Skoči na vsebino

Aprilia atlantic 500


motookapi

Priporočene objave

Sem novopečeni lastnik maxija ( letnik 2004, 5000km) in danes sem šel prvič na krajšo vožnjo, super, počivalnik na kolesih.

Vožnja je bila super, vendart se mi ob moji neiskušenosti poraja dvom o motorjevemu breshibnemu delovanju.Namreč, motor pri pocasnem speljevanju, pri niskih obratih in htrosti trese. Pri tekocem speljevanju in pospesevanu do 50 km/h in vec pa motor gladko speljuje in ne trese. Ali je to normalno in tako pač delujejo maxiji, ali je kaj narobe z variomatom oziroma čim drugim meni neznanim....?

Hvala za odgovore, mnenja ,izkusnje in pomoč!

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novopečeni lastnik maxija ( letnik 2004, 5000km) in danes sem šel prvič na krajšo vožnjo, super, počivalnik na kolesih.

Vožnja je bila super, vendart se mi ob moji neiskušenosti poraja dvom o motorjevemu breshibnemu delovanju.Namreč, motor pri pocasnem speljevanju, pri niskih obratih in htrosti trese. Pri tekocem speljevanju in pospesevanu do 50 km/h in vec pa motor gladko speljuje in ne trese. Ali je to normalno in tako pač delujejo maxiji, ali je kaj narobe z variomatom oziroma čim drugim meni neznanim....?

Hvala za odgovore, mnenja ,izkusnje in pomoč!

lp,

Kakšno tresenje? Cukati in podobno ne sme, drugače pa "enovaljniki" pri pospeševanju s prenizkih obratov "malenkostno" potresejo, vendar ker za prenos skrbi "CVT" menjalnik se to nebi smelo dogajati (vsaj jaz mislim tako). Svetujem Ti da se po nasvet obrneš še v temo moj maxiscooter in o zadevi povprašaš člana @Zvone500 (je tudi lastnik atlantica) in @x-raider (je "strokovnjak" na tem področju).

Link:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=15351&st=2235

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem novopečeni lastnik maxija ( letnik 2004, 5000km) in danes sem šel prvič na krajšo vožnjo, super, počivalnik na kolesih.

Vožnja je bila super, vendart se mi ob moji neiskušenosti poraja dvom o motorjevemu breshibnemu delovanju.Namreč, motor pri pocasnem speljevanju, pri niskih obratih in htrosti trese. Pri tekocem speljevanju in pospesevanu do 50 km/h in vec pa motor gladko speljuje in ne trese. Ali je to normalno in tako pač delujejo maxiji, ali je kaj narobe z variomatom oziroma čim drugim meni neznanim....?

Hvala za odgovore, mnenja ,izkusnje in pomoč!

lp,

Kje in kako obcutis tresenje? Ali tresenje dejansko cutis na balanci, sedezu ali kje drugje. Ali tresenje bolj "slisis"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor "zadregeta" potem pa gladko stece. Obcutek je tak, kot na starih avtomatikih ko je motor prestavljal iz prve v drugo , ko je bila sklopka že obrabljena in se je motor kar malo zatresel med prestavljanjem. Vendar nimam obcutka, da bi "sklopka" drsela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se to dogaja vendar samo pri mrzlem motorju.Takoj,ko se segreje je dobro.Vkratkem bo servis in menjava valčkov,če bo kaj boljše javim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tresenje??? :?

Jaz sem imel tudi Atlantica 04 in sem ga kupil od enega LJ , imel res realnih 1500 km in prvi lastnik in se je meni nekje na 3000 enako pojavljalo. :hmm: Odprem varjator ter ugotovim kaj je in ni panike za strah ,to je manša napake in kot kaže je to serijsko na teh modelih (samo določenih, kakor je bilo to razvidno v praksi) in se je tudi vsem dalo uspešno odstranit. Ali je tvoj tudi takšen model ? .) LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tresenje??? :?

Jaz sem imel tudi Atlantica 04 in sem ga kupil od enega LJ , imel res realnih 1500 km in prvi lastnik in se je meni nekje na 3000 enako pojavljalo. :hmm: Odprem varjator ter ugotovim kaj je in ni panike za strah ,to je manša napake in kot kaže je to serijsko na teh modelih (samo določenih, kakor je bilo to razvidno v praksi) in se je tudi vsem dalo uspešno odstranit. Ali je tvoj tudi takšen model ? .) LP.

Da in še barva je ista !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da so čisto zadnji modeli tega Atlantica500- 04 bili vsi takšne barve,letniki nazaj do 02 pa so bili modri (svetlo,temno),srebrni,bordo rdeči, kar se tiče originalnih barv.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!