s službenimi providami je zgolj slučajnost in ni bilo namenjeno zjebati ovinkov motoristu.  🙄

.. .če si tu gor na forumu... ti plačam Radler 0,0 .....  :D 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozte se po omejitvah in problemi čudežno izginejo :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

A to je zdej redna praksa na tej relaciji? Ni blo prvic da se je previdnost izplacala, pa zelo redko peljem tam.

Že kar nekaj let je to redna praksa. Tudi s helikopterjem paradirajo vsako nedeljo, ko je dirka.

pred 2 urami, maus pravi:

js tut včer pihnu do Žusterne in nazaj ... mene ni noben kontroliral, pa tudi kontrol nisem videl ... so dobili obvestilo, da grem jaz in se poskrili :P 

Imaš enako teorijo kot moja tašča! Ko skoči predte, moraš samo pogumno nadaljevati v svojem ritmu, ni vrag, da ne odskoči nazaj 🤦

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, 3nity said:

Že kar nekaj let je to redna praksa. Tudi s helikopterjem paradirajo vsako nedeljo, ko je dirka.

Kaj vse zamujam… 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

paradirajo, kasirajo, občasno tudi silijo motorista v prekršek.

Pravkar prebral na FB in ker sem bil taki zadevi tudi priča pred leti, pa se nisva s kolegom pustila zmesti, so ga ribal pa na Kalu za prepovedane droge in seveda oba kalska ovinka (jaz sem srkal kavico tačas) mu vozila dober meter od zadka motorja.

 

tule je pa zapis:

https://www.facebook.com/share/p/x54eMYrEUqEm1Y8B/

Prevozil pol Italije niti enega bližnjega srečanja s policisti razen prijetne kavice, na pumpi z dvema policistoma na motorju. Prideš v Slovenijo pa cela štala, na vsakem vogalu stojijo na regionalnih cestah. Vsi, ki me poznajo vedo, da nikoli nisem blatil policije, nasprotno, na raznih tekmovanjih s ponosom branil barve slovenske policije. Včerajšni dogodek in ravnanje policsta v modrem avdijo reg. NM pa ni normalen niti za paciente posebnih ustanov. Še danes trdim, da niso policisti krivi, če vozimo prehitro in, da sami skrbimo za proračun, katerega polnijo zaradi naše morda prehitre vožnje. Tokratno dogajanje policista pa je preseglo celo Holivudsko sceno. Vse se je dogajalo nekje od Dekanov do znaka omejitev 70km/h nekaj km pred Kozino. Za menoj pripelje moder avto NM registracije in takorekoč se skoraj parkrat zaleti od zadaj v motor. Mislim si, človek je pijan ali pa nek objestnež. Pospešim, da se mu oddaljim, on po gasu. Dvakrat mu pokažem, naj gre mimo, če se mu kam mudi. Nič, on še vedno dobesedno na zadku mojega motorja. Ja omejtev je 90km/h in grem prehitevati voznika osebnega vozila, ki vozi cik cak po vozišču in voznik veselo tipka po mobitelu, prehitim seveda z večjo hitrostjo kot je omejitev in vožnjo zopet prilagodim omejitvi in glej zlomka, spet moder avdi tik za menoj. Pred menoj svetlo modro vozilo, ki se umakne skrajno desno in seveda grem mimo, med tem pa voznik avdija začne isto vozilo prehitevati v škarje in posledično ogroža varnost na cesti. Da smo si na jasnem, brez lučk in sirene. Zagledam znak omejitev 70km/h takoj zmanjšam in takrat se zasliši sirena na modrem avdiju in prižgejo se modre luči. V momentu zapeljem s cestišča in ustavim. Očitno je možakar zaprisežen sovražnik motoristov, ima osebnostnjo motnjo, kajti takega nekorektnega obnašanaja še nisem doživel. Žalostno med tem, ko v kolonah na avtocesti stojijo in pacienti vozijo 90km/h po prehitevalnem pasu in posledično delajo kolone in kolone na avtocesti se specializirana enota za nadzor prometa izživlja nad motoristi po regionalnih cestah, namesto da bi urejali in skrbeli za promet na avtocesti.
Tisti, ki poznate mojo soprogo veste, da je povsem mirno bitje, no tokrat pa so tudi njej dvignili tlak. Ravno tako, soproga po službeni dolžnosti sodeluje velikokrat s policisti, ampak takega primitivnega odnosa pa še ni doživela.
Prevzamem vso odgovornost in ja sam sem kriv, če me ujame radar, tokrat pa ne gre samo za mojo prehitro vožnjo, temveč nekorekten postopek policista, da ne omenjam njegovo vožnjo za menoj brez varnostne razdalje. Moja vožnja je bila povsem prilagojena cestnim razmerami z razliko od njegove vožnje. In ja posnetek bo na sodišču marsikaj pokazal, predvsem kako je policist ogrožal varnost drugih udeležencov v prometu, vkjučno mojo varnost.
Vsem želim srečno vožnjo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem poklicu najdeš osebe, ki so neprimerne za poklic ki ga opravljajo in jih je treba čimprej odstraniti.

 

:mad:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bom mel tega, me nit provida ne ustavi :P

 

kawasaki-h2-sx-hydrogen-01.webp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Ko bom mel tega, me nit provida ne ustavi :P

 

kawasaki-h2-sx-hydrogen-01.webp

.

... jest bi pa sam zadnje kufre naročil, če lahko :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, pik1 pravi:

.

... jest bi pa sam zadnje kufre naročil, če lahko :kva2:

a boš vodik tovoru?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

a boš vodik tovoru?

 

.

... ne, men je sam oblika kufrov vseč :eek:

... ker bi not lahko spravil velik paštet, ko bi šel na kakšno daljšo furco :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

Prevozil pol Italije niti enega bližnjega srečanja s policisti razen prijetne kavice, na pumpi z dvema policistoma na motorju. Prideš v Slovenijo pa cela štala, na vsakem vogalu stojijo na regionalnih cestah.

Podobno, ampak manj dramatično, se tudi jaz doživel, ko sem šel iz Nemčije. 400 km po Nemčiji, 200 km po Avstriji, vse po regionalnih cestah, pa nisem videl policajev. Zapeljem čez Alpe in takoj v Kranjski gori kontrola in potem še ena v Naklem. So bili kar malo razočarani, da nisem vozil prehitro in da nimam nič predelenega mopeda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa je v Švici (na srečo ni moja izkušnja)

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/23/2024 at 9:19 AM, ftp said:

Tako pa je v Švici (na srečo ni moja izkušnja)

 

S takim prekrskom pri nas za rizlo zgresis tombolo. 2km/h vec pa bi blo 1200+18 tock. Ajd, polovica je 600. Ampak obsedis, tako kot sta ta dva. Cakas kombi. Po SLO se nek cajta ne smes vozit…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

S takim prekrskom pri nas za rizlo zgresis tombolo. 2km/h vec pa bi blo 1200+18 tock. Ajd, polovica je 600. Ampak obsedis, tako kot sta ta dva. Cakas kombi. Po SLO se nek cajta ne smes vozit…

Najprej počakaš da grejo in se odpelješ. VD ti ga v bistvu drugi dan vrnejo, potem čakaš sodnika, ki ti ga najprej odvzame, poveš da imaš otroke, da si odvisen od vozniške,... bla, bla, bla, narediš tečaj varne vožnje, zdravniški pregled in ti ga vrnejo. Te stvari narediš še preden prideš do sodnika, tako da je odvzem dosti krat zelooo kratkotrajen.

Iz prve roke ti povem, da je zelo, zelo malo trajnih odvzemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, ftp said:

Najprej počakaš da grejo in se odpelješ. VD ti ga v bistvu drugi dan vrnejo, potem čakaš sodnika, ki ti ga najprej odvzame, poveš da imaš otroke, da si odvisen od vozniške,... bla, bla, bla, narediš tečaj varne vožnje, zdravniški pregled in ti ga vrnejo. Te stvari narediš še preden prideš do sodnika, tako da je odvzem dosti krat zelooo kratkotrajen.

Iz prve roke ti povem, da je zelo, zelo malo trajnih odvzemov.

Ja ja, postopke za domacine poznamo. Hehe. K sreci le z druge roke.  Primerjal sem turisticno izkusnjo. Taljan bi enako obsedel na bržini. 
 

moram pa rect da sem fud jaz kako leto zvel u strahu pred posto iz Svice. V mraku in dezju sem raje zapeljal skoz oranzno/rdec semafor kot nasilno zaviral. Fleš je blisknil z dveh strani, da me je kr oslepelo 🤣 

 

k sreci nismo dobili nic, po 3letih me je nehalo skrbet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!