Skoči na vsebino

Gradnja garaže


gusti

Priporočene objave

Hey :)

A je mozno da so ti kontajnerji, rabljeni, od 1000 eur dalje?

Imas mogoce ti kaksno informacijo vec o kontajnerjih...Se pravi 5m x 2,5 x 2,5 ... ?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej za rabljene ne vem, bi bilo treba pogledat na kako bolho ali pa malo povprašat naokoli. Poglej malo po oglasih, vem, da so se prodajale takšne rabljene zadeve ampak o cenah rabljenih pa nimam pojma, glede na finančne omejitve pa novi odpadejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yp...sem gledal tudi rabljene in so cene da dol pades, skldascni (velika vrata za not zapeljat) so od 1500 eur dalje..sem kar pogledal :) Bom pa se malo povprasal naokoli kaksno konstrukcijo bi rabil za sestavo...bo definitivne ceneje. Sem pa videl ze v drugi temi npr. garazo na kljuc za cca 1500 eur. Kar je napram kontejnerju veeeliko bolje. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

@Horzy: Mere garaze so cca 4,5 * 2 * 2

Brez zamere, ampak to bo zgledalo kot kozolec (beri: kurnik..)

Če imaš možnost, postavi garažico npr. 3 x 3 x 2.5 .. bo zgledala precej bolj normalno in bo tudi precej bolj uporabna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

.. kar se pa tiče profilov, bi ti pa svetoval takole:

- nabavi si nerjavne (rost-frei) profile, dimenzij npr. 30x30 mm, brez varjenja, samo vijačni spoji. Stenska debelina profila pa cca. 1.5 mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene zamere... :smoke:

Ampak mere so vec ali manj fiksne. Na tej lokaciji je ze garaza, katero bi nadomestil. Narejena je bila davnega leta gospodovega 1980 za princa :OK: Omejen sem z dolzino in sirino, saj je potka poleg...vem, je vse skupaj majhno...ampak tudi ta garazica ni ravno "prav postavljena" :ninja: Zato cim manj stroskov ce se kdo slucajno zapici v naselje garaz, ki jih imamo stanovalci.

Hvala

Popravljeno . Popravil Horzy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobene zamere... :smoke:

...ampak tudi ta garazica ni ravno "prav postavljena" :ninja: Zato cim manj stroskov ce se kdo slucajno zapici v naselje garaz, ki jih imamo stanovalci.

Hvala

Mogoče ravno zaradi tega aktualen rabljen kontejner, kljub malo višji ceni. Če se kdo zapiči, kar se v zadnjem času rado zgodi, ko država molze kjer lahko, v takšne garažice jo lahko relativno enostavno prodaš.

Jaz bi ti vseeno svetoval raje leseno in legalno :D predvsem slednje če se le da :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal stanujem na taki lokaciji, kjer se to ne da :) Tukaj je pac tako ze 40+ let in zal nimam velike :grim izbire...Vseeno hvala za nasvet preden se spravim vse skupaj nabavljat bom se gledal malo cene za prenosne garaze :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Čisto slučajno sem naletel na tole temo.

Rad bi samo priporočal morebitnim investitorjem, da se tako za projekt kot za izvedbo obrnejo na strokovnjake in ne na motociklistični forum :grim ker je zgoraj napisanih res precej neresnic. Tako glede upravnih postopkov, kot glede izvajanja del.

Gradnja ni ravno poceni stvar in ni fajn delat neumnosti, ker ti je to rekel nekdo na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gradnja ni ravno poceni stvar in ni fajn delat neumnosti, ker ti je to rekel nekdo na forumu.

sarcasmon

Eh, če mi je pa sosedov Joža reku, da lahko jst lepo luknjo skopljem pa spodaj nardim garažo za ene 3 avte gor pa plato vlijem pa še nadstrešnico nardim, da majo obiski kje parkirat pod streho pa si še lepo eno stanovanje upedenam. In če je to na moji parceli lahko jst delam kar hočem in pika!!!

sarcasmoff

Tudi na motociklističnem forumu je kakšen strokovnjak ali dva :D Samo vedeti je treba koga vprašati. Ali pa lepo vprašati koga vprašati, tudi to včasih deluje.

P.s. ZGO in ZUreP sta se pred kratkim spet spremenila. Pa ZKZ se je tudi spremenil v delu ki govori o odškodninah za spremembo namembnosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet dva pametna, ki ne povesta nič pametnega...

Skupaj s tabo smo že trije. Razen če ne šteješ svoje objave za nek vrhunec pisane besede na slovenskem :D

Evo ena pametna samo zate:

Za garažo rabiš gradbeno dovoljenje!

Če pa je še kakšno vprašanje pa na tem področju z veseljem pomagam.

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem naredil prvo nadstrešek zdaj pa še garažo pred enim mesecem v samogradnji in brez gradbenega (samo priglasitev del) in to legalno. hmmmmm sem pameten :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priglasitev del je bila pred ene 10 leti nazaj, potem je bila lokacijska informacija, sedaj pa imaš gradbeno dovoljenje za nezahteven objekt, tako da tvoja samogradnja je ne-legalna. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priglasitev del je bila pred ene 10 leti nazaj, potem je bila lokacijska informacija, sedaj pa imaš gradbeno dovoljenje za nezahteven objekt, tako da tvoja samogradnja je ne-legalna. :OK:

ja maš prav sem se narobe izrazil. pridobil sem gradbeno za nezahteven objekt z eno skico objekta (stranska in tloris) + skica prometne ureditve (nov uvoz) in cca 25€ za koleke. sem pa moral garažo naredit samostojno (2 cm do zida hiše) in ne dozidat na obstoječo hišo ker bi drugače rabil pravo gradbeno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi imaš čist ta pravo pravcato gradbeno dovoljenje. Ker pa si postavil nezahteven objekt, za pridobitev gradbenega dovoljenja nisi potreboval projekta za pridobitev gradbenega dovoljenja (PGD) ampak si gradbeno dovoljenje pridobil po enostavnem postopku, kjer je potrebno samo izpolniti obrazec na dveh straneh (nekaj podatkov o investitorju in objektu ter skica ali dve). Sej sem vedel, da ti ne bi šel kršit zakona ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Samo dvojna ali trojna garaža ni več enostaven objekt (ali pa se je tudi to spremenilo?) .

lp

Franc

Če imajo skupaj 4 m2 in ni višja od 2 m je odgovor pritrdilen !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imajo skupaj 4 m2 in ni višja od 2 m je odgovor pritrdilen !

Pa lepo prosim ... če zadev ne poznate nehajte dajati nasvete, ki so popolnoma napačni.

Samo dvojna ali trojna garaža ni več enostaven objekt (ali pa se je tudi to spremenilo?) .

lp

Franc

Dvojnost ali trojnost (karkoli že misliš s tem) nima nikakršne veze. Garaža v nobenem primeru ne sodi med enostavne objekte.

Lahko pa sodi med nezahtevne objekte (in ja, med enostavnimi in nezahtevnimi objekti obstaja razlika), če je manjša od 30m2, nižja od 3,5m, enoetažna in pritlična. Za postavitev takšne garaže potrebuješ gradbeno dovoljenje, ki ga izda upravna enota, za pridobitev le tega pa ni potreben projekt za pridobitev gradbenega dovoljenja (PGD) ampak samo izpolnjena vloga, v katero se vpiše nekaj podatkov in priloži skice (tloris, prerez in umestitev na parceli)

Če je večja od tega je še vedno garaža ampak potem sodi med manj zahtevne objekte za katere pa se za pridobitev gradbenega dovoljenja potrebuje projekt za pridobitev gradbenega dovoljenja (PGD).

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

V garaži bi rad imel epoksi tlak. Dobil sem ponudbo za razlivni epoksi 35€/m2, v ceni je tudi brušenje tal in vse ostalo kar je potrebno. Je to OK ponudba?

Popravljeno . Popravil suntrace14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer so ti epoksiji zelo različni ampak ko sem jaz iskal za balkon nisem dobil nič ceneje kot 60+ za m2. No lahko da gre za različne materiale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!