Skoči na vsebino

Črni Kal


Priporočene objave

Borut lahko napišeš še enkrat (vem da si enkrat že napisal vendar ne dobim več) 

 

Kolikšna je minimalna razdalja provide  v času opravljanja meritve ?

 

10. člen

Meritve hitrosti pri mobilnem merjenju s sledenjem so dovoljene ob upoštevanju naslednjih zahtev:

-       merjenje hitrosti je treba izvajati na najmanj 200 m dolgem odseku;

-       pri izmerjenem rezultatu se pri merjenjih hitrosti upoštevajo naslednje varnostne razlike:

Varnostna razlika

Najkrajša dolžina odseka merjenja [m]  200  500  1000  2000

Enakomerna razdalja                            15    10     8       6

Prosto sledenje                                     15    10     8       6

Po fiksnih točkah                                   –      10     8       6

Tabela 1: Varnostne razlike pri merjenju hitrosti s sledenjem

 

Pri hitrostih do vključno 100 km/h je varnostna razlika podana v km/h (absolutna vrednost), pri hitrostih nad 100 km/h pa v odstotkih (relativna vrednost). Podana varnostna razlika se do rezultata merjenja do vključno 100 km/h odbije od izmerjene vrednosti, pri rezultatih nad 100 km/h pa se varnostna razlika izračuna in nato odbije od izmerjene vrednosti.

Pri izračunanih povprečnih hitrostih se merilni rezultat zaokroži na polni kilometer navzdol.

11. člen

Pri merjenju hitrosti s sledenjem je izmerjena hitrost aritmetična srednja vrednost hitrosti vožnje na celotnem območju merjenja.

Pri merjenju hitrosti s sledenjem je treba upoštevati naslednje zahteve:

-       merilno vozilo v času meritve ne sme prehiteti kontroliranega vozila;

-       na koncu merjenja mora biti razdalja med merilnim vozilom in kontroliranim vozilom enaka ali večja kot na začetku merjenja;

-       merjenje je treba izvajati na naslednjih najmanjših odsekih:

a)       200 m na odsekih z največjo dovoljeno hitrostjo do vključno 90 km/h;

B)       500 m na odsekih z največjo dovoljeno hitrostjo nad 90 km/h;

-       če se pri merjenju hitrosti s sledenjem uporabljajo naprave za slikovno dokumentiranje z zoomom (objektivom s spremenljivo goriščno razdaljo), mora biti nastavitev zooma vidna na posnetku in se med merjenjem ne sme spreminjati;

-       na zahtevo voznika kontroliranega vozila mu mora biti omogočen takojšen ogled zabeleženega poteka merjenja;

-       pri izmerjenem rezultatu se pri merjenjih hitrosti upoštevajo varnostne razlike, ki so določene v tabeli 1 iz prejšnjega člena;

-       pri izdelavi slikovne dokumentacije je treba izdelati najmanj tri posnetke, in sicer ob začetku merjenja, ob koncu merjenja in zunaj merilnega območja.

Pri merjenju hitrosti s sledenjem in z uporabo tahografa, računalnika in registratorja vožnje je za evidentiranje poteka meritve treba izdelati slikovno dokumentacijo in zapis, na katerem so zabeleženi čas začetka meritve, čas konca meritve, prevožena pot v času meritve, nastavitev zooma ter izmerjena vrednost hitrosti v merilnem odseku.

Pri merjenju hitrosti s sledenjem in z uporabo tahografa, računalnika in video sistema:

-       mora kontrolirano vozilo med merjenjem stalno snemati kamera;

-       se za evidentiranje poteka meritve izdela slikovno gradivo, na katerem je razviden potek celotne meritve. Na slikovnem gradivu morajo biti evidentirani čas, prevožena pot, trenutna hitrost merilnega vozila, števec okvirjev slik, nastavitev zooma in izmerjena vrednost hitrosti v merilnem odseku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kok jaz nobene provide tam ne srečam ,pa prov rad bi videl da me enkrat zmerjo ,da vidm kok sploh gre KTM  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kok jaz nobene provide tam ne srečam ,pa prov rad bi videl da me enkrat zmerjo ,da vidm kok sploh gre KTM  :P

prjatu, tebe STACIONARC ulovi, niti provide ne rabijo :P

itak se je najbolje včasih voziti po predpisih :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno je tista cesta rezervirana samo za tahude motorist in provide. ostali smrtniki bulše da se je izognemo. pač zaradi lastne varnosti in tudi zato, da ne motimo dirkačev ki iščejo idealno linijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno je tista cesta rezervirana samo za tahude motorist in provide. ostali smrtniki bulše da se je izognemo. pač zaradi lastne varnosti in tudi zato, da ne motimo dirkačev ki iščejo idealno linijo...

Go hard or go home, duuuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js nisem bil se nikoli jezen na nobenega ce mi je linijo pokvaru :grrr Kapo dol tistim ki po taksnem vremenu drsajo s koleni :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno je tista cesta rezervirana samo za tahude motorist in provide. ostali smrtniki bulše da se je izognemo. pač zaradi lastne varnosti in tudi zato, da ne motimo dirkačev ki iščejo idealno linijo...

 

Pravi hud motorist po prešaltal na linijo za prehitevanje niti ga ne vidiš  :OK:  Sigurno bi prej on tebe videl ko mu blendaš da se umakne  :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js nisem bil se nikoli jezen na nobenega ce mi je linijo pokvaru :grrr Kapo dol tistim ki po taksnem vremenu drsajo s koleni :notworthy:

 

Čuj, ti večino dneva (časa) preživiš pri Vikiju? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj, ti večino dneva (časa) preživiš pri Vikiju? :)

Ja skoraj vsak dan po sluzbi skocim na kafe,pa pridejo se 3-je znani dirkaci vikija pa malo poklepetamo pa se zavlece in pol domov kot po jajcih :ninja:

S palca mozem sem se 1x zmenu pred cajtom da naj spremlja kolko js vozim tam mimo 60-70,in naj neha srat,in se je malo calmal...

Popravljeno . Popravil Ciko86
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popoldne 3x policaj na bmw,1x megan,vectra pasat,zjutraj se audi bel,vse so dali na cesto :ninja: a tistega starega bmw-ja 320 al kaj je ze bil se imajo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!