Skoči na vsebino

Poraba goriva


ak

Priporočene objave

glih to ne ..kot je koci napisal je poraba v prostem teku med 0,5 in 1litrom goriva ... poraba je najmanjša ko so injektorji zaprti - to pa je ko je stopalka za gas v nulti poziciji in se vozilo premika tako da zavira z motorjem - do nekih obratov navzdol ... 

če se mi bo dalo , bom to stestiral na balenotu kjer preko plinskega računalnika vidimo čase vbrizgavanja ... 

snemal ne bom - mi boste morali verjeti na besedp..

lej, men je vse jasno, vsak avto, ki ima bord s trenutno porabo, se da videt, kdaj je poraba 0, načeloma nad 1500 obratov v določeni prestavi pod hrib ali če spustiš gas pri višjih obratih in padajo tam nekje do te številke, ko se obrati padejo pod 1500 cca, se poraba dviguje. 

kar se pa tiče mojega posta, je pa odgovor na tvoje vprašanje: "kaj je to štandgas sploh???" 

moj odgovor: "to je prosti tek, lahko tečeš čez ovire, maraton ali šprintaš, neb zdej vse našteval" (joke, šala mala)

nekdo je še rekel, da je poraba najmanjša na štandgasu, lahko bi rekel v lerlaufu (hotel sm pripomnit, da obstaja še en izraz za prosti tek, štandgas)

To, da je na štandgasu najmanjša poraba seveda ne drži, saj je na bencinarju poraba okoli 1l/h, pri dieselu pa 0.5l/h, to je omenil tudi k0ci (piše na bord computerju)

 

uf sm naložu, upam, da se boš iz tega kej znajdu :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Meni je zmanjkalo bencina , po klancu navzdol sploh ni porabil nič po ravnini ni več hotel iti pa na štangasu je tudi ugasnil :huh:  kako to :P  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nenazadnje bi omenil še vse mečkače na cesti , ki me ovirajo pri porabi.. posebej uni tapočasni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!