Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Sej nebi tako odreagiral če bi to napisal kdo drug, ampak ti maš pa res pogosto "malo zviška" napisane poste. Odgovarjaj resno na resno zastavljeno vprašanje, sej je vseen kolk star bajker je kdo.

Ajde grema v virtualno pivnico na pir pa bomo tam pametovali. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

.... Ok glede onega GSa najbrž res ni zame, Morda pa drugo leto pade kaka fazerka ali pa bandit ali pa magna ali pa.....

....ali pa... TDM

Morda bo izpadlo malo demagosko, ker jo ravno prodajam, ampak: TDM je zakon! Vzdrzevanje je relativno poceni, poraba ni huda, lahko se vozis turisticno ali sportno, solo raidersko ali pa v krdelu. Dovolj moci tudi za dva. Tudi s cestaki te ne bodo rabili cakat - razen, ce niso kaksni "nizko leteci projektili". Taksnih se pa raje izogibaj, ti je ze FICO v prejsnjem postu napisal in se takoj se jaz podpisem pod to.

Pa srecno voznjo!

LP

Schtabec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ni3ous ...

... če se ti čoper dopade, ostani na čoperju ...

... bodi to, kar si ...

... če so pravi kolegi, te bodo počakali, če ne, niso kolegi, najdi si druge ...

... magna pa je med čoperji res nekaj posebnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kratkem bom opravil izpit A kategorije, trenutno le do 125 ccm, ker mi za kaj več starost ne dopušča. <_<

Zanima pa me, kateri motor bi mi priporočali? Kupiti nameravam enduro, nekaj rabljenega, cena pa do kakšnih 500k. Ture ne bodo ravno dolge, kdaj pa kdaj v šolo (30km), včasih mogoče kam dlje (v planu imam slovensko obalo :D , se pravi cca. 150km), večino pa podvigi okoli 5km, ponavadi do igrišča :P .

Torej zanima me enduro, 125ccm, za ne pretirano vožnjo, cena do 500k. Lahko predlagate kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

V kratkem bom opravil izpit A kategorije, trenutno le do 125 ccm, ker mi za kaj več starost ne dopušča. <_<

Zanima pa me, kateri motor bi mi priporočali? Kupiti nameravam enduro, nekaj rabljenega, cena pa do kakšnih 500k. Ture ne bodo ravno dolge, kdaj pa kdaj v šolo (30km), včasih mogoče kam dlje (v planu imam slovensko obalo :D , se pravi cca. 150km), večino pa podvigi okoli 5km, ponavadi do igrišča :P .

Torej zanima me enduro, 125ccm, za ne pretirano vožnjo, cena do 500k. Lahko predlagate kaj?

Jaz bi ti predlagal Yamaho SR 125 ( končna ca 130 Km/h) ni endura je pa zelo uporaben naked ,pa še nekaj kupi raje rabljenega boš dosti manj izgubil kajti po dveh letih boš sigurno menjal za večji motor. :OK:

Ps. če kupiš motor rabljen 1 leto star mora biti cenejši 20% vsako naslednje leto še dodatnih 5% seveda motor mora biti redno servisiran (knižica),nesme biti paden in gume morajo biti vsaj 50% sicer se mu cena še dodatno zmanjša, letno naj bi prevozil nekje do max 10 000 Km. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Yamaha Tdr 125? Vem, da sem rekel, da sem rekel do 500k, ampak bi bil pripravljen odšteti še kaj več, če seveda najdem motor, ki je vreden svojega denarja.

Ta motor mislim, v bistvu dejansko ta, ker je slika iz (Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.).

IPB Slika

Upam, da ni kaj narobe, če "delam reklamo" za oglas, ampak stvar je, da se sam dosti ne spoznam na motorje, zato je najbolje, da podam kar link do motorja, za katerega se zanimam. Pa brez skrbi, ko bom motor kupoval, bom s seboj vzel nekoga, ki stvar malo bolje pozna. :D

Gotovo ima kdo izkušnje z omenjenim motorjem, pa kar na plan z njimi.

Pa še nekaj me zanima. Zakaj je takšna razlika v ceni med to Yamaho in Hondo CBR, isto 125 kubično, le da je 4 leta mlajša, pol manj prevoženega, cena pa je ista?

O tej Hondi govorim.

IPB Slika

Vem, da sem rekel enduro, ampak zgleda, da še sam ne vem, kaj govorim, zato pa sprašujem vas. :P

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa nekaj vprasal....

vglavnem najdo sem gsx600r letnik 2005 z 6000km,motor je sicer iz tujine,po slikah sodec odlicno ohranjen,vendar me malo skrbi cena da mogoce ni fake oglas,ker cena se mi zdi pretirano nizka,namrec 4300 evrov :? zdaj me pa zanima ce je kdo tak "nor" da bi so za tako ceno prodajat eno leto star motor?sicer mi je v mailu odgovoril da je kao premocn pa prehiter za njega pa ga zato prodaja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedeti moraš, da si v primeru, če je ukraden, predvsem ti na izgubi. Če se ti zdi ful prepoceni, to verjetno pomeni, da tudi je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedeti moraš, da si v primeru, če je ukraden, predvsem ti na izgubi. Če se ti zdi ful prepoceni, to verjetno pomeni, da tudi je...

Cenejsi je za okol 500k!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenejsi je za okol 500k!

jst bi ga na tvojem mestu kupu in preštrihu :D

lol...hecam se...tko ti predlagam...preveri prvo papirje, ker brez papirjev ne kupvat... zanimivo bi tut blo, da preden greš kupit, greš na policijo in prašaš če vedo za kakšne ukraden gsx-600 letnik 2005... :D nwem...nekak se morš prepričat al je al ni ukraden :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi neki zelo znima letos sm biv star 18 let imam izpit za 125kubični motor u bistvu lahko vozim 11Kw močen motor , zdaj me pa zanima če letos dobim polni a izpit, če ne pote mkakšen motor je vredno nabaviti, kr me sploh ne zanimajo več slabi motorji

___________

prosim svetujte mi kaj bi lahko nabavil??? :)

aja pa sm pozabu zaj vozim tega hyosunga gt125 pa mi je u bistvu ql motor ni vlke porabe le pičlih 110 ima končno hitrost ki jo težko dosežeš če proti tebi vetr piha hehe samo tko uprašo bi če res kdo ve za kašn super moto ali cesten motor to bi se mi najbol splačalo?? :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

cao

zapicila sem se v hondo cbf 600 in yamaho mt03, ampak sta to lanski in letosnji model, ergo: predrago!

a pozna kdo kaksno dobro primerjavo teh dveh modelov....do nekje 2000 letnik. pa ne previsok sedez...

aja, pa fajn bi blo, da je naked. :OK:

nujno kupujem motor in se nagibam tam nekje do 600.000 (+,- 100.000)

hvala za pomoc in lepo dirkajte! :yea1:

weischna

:alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawasaki ER5

Ko sem ga vozil v avtošoli (ER5) tistega z nižjim sedežem je bil katastrofa, na vsaki luknji/grbini me je tolk zrukalo, čist neuporabno. Motor pa je imel komaj 11.000 km.

Kaj pa kakšna diversion 600?? (ne vem pa po koliko so)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo lep pozdrav vsem na forumu!

Tukaj sem čisto nov član že kar dolgo časa pa prebiram vaše poste, star sem 21 let in delam izpit za A kategorijo neomejeno, sedaj mam že opravljen cpp na roški. V otroštvu sem bil manijak na skuterje in njihove predelave od polini 70 itd. Vedno sem vozil Aprilie sr50 zdaj pa imam Gilero.

Motorje sem si do sedaj večkrat sposodil cca. 20x in se z njimi vozil tudi po 10 ur, sej sem bil čist navdušen. Sposodil sem si R1, CBR1000RR, CBR600RR. Kot voznik nimam veliko izkušenj kar se tiče motorjev, čeprav mi mnogi govorijo, da zelo dobro peljem in da mi gre kao full dober, vendar to vzemam z veliko rezervo, ker se zavedam koliko časa sem se vozil.

Tako, da v začetku julija si nameravam kupiti supersport motor, v mislih imam kupiti zgolj nov motor z garancijo, ker imam dva kolega, ki sta imela z R1 full težave.

Zelo se nagibam k nakupu Kawasakija ninje ZX-6R, ker se mi zdi tudi cenovno zelo ugoden, me je pa strah, da bi se naveličal in hotel imeti 1000ccm motor. Se zavedam da nimam pravih izkušenj in da bi moral kupiti kaj manjšega za začetek, vendar so mi te motorji edini všeč po izgledu in zvoku. Nisem neki norec sem zelo umirjen voznik zato bi mi bila najbrž 600tka dovolj nisem pa siguren ker nimam izkušenj s tem. Nočem pa kupiti za 2 mio motorja, ki mi že po kratkem času ne bi odgovarjal.

Če bi mi vi tukaj lahko svetovali kaj naj kupim tudi kak drug športni motor kot naprimer suzuki honda itd., vendar moram že vnaprej povedati, da mi je zelo všeč če je izpuh pod sedežem, zato mi npr R6 in suzuki ne odgovarjata. Honda je pa kar dosti dražja od Kawasakija oblikovno sta mi pa enako všeč.

Vesel bom vseh nasvetov in tudi graj, če mi kdo želi povedati, da noben od teh motorjev ni pravi zame pa naj to prosim obrazloži,

hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam če se bojiš da ti bo hmal premal, pol rajš probi odmislt auspuh pa razmisl še enkrat o r6 k je od teh najmočnejša kokr je men znano.

men osebno pa tut najlepša, čeprou nism pristaš tega tipa motorjev:)

odločitev bo pa v vsakem primeru tvoja.

lp, vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...star sem 21 let in delam izpit za A kategorijo neomejeno....

Motorje sem si do sedaj večkrat sposodil cca. 20x in se z njimi vozil tudi po 10 ur, sej sem bil čist navdušen. Sposodil sem si R1, CBR1000RR, CBR600RR. Kot voznik nimam veliko izkušenj kar se tiče motorjev, čeprav mi mnogi govorijo, da zelo dobro peljem in da mi gre kao full dober, vendar to vzemam z veliko rezervo, ker se zavedam koliko časa sem se vozil.

Nisem neki norec sem zelo umirjen voznik zato bi mi bila najbrž 600tka dovolj nisem pa siguren ker nimam izkušenj s tem. Nočem pa kupiti za 2 mio motorja, ki mi že po kratkem času ne bi odgovarjal.

Vesel bom vseh nasvetov in tudi graj, če mi kdo želi povedati, da noben od teh motorjev ni pravi zame pa naj to prosim obrazloži,

...torej glede na to, da si si že nabral kar veliko izkušenj (brez izpita) na super športnih 'izstrelkih', te vsi hvalijo kako dobro voziš :o ....600-tak nikakor ni zate :grrr in glede na to, da si tule ene par 'cvetk' napisal, bi zate bil bolj primeren kak 125 kubični 'športak', ki odpušča veliko napak 'desnega zapestja' :rolleyes: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo lep pozdrav vsem na forumu!

Tukaj sem čisto nov član že kar dolgo časa pa prebiram vaše poste, star sem 21 let in delam izpit za A kategorijo neomejeno, sedaj mam že opravljen cpp na roški. V otroštvu sem bil manijak na skuterje in njihove predelave od polini 70 itd. Vedno sem vozil Aprilie sr50 zdaj pa imam Gilero.

Motorje sem si do sedaj večkrat sposodil cca. 20x in se z njimi vozil tudi po 10 ur, sej sem bil čist navdušen. Sposodil sem si R1, CBR1000RR, CBR600RR. Kot voznik nimam veliko izkušenj kar se tiče motorjev, čeprav mi mnogi govorijo, da zelo dobro peljem in da mi gre kao full dober, vendar to vzemam z veliko rezervo, ker se zavedam koliko časa sem se vozil.

Tako, da v začetku julija si nameravam kupiti supersport motor, v mislih imam kupiti zgolj nov motor z garancijo, ker imam dva kolega, ki sta imela z R1 full težave.

Zelo se nagibam k nakupu Kawasakija ninje ZX-6R, ker se mi zdi tudi cenovno zelo ugoden, me je pa strah, da bi se naveličal in hotel imeti 1000ccm motor. Se zavedam da nimam pravih izkušenj in da bi moral kupiti kaj manjšega za začetek, vendar so mi te motorji edini všeč po izgledu in zvoku. Nisem neki norec sem zelo umirjen voznik zato bi mi bila najbrž 600tka dovolj nisem pa siguren ker nimam izkušenj s tem. Nočem pa kupiti za 2 mio motorja, ki mi že po kratkem času ne bi odgovarjal.

Če bi mi vi tukaj lahko svetovali kaj naj kupim tudi kak drug športni motor kot naprimer suzuki honda itd., vendar moram že vnaprej povedati, da mi je zelo všeč če je izpuh pod sedežem, zato mi npr R6 in suzuki ne odgovarjata. Honda je pa kar dosti dražja od Kawasakija oblikovno sta mi pa enako všeč.

Vesel bom vseh nasvetov in tudi graj, če mi kdo želi povedati, da noben od teh motorjev ni pravi zame pa naj to prosim obrazloži,

hvala

Lp

Će ni problem denar, si kupi BMW-eja npr. K 1200 R (spica od tehnike) :OK: kdor ga graja nima pojma o tehniki ali nima denarja :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa rad spoznal tistega, ki ti je - brez izpita in brez izkušenj - posodil tiste motorje (izstrelke).

Al si si mal zmislu, al pa si si jih sposodu v tisti trgovini, kjer se že 60 let ni nič podražilo.. :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok tolk graj pa spet nisem vedu da bom pokasiral, 1000rr sm si sposodu v elisi, kjer moj dober kolega kupuje motorje, on je imel 600rr, ki mi ga je večkrat posodil, R1 sem pa posodil kolegu denar, da jo je kupil in mi ga je rade volje večkrat posodil. Upam da sem vam odgovoril na vaša vprašanja o tem kako sem si zmislil.

Kar se tiče o izkušnjah sem priznal, da jih nimam, ostale pohvale sem vzel z rezervo. Drugače sem pa umirjen voznik in si pod predstavo da mi bo 600 premal predstavljam pomojem čisto nekaj drugega kot nekateri izkušeni motoristi. Ker sem umirjen voznik se mi ne da navijati motorja v visoke obrate in mi je zato 1000ccm bolj pri srcu ker se (beri: glede na moje občutke) lepše pelje v nizkih obratih.

BMW je krasen motor in sigurno zelo kvaliteten vendar je ZELO predrag za mene, R6 pa vem da je najmočnejša samo pa ne vem, če se kaj bolj odnese v nizkih obratih kot kak drug 600tak. Izpuh se mi zares ne dopade ker čudno zvit. Drugače sem pa gledal 05 model, ker imajo nove v delta-team Krško za 1.949.000.

Upam, da sem vsem dal odgovore.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600 imaš vrh glave. Ko boš delal razne traparije, se boš lažje posvetil tehniki vožnje, brez skrbi koliko gas odpret. Ampak v rdečem pa z nobenim motorjem ni šale :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če veš da si umirjen in razsoden, da te ne sprovcirajo hitro kakšni divjaki, ki se hočejo dajat komot kupi 1000 SS.

Samo pri tvojih letih dvomim da si zrel za tak prvi motor.

Sicer poznam par takih junakov ki so prešaltali iz nič na 1000 SS, po dveh sezonah so še živi.

Če pa človek ni 100% "uravnovešen", med zavedanjem svojih zmožnosti, potenciala motorja ter trenutnega stanja na cesti pa mu je za začetek že 80 konjev čisto preveč.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za ta mnenja se moram strinjat, da je 600 definitivno bolj primeren, kot 1000, je pa zmeraj tisti dvom ko nekaj kupuješ, da ti potem ne bi bilo žal še posebej, ko so vsote velike.

Bi mi lahko kdo svetoval oz. povedal kakšni so kaj kawasakiji še posebej Ninja ZX-6R.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!