Skoči na vsebino

Konec vožnje ?


CAPIROMZY

Priporočene objave

Glede na to de se po cestah vsak dan zgodi več nesreč in veliko krivcev je tudi oseb ki so že precej v letih. Mislim da bi folk po recimo 60-ih letih morali imeti zdravniški pregled vsake pol leta. Eni imajo pol reflekse 10 sekundne itn.. Kaj mislite vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če lahko zdravnik kaj dosti vpliva na momentalno zbranost voznika v dani situaciji :? Mislim da je pri 60 še malo prehitro, moj foter bo čez 9 let 60 :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to de se po cestah vsak dan zgodi več nesreč in veliko krivcev je tudi oseb ki so že precej v letih. Mislim da bi folk po recimo 60-ih letih morali imeti zdravniški pregled vsake pol leta. Eni imajo pol reflekse 10 sekundne itn.. Kaj mislite vi?

pri 65ih zacneje pregledovt na kolk cajta pa ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

absolutno res, moja mama je ravno dobila podaljsano voznisko do 70. leta. se kar sama se je zacudla. eni so lahko sicer res pri 70-ih sposobni vozit ampak mislim da jih je bolj malo. po 60. letu bi morali biti pregledi letni pa tudi testi refleksov in vida. sicer pa vsak ve kolikokrat ti kak dedek (z klobukom) prednost vzame :? :shock: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s pregledi, po moje bi blo pametno da pr 60. če ne že prej hodijo na preglede. Večkrat vidi starce ki komaj volan sukajo ne pa da bi še bli sposobni gledat okrog njih kaj se dogaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojga sošolca je skoraj en stari ubil ki je vozu po nasprotnem pasu, dobro da se je lahko umaknu s ceste na pesek ob cesti. Čelno 100 na uro pa po moje ni lepa izkušnja :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, od 60. leta bi morali dati vsaj na dve leti refleksni in očesni test... (vsaj nove špegle)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ravno danes je bil tak dan, ko je blo na cesti ogromno dedkov, ki se sam trikrat na mesec vsedejo za volan in takrat ogrožajo vse okoli sebe....

...je bil tud to razlog, da sm bil kljub sončku lepo doma.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to de se po cestah vsak dan zgodi več nesreč in veliko krivcev je tudi oseb ki so že precej v letih. Mislim da bi folk po recimo 60-ih letih morali imeti zdravniški pregled vsake pol leta. Eni imajo pol reflekse 10 sekundne itn.. Kaj mislite vi?

Nekateri utegnemo biti užaljeni :cry: :twisted: :twisted: :twisted:

Načelno se pa strinjam 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mlajšim od 60 bi bilo treba pa na vsake pol leta pamet pregledat in jih ocenit, če so sploh zreli za vožnjo.

Bedarija, še malo pa bodo za vse nesreče krivi starejši ljudje. Obnašate se, kot da ne boste nikoli stari. Vsak mora imeti sam dovolj pameti kdaj naj odneha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se razumemo, tudi pri mlajših bi morali biti pogostejši zdravniški pregledi.. .Primer -- pred 8 leti sem naredil zdravniški pregled. Od takrat do danes sem šel iz dioptrije 0 na -1.25. V vozniški še vedno ne piše, da moram nositi očala/leče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vedno tudi tukaj ni problem v zakonih ampak se mora nekaj spremeniti v miselnosti ljudi in kaznih, ki doletijo le-te, ki vozijo kljub temu, da se zavedajo, da za to niso več sposobni ter povzročijo nesrečo zaradi tega. Pa naj gre za starega ali mladega voznika.

Med drugim NOISE ti lepo piše v zakonu, da bi moral kot pošten državljan (kar očitno nisi) sam sporočit vse spremembe in omejitve glede tvojih vozniških sposobnosti in jih vpisati v vozniško. Pa si to storil? Zakaj ne?

Saj nismo policijska država s komunistično ureditvijo, kjer drugi "kao" skrbijo za vaš dobrobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer -- pred 8 leti sem naredil zdravniški pregled. Od takrat do danes sem šel iz dioptrije 0 na -1.25. V vozniški še vedno ne piše, da moram nositi očala/leče.

Če te ustavi policija in ti voziš z očali, čeprav v vozniškem izpitu nimaš tega zaznamka, se lahko zgodi, da te napotijo na izredni zdravniški pregled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fajn. A to pomeni, da moram zdaj -- kaj, vpisati to spremembo v vozniško, da me plavi slučajno na "izrednega" ne napotijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fajn. A to pomeni, da moram zdaj -- kaj, vpisati to spremembo v vozniško, da me plavi slučajno na "izrednega" ne napotijo?

Saj ti pravim, da si "kriminalc" :lol: , ker ne storiš tega, kar je po zakonu tvoja državljanska dolžnost.

Kdo je torej kriv? Država ali ljudje, ki ne spoštujejo zakonov, čeprav vedo, da bi jih morali.

Nepoznavanje zakonov, še ne pomeni, da niste krivi! :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pa podaljšali vozniško do 80. leta moje starosti. Bom haral z motorjem do takrat, pol bomo pa vidli, kako bo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj do naslednje menjave dokumentov,pa če potem dobiš do 80 leta,vsaka čast...

DAN

Dobiš, saj je to zapisano v novem zakonu, seveda če ni zdravstvenega zadrška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti z dioptrijo imamo tako ali tako že zdaj na pet let pregled .... :evil: :evil: :evil:

Če imaš dobrega okulista tudi na 10! :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!