Skoči na vsebino

O pomembnosti, zakonih, policijskih spremstvih in podobnem


Priporočene objave

Shod je bil javen in organiziran, kar pomeni, da so morali "zavarovati" prireditev. Zakaj pa spremstvo obiskovalcev (Benke) oz. zakaj niso pospremili vsakega, ki je tja prisel?

Ok, ce je blo vec motorjev, pa kaj pol? To je isto tudi, ko gre kak klub skupinsko na neko voznjo - tudi ni policije zraven.

Za skupinske (panoramske) vožnje v okviru organizirane javne prireditve za katero je po določbah ZJZ potrebno pridobiti dovoljenje (zbor motoristov,...) se organizira policijsko spremstvo s čimer organizator zagotovi varnost vseh udeležencev v prometu in omogoči skupini neovirano vožnjo.

Skupinska vožnja v okviru določenega kluba oz.večih klubov pa ni javna prireditev (saj zanjo ni potrebno pridobiti dovoljenje in ne izpolnjuje pogojev za organizirano javno proreditev oz.shod). Javna prireditev je vsako organizirano zbiranje oseb tako, da je udeležba brezpogojno ali pod določenimi pogoji dovoljena vsakomur. Organiziran shod oz. prireditev je shod oziroma prireditev, pri kateri organizator javno razglaša oziroma poziva k udeležbi z javno objavo oziroma z vabili, posredovanimi tistim, ki naj se shoda oziroma prireditve udeležijo. Organizator mora za shod oziroma prireditev pridobiti dovoljenje ter organizirati rediteljsko službo, ter med rugim poskrebti, da ne bosta ogrožena življenje in zdravje udeležencev ali drugih oseb oziroma premoženje ter da ne bo ogrožen javni promet . Če je shod oziroma prireditev organizirana v skladu z določbami ZJZ, je policija dolžna zagotoviti, da shod oziroma prireditev ne bo motena ali ovirana -> policijsko spremstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ein, razlika je v temu, da je ona napovedala oz je bil njen prihod napovedan, prišlo je do shoda, ki je oviral običajen promet na tisti lokaciji in še kakšno cesto zraven, v primeru brez policije bi se lahko npr kakšni občani pritožili nad nenapovedano gužvo, ker pa so bili zraven in z svojo prisotnostjo izvajali red, je bil problem rešen

torej so "plavčki" za to vedeli in so mogli ukrepati po "kajinih" navodilih (bravo kaja, sam sem brsku, pa nč zbrsku)

če bi recimo ti organiziral kakšen zbor in bi sporočil policiji kako in kaj, bi oni pretehtali ali je njihova udeležba potrebna ali ne, ti si te udeležbe vsekakor ne bi želel, ker bi se počutil od njih ogroženega, zato jih ne bi poklical, ravno tako pri anonimni skupinski moto vožnji ni policije, ker pač niso obveščeni o tem

policaji zavarujejo lokacijo in ne vsakega posameznika posebej, seveda je pa to odvisno od situacije

zakaj lopov ne obvesti policije o svojih lopovskih naklepih, ker noče njihovega spremstva, vsaj jaz si ga ne bi želel :lol:

sem pa doživel en gnil primer gnilega letečega policaja na zavarovanem območju:

kolegov fotr se je razbombandiru z avtom na tomač. rondoju, jaz sem na tel. klic kolega priletel z motorjem na lokacijo, da poslikam crash, nakar mi AMZS delavc reče, če lahko odmaknem motor, ker je malo v napoto zaradi nakladanja avta

se usedem gor, prižgem in poskušam zapeljat na notranji pločnik, pa prileti policaj, kje maš pa ti čelado, kaj pa delaš tukaj in mu obrazložim da so me poklicali poslikat, čelada pa da je par metrov za njim na pločniku

še zmeri pa nisem mogel speljati z zadnjo gumo na pločnik, ker je totalno visok, pa pride zraven navaden policaj (ne leteči), zgrabi motor in mi ga pomaga porint na pločnik :shock:, un je pa samo namrščeno stisnu rep med noge in se pobral stran - pri taki, res hudi nesreči se je šel ubadat z mano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benka je Benka, vsakdo je pa vsakdo. Eno je edinstvena oseba "splošnega družbenega pomena", eno je pa "kanon futr". :P :lol:

Benka, splošni družbeni pomen? :)

Tolk je pomembna, kot vsak drug posameznik ... Oz. ravno drugi, ki se slinijo, ji dajejo "večji" pomen - ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, končno

samo eno vprašanje bi imela na zgornji citat. a se tole nanaša na symrujev zadnji post? ...

Benka, splošni družbeni pomen?

Tolk je pomembna, kot vsak drug posameznik ... Oz. ravno drugi, ki se slinijo, ji dajejo "večji" pomen -

...recimo tegale?

ker je symru končno ugotovil v čem je poanta?

če sem mimo usekala pač ok..mi to povejte...drugače pa ..če smem prav nesramno opomnit ..je bilo to nekako.... bistvo vseh njegovih postov.....ampak če nihče ne bere zadev od začetka do konca in se rad kljuva ..tud fajn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo eno vprašanje bi imela na zgornji citat. a se tole nanaša na symrujev zadnji post? ...

Nope. Na spremenjeni naslov teme. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benka je Benka, vsakdo je pa vsakdo. Eno je edinstvena oseba "splošnega družbenega pomena", eno je pa "kanon futr". :P :lol:

Benka, splošni družbeni pomen? :)

Tolk je pomembna, kot vsak drug posameznik ... Oz. ravno drugi, ki se slinijo, ji dajejo "večji" pomen - ?

Ona je meni neprimerno bolj pomembna od tebe... :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno, predragi moderatorji, ste preprečili še večjo :oops: :oops: :oops: ...

:oops: je bilo že to, da je ta topic tako dolgo nosil napačno ime...

Lepo pa je, da se topica ni brisalo.

(nekateripačrabijovelikegačlovekadaugotovijokakomajhnisovresnicirugipamajhneljudidasovidetivečjiPRESS)

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem osalim razen enemu biseru: kaj se vam ne zdi, da je to ko da bi kamne v vodo metali??? Od debila ne moreš pričakovat da te bo razumel, četudi mu poveš nekaj vsakdanjega kot npr: žarnica sveti.

Tak pač je, ene je narava malo mimo naredila.

LP vsem razen enemu,

El Barto

Elbarto, "žarnica sveti" :twisted:

A štekaš? Pa še - "forum je za razprave".

A štekaš?

Še evolucijski dodatek - ne se preveč k debilnosti zatekat, ti bo ostalo za zmeraj...

Shit- pa sem spet ene par kamnov v vodo zmetal :twisted: :twisted: :twisted:

Kaj te meni pišeš tu neke norije...kaj je kdo tebe omenil?

( :fist: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da naslov še vedno ni pravi. Morda bi bil bolj primeren: "Napad na SymRu-ja". In to zakaj? Samo zato, ker ima drugačno mnenje. Saj ni žalil Benke, ni proti njej, samo svoje mnenje je povedal okoli dogajanja ob njeni vrnitvi. Zato baje ni pravi motorist, nekdo si celo dovoli (brez zamere to je bil udarec pod pasom) da analizira njegove poste in jih obeša kot perilo na štrik, pa še in še podlega sem našla v tej temi.

Pa kaj je z vami kolegi motoristi? :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :!: :!: :!:

Kje je strpnost, ki naj bi med motoristi vladala, tovarištvo, skratka same lepe lastnosti, ki naj bi povezovale ljudi?! Že večkrat sem na tem forumu opazila, da je nekdo napaden, če ne misli tako kot večina. Kar nekaj takih je, ki bi jih lahko z imeni naštela, ki to ves čas počnejo. Ampak čemu? Ste pač ljudje, ki vam primankuje samokritike, imate pa zato obilo "občutka" za kritiziranje drugih.

Pa lep pozdrav vsem enako in drugače mislečim na tem forumu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa se vsem smili tisti, ki misli drugače od ostalih. Navsezadnje ima lahko VSAK svoje mnenje, torej tudi tisti, ki mislijo tako kot (tolikokrat opsovana) večina. Če ima nekdo drugačno mnenje od ostalih in ga izpove mora pač biti pripravljen na to, da bodo tudi vsi ostali povedali svoje mnenje. Kar glede na veliko število le-teh izpade kot napad. Kar pa ni nujno da je.

Torej tisti, ki ima drugačno mnenje od ostalih in ni pripravljen sprejeti posledic svojega mnenja, naj le-tega ne govori na glas. Ampak mislim, da se zna Symru dovolj dobro sam branit oz. svoje mnenje, da ne potrebuje obrambe še ostalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POJMA NIMATE !!! ... če kaj ni jasno vprašajte mene :idea: 8)

Vprašanje za pod ......in podobnem

Kdaj se bomo lohk spet vozil :?: :P :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočko, kdaj bo pri nas meter snega in toliko mraza, da zamrzne Ivarčko jezero pa da se malo drsamo pa to? :D

Postavil sem konkretno vprašanje in želim konkreten odgovor :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj se bomo lohk spet vozil :?: :P :twisted:

Ko bodo ceste suhe ... in bo sonce posijalo in bo dovolj °C ... in bo motor spet registriran ali pa tudi prej ali pa tudi kasneje, pa še od tipa motorja, postavitve zvezd in majoneze je odvisno... :lol: 8) :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočko, kdaj bo pri nas meter snega in toliko mraza, da zamrzne Ivarčko jezero pa da se malo drsamo pa to? :D

Postavil sem konkretno vprašanje in želim konkreten odgovor :oops:

Meter snega je že ... ako ga izmeriš v dolžino in/ali širino.

Ivarčko jezero bo zamrznilo, ko bo voda zaradi nizkih temperatur kristalizirala. Drsanje bo po tem mogoče ob ustrezni obutvi in dovolj debeli plasti kristalizirane vodne strukture ... :idea: :arrow: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

datum hočko prosim, datum, če ne bom pa tronteljna vprašal :)

32.12.2002 .... :?: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

datum hočko prosim, datum, če ne bom pa tronteljna vprašal :)

32.12.2002 .... :?: :shock:

eh, pa ravno takrat ma marijan že vodovodarja naročenga... :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!