Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

:) Lep pozdrav vsem!

Super forum, velik zanimivh stvari se najde. Cestitke. :OK:

Js bom postal novopeceni lastnik motorja, narocil sem ga ze in naj bi prisel cez 2 tedna. Ker so prodajalci exstra sumljivi, me zanima kako lahko preverim, ce je motor res nov in ne razstavni ali testni model. (dobil naj bi kao zadnjega). Js mislm da:

1.Lahko pogledam kilometre na števcu

2.Ali imajo gume ko so nove rdeče črte?

3.Obraba sedeža, hmmm zmankal idej

Prosim za nasvet, ideje. Hvala. Lp

Ko si pri prodajalcu in rečeš "eto takega hočem", si mimogrede še številke okvirja prepišeš. Poznam primer, ko je kupec izrecno novega hotel, pa so rekli no problem, pa so mu vseeno hoteli podturiti tistega, ki je bil pozimi v salonu, in je človek zaradi tega dobil 50 jurjev skonto, ko jih je "razkril".

Je pa po drugi strani vseeno, če motor stoji 1 mesec v salonu, a ni? Važn da se kakšni bed*** niso vozili z njim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej še malo zavorne ploščice, pa ključavnico če ne kaj porisana od start ključa, pa izpuh če je že kaj črn oz siv, pa stopalke če so na spodnji strani kaj podrgnjene od morebitnega polaganja, hladilnik hladilne

tekočine odtisi od udarcev kamenja. No to so npr znaki ki kažejo če je bil motor vožen (npr. testni)

ali ne, takih delov ponavadi ne zamenjujejo, ali pa vsaj pozornosti ne polagajo nanje.

No če pa motor stoji v salonu je pa itaq vseeno, saj lahko stoji tudi v centralnem skladišču tako,da to nima nekega pomena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql. hvala.

V bistvu je res vseen ce je v salonu stal (poudarek na stal)

A notranjost izpuha (bom probu s prstom) pri novem motorju nebi smel biti črn (To kar testirajo v tovarni in vrjetno ga tudi v stacuni sprobajo ce dela)?

Motor pride iz tujine in ni nobenih cifr al pa ostalega. samo kdaj naj bi prisel in kateri model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo!

K temu, kar je napisal fičo, ni kaj dosti dodati. Res izčrpno...

Jaz imam zelo slabo izkušnjo pri nakupu motorja iz tujine (kar pa seveda ne pomeni, da so vsi motorji od tam slabi). Več o tej izkušnji si lahko prebereš v moji objavi na forumu "ostalo"/"najboljši in najslabši serviserji".

Predvsem ne bodi naiven in ne zaupaj prodajalcem kar tako. Četudi ti tako svetujejo kakšni "prijatelji". Posel je pač posel. In uvoz motorjev trenutno cveti. Stvar dobro preveri, pojdi na poskusno vožnjo, pelji motor k dobremu mehaniku itd...

Veliko sreče!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Lep pozdrav vsem!

Super forum, velik zanimivh stvari se najde. Cestitke. :OK:

Js bom postal novopeceni lastnik motorja, narocil sem ga ze in naj bi prisel cez 2 tedna. Ker so prodajalci exstra sumljivi, me zanima kako lahko preverim, ce je motor res nov in ne razstavni ali testni model. (dobil naj bi kao zadnjega). Js mislm da:

1.Lahko pogledam kilometre na števcu

2.Ali imajo gume ko so nove rdeče črte?

3.Obraba sedeža, hmmm zmankal idej

Prosim za nasvet, ideje. Hvala. Lp

Moj nasvet je takle: Kupi tam kjer je servis in prodaja ,če kupuješ nov motor-model 2006 pride po naročilu na paleti zapakiran,takrat naj te pokliče ,da preveriš in ponavadi ,če plačaš dobiš tudi dokumente,Vse ostalo pa ga nemoreš kontrolirat ;kolesa lahko komplet da od novega drugega motorja -lahko se da gor nove gume,auspuh je črn,če laufa smo par minut pod čokom (če ni z vbrizgom),potemni pa vseno,števec pa sploh ni problem,če je navaden pri elektronskem je malo težje.(napiši znamko motorja bilo bi lažje. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč pri nakupu motorja; :hmm:

Manjka mi še šeststo jurjev! :naughty:

nič lažjega...pojdi na banko, ti bojo z veseljem 'podarili' ta 'drobiž' :whistle: :devil: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim pomoč pri nakupu motorja; :hmm:

Manjka mi še šeststo jurjev! :naughty:

amater, jaz rabim vsaj 2,5 mio :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem ducatistom.

Sem nov na forumu in glih enga monstra kupujem, pa me zanima ce se da pri teh motorjih tudi- tako kot pri avtih-stevec nazaj zasukat..?

Ne bi se rad ze pri prvem nakupu nategnil, zato sprasujem.

LP samek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap - rajš postavi vprašanje kje se ne da. Pred nakupom si lahko pomagaš s tole orientacijsko enačbo (ni čist za ta topic, sorry), ki ne velja za nov motor:

U=povprečna mesečna uporaba motorja

a=starost motorja (od leta prodaje, ne izdelave)

b=število prevoženi km po števcu

c=6 mesecev letne uporabe (ostalo lahko zanemariš)

U=b/(c*a)

U< cca.100km; zelo tvegan nakup

U= cca.300km; tvegan nakup

U= cca.500km; preveri, koliko ima lastnik/-ca prostega časa: služba, družina, starost

U= cca.1000km; realna cifra motorista, ki mu je to prioritetni hobi ni pa edini; vidiš npr. dobro kolo, surf,...

U= cca.2000km; običajen motorist z dušo, ima ohranjeno/kvalitetno ostalo moto opremo, drugega skoraj ne

U> 2000km; motor način življenja, običajno še/že brez familije

Moja enačba večjo pozornost namenja lastniku (prejšnjim lastnikom, če je le možno) pri oceni realnosti km. Ima pa korenine v tisti: preden vzameš ženo, poglej njeno mamo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet je takle ; nekupuj motorja sam (vzemi sabo mehanika ki se spozna na motorje).Ceno si izračunaj takole ;1 leto star motor mora biti cenejši 15 do 20% od nove cene(nesme biti paden sploh pa ne karamboliran) seveda vse mora biti brezhibno. Za vsako naslednje leto dodatnih minus 5%. pri takem izračunu naj bi letno imel ca 10 000 Km. Pri večjem številu kilometrov se cena motorja še malo zmanjša,če ima manj kilometrov pa je lastnik sam kriv ,ker se je premalo vozil.Najbolje bo ,da pokličeš kakšnega serviserja teh motorjev in ga vprašaj koliko dobiš za tak motor ,če bi ga ti dal v zamenjavo npr. za novega.

PAZI s prvim motorjem so še vsakega nategnili,razen z novim. Še en nasvet ,nekupuj starega Italjana.Nebo ti žal,če boš upošteval moj nasvet ni pa nujno!!!!!! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...PAZI s prvim motorjem so še vsakega nategnil...

Pozabu si dodat SKORAJ vsakega. Jest sm prvi moped kupil rablenega, z malo kilometi, pa še dons dela ko urca... uprašaj Tamauga.

Drgač se pa strinjam s predlogom, da s seboj vzameš mehanika, al pa vsaj osebo, ki se že dalj časa ukvarja z motorji... ta oseba bo vsaj vedla, kaj je dobro ohranjeno in kaj ne :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil bi rad novega er 6n v tujini in me zanima kje bi bilo to najugodneje. Kupil bi neto ceno saj bi kupil na podjetje?sem gledal po mobile, motoscout24 in moto.it vendar imam težave s tujimi jeziki tako da nikakor ne morem prit do določenih prodeajalcev in točno določenih cen..

hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U< cca.100km; zelo tvegan nakup

U= cca.300km; tvegan nakup

U= cca.500km; preveri, koliko ima lastnik/-ca prostega časa: služba, družina, starost

U= cca.1000km; realna cifra motorista, ki mu je to prioritetni hobi ni pa edini; vidiš npr. dobro kolo, surf,...

U= cca.2000km; običajen motorist z dušo, ima ohranjeno/kvalitetno ostalo moto opremo, drugega skoraj ne

U> 2000km; motor način življenja, običajno še/že brez familije REALNO! :worship: :worship: :worship:

Moja enačba večjo pozornost namenja lastniku (prejšnjim lastnikom, če je le možno) pri oceni realnosti km. Ima pa korenine v tisti: preden vzameš ženo, poglej njeno mamo!

Tole tazadnje, pa človeka včasih hitro spravi v dilemo?! :hmm: :hmm:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:? Mene pa tare to:

Imam virago 750.

O njem pa imam naslednje mnenje:

zvok motorja+

izgled +

vožnja +

zavore +

tank (L) -

vožnja skozi ovinke -

obnašanje v ovinkih -

vibracije -

Vendar pa ko se gremo s klapo vozit imam edini čoperja, sicer mi odgovarja easy rider slog vožnje ko se sam vozim, vendar ko nas je več ga rad privijam, in se mi smili motor ker ga priganjam do njegovih zmogljivosti (beri velikokratno drgnjenje tačke), gas v visoke obrate.. Na daljše ture me morajo s cestaki čakati. Morda bi zamenjal motor, vendar mi resnično ni nobeden dovolj všeč, po pravici povedano imam spoštovanje do SS motorjev(premočno, (I WANT TO LIVE) ampak so mi všeč. Zato razmišljam o kaki vmesni varianti, zmogljivejši od virage, vendar ne prehudo močnega. Zame idealen motor bi bil po videzu pravi čoper, full of chrome :rolleyes: da bi imel tudi tak zvok, vendar da bi bil zmogljiv kot kak bl cestni motor. Jaz takega motorja še nisem srečal, vsaj v ceni do 1.5 mio.

Razgledujem se v smislu BMW GS 650, mogoče Thundercat.

Kako je pa kej zmogljiv GS pri športni vožnji?

Iz zgornjega opiso je razvidno da točno vem kaj hočem, a je kje kak motor po mojih željah in sem ga morda spregledal??

Kak nasvet iz prve roke dobrodošel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razgledujem se v smislu BMW GS 650, mogoče Thundercat.

Kako je pa kej zmogljiv GS pri športni vožnji?

emm, tule si pa mal mim pihnil ... tu te bodo še zmer vsi čakali ... in tut ena grda plastična kanta je tale GS :).. mislim ... ni glih nekega kroma pa to ...

probaj kakega ducati monster ... 750 ali pa 900 kubikov ... dobiš že za zelo dober denar jih ... in performanse so zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ostani na čoperju če ti je najbolj všeč...zamenjaj klapo v kolikor "se ne morejo oni s tabo vozit"...ni treba da se "vedno ti z njimi voziš"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Mene pa tare to:

Vendar pa ko se gremo s klapo vozit imam edini čoperja, sicer mi odgovarja easy rider slog vožnje ko se sam vozim, vendar ko nas je več ga rad privijam, in se mi smili motor ker ga priganjam do njegovih zmogljivosti (beri velikokratno drgnjenje tačke), gas v visoke obrate.. Na daljše ture me morajo s cestaki čakati. Morda bi zamenjal motor, vendar ...

Kak nasvet iz prve roke dobrodošel :)

Vozi tisto, kar ti odgovarja in ne pretiravaj! Vozi se s tistimi, ki ti ustrezajo po načinu vožnje in izbiraj "teren", kjer si lahko daš duška in se izogibaj pastem, ki jih je vse polno.

Stampedo pusti mimo! Si že slišal tisti rek:

"Tudi za najhitrejšim se nabere kolona. Če ne prej, na pogrebu". Žalostno, toda resnično. Razen če imaš prekleto srečo. Na to pa se ni smotrno zanašati.

Uživaj v motorizmu in SREČNO!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razgledujem se v smislu BMW GS 650, mogoče Thundercat.

Kako je pa kej zmogljiv GS pri športni vožnji?

Iz zgornjega opiso je razvidno da točno vem kaj hočem, a je kje kak motor po mojih željah in sem ga morda spregledal??

BMW GS 650 zagotovo ni rešitev. :nono: Poznam klapo, kjer ga je imel eden od njih, pa so ga vedno čakali. Drugač se pa ne spoznam ravno na čoperje. Mam raje sport-touring klaso, ki je zame najboljši kompromis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro razmišljate!

Ravno sem naredil servis, pa gume mam nove gor, tko da sem se odločil da to sezono še obdržim Virago. Ena sezona je kar nekaj časa na voljo da bolje spoznam sebe in svoje užitke ki jih želim prejemati na motorju. Se strinjam z vami, morda bi rabil več čoperistov okoli, da bi užival v lagani vožnji tudi ko nas je več, spoznavam tudi da mi solo riding zelo odgovarja. Čeprav je tista Magna kar mikavna... Problem je tudi v tem da je vse manj čoperistov in se težko najdemo in zberemo. Ok glede onega GSa najbrž res ni zame, Morda pa drugo leto pade kaka fazerka ali pa bandit ali pa magna ali pa.... Pustimo času čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj te pa to zanima? Kdaj spadaš pod nov? Toliko sem nov, da vem, da taka opazka lahko prileti le od tebe. :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bla zlonamerna, samo vprašam ... ker govoriš kot 'star bajker', sprašuješ pa bolj kot 'nov'... tolk da vidim, kolk resno naj ti kaj odgovarjam :) pa ne bit užaljen - vsi smo bli kdaj bolj novi ... :P pa ne se tok mrgodit ... k ti noben nič noče

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!