Skoči na vsebino

Mobilna CB postaja + antena


Priporočene objave

cebejaštvo kot oblika zabave in zabijanja prostega časa :wink: je zagotovo out, je pa vseeno še zelo popularno kot praktično sredstvo komunikacije med kamionarji, in pa na raznih prireditvah, čeprav ga tudi tam že izpodrinjajo male UKV postaje z majhnim dometom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo,

ker vidim, da vas je kar nekaj radioamatersko usmerjenih motoristov tule, me zanima če bi kdo slučajno rad zaupal svoj klicni znak. Mene lahko poleg na motorju slišite tudi na frekvencah pod znakom S51DW

(beri: spet en dupli whiskey :lol: ). Zadnje čase bo sicer večja verjetnost, da boste zadeli na tomboli, kot pa me slišali "na bandu" :wink:

73 de Jaša, Honky, S51DW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem bil pa na 27 MHz svoje čase znan pod Kojot. Verjetnost, da me kdo tam sliši je pa trenutno nična. Postaja je pri Noisu, antena pa nekje na vikendu rjavi. :cry: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res tema za prave starinarje, ker je mobilna telefonija uničila čar mobilnosti posaj tako CB kot UKV in podobno.

Pri CB sem imel nick RIZLING (po vinu).

Pri radioamaterjin pa S56LYX ali S56LYW, sem že malo pozabil ker je tega že 6-7 let, bila pa sva z bratom skupaj tako Cb kot raioamaterja 3 klase.

73 in deklinam 88

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vedno clan ZRS-ja,tud se vedno mam postajo in na stolpu 5el yagico za 15m band...edino kar mi manjka je cas in volja...Zadnje dve leti prizgem masinerijo morda enkrat na dva meseca...znak pa je S57MYY 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se v teh časih na radioamaterskih frekvencah sploh kaj dogaja, ali je po vsem svetu bolj tuga?

Ah se pa že kaj dogaja, samo jaz nimam časa, da bi spremljal :)

Drugače sem pa bil večinoma na kratkem valu in sicer 95% na telegrafiji!.

Sedaj boste pa itak rekli, da sem za DINOZAVRE :o)

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res tema za prave starinarje, ker je mobilna telefonija uničila čar mobilnosti posaj tako CB kot UKV in podobno.

Pri CB sem imel nick RIZLING (po vinu).

Pri radioamaterjin pa S56LYX ali S56LYW, sem že malo pozabil ker je tega že 6-7 let, bila pa sva z bratom skupaj tako Cb kot raioamaterja 3 klase.

73 in deklinam 88

No, s tem se absolutno nebi strinjal, saj menim, da je namen radioamaterskih komunikacij popolnoma drugačen kot pa odtipkat številko GSM-a in se pogovarjat!!! 73 de S51dw

LP Jaša, Honky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo lepo

Po ljubljani vem da so na CB-ju na 7 kanalu.

Pa da ne bo pomote, radiomateršna je v počasnem porastu. Ni ves folk navdušen nad tipkanjem!

Jaša kaj pa ti delaš z prvo stopnjo??????

hudo sej še nisi star gumbec da si tako visoko prlezu:smile

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo lepo

Po ljubljani vem da so na CB-ju na 7 kanalu.

Pa da ne bo pomote, radiomateršna je v počasnem porastu. Ni ves folk navdušen nad tipkanjem!

Jaša kaj pa ti delaš z prvo stopnjo??????

hudo sej še nisi star gumbec da si tako visoko prlezu:smile

Saj ni potrebno biti veteran za dosego 1. operaterskega razreda

Bil sem zagrižen radioamater in sem opravil vse možne klase (operaterske razrede).Poleg tega sem pa tudi predaval na radioamaterskih seminarjih oz. tečajih.

LP Jaša, Honky :x-mas:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Ja ma conrad prodaja zdaj tudi cb postajo road com tista pa je original ztu kr je draga sm pa tudi malce raziskoval in poglejte si slike vse teve postaje so znamke team electronic tista na kateri pa pise team road com pa je original v conradu.

post-16125-1188297690.gif

post-16125-1188297837.gif

post-16125-1188298513.jpg

post-16125-1188298563.jpg

post-16125-1188298659.gif

post-16125-1188298741_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil teonagode
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

...imam nekaj te robe za prodat----simbolična cena----če kdo rabi za avto --kamijon----baje še aktualno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!