Skoči na vsebino

O pomembnosti, zakonih, policijskih spremstvih in podobnem


Priporočene objave

Dejmo rajš napisat kaj je Benka počela vse med svojo potjo.Prebrala sem, da se je učila razne masaže,sploh pa me je očaralo padalstvo saj veste,stojite na robu letala gledate zemljo in premišljujete ,če se bo padalo sploh odprlo le kakšen občutek mora biti to.skok iz avijona pri ogromni višini z zaprtim padalom čelado na glavi pada ,pada zemlja postaja vse večja drvi z velikansko hitrostjo zemlja se veča in padalo se odpre ter benka jadra in pristane na trdna tla.Noro to me full mika da bi probala.Sam me verjetno spet ni tolk v hlačah.Tale naša Benka je res korajžna beyba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

govorance govorance, čestitke za dosežek vsakemu prebivalcu sveta, ki živi svoje življenje - če obstaja bolj generalna pohvala, me popravite :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali zato, ker enim ni jasno, da pač 20 motoristov ne rabi policijskega spremstva ter da nekdo, ki je prevozil cel svet podolgem in počez, ne bo zgrešil Ptuja :) In da "policijsko spremstvo" ni neka huda "čast".

Aja - dopuščam možnost, da policisti tako malce nabijajo svoje točke pri motoristih. Seveda je to napačen način - raje naj objektivno ocenijo okoliščine, ko se kdo razsuje na pesku ("padcu je botrovala prehitra vožnja v ovinek PRESS")...

symru... jemljem svojih 5 minut na tvoj račun... :evil: in mislim, da tokrat ne bom šparala z besedami...

najlažje je pluvat po uspehu nekoga, ki mu je ratal podvig, ki si ga marsikdo med nami ne more privoščiti (ovira: čas, denar in mogoče samozavest, po domače ni dovolj jajc, da bi se spravil na tako pot)... jaz osebno kot motoristka se za tako pot ne bi odločila, ker si po pravici povedano, ne upam :oops:

policijsko spremstvo... če bi se mogoče kot bodoči motorist (v kar dvomim, da kdaj boš v duši in srcu, ker biti motorist ni dovolj samo to, da imaš motor in izpit), kdaj udeležil kakšnega zbora ali kakšne vožnje (panoramska vožnja, protestna vožnja pred parlament (štrajk)), bi videl, da organizatorji poskrbijo za policijsko spremstvo... varnost na cesti... pa saj to ti je ze Marauder razložil :wink: , pa ne vem, če ti je zaštekal kaj ti je hotel povedat :twisted: ... in to da je dekle imelo policijsko spremstvo si tako ali drugače zaslužilo :!:

... duck... tole je bilo pa manj kot pet minut... :cry: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem osalim razen enemu biseru: kaj se vam ne zdi, da je to ko da bi kamne v vodo metali??? Od debila ne moreš pričakovat da te bo razumel, četudi mu poveš nekaj vsakdanjega kot npr: žarnica sveti.

Tak pač je, ene je narava malo mimo naredila.

LP vsem razen enemu,

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, kolk jo je to prslo.........sm nek slisu cca 100000 eurotov...............ko bom jst uspel zbobnat ta dnar skup, enkrat, nekoc, ko bom velik, bom sou pa z mopedom kr na luno :? :? :lol:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, kolk jo je to prslo.........sm nek slisu cca 100000 eurotov...............ko bom jst uspel zbobnat ta dnar skup, enkrat, nekoc, ko bom velik, bom sou pa z mopedom kr na luno :? :? :lol:

lp

Piši kej :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

symru... jemljem svojih 5 minut na tvoj račun... :evil: in mislim, da tokrat ne bom šparala z besedami...

najlažje je pluvat po uspehu nekoga, ki mu je ratal podvig, ki si ga marsikdo med nami ne more privoščiti (ovira: čas, denar in mogoče samozavest, po domače ni dovolj jajc, da bi se spravil na tako pot)... jaz osebno kot motoristka se za tako pot ne bi odločila, ker si po pravici povedano, ne upam :oops:

policijsko spremstvo... če bi se mogoče kot bodoči motorist (v kar dvomim, da kdaj boš v duši in srcu, ker biti motorist ni dovolj samo to, da imaš motor in izpit), kdaj udeležil kakšnega zbora ali kakšne vožnje (panoramska vožnja, protestna vožnja pred parlament (štrajk)), bi videl, da organizatorji poskrbijo za policijsko spremstvo... varnost na cesti... pa saj to ti je ze Marauder razložil :wink: , pa ne vem, če ti je zaštekal kaj ti je hotel povedat :twisted: ... in to da je dekle imelo policijsko spremstvo si tako ali drugače zaslužilo :!:

... duck... tole je bilo pa manj kot pet minut... :cry: :oops:

Viragica - poglej, jaz ne pljuvam po Benkinem dosežku, dajte si to že dopovedati. Butasto pa se mi zdi, da eni njen projekt izkoriščajo za nabijanje kakršnihkoli pik - "čast", "spremstvo", "javni dogodek"... Seveda nikogar v nič ne silim - to je pač moje mnenje. Če pa se nekateri forumaši ob tem (bi rekel, da zelo neupravičeno) počutijo prizadete, pa to ni moj problem (okej, razen, če bi hotel kdo fizično obračunati z mano, kar lahko ima svoje posledice...) :idea:

Mislim, heeej - narobe uporabljaš tudi pojem "dekle zaslužilo spremstvo"... Zaslužila si je spoštovanje, (vseh nas), ... Če pa tukaj pač razpravljamo o takih zadevah, kot je sprejem Benke po vrnitvi v Slovenijo, mislim, da nje osebno ne žalimo. Ali pač? Ne vem, zakaj ste vsi tako kurčevo užaljeni, če človek pove svoje mnenje, ki je bistveno drugačno od vašega. Obnašate se kot kristjani, ki jim je nekdo rekel, da dvomi v obstoj boga... (okej, priznam, malce megalomanska prispodoba, ...)

Povsem jasno mi je, kaj pravi maraudeR. In še vedno mi ni jasno, zakaj bi motoristi, v kakršnikoli obliki, potrebovali policijsko spremstvo (razen, če gre za hude huligane, da ne bi harali okoli)... Če je vožnja od meje do Ptuja v kakršnikoli obliki javni dogodek... Uff. Vožnja z 20 motorji in nekaj avtomobili od meje do mesta je pač "vožnja". Če se komurkoli zdi, da je to huda čast - če te spremljajo policaji - tudi prav. in če se komurkoli zdi, da je kdorkoli rabil tisto "policijsko spremstvo" - tudi prav. In če je bila zaradi tega "poskrbljeno za varnost" - tudi prav. Jaz pač "mislim, da ne".

Malce se bom še pošlepal na moderatorja Icea :) in ponovil vprašanje, kaj bo ta "čast" pomenila v Benkinih prihodnjih letih? Bo brez težav dobila službo? Bo dobila na uporabo za nekaj let stanovanje in/ali avto? Ali je bila ta "čast" - proslava prihoda - zgolj (spet sprašujem) nabijanje političnih točk? Je kdo na licu mesta zbral kaj sredstev, morda organiziral par novih gum za motor ali kaj podobnega? Jaz nisem, pa mislim, da drugi tudi ne - lahko pa se motim...

Vragica - iz tvojega pisanja je moč razbrati, kot da mora "motorist" imeti hud čredni nagon, izpit za vožnjo motorja, neštete "panoramske vožnje" in "skupinske vožnje" - šele potem je motorist? Aja, pa strinjati se mora z vsemi drugimi, ki so "motoristi"?

Spet je nekoga polna usta "motorizma" in "mi smo motoristi, vse kar diši po motoristih, je naše, kdor ni naš, pa ni motorist"... To je zlo relativen pojem: a po novem "motoriste" združuje to, da si želijo policijskega spremstva na cesti in da imajo povsem enako mnenje o določenih zadevah? :twisted:

Pa še konkretno in neposredno vprašanje za Viragico - ali so "pravi motoristi" tudi tisti, ki se imajo za "prave motoriste", vendar si ne upajo peljati recimo po nekem odseku ceste, "ker je preveč oviiinkov"? :twisted: Je lahko tak človek sploh "pravi motorist" če ga moti že par ovinkov :?: :?: Eh, vidiš - plehka argumentacija, kajne? Edini, ampak res edini skupni imenovalec motorista oz. motociklista to, da se pelje z motorjem oz. motociklom. Vse drugo je optional, ni pa nujno?

Whatever - ne da se mi več "braniti".

Hvala za 5 minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem osalim razen enemu biseru: kaj se vam ne zdi, da je to ko da bi kamne v vodo metali??? Od debila ne moreš pričakovat da te bo razumel, četudi mu poveš nekaj vsakdanjega kot npr: žarnica sveti.

Tak pač je, ene je narava malo mimo naredila.

LP vsem razen enemu,

El Barto

Elbarto, "žarnica sveti" :twisted:

A štekaš? Pa še - "forum je za razprave".

A štekaš?

Še evolucijski dodatek - ne se preveč k debilnosti zatekat, ti bo ostalo za zmeraj...

Shit- pa sem spet ene par kamnov v vodo zmetal :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ste prav otročji že s tem kdo ma prav pa kdo ne!

Včasih je treba najti otroka v sebi :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Butasto pa se mi zdi, da eni njen projekt izkoriščajo za nabijanje kakršnihkoli pik - "čast", "spremstvo", "javni dogodek"...

Podpiram Syruja, ker tudi sam pravim, da sem vedno za dvojno moralo, če sem le na pravi strani.

Med grdimi izkoriščevalci tu obravnavanega dogodka so se znašli tudi prijatelji novinarji, ki so sebično v svoj prid poročali o dogodku in to nekteri celo z mesta dogodka samega in si na ta račun pridobili še en dan zaposlenosti več, dnevnico, 1/22 mesečne plače in pike pri odjemalcih, oglaševalcih, nadrejenih ... :wink: (poudareknakakršnihkoli pik pressss)

Res popoln radikalec ali pa anarhist mora, če je pošten do svoje ideje, na koncu ugotoviti, da je tudi sam odveč in se brez prevelikega pompa tudi sam spustiti v zrak. :P

Žal tisto z žarnico, ki sveti, ni več tako enostavno. Z iznajdbo diod LED se slepci ne morejo več opeči in reči, res sveti. 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Butasto pa se mi zdi, da eni njen projekt izkoriščajo za nabijanje kakršnihkoli pik - "čast", "spremstvo", "javni dogodek"...

Podpiram Syruja, ker tudi sam pravim, da sem vedno za dvojno moralo, če sem le na pravi strani.

Med grdimi izkoriščevalci tu obravnavanega dogodka so se znašli tudi prijatelji novinarji, ki so sebično v svoj prid poročali o dogodku in to nekteri celo z mesta dogodka samega in si na ta račun pridobili še en dan zaposlenosti več, dnevnico, 1/22 mesečne plače in pike pri odjemalcih, oglaševalcih, nadrejenih ... :wink: (poudareknakakršnihkoli pik pressss)

Res popoln radikalec ali pa anarhist mora, če je pošten do svoje ideje, na koncu ugotoviti, da je tudi sam odveč in se brez prevelikega pompa tudi sam spustiti v zrak. :P

Žal tisto z žarnico, ki sveti, ni več tako enostavno. Z iznajdbo diod LED se slepci ne morejo več opeči in reči, res sveti. 8) :lol:

To je pa bolj nazorna definicija kaj je kozerija, kot tista, ki si jo iz slovarja prepisal.

Mi je všeč.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram Syruja, ker tudi sam pravim, da sem vedno za dvojno moralo, če sem le na pravi strani.

Med grdimi izkoriščevalci tu obravnavanega dogodka so se znašli tudi prijatelji novinarji, ki so sebično v svoj prid poročali o dogodku in to nekteri celo z mesta dogodka samega in si na ta račun pridobili še en dan zaposlenosti več, dnevnico, 1/22 mesečne plače in pike pri odjemalcih, oglaševalcih, nadrejenih ... :wink: (poudareknakakršnihkoli pik pressss)

Res popoln radikalec ali pa anarhist mora, če je pošten do svoje ideje, na koncu ugotoviti, da je tudi sam odveč in se brez prevelikega pompa tudi sam spustiti v zrak. :P

Žal tisto z žarnico, ki sveti, ni več tako enostavno. Z iznajdbo diod LED se slepci ne morejo več opeči in reči, res sveti. 8) :lol:

Seveda si vedno na pravi strani - na "svoji strani" 8) :wink: :lol:

Moral lahko imaš, kolikor hočeš - nihče ti ne brani niti četvorne ali šestorne :twisted: - tudi eno samo lahko imaš :)

In ne - sploh mi ni žal, če se moje mnenje ne sklada z večinskim. Benka je prava asica, da ne bo pomote, ampak čast je - vsaj zame - vse kaj drugega kot to, da te spremlja policija na zadnjih 20 km 200.000 km dolge poti, ali to, da je tvoj prihod pač "javni dogodek" - ker drugi to rabijo... Spoštovanje so ji recimo lepo izkazali tisti, ki so zbirali denar za njo, ko je bila na poti in je to potrebovala (mislim recimo Motosvetovce, ki so ji pomagali uštimat finance za internet - morda si med njimi tudi ti), pa še marsikdo, ki ji je med potjo kaj pomagal, ko je to potrebovala... Jaz sem tisti thread videl prepozno, ko je bilo mimo (se ne opravičujem, pojasnjujem)...

Saj veš: "kruha in iger", gasilske procesije in podobno - it makes the world go round... In rahlo izkrivlja pojme "čast", "spoštovanje" in še katere...

No, grem se z neslišnim pokom razpočit :shock: :idea: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym vse ostalo lepo in prov, samo tebi še vedno ne gre v račun dejstvo, da jo je policija po zakonu bila dolžna spremljati in če je ne bi, bi lahko kakšen novinar rekel, da policija zabušava tudi ob nalogah, ki jim jih nalaga zakon...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusite policijsko spremstvo razumeti skozi Slovenski daljnogled:

Da se Benkino potovanje vpiše kot rekord......mora opraviti pot,ki traja xx dni in v tem času prevoziti yy km.

V tem času ne sme biti nikoli kaznovana zaradi nepravilne vožnje .....

MORDA SO SLOVENSKI POLICISTI ŽELELI V ZADNJIH 20 km NAJTI KAKŠNO NAPAKO,DA BENKA NEBI BILA VPISANA V KAKŠNO KNJIGO REKORDOV?????????? :lol: :lol: :lol: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se Benkino potovanje vpiše kot rekord......mora opraviti pot,ki traja xx dni in v tem času prevoziti yy km.

V tem času ne sme biti nikoli kaznovana zaradi nepravilne vožnje .....

quote]

Huf, saj res - kako pa je s temi forami, če tako doolgo in daaleč potuješ, pa te kje štrafajo policist? :) A te potem kar iščejo in iščejo na domačem naslovu, kjer si stalno prijavljen, ali se lahko začasno odjaviš in te "ni" ? :)

A pa bo ali je mogoče že vpisana v Guinessovo knjigo rekordov? Kako pa je s temi kontrolami pa to? A ni Martin Strel ravno zato moral imeti zraven ne vem koliko spremstva v kanujih in še vmes nekaj kontrolnih točk? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavadi izkesiš gotovino, če si na takšni poti imaš sigurno kak fičnk pri sebi

je pa Pulkova pravila da jo je popalil v ZDA-ju na radar pri 160+ in ko mu je obrazložila njen namen in cilj ji je zaželel vse naj in pustil dalje- fino ne, če imaš višji cilj si za razumljivega človeka nedotakljiv

kontrolne točke...read on, search out

http://www.ardi.si/benka/SLOVENE/MY_ARTICL.../Konecvsega.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym vse ostalo lepo in prov, samo tebi še vedno ne gre v račun dejstvo, da jo je policija po zakonu bila dolžna spremljati in če je ne bi, bi lahko kakšen novinar rekel, da policija zabušava tudi ob nalogah, ki jim jih nalaga zakon...

OK, dej mi to razlozi... Zakaj potem mene ne spremljajo, ko grem na Zbilje na pivo poleti z motorjem, ce je to nujno po zakonu? bila je pac ena motoristka, ki se je po "lepi nasi" peljala z motorjem 20 km - no big deal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o javnih shodih in javnih prireditvah pravi:

citat:

''23. člen

Policijska postaja sodeluje s sklicateljem javnega shoda oziroma organizatorjem javne prireditve ter skrbi s potrebnimi ukrepi za vzdrževanje javnega reda in mira na javnem shodu oziroma javni prireditvi.

24. člen

Policijska postaja mora po uradni dolžnosti omogočiti neoviran javni shod oziroma javno prireditev in skrbeti za varnost ljudi in premoženja na shodu oziroma prireditvi ter za vzdrževanje javnega reda in mira:

1. ob paradah, sprevodih, manifestacijah in demonstracijah, pri katerih sodeluje večje ali veliko število občanov;

2. ob ljudskih svečanostih, mitingih ali drugih javnih shodih, proslavah, na sejmih in drugih množičnih prireditvah;

3. ob množičnih športnih prireditvah, tekmovanjih in drugih podobnih prireditvah;

4. v vseh drugih primerih, kadar pristojni starešina, glede na okoliščine v katerih se organizira javni shod oziroma javna prireditev, presodi, da je to potrebno.

25. člen

Če komandir policijske postaje spozna glede na naravo javnega shoda oziroma javne prireditve in glede na okoliščine, v katerih poteka shod oziroma prireditev, da sta ogrožena javni red in mir, in so potrebni ukrepi službe javne varnosti, določi potrebno število policistov za sodelovanje in pomoč pri vzdrževanju reda na shodu oziroma prireditvi. V takem primeru se pristojni starešina sporazume z vodjo shoda oziroma prireditve o načinu sodelovanja in pomoči, ki je potrebna za vzdrževanja javnega reda in mira.''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o javnih shodih in javnih prireditvah v pravi:

citat:

''23. člen

Policijska postaja sodeluje s sklicateljem javnega shoda oziroma organizatorjem javne prireditve ter skrbi s potrebnimi ukrepi za vzdrževanje javnega reda in mira na javnem shodu oziroma javni prireditvi.

24. člen

Policijska postaja mora po uradni dolžnosti omogočiti neoviran javni shod oziroma javno prireditev in skrbeti za varnost ljudi in premoženja na shodu oziroma prireditvi ter za vzdrževanje javnega reda in mira:

1. ob paradah, sprevodih, manifestacijah in demonstracijah, pri katerih sodeluje večje ali veliko število občanov;

2. ob ljudskih svečanostih, mitingih ali drugih javnih shodih, proslavah, na sejmih in drugih množičnih prireditvah;

3. ob množičnih športnih prireditvah, tekmovanjih in drugih podobnih prireditvah;

4. v vseh drugih primerih, kadar pristojni starešina, glede na okoliščine v katerih se organizira javni shod oziroma javna prireditev, presodi, da je to potrebno.

25. člen

Če komandir policijske postaje spozna glede na naravo javnega shoda oziroma javne prireditve in glede na okoliščine, v katerih poteka shod oziroma prireditev, da sta ogrožena javni red in mir, in so potrebni ukrepi službe javne varnosti, določi potrebno število policistov za sodelovanje in pomoč pri vzdrževanju reda na shodu oziroma prireditvi. V takem primeru se pristojni starešina sporazume z vodjo shoda oziroma prireditve o načinu sodelovanja in pomoči, ki je potrebna za vzdrževanja javnega reda in mira.''

OK, v redu.

Shod je bil javen in organiziran, kar pomeni, da so morali "zavarovati" prireditev. Zakaj pa spremstvo obiskovalcev (Benke) oz. zakaj niso pospremili vsakega, ki je tja prisel?

Ok, ce je blo vec motorjev, pa kaj pol? To je isto tudi, ko gre kak klub skupinsko na neko voznjo - tudi ni policije zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shod je bil javen in organiziran, kar pomeni, da so morali "zavarovati" prireditev. Zakaj pa spremstvo obiskovalcev (Benke) oz. zakaj niso pospremili vsakega, ki je tja prisel?

Ok, ce je blo vec motorjev, pa kaj pol? To je isto tudi, ko gre kak klub skupinsko na neko voznjo - tudi ni policije zraven.

Benka je Benka, vsakdo je pa vsakdo. Eno je edinstvena oseba "splošnega družbenega pomena", eno je pa "kanon futr". :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!