Skoči na vsebino

VW Passat vs. Ford Mondeo


ganges81

Priporočene objave

injektor pri novem testnem polu crknil po prevozenih 16.805 km (alles auto), glej spodaj na naslovnici zadnje stevilke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maco, lahko si mehanik, in lahko si prešraufal nebroj vozil. Moje vprašanje je: koliko volksvagnov pasata zadnjega tipa in koliko mondeov isto zadnje serije, da lahko narediš primerjavo med enim in drugim, da vidiš pri katerem je šlo več pump za vodo, pa injektorjev pa kje elektronika zajebava. Če jih nisi, žal ne moreš soditi kar splošno po znamki. Tako folca kot forda delajo v nemčiji. Res je da je volksvagen imel kar nekaj uspešnih modelov, ki mednje sodi tudi starejši golf, klasičen dizel, ki je bil neuničljiv, ampak novi pasat ni isti. Serija od serije se razlikuje.

In če je avto 2x dražji (beri 60000€), še ne pomeni, da je 2x boljši, da bo naredil 2x toliko kilometrov. Ampak pri tej ceni najprej plačaš blagovno znamko, nato nekatere sodobnejše materiale, ki so jih uporabili in opremo. Probleme, pa boš lahko imel iste kot lastnik, ki je kupil vozilo za 30000€.

Jaz sem imel hyundai Lantro. Z njo sem prevozil 320000km in jo prodal. V celotnem obdobju sem zamenjal samo izpušni kolektor in ščetke na zaganjaču. Uporabljal sem jo za službene poti (se pravi službena), z njo prevozil tudi kup tovora, in nemalokrat vozil po avtocesti 200km/h. Pa je zdržala. To pa ne pomeni da so vsi hyundai super dobri, ampak ta serija je konkretno bila zakon.

Še enkrat naj razložim: ne navijam niti za eno niti za drugo znamko. Ampak splošno reči vsi volksvagni so dobri ali obratno, je pa tudi utopija. Konkretno se iz raznih testov in informacij, ki se jih da dobiti vidi, da zadnji pasat ni tako dober kot prejšnji model in da je ford zadnji model mondea izredno izboljšal po kvaliteti v primerjavi s prejšnjim modelom. Zato imajo tudi izredno uspešne prodajne rezultate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom se mesal v to debato, samo omenil bi kar se tice Vw-ja, me je novi passat(3C) napram starim(3BG) zelo razocaral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom se mesal v to debato, samo omenil bi kar se tice Vw-ja, me je novi passat(3C) napram starim(3BG) zelo razocaral.

Verjamem, me pa (kot najbrž še koga) zanima, če lahko navržeš še kakšen argument? Hvala

Kako pa je kaj s to novejšo VW 2.0 FSI mašino, morda kdo kaj ve? Če ne bo pa ata Google povedal :)

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In nemi flancat o nekih injektorjih,ki crknejo na 100K kil.po vsej verjetnosti so crknili zaradi slabe kakovosti goriva ali cenenega filtra.

Na kakovost goriva uporabnik vozila ne more vplivat - je pač takšno, kot je na črpalkah. Močno dvomim, da so se ljudje s Pasati in Mondeoti vozili v 'Botswano' in tankali staro nafto iz zarjavelih sodov... :slap:

Pri 100k km pa je filter goriva itak še original (torej prva vgradnja) - vsaj pri mojem se bi naj filter goriva menjal pri 105k km. Če pa VW ali Ford vgrajujeta cenene filtre, pa uporabnik vozila tudi nič ne more.

Tako da če injektor crkne v 100k km, je to zaradi slabe kakovosti injektora oz. vozila.

Pa še tole injektor je skoraj vedno od drugega proizvajalca(Valeo,Bosch,Mareli itd.)

Ne morš verjet, ha? Zdaj boš pa še rekel, da tudi BMW ne izdeluje sam zavornih ploščic? :lol1:

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Hvala vsem za nasvete.

Sem že naslednji dan šel okrog pogledat za avtomobili in ga tudi kupil. Imel sem iz avto.net natisnjenih 15 passatov in 2 Ford Mondea, pa sem se na koncu odločil za Mondea. Je leto in pol mlajši od Passatov, ima cca 20-30k manju kilometrov, po obliki mi je izredno všečen... vzel sem karavana. Sedaj pa kar bo pač bo. Vem, da je nakup rabljenega avtomobila loterija in to je pač potrebno vzeti v zakup. Tudi če kupuješ od znanca, ki nikoli v življenju ni imel težav z avtomobilom in je močno pazil na njega, ti lahko nekaj crkne po par tisoč prevoženih km ali še prej. Vzel sem tudi eno leto garancije preko tega ponudnika iz Švice NSA, ki jo lahko potem še za eno leto podaljšam, če doplačam 290 EUR.

Bom imel nekoliko cenejše redno vzdrževanje (tu ne mislim popravila če kaj nepredvidljivega gre, kar ne morem računat), bom pa pač kasneje tudi dobil za njega manj denarja kot bi za VW.

Lep pozdrav

Popravljeno . Popravil ganges81
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete.

Sem že naslednji dan šel okrog pogledat za avtomobili in ga tudi kupil. Imel sem iz avto.net natisnjenih 15 passatov in 2 Ford Mondea, pa sem se na koncu odločil za Mondea. Je leto in pol mlajši od Passatov, ima cca 20-30k manju kilometrov, po obliki mi je izredno všečen... vzel sem karavana. Sedaj pa kar bo pač bo. Vem, da je nakup rabljenega avtomobila loterija in to je pač potrebno vzeti v zakup. Tudi če kupuješ od znanca, ki nikoli v življenju ni imel težav z avtomobilom in je močno pazil na njega, ti lahko nekaj crkne po par tisoč prevoženih km ali še prej. Vzel sem tudi eno leto garancije preko tega ponudnika iz Švice NSA, ki jo lahko potem še za eno leto podaljšam, če doplačam 290 EUR.

Bom imel nekoliko cenejše redno vzdrževanje (tu ne mislim popravila če kaj nepredvidljivega gre, kar ne morem računat), bom pa pač kasneje tudi dobil za njega manj denarja kot bi za VW.

Lep pozdrav

Čestitam. Bravo in pametno, da si vzel garancijo. Srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete.

Sem že naslednji dan šel okrog pogledat za avtomobili in ga tudi kupil. Imel sem iz avto.net natisnjenih 15 passatov in 2 Ford Mondea, pa sem se na koncu odločil za Mondea. Je leto in pol mlajši od Passatov, ima cca 20-30k manju kilometrov, po obliki mi je izredno všečen... vzel sem karavana. Sedaj pa kar bo pač bo. Vem, da je nakup rabljenega avtomobila loterija in to je pač potrebno vzeti v zakup. Tudi če kupuješ od znanca, ki nikoli v življenju ni imel težav z avtomobilom in je močno pazil na njega, ti lahko nekaj crkne po par tisoč prevoženih km ali še prej. Vzel sem tudi eno leto garancije preko tega ponudnika iz Švice NSA, ki jo lahko potem še za eno leto podaljšam, če doplačam 290 EUR.

Bom imel nekoliko cenejše redno vzdrževanje (tu ne mislim popravila če kaj nepredvidljivega gre, kar ne morem računat), bom pa pač kasneje tudi dobil za njega manj denarja kot bi za VW.

Lep pozdrav

glej ne boš falil nič z fordom( če bi jaz sluzbeno lahko izbiral bi to bil mondeo 2.0TDCI ali pa 2.2 ( seveda karavan pa powershit menjalnik ki zmaga)

želim ti veliko varnih kmclosedeyes.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete.

Sem že naslednji dan šel okrog pogledat za avtomobili in ga tudi kupil. Imel sem iz avto.net natisnjenih 15 passatov in 2 Ford Mondea, pa sem se na koncu odločil za Mondea. Je leto in pol mlajši od Passatov, ima cca 20-30k manju kilometrov, po obliki mi je izredno všečen... vzel sem karavana. Sedaj pa kar bo pač bo. Vem, da je nakup rabljenega avtomobila loterija in to je pač potrebno vzeti v zakup. Tudi če kupuješ od znanca, ki nikoli v življenju ni imel težav z avtomobilom in je močno pazil na njega, ti lahko nekaj crkne po par tisoč prevoženih km ali še prej. Vzel sem tudi eno leto garancije preko tega ponudnika iz Švice NSA, ki jo lahko potem še za eno leto podaljšam, če doplačam 290 EUR.

Bom imel nekoliko cenejše redno vzdrževanje (tu ne mislim popravila če kaj nepredvidljivega gre, kar ne morem računat), bom pa pač kasneje tudi dobil za njega manj denarja kot bi za VW.

Kater letnik si dobil,pa kolk km,če ni skrivnost B)

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po navdušenju sodeč, si vredu izbral. Boš poročal ;) Jaz bi tudi imel novega Mondea, samo mi stari noče crknit (no, po pravici me bolj finance ovirajo glede na to, da praskam za komplet letnih pnevmatik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!