Skoči na vsebino

Mobilna CB postaja + antena


Priporočene objave

Iščem CB postajo za vgradnjo v avtomobil + anteno...

Seveda rabljeno in poceni :)

V Salomoncu jih skoraj ni, pa me zanima, če ima kdo kakšno idejo, kje bi lahko dobil zadevo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam jaz....skoraj nova INTEK HANDYCOM 55S...

postaja ma 5W izhoda homologirana z dodatnim mikrofonom..40 kanalov am/fm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to....ce mislis priklapljat postajo preko uticnice za cike ti ne priporocam,ker je slab stik in ti jo bo ugasalo ravno ko ne bo treba 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem CB postajo za vgradnjo v avtomobil + anteno...  

Seveda rabljeno in poceni :)

V Salomoncu jih skoraj ni, pa me zanima, če ima kdo kakšno idejo, kje bi lahko dobil zadevo...

Dej tole številko poklič če še nisi dobil ( 041/770-852 ROK ) ž

jest imam samo štacionarko doma (ta veliko čez 400 kanalov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to....ce mislis priklapljat postajo preko uticnice za cike ti ne priporocam,ker je slab stik in ti jo bo ugasalo ravno ko ne bo treba 8)

To si pa ti reku mogoče tvoja postaja men je ponavad delal čez tisto vtičnico.

Če smo se na kakšne konteste odpravljali na kakšne hribe sm itak štacionarko vleku sabo :twisted: :twisted: je bol letel pa turbo 3000 anteno pol pa gasa :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to....ce mislis priklapljat postajo preko uticnice za cike ti ne priporocam,ker je slab stik in ti jo bo ugasalo ravno ko ne bo treba 8)

To si pa ti reku mogoče tvoja postaja men je ponavad delal čez tisto vtičnico.

Če smo se na kakšne konteste odpravljali na kakšne hribe sm itak štacionarko vleku sabo :twisted: :twisted: je bol letel pa turbo 3000 anteno pol pa gasa :twisted: :twisted: :twisted:

kontesti so eno,delovanje med voznjo ko se armaturna v avtu trese je pa drugo....glede kontestov smo pa mi ponavadi imeli s sabo agregat+zlozljiv stolp+5el.yagi+TS 850s :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole postajo ste vi nosil za kontest delat TS 850s  

ts-850.jpg

če me spomin ne vara je tole ukv postaja  

po frekvenc ki je na displeju bi pa reku KV

To postajo mam jaz tu pol metra od nosa...dela na KV obsegu od 30Khz do 30Mhz...malce je ze stara,toda se vedno vredu za mojo KV aktivnost...pokriva pa tudi CB band oz.27 Mhz

LP S57Mxx 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ej ej, jaz rabim nekaj majhnega-mobilnega in delujočega. CB. In to je to. Zadeve pa ne bom preko čik-vtikača priključeval, ker je to samo sranje potem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj--- kako je s temi stvarmi glede tečajev itd...

Za CB kolikor vem ne potrebuješ posebnih dovoljenj (ali pač?). A to velja le za 40 kanalov FM ( http://www.e-trading.si/conrad/nakup/prika...Kat_Stev=930060 ), in kaj je, če ima postaja npr. še AM (kot tale: http://www.e-trading.si/conrad/nakup/prika...Kat_Stev=930061 )...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za CB posebnih tečajev ne rabiš, važn da je postaja atestirana. To pa pomeni 40 kanalov FM, ker smo zdaj po evropski zakonodaji. Jaz mam doma dve cebejki 40 AM, ki ju uporabljam na vsakih pet let enkrat :wink:, ampak ne vem, kolk so kaj glede tega pri nas strogi. Včasih, ko sem se s tem več ukvarjal, še v jugi, so kompliciral k drek s temi atesti. Zdej ga mora zrihtat že prodajalec. Noise, če rabiš postajo za nekaj časa, ti jo z veseljem posodim za kakšno leto :wink: , mam tud magnetno anteno, tko da ni nč vrtanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jupi pa le vidim da ste malo radioamaterji!

Glej kdor rabi kakršnokoli CB se lahko komot obrne name!

smo malo konkurenca Konradu, oz. je on nam!

Kar se CB-ja tiče ma konrad res pocen, samo moraš pazit, da ima AM in FM- Ker je evropa sprejela CEPT PR27, kar pomeni da lahko v vozilih brez kakršnokoi dovoljenj uporablajaš CB vendar mora biti postaja z samo z

FM-om. Tisti postaji iz konrada so take, tudi tista pri kateri piše da je AM, v bistvu je, le da je AM zaprt na 16 kanalu, kjer se šoferji pogovarjajo!-PREVERJENO

Problemi so samo z postajam na jugu,hrvaška še , bosna je pa poraz, ker majo še stare jugoslovanske zakone in zahtevajo neke radijske dovoljenja, za katere naša država že lep čas ne izdaja, evropskih zakonov pa še ne priznajo.

Nois glej jaz delam na UScomu in smo zastopnik za PRESIDENT postaje, pri katerih se še da preredit, da so AM/FM lahko pogledaš

www.uscom-us.si pod CB postaje , je res da so malo dražje samo so president in cena je tam 32 000 SIT, pa garancija je 18 mesecev, antene mamo tudi samo ta poceni jih je zmankal, bile so pa okoli 8500 sit od visno od dolžine. Pa ko boš zmontiral anteno, obvezno meritve narest če boš hotel da ti bo delal tako kot treba.Saj veš najboljše je direkt na streho, antena gleda maso-in to ne minusa kot vsi mislijo ampak površino, deluje nekako kot ogledalo, majnša površina k je majn se vidiš v ogledalu in z anteno je isto.

Sej če boš kej rabu kontaktirja pa še za kakšen popust se lahko zmenmo k si glih motosvetovc :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NOISE

NE KUPUJ IZ KONRADA

Vsaj CB postaj NE.

Kar se dovoljenja tiče :!:

V vseh teh letih odkar se ukvarjam s CB-jem nisem nikoli naletel na probleme zaradi postaje in tudi nobeden od 10-20 kolegov NE(dovoljenje)

V vseh tovornjakih imaš večje postaje ki nobena ne ustreza za A TEST

Jackosone pa Galaxi Zodiac ...

Kar se pa Konrada tiče imajo pa originalne postaje drugih proizvajalcev(ALAN,INTEK...)samo oskubijo jih in svoj napis dajo gor(CONRAD obvezno samo 40 kanalov FM) za isto ali celo manjšo ceno pa dobiš v IT novo originalno postajo.

Ti priporočam kakšno ALAN 48+ original 40 kanalov AM/FM da pa se jo razširit na 400 kanalov (kaj ti bojo samo bog ve) nova te pride koštat nekje 30k rabljeno pa že lahko od 10k pa naprej.Pokliči številko ki sem jo napisal nekje na začetku teme.

Jest imam doma drugače tole postajo že nekje 5 letsamo ni primerna za vsakdanjo rabo v avtu

intek497.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej kdor rabi kakršnokoli CB se lahko komot obrne name!

smo malo konkurenca Konradu, oz. je on nam!

Nois glej jaz delam na UScomu in smo zastopnik za PRESIDENT postaje, pri katerih se še da preredit, da so AM/FM lahko pogledaš

www.uscom-us.si   pod CB postaje , je res da so malo dražje samo so president in cena je tam 32 000 SIT, pa garancija je 18 mesecev, antene mamo tudi samo ta poceni jih je zmankal, bile so pa okoli 8500 sit od visno od dolžine. Sej če boš kej rabu kontaktirja pa še za kakšen popust se lahko zmenmo k si glih motosvetovc  :wink:

Slabo reklamo si delaš.Za tole 34k no way

taylor.jpg

ALAN48PW.gif

tole je pa vredno 30k (nova sevede)

pol sm pa jest mislu da bom preveč reku če bi svojo za 40k prodajov

me je kap k sm vaše cene vidu.

Ejga Jackson(70k) pa Linkoln(80k) sta se že 5-10let nazaj prodajala za 400-600 dem(takrat so bile še marke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Noise Data

A bo Motosvetov chat po novem prisoten tudi na CB-ju :?:  

@boboxsi

A mi lohko sporočiš ceno za PRESIDENT GEORGE.

Rajši nared en izlet do italije pa še noisa povabi bosta delila stroške bencina pa še postaje bosta dobila ceneje.

Smo pa glih pri nas podrli ta staro policijsko POSTAJO

73, 88 :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 reklame si sploh ne delam ker, je ne rabim!(ni moja firma in me ne zanima)

Samo ne vem zakaj pol kamijonarji kopujejo pri nas postaje, ki se veliko po italiji vozijo. Očitno jim cena ugaja ali pa tehnična pomoč, ki jih v drugih trgovinah ne dobiš in pol folk joka k mu prjaviš da je izhodn hibrid skuru k je zanič anteno zmontiru!

Nisem pa nikoli reku da smo najcenejše cene. Je pa president definitivno v špici CB-ja.

Itak se pa ne mislim kregat.

Če te pa samo knofki improsionirajo pa kr kupuj postaje z večimo knofki

Ker če nisi upazu, na internetu so včasih smešno niske cene , ko pa začneš sodelovati je pa resnica čisto drugačna!

Kaj naj ti rečem problem je v DDV valda je ceneje če greš v tujino in prešvercaš nazaj, pa še davek dobiš nazaj.

Ampak pustmo to pozabte da sem karkoli napisal oz.pomoč nudu

Itak radiomaterju če bi zastojn kej ponudi bi bilo predrago!

pa INTEK baš ti je neka kvaliteta, je čist vseeno če pol v konradu kupi, najboljše da mu še kako Lafayette postajo ponudiš :wink:!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj pisker...

Kar se tiče Presidenta, je res med boljšimi CB firmami, sam sem sicer v rosnih letih raje imel Hy-Gaine. Tak da če dobiš kakega rabljenega, več kot 150 bivših DM z anteno ni vreden. recimo President Jackson je bil ful popoularen model, se je dalo tudi okoli sveta z njim pogovarjat.

Kar se tiče one slike kenwooda, je 850-ka majka vseh KV postaj, , takoj za Atejem Yaesu 101...z ustreznim mikrofonom (MC 60) in 3 el anteno z svojimi 100W dela čudeže...preverjeno, kolega je že celo kuglo naluknjal z njo, tudi sam sem jo imel par let nazaj, pa mi jo je še sedaj žal, resnično fantastična, ampak jo je žal izpodrinila sodobnejša elektronika, kjer pa filtriranje z čipi in DSPji nikoli in nikdar ne bo spravilo takega signala ven kot jih HW filtriranje z upori, kondenzatorji, kvarci...ampak FT 847 tudi ni slaba.

@ noise data - zakaj pa bi ti spljoh imel CB postajo???

Za poslušanje "prometnih obvestil" na kanalu 19?? Pol si raje en UKV kupi, nastaviš da ti skenira policijske kanale, kjer imajo patrulje medsebojno komunikacijo, pa ti je takoj jasno, da ko jih začneš slišat, da si nekje blizu radaraja. Pa še čuda ostalega...Sam sem imel včasih kombinacijo oboljega v avtu, pa me je UKV večkrat ven potegnil kot kamionarji. Res pa je, da rabiš za UKV dovoljenje, če ti ga pa že najdejo, pa rečeš da ga je frend včeraj ko si ga pijanega domov peljal pozabu v avtu. Ne morejo ti nič, v najslabšem primeru bo mogu on z svojim papirom it na postajo po UKV.

Lep konec praznikov,

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne vem zakaj pol kamijonarji kopujejo pri nas postaje, ki se veliko po italiji vozijo. Očitno jim cena ugaja ali pa tehnična pomoč, ki jih v drugih trgovinah ne dobiš in pol folk joka k mu prjaviš da je izhodn hibrid skuru k je zanič anteno zmontiru!  

Zato ker se nimajo kam drugam obrnit.Je že NOISE napisu da rabljenih skoraj ni.(šoferji paitak nimajo časa (ponavad) da bi skakali od enega do drugega)

]Je pa president definitivno v špici CB-ja

:lol: :lol: :lol: rezervne dele pa že skoraj pri mesarju dobiš ker je vse eno in isto sranje pa naj bo INTEK,ALAN,CONCORD,ZODIAC,PRESIDENT....

Glih tolk sm pa bil na tem področju da vsake neumnosti ne bom požru.

Sej veš k mačku na rep stopiš zatul

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej če bi policaje rad poslušu ti lahko jaz eno postajo posodim je velika ampak....

Samo policaji se ne pogovarjajo več toliko o lokacijah ali si pa preko GSM-ja resne pogovore sporočajo!

Poslušanje policistov je dovoljeno samo motiti jih ne smeš ali javno predvajati !

Mate pa na netu objavljene vse policijske frekvence iz cele slovenije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ne vem zakaj pol kamijonarji kopujejo pri nas postaje, ki se veliko po italiji vozijo. Očitno jim cena ugaja ali pa tehnična pomoč, ki jih v drugih trgovinah ne dobiš in pol folk joka k mu prjaviš da je izhodn hibrid skuru k je zanič anteno zmontiru!  

Zato ker se nimajo kam drugam obrnit.Je že NOISE napisu da rabljenih skoraj ni.(šoferji paitak nimajo časa (ponavad) da bi skakali od enega do drugega)

]Je pa president definitivno v špici CB-ja

:lol: :lol: :lol: rezervne dele pa že skoraj pri mesarju dobiš ker je vse eno in isto sranje pa naj bo INTEK,ALAN,CONCORD,ZODIAC,PRESIDENT....

Glih tolk sm pa bil na tem področju da vsake neumnosti ne bom požru.

Sej veš k mačku na rep stopiš zatul

Ha ha lepo si napisal SEM BIL !

Pa kakšno neumnost sem pa napisu če smem zvedt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce hocete sam policaje poslusat si raje kupte en poceni skener, ki se ga da priklopit na zunanjo anteno in je....ceprav si dost ne boste pomagali ker itak govorijo vsaj o lokacijah v sifrah tko razen po tem,kolko mocno jih slisis nimas pojma kje so....ko pa z laserjem merijo ne cvekajo po UKV-ju

Za UKV pa rabis dovoljenje za uporabo ali CEPT licenco.In brez veze kupovat UKV ce mislis sam poslusat in nic govort (ker nimas opravljenega izpita) Ce pa koga interesira mu lahko tud prodam za majhen dnar UKV postajo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce hocete sam policaje poslusat si raje kupte en poceni skener, ki se ga da priklopit na zunanjo anteno in je....ceprav si dost ne boste pomagali ker itak govorijo vsaj o lokacijah v sifrah tko razen po tem,kolko mocno jih slisis nimas pojma kje so....ko pa z laserjem merijo ne cvekajo po UKV-ju

Za UKV pa rabis dovoljenje za uporabo ali CEPT licenco.In brez veze kupovat UKV ce mislis sam poslusat in nic govort (ker nimas opravljenega izpita) Ce pa koga interesira mu lahko tud prodam za majhen dnar UKV postajo 8)

Slišal se jih bo skoz isto zato ker delajo preko repetitorjev.

Rabiš izpt za ukv ha,ha

a veš kolk let sm se jest vozu z MZ-jem brez izpita.

Če samo poslušaš pa itak ne rabiš izpita in ti ni potrebno bit S57...S56...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!