Skoči na vsebino

Mobilna CB postaja + antena


Priporočene objave

Sam de pol luka tut 100% ostane

Pol jo pa prvežeš za odbijač pa vleč za seboj :twisted: :twisted: :twisted:

Tud magnetna antena ima slabe lastnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš da kvalitetno preveriš je edina varianta, da postajo na spektralca priklopiš, jaz ga v službi mam samo ni prenosljiv:smile

Al pa tako kot je blade reku da maš SWR meter in nekoga ki ma tudi CB postajo na drugi lokaciji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej še vedno moram kupiti anteno za na avto... Na streho bo šlo bolj težko, ker bo gor prtlažnjik... a je kak problem, če je ob strani spredaj?

Če se za zadevo odločim (jasno, moram najprej vprašati za ceno), bi šel kdo z mano od vas gurujev zadevo preverit? Ne bi rad najprej kupil, potem pa ugotovil, da ne dela.

Ce je na prmorskem,grem jaz lahko stabo...mam SWR meter,vatmeter in postajo za sprobat...

sam brez antene ne bo slo.....niti za sprobat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater a tolk zakomplicirano je.

Bom poklical jutri IRAE, da vidim kaj ponuja rabljenega, pa če je tudi garancija (morala bi bit, če je firma).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater a tolk zakomplicirano je.

Bom poklical jutri IRAE, da vidim kaj ponuja rabljenega, pa če je tudi garancija (morala bi bit, če je firma).

Men je že dal na rabljeno robo garancijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, jaz ti ne bom odgovarjal, ker si že vse zvedel in si že očitno povsem zmeden. :wink: Če boš kej rabu od moje opreme, javi, ti posodim brez problema, magari za backup če komu crkne. Tudi anteno, ki je mislim da med boljšimi - Targa 140 cm.

Če boste pr testiranju opreme rabl dummy load, za merjenje izhodne moči, mam tud to.

Zdej pa še neki drucga. Prav preseneča me, koliko ljudi se še ukvarja s cebejaštvom. Sem mislu, da je zadeva zamrla odkar so se pojavili mobilci. A kontesti še obstajajo? Jaz sem bil pred leti član kluba Adriatic, pa je menda propadu. A še kaj komunicirate, ali se vam postaje bolj prašijo? Sam sem iz tega čist ven padu, ampak mam še vso opremo in ni vrag, da je ne bi mogu usposobit za en QSO al kak se že reče. Motosvet na CB, to bi pa bla štala, a ne? Ne bi nam mogl več pravt sam računalničarji, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, za izposojo antene bi te pa morda res prosil - ko bo zadeva tolk daleč :)

Samo zdaj moram najprej postajo dobit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pred leti član kluba Adriatic, pa je menda propadu. A še kaj komunicirate, ali se vam postaje bolj prašijo?  hehe.

Bil KR-174-G leta 1995

Globus Kranj

Postajo pa še lohk pržgem sam jo imam bol za prah lovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil pred leti član kluba Adriatic, pa je menda propadu. A še kaj komunicirate, ali se vam postaje bolj prašijo?  hehe.

Bil KR-174-G leta 1995

Globus Kranj

Postajo pa še lohk pržgem sam jo imam bol za prah lovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, danes sem se pogovarjal z našo "ta prvo ekspedicijo" (ko bom rabil CB) in so se organizatorji baje zaradi dveh avtomobilov, ki imata vgrajene le AM zadeve, odločili, da pač vsi šaltamo na AM.

Tako da bi te prav lepo prosil za en kos AM postaje in en kos antene za sposodit.

Drugače pa bom mogoče vseeno vzel tisto Alan al kaj je že zadevo, ker jo je lastnik pripravljen dati za 12 jurjev.

Blade, Roka sem (po tvojem priporočilu) klical in želi 20 jurjev za postajo. Preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če boš karkoli nabavlu oz. kupoval, ti lahko vseeno pregledam če vse ok dela! Če hočeš seveda. Če pa boš kupoval alana pa vpraši če ti da nosilec za v avto zraven, če ne mu probi še mal ceno dol zbi. :wink: :wink: :wink:

LP

bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilca nima, pravi... bom nekaj sam zvil iz kakšnega alu kotnega profila :))

če se boš odločil, seveda, za to postajo, mislim da bi jaz lahko kje zvohu kakšen nosilec za to postajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, danes sem se pogovarjal z našo "ta prvo ekspedicijo" (ko bom rabil CB) in so se organizatorji baje zaradi dveh avtomobilov, ki imata vgrajene le AM zadeve, odločili, da pač vsi šaltamo na AM.

Tako da bi te prav lepo prosil za en kos AM postaje in en kos antene za sposodit.

Noise, ti sam sporoči, kam ti jo privlečem, pa je. Anteno tudi ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lade, Roka sem (po tvojem priporočilu) klical in želi 20 jurjev za postajo. Preveč.

Bog ve kero ti je ponudu ker jih ima več :?: :?:

Je rekel da ima samo eno. Pa saj ni več pomembno, hvala vseeno za hitre informacije...

Zdaj bom zaenkrat Luckyja izkoristil... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise dobiš. A bom pol omenjen kot tvoj sponzor? :roll: :D :lol: :lol: :wink:

Može 8) 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Men se pa zdi da so tele CB zadeve propale glih zarad iterneta,irca in takihle forumov kot je ta :?

No pr men u kamionu pa še kr špilajo tele zadevce...

Me pa zanima če je možno, da se postaja pregreva,al pamo maso pri anteni zgubla :?:

En kolega prav, da mu neki cajta (ko jo prižge) dela normalno,pol pa začne kr prekinjat :!:

No postaja je drgač alan 18(mogoč 28 ),je pa že dala kr neki skoz :!:

Sej ne vem če se jo splača še rihtat :?: , sm zadnč nabavu tamalo presidentko za 29000 sit :!:

aja...

zakaj pa bi ti spljoh imel CB postajo???

Za poslušanje "prometnih obvestil" na kanalu 19??

Za "promet info" je pa drgač šoferski kanal 16 :!:

Pa itak tam zveš bl ki je kšna dobra kelnarca za pogledat, kokr pa za policaje :D :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa zdi da so tele CB zadeve propale glih zarad iterneta,irca in takihle forumov kot je ta :?

:D :D :lol:

Kva ti pa je lejga CB če je propadu(zastarel)je zarad vseh sort mobitelov in ne zarad iterneta,irca in takihle forumov :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Kar se pa pregrevanja tiče nej pa tvoj kolega al SWR pomeri pol nej pa govori od pregrevanja ali (če ima navito postajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kva ti pa je lejga CB če je propadu(zastarel)je zarad vseh sort mobitelov in ne zarad iterneta,irca in takihle forumov

No sej ni še čist propadu :wink:

Sam ne poznam nobenga, ki bi se po par ur skupi po mobitelu pogovarjal-pa tud finančno ne vem kako bi zneslo :!: :?:

Je pa dost folka ki visi cele večere za računanikom in veselo debatira... :!:

Je irc tud veliko bolj popularen kot je bilo svoj čas radiomaterstvo, čeprav je men ir kr neki :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!