Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Dejte mi še povedat pri kateremu bi ga bilo najugodneje kupiti sem iz LJ pa uni TC-motoshop so čist bedni: js rečem, da bi novega on meni ponuja 05 letnik 3000km spet mi pove zgodbo kako ga je en ata vozil in vzel Fazerko:)), kot da mu bom verjel. Pa še najdražje cene imajo. In mu lepo spet poudarim, da bi novega pa spet začne pa lej ma še akrapoviča itd., kot da me ne sliši:))

Klical sem pa Panigaza v kranj da bi ga vzel pri njemu, pa še sosed je tam kupil vodni skuter pa pravi da je kao kul. Me pa zanima, če se da kaj zbarantat, če ga vzamem na gotovino, tako recimo kot kupuješ avto, ki ti ga takoj spustijo za okoli 5%.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi še povedat pri kateremu bi ga bilo najugodneje kupiti sem iz LJ pa uni TC-motoshop so čist bedni: js rečem, da bi novega on meni ponuja 05 letnik 3000km spet mi pove zgodbo kako ga je en ata vozil in vzel Fazerko:)), kot da mu bom verjel. Pa še najdražje cene imajo. In mu lepo spet poudarim, da bi novega pa spet začne pa lej ma še akrapoviča itd., kot da me ne sliši:))

Klical sem pa Panigaza v kranj da bi ga vzel pri njemu, pa še sosed je tam kupil vodni skuter pa pravi da je kao kul. Me pa zanima, če se da kaj zbarantat, če ga vzamem na gotovino, tako recimo kot kupuješ avto, ki ti ga takoj spustijo za okoli 5%.

hvala

Če si pravi kupec je pri motorjih enako, sicer menjaj firmo. Saj je že skoraj pol sezone mimo , v jeseni bo rabata ševeč, namreč septembra pokažejo že nove modele. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest se pa zanimam za nakup rabljenega enduro motorja. do sedaj sem vozil le skuterje tako da bo to pravi malo bolj zaresni motor. zanima pa me koliko kilimetrov je za štiritaktni motor veliko, oziroma kdaj je potreben generalke. je to 20 000 ali 30 000 ali 60 000? koliko star motor se sploh splača kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok tolk graj pa spet nisem vedu da bom pokasiral, 1000rr sm si sposodu v elisi, kjer moj dober kolega kupuje motorje, on je imel 600rr, ki mi ga je večkrat posodil, R1 sem pa posodil kolegu denar, da jo je kupil in mi ga je rade volje večkrat posodil. Upam da sem vam odgovoril na vaša vprašanja o tem kako sem si zmislil.

Kar se tiče o izkušnjah sem priznal, da jih nimam, ostale pohvale sem vzel z rezervo. Drugače sem pa umirjen voznik in si pod predstavo da mi bo 600 premal predstavljam pomojem čisto nekaj drugega kot nekateri izkušeni motoristi. Ker sem umirjen voznik se mi ne da navijati motorja v visoke obrate in mi je zato 1000ccm bolj pri srcu ker se (beri: glede na moje občutke) lepše pelje v nizkih obratih.

BMW je krasen motor in sigurno zelo kvaliteten vendar je ZELO predrag za mene, R6 pa vem da je najmočnejša samo pa ne vem, če se kaj bolj odnese v nizkih obratih kot kak drug 600tak. Izpuh se mi zares ne dopade ker čudno zvit. Drugače sem pa gledal 05 model, ker imajo nove v delta-team Krško za 1.949.000.

Upam, da sem vsem dal odgovore.

Lp

200km/h se boš sigurno pelu z vsakim.... tolk se pelat je pa že mal kriza..... boš pa večji frajer s 1000RR

Jaz mislim, da se lahko tud z manj ccm3 (600) lepo peleš. Še preveč. Praviš da nisi divjak.

Kot je že negdo napisu... Stvar je v desnem zapestju...jaz pa še dodajam "in v glavi" Pa še sreče moraš imet z drugimi udeleženci

Pa varno vožnjo... :yea1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi 600, že to je strup, kjer hitro pokasiraš kazen zaradi napake, pri 1000 pa še toliko prej. Če si umirjen voznik ti bo 600 na vse cente dovolj.

Glede na to, da je glavni razlog da razmišlaš o 1000ccm navor in prožnost pri manj vrtljajih, se lahko ozreš tudi za kakšnim dvovalnjikom, ki ti nudi prav to.. Tistih nekaj km, ki jih ima štirivaljnjik pri rdečem polju več, pa glede na to da si umirjen voznik začetnik ne bi smel pogrešat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa pri nakupu rabljenega motocikla vidiš v kakšnem stanju je mašuna? kdaj je potreben generalke? pa do koliko kilometrov se ga še splača kupit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa pri nakupu rabljenega motocikla vidiš v kakšnem stanju je mašuna? kdaj je potreben generalke? pa do koliko kilometrov se ga še splača kupit?

Stvar je silno relativna.

- Poglej servisno knjigo (samo pazi !!!) Vsaka ni dobra!

- PREVERI (realno) število kilometrov. Cifra vedno ne pove vsega!!!!!!!!!! Uskladi z vizualnim stanjem motocikla.

- Če je bil lastnik kot treba in je preverjeno motor servisiran na POOBLAŠČENEM servisu, bi moral biti agregat O.K.! Vse je tudi odvisno od lastnika. Ponavadi se od "starih stricev" nakup izplača, toda!! Ni pravilo. Eni so "svinjaki"!!!

- Poglej, če kje na tesnilih pušča olje

- Obvezno poglej nivo olja! Kakšno je, kdaj je bil opravljen zadnji servis in uskladi dejstva!!! To bo zagotovo uspel dognati strokovnjak.

- Poslušaj motor (rožljanje ventilov, poslušaj ležaje - če so "fuč" se dobro sliši. Daj gas in spusti. Dobremu poznavalcu je to dobro znano!

- Vizualen izgled agregata veliko pove. A vseeno ni pravilo!!! Tisti, ki ga je "nažigal & streljal" to motor od zunaj ne pokaže. Trpijo pa ležaji, ventili, elektronika itd.)

- Daj gas & z roko zapri odprtino izpuha. Če se na roko nabere neizgoreno olje, je to znak, da pije olje!

- Potem je pa še en kup dejavnikov kot so:

Okvir, zavore, "lufti" v ležajih, vzmetenje, poškodbe (npr. od karambola) itd. Če je možno, povprašaj koga, ki pozna lastnika, kakšen odnos je imel do motorja sploh, kakšen je bil njegov način vožnje. ZAKON za motor (katerikoli) je, da se najprej zagreje na delovno temperaturo & kvalitetno olje - pol pa gaaas!

- Preveri, da ni morda ukraden. V tem primeru, se obrišeš pod nosom za ves keš, ki si ga našparal!

- Preveri, kateri lastnik je, ali je motor kupil v neizpravnem stanju in ga je "porihtal" za prodajo!!! Toda pazi... Ni pravilo, da je ravno prvi lastnik garant, da je agregat kot treba. Včasih je drugi ali tretji lastnik bolj korekten do motorja!!! Lahko pa prvi "zjebe" vse!

- Potrebno se je malo zapeljati. Če je motor v redu, se to opazi že takoj ko spelješ. Toda, za to je potreben strokovnjak in dober poznavalec. Najbolje, če s seboj vzameš strokovnjaka. To se silno brestuje, pa čeprav te nekaj stane!!!

To je vse skupaj bolj na grobo. Komaj sem vstal, pa mi še malo pamet šteka...

Še so stvari, pa ti bo še kdo kaj pametnega rekel.

Želim ti racionalen nakup i lepo, srečno vožnjo, kjerkoli se boš vozil!

Motorizem le lepa stvar, ki je pogojena z znanjem, izkušnjami, pametjo in kančkom sreče!!!

motorist! :yea1:

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi priporočate ob nakupu rabljenega motorja? Kako se najboljše "zavarujem" pred slabim nakupom? Slišal sem za neke preglede motorjev, preden se naredi prepis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi priporočate ob nakupu rabljenega motorja? Kako se najboljše "zavarujem" pred slabim nakupom? Slišal sem za neke preglede motorjev, preden se naredi prepis.

Peljita ga na pooblaščeni servis, da ga strokovnjak pregleda, nekaj plačaj in če je "neoporečen" ga odpelji!

Če je "krš", naj plača nategator "prodajalec"!!!

To = To!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi priporočate ob nakupu rabljenega motorja? Kako se najboljše "zavarujem" pred slabim nakupom? Slišal sem za neke preglede motorjev, preden se naredi prepis.

Kupi motor od človeka ki ga poznaš ali od takega,da ti je pripravljen dati kakšno garancijo npr. garantira kilometre ,da nerabi olje , ni bil natleh ,v pogovoru z njim vidiš ali mu lahko zaupaš.Jaz kupim vedno nov motor in vse moje rabljene sem dobro porodal zadovoljstvo je bilo obojestransko do sedaj ni bilo nikakršnih povratnih reklamacij je pa res da so moji motorji vedno vzdrževani in kupcu sem dal vedno servisno knjigo garantiral kilometre,nobeden ni imel porabe olja in če je bil motor na tleh sem mu točno pokazal kaj je bilo zamenjanega.Kadar nisi siguren v prodajalca si raje kupi (mogoče leto kasneje )nov motor saj danes so motorji precej cenejši npr.nov Suzuki bandit 1200 dobiš že za 1.600.000.oo Sit ali Kawasaki Er6-n za 1.370.000.oo sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi priporočate ob nakupu rabljenega motorja? Kako se najboljše "zavarujem" pred slabim nakupom? Slišal sem za neke preglede motorjev, preden se naredi prepis.

preberi celo temo.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jst mam pa letos se hondo cbr 125, sam mislem na jesen al pa spomlad kupt močnejš motor, tm 600 kubikov..kerga bi mi kej svetval?

hvala za odgovore

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa letos se hondo cbr 125, sam mislem na jesen al pa spomlad kupt močnejš motor, tm 600 kubikov..kerga bi mi kej svetval?

hvala za odgovore

;)

fazer 600

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa letos se hondo cbr 125, sam mislem na jesen al pa spomlad kupt močnejš motor, tm 600 kubikov..kerga bi mi kej svetval?

hvala za odgovore

;)

izbiral boš lahko med:

yamaha fz6

honda hornet 600

suzuki bandit 650

suzuki SV 650

cagiva raptor 650

suzuki gsr 600

kawasaki er6

hyosung comet

suzuki gsxr 600

yamaha r6

honda cbr 600 rr in f

honda cbf 600 honda transalp

honda fmx 650

bmw f 650 gs

kawasaki z 750

aprilia pegaso strada in trail

ducati monster in mala multistrada

kawasaki zzr 600

mz baghira 660

yamaha xt 660

mala moto guzzi breva

triumph daytona, speed fout

yamaha mt 03

pa še kaj bi se našlo, zato boš moral malo boj natančno povedat kaj si želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=74239][attachmentid=74240]

jst mam pa letos se hondo cbr 125, sam mislem na jesen al pa spomlad kupt močnejš motor, tm 600 kubikov..kerga bi mi kej svetval?

hvala za odgovore

;)

Kawasaki R 6 N 1.370.000,oo sit z ABE-som ca 1,6 Milj. Vozi ga moja žena-perfekten motorček !!!!!!! :OK:

post-9445-1151700349.jpg

post-9445-1151700373_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja..cestn motor more bit..pa dost lahek zame...da se lahk normaln vozm...

cestn al cestn-športn al je lahk cestna endura al pa navadn cestn?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi našteti so cestni (taki ki se peljejo po cesti in ne po gmajni ) in lahki....(no sorazmerno pač :) )

vozit se da normalno tudi na težkem motorju...

ali se išče nizek ali lahek motor?

se išče nekaj za po mestu vijugat ali za na dopust in vikend izlete?

se išče nekaj za podirat cestne hitrostne rekorde ali nekaj udobnega?

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi našteti so cestni (taki ki se peljejo po cesti in ne po gmajni ) in lahki....(no sorazmerno pač :) )

vozit se da normalno tudi na težkem motorju...

ali se išče nizek ali lahek motor?

se išče nekaj za po mestu vijugat ali za na dopust in vikend izlete?

se išče nekaj za podirat cestne hitrostne rekorde ali nekaj udobnega?

športn cestn...se prav bl za dirkat kt za udobnost..;)al pa oboje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

športn cestn...se prav bl za dirkat kt za udobnost..;)al pa oboje...

ta pa ne bo noben lahek .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

r6 al pa cbr 600rr ;to je moj predlog

jst bi pa glih kontra; suza gixxer 600 al pa kawa zx-6r .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!