Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

zanimivo je ,da ima večina kupcev nekak problem z nadrejenimi itd, moja polovica ,ki pa je tam zaposlena pa teh problemov nima.

Ker je pop objavil ,da se tam dogajajo take in drugačne stvari, pač vsi verjamejo, ker medijem pač treba verjet :wallbash:

Časi so takšni ,da vsak delodajalec zahteva od zaposlenega maximum.

Tudi policaji so pod pritiski, kovinarji, zdravniki,zidarji,smetarji itd itd, tako pač je v tem novodobnem suženjstvu. Kdor tempa ne zdrži ima več možnosti za rešitev problema,nekateri se pač odločijo za skok skozi okno in podobno.........

Kar se tiče Lidla, zahteva od zaposlenega maximum, a ga zato tudi pravično nagradi. Plače so poštene ,vedno točno na datum, prispevki so plačani... Mislim ,da bi se moralo veliko podjetij zgledovat po Lidlu, pa nebi bilo potrebno dobrim ljudem plačevati prispevkov tujcem........

P.S : YUGE NI VEČ !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja žena je bila zaposlena v Tušu in je delala v različnih poslovalnicah, njena sestra je v Mercatorju, njene nekdanje sodelavke v Lidli, Hoferju, Sparu,... - eno in isto sranje. treba je dosti delat za malo denarja in če je šef/šefica kreten imaš zraven še mobing. tako da ni Lidl ali Tuš ali ... ampak so največje razlike med samimi poslovalnicami ker je odvisno predvsem od vodij poslovalnic. eni so normalni, eni pa mislijo da so najmanj predsedniki uprave in se znašajo nad delavci.

sindikati in inšpekcije pa so tiho, jasno...

torej če protestiraš ti ostane samo nakup v normalnih poslovalnicah negelede na firmo ali odhod po nakupe preko meje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te kdo sili, delat u lidlu? če nekje delaš, in maš nad sabo tirane, greš delat drugam, sej nis prvezan. Tam so pogoji jasni in plača nakazana. Če si se sam stisnu u kot z krediti in lizing, pa suffer, tepec. ampak Lidl nima nič s tem.

To tvoje mišljenje je isto, kot bi jaz rekel, da če nekdo nima motorja ga gre lahko kar tebi v garažo vzet. Če ti pa kaj ni prav, pa spokaj iz Slovenije drugam, kjer ti motorja ne bodo ukradli. A bi se potem še vedno tako oglašal?

Zadnji del mojega posta (zgoraj) je odgovor na citiran del tvojega posta.

Mobing oziroma psihično maltretiranje zaposlenih je kaznivo dejanje, ravno tako kot kraja. Nič več in nič manj. To smo uzakonili. In ko bomo državljani in poslovni subjekti ter ustanove države začeli na to gledati s te strani, se bo mogoče kaj spremenilo na bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja žena je bila zaposlena v Tušu in je delala v različnih poslovalnicah, njena sestra je v Mercatorju, njene nekdanje sodelavke v Lidli, Hoferju, Sparu,... - eno in isto sranje. treba je dosti delat za malo denarja in če je šef/šefica kreten imaš zraven še mobing. tako da ni Lidl ali Tuš ali ... ampak so največje razlike med samimi poslovalnicami ker je odvisno predvsem od vodij poslovalnic. eni so normalni, eni pa mislijo da so najmanj predsedniki uprave in se znašajo nad delavci.

sindikati in inšpekcije pa so tiho, jasno...

torej če protestiraš ti ostane samo nakup v normalnih poslovalnicah negelede na firmo ali odhod po nakupe preko meje

V zgornjem povdarjenem delu tvojega posta jaz vidim največji problem. In ko bodo enkrat ti pravnomočno obsojeni za mobing in ko bo to postala sodna praksa, bodo potem vsi šefi začeli obračati pozornost na to.

Ponavadi je največji problem v tem, da se vzorec vodenja praviloma prenaša po hierarhiji od zgoraj navzdol.

Jaz osebno ne zagovarjam modela, da je treba bojkotirati podjetja, kjer se nakazuje, da kršijo delovnopravno zakonodajo in izvajajo mobing nad zaposlenimi. Odločno pa nasprotujem takemu razmišljanju:

A te kdo sili, delat u lidlu? če nekje delaš, in maš nad sabo tirane, greš delat drugam, sej nis prvezan. Tam so pogoji jasni in plača nakazana. Če si se sam stisnu u kot z krediti in lizing, pa suffer, tepec. ampak Lidl nima nič s tem.

Mobing je potrebno začeti sancionirati, in to takoj. Na žalost pa sodišča meljejo tako dolgo, da bo trajalo verjetno še vsaj 5 let, da bodo prve pravnomočne sodbe na tem področju.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri...

Ko boste vi in "vaši dragi," če vam je kaj zanje, v takšnem zosu, da boste začeli iz obupa in lastne nemoči iz 5. štuka skakati skozi okno, potem bo vaše razmišljanje drugačno.

To kar se danes (v 21. stol.) dogaja tiranskih trgovinah (in drugje), bi bilo potrebno iztrebiti v kali!!!!

Pa ne se sedaj zgovarjati na demokracijo, etiko in tržno gospodarstvo, prosim vas lepo!

Njiva pridela toliko in toliko pridelka. Lahko ga nekaj več! Ne more pa ga z vsakim letom 1x; 2x; in 10x toliko in pika!

Če bi ljudje v socializmu vedeli, v kaj nas bo pripeljal tak kapitalizem, kakršen pač je, bi bilo cca 98 procentov ljudi odločno proti.

Obenem pa bi vprašal (nekatere,) če se slučajno spomnite, kdaj je bilo iztrebljeno suženjstvo, tlačanstvo ipd...? V času feudalizma so morali kmetje dajati desetino. - Kaj pa danes??

(Odgovor ni potreben, ker ga vsi poznamo!

Popravljeno . Popravil semering
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se lahko zaradi ene babe vržeš skoz okn? pa ka si fuknen al kaj? :kva1:

dej ne seri prosim... zdej so vsi drugi krivi, če nekdo nima v glavi pošlihtan :glare:

če je dobra baba se jaz takoj fuknem čez okno za njo :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji del mojega posta (zgoraj) je odgovor na citiran del tvojega posta.

Mobing oziroma psihično maltretiranje zaposlenih je kaznivo dejanje, ravno tako kot kraja. Nič več in nič manj. To smo uzakonili. In ko bomo državljani in poslovni subjekti ter ustanove države začeli na to gledati s te strani, se bo mogoče kaj spremenilo na bolje.

Kolko pa si jih vido obsojenih zaradi mobinga? Pa kolk krat si mel v rokah kazenski zakonik da govoriš o mobingu... Sploh veš kak se orginalno temu členu reče (šikaniranje na delovnem mestu, 197. člen KZ-1)? Vsi samo o tem govorijo a dokazat je izredno težko.

Nekateri...

Ko boste vi in "vaši dragi," če vam je kaj zanje, v takšnem zosu, da boste začeli iz obupa in lastne nemoči iz 5. štuka skakati skozi okno, potem bo vaše razmišljanje drugačno.

To kar se danes (v 21. stol.) dogaja tiranskih trgovinah (in drugje), bi bilo potrebno iztrebiti v kali!!!!

Pa ne se sedaj zgovarjati na demokracijo, etiko in tržno gospodarstvo, prosim vas lepo!

Kolko ljudi si vido skočit iz bloka oz. za kolk primerov si slišal da je zarad službe? Daj ne si zatiskat oči in mislit da so ljudje depresivni zarad službe in potem nagnjeni k samomoru. Lahko da je tudi kaj druga krivo?

Ponovno zahajamo/te iz originalne debate glede LIDLA in njihove opreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji del mojega posta (zgoraj) je odgovor na citiran del tvojega posta.

Mobing oziroma psihično maltretiranje zaposlenih je kaznivo dejanje, ravno tako kot kraja. Nič več in nič manj. To smo uzakonili. In ko bomo državljani in poslovni subjekti ter ustanove države začeli na to gledati s te strani, se bo mogoče kaj spremenilo na bolje.

Ne, še zmer ne znam povezat.

Se strinjam da je mobing kriminal, ampak, če organi slučajno niso sposobni urediti situacije, jo moraš sam. In to ne s skokom skoz okno. Ker to ni urejanje situacije, to je . . . kr neki. Sam pa jo urediš tako, da GREš STRAN!

Po drugi strani, koliko vas je delodajalcev? V naši mikro firmici sem imel tak primer. v pisarni delavki naročim recimo 20 stvari, od tega jih je dobro narejenih 12, 3 niso narejene sploh, in pet je narejenih narobe. Recimo račun z šestimi postavkami po cca 120€ je bil seštet skupaj za plačilo 88,4€. Nikad u životu nism dvignil glasu. pač, ljudje se motimo, tud jaz tu pa tam zajebem. Pred časom sem četrtič bolj prosil kot naročil res enostavno zadevo, in čez tri dni še vedno ni bilo končano. Pa sem v pisarni popizdil. Res sm kričal. ene 5 minut. Enkat in edinkat v 12 letih idijotizmov.

Čez dva dni slišim, da sm tiran, mober, kaj jaz vem kaj še vse, u glavnem ekstra pizda od človeka, in delavka nastopi v 7mesecev dolgo bolniško.

zarad enga popizditisa v xy letih?!?!?!?!!? Recimo druga delavka je pr nas brez problema delala več kot 20 let, dokler lani nismo zaprli.

pa še tale, mobing v Lipici!

http://www.delo.si/n...edo-mobing.html

Slučajno, iz prve roke vem, za kaj se je šlo. Fantje in dekleta v strežbi in recepciji so na veliko tornirali račune. to niso bli zneski 30€ na tedn, ampak v seštevku govorimo o tisočih na teden. Ko je Rumpf dobil dokaze o tem, ni po pravni poti začel postopka, ampak je šel do njih in jih soočil z dejstvi. Da so v 2011 stornirali skoraj 150 000€ računov. in kaj je u časopisih? da je to mobing!

ne vem, no, zdi se mi da v Sloveniji vsi ekstremno dobro slišimo kršenje pravic, med tem ko kršenje dolžnosti skoraj ne obstaja. In to je res problem, ki izvira na samm vrhu.

aja, štumfi iz lidla so še zmer okej za svoj denar, in pod njihovimi pogrinjali še zmer počivata moja Honda in Kwak. Pa je v soboto že zgledalo, da je sezona blizu hehe.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, če bi se šli pogovarjati o mobingu v drugo temo? Tu je tema o moto robi v Lidlu... Sedaj bodo spet čelade, rokavice, prevleke in dežjaki. Če ima kdo namen, od 23.2. bo roba tam. Jaz sem lani kupil funkcijsko perilo, letos bom še en komplet. Meni je super. Rokavice so mi tople, imam samo za Novoletno vožnjo v Celje in ostale zimske vožnje. Ledvični pas se mi v redu obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, če bi se šli pogovarjati o mobingu v drugo temo? Tu je tema o moto robi v Lidlu... Sedaj bodo spet čelade, rokavice, prevleke in dežjaki. Če ima kdo namen, od 23.2. bo roba tam. Jaz sem lani kupil funkcijsko perilo, letos bom še en komplet. Meni je super. Rokavice so mi tople, imam samo za Novoletno vožnjo v Celje in ostale zimske vožnje. Ledvični pas se mi v redu obnese.

ti si pa res čuden, ne vidiš, da bojkotiramo lidl :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo še kaj o snežakih, drvah in janši povedat, da bo tema podobna vsem ostalim. večkrat skačem od veselja, ko poskušam kaj najt na tem forumu :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek začne akcija z moto opremo, jaz grem po podobleko mislim da je cena dobra za komplet 35e...

jaz mislim, da pri takšnih stvareh nimaš kaj falit.

recimo podkape, ki so jih prodajali v lidlu po 5€ (ko sem jo jaz kupila), sem potem čez 14 dni videla v moto trgovini za 25€! če ne bi vedela, da je v isti embalaži, podkapa točno ista, bi me lahko še n********. nekoga pa ziher so, ker ni pogledal na škatlo, kjer piše, da je bila delana za lidl :glare:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vračenjem iz Ljubljane sva se "z mojo" ustavila v Lidlu na Vrhniki in ko sva odhajala sem s police vzel "reklamo" (???). Šele doma sem opazil, da je v ponudbi podobleka (?), toda ker hodim po trgovinah resnično kakor konj :blush: , kar pomeni, pogled samo "v smer", kjer nekaj želim, tega "na policah" nisem opazil. Toda tudi če bi opazil, ker nisem strokovnjak, ne bi mogel komentirat ničesar, ali pa samo to, da je iz sintetike in dobro ali slabo seŠito ... :?

,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vračenjem iz Ljubljane sva se "z mojo" ustavila v Lidlu na Vrhniki in ko sva odhajala sem s police vzel "reklamo" (???). Šele doma sem opazil, da je v ponudbi podobleka (?), toda ker hodim po trgovinah resnično kakor konj :blush: , kar pomeni, pogled samo "v smer", kjer nekaj želim, tega "na policah" nisem opazil. Toda tudi če bi opazil, ker nisem strokovnjak, ne bi mogel komentirat ničesar, ali pa samo to, da je iz sintetike in dobro ali slabo seŠito ... :?

,

zna bit, da je nisi videl na policah tud zato, ker tja, na police, pridejo Šele v četrtek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so rektli takrat, ko še Lidla in motorjev ni bilo... in velja še danes:

Kolikor denarja, toliko muzike!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene prav zanima, kdo bo prvi ugotovil, katere "firme" je letošnja čelada... Lanska je bila exo toruring, (pri polotu za 160 €, v lidlu 59 € se mi zdi...) "Lidl izvedbo - Civit" ima prijateljica in je dejansko ISTA kot EXO-v original... aja, pa prav dobra čelada je! Bom pa šel, če bom utegnil mal preverit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so rektli takrat, ko še Lidla in motorjev ni bilo... in velja še danes:

Kolikor denarja, toliko muzike!

Tole ravno ne drži, kajti upoštevati moraš, da je strošek izdelave nekega kosa največkrat najmanjša postavka v končnem znesku. Vmes so še stroški transporta, posredniki, marketing, veleprodaja, maloprodaja.

Velike diskontne hiše poslujejo direktno od proizvajalcev do svojega skladišča in naprej po svoji mreži donas; pogovarjajo se o kontejnerskih količinah. Njihova logistika je izdelana do potakosti in stroške zmanjšujejo povsod.

Koliko stane gradnja brenda, pa razni potniki, pospeševalci in njihovi šefi pa raje ne v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, še zmer ne znam povezat.

KZ-1

196. člen

(1) Kdor zavestno ne ravna po predpisih o sklenitvi pogodbe o zaposlitvi in o prenehanju delovnega razmerja, plači in drugih prejemkih iz delovnega razmerja, delovnem času, odmoru, počitku, letnem dopustu ali odsotnosti z dela, varstvu žensk, mladine in invalidov, varstvu delavcev zaradi nosečnosti in starševstva, varstva starejših delavcev, prepovedi nadurnega ali nočnega dela ali plačilu predpisanih prispevkov in tako prikrajša delavca ali iskalca zaposlitve za pravico, ki mu pripada, ali mu jo omeji, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

197. člen

(1) Kdor na delovnem mestu ali v zvezi z delom s spolnim nadlegovanjem, psihičnim nasiljem, trpinčenjem ali neenakopravnim obravnavanjem povzroči drugemu zaposlenemu ponižanje ali prestrašenost, se kaznuje z zaporom do dveh let.

204. člen

(1) Kdor vzame komu tujo premično stvar, da bi si jo protipravno prilastil, se kaznuje z zaporom do treh let.

Kaj ne znaš povezat? To, da kršiš pravila delovnega časa (ki je mimogrede zapisano tudi v pogodbi o zaposlitvi in je bilo eno od kršitev ki so jih očitali vodstvu Lidl-a v Sloveniji) je kaznivo dejanje. Ravno tako kot kraja motorja ali pa dretje na svoje podrejene. Vsa kazniva dejanji obravnava isti zakon, preganja pa se jih po uradni dolžnosti.

Po drugi strani, koliko vas je delodajalcev? V naši mikro firmici sem imel tak primer. v pisarni delavki naročim recimo 20 stvari, od tega jih je dobro narejenih 12, 3 niso narejene sploh, in pet je narejenih narobe. Recimo račun z šestimi postavkami po cca 120€ je bil seštet skupaj za plačilo 88,4€. Nikad u životu nism dvignil glasu. pač, ljudje se motimo, tud jaz tu pa tam zajebem. Pred časom sem četrtič bolj prosil kot naročil res enostavno zadevo, in čez tri dni še vedno ni bilo končano. Pa sem v pisarni popizdil. Res sm kričal. ene 5 minut. Enkat in edinkat v 12 letih idijotizmov.

Čez dva dni slišim, da sm tiran, mober, kaj jaz vem kaj še vse, u glavnem ekstra pizda od človeka, in delavka nastopi v 7mesecev dolgo bolniško.

zarad enga popizditisa v xy letih?!?!?!?!!? Recimo druga delavka je pr nas brez problema delala več kot 20 let, dokler lani nismo zaprli.

Vpitje na nekoga, ki je odvisen od tebe (torej tvoji podrejeni so odvisni od tebe) je kaznivo dejanje in za to ni nobenega opravičila, tudi če delavka 8 ur dnevno lakira nohte.

Seveda pa imaš kot njen šef druge možnosti. Namig; ustni opomin, 1. pisni opomin, 2. pisni opomin, odpoved delovnega razmerja iz poslovnih razlogov.

Ampak seveda je lažje se dret na človeka kot prebrat kaj na temo managementa.

Sem imel precej visoko mnenje o tebi, čeprav se nisva nikoli v živo srečala, sedaj pa ga nimam več. A sploh veš zakaj obstajajo šole managementa? Ne more biti vsak, ki ima 5 min časa, zdravnik, elektrotehnik, kemik, odvetnik, kot tudi ne vodja v neki hierarhiji kjer imaš več podrejenih ljudi. Biti vodja pomeni, da moraš imeti določena znanja, ki si jih pridobiš v šoli managementa ali pa z izobraževanji. To, da vsak misli da je lahko šef in da se lahko znaša nad podrejenimi z dretjem, žaljenjem in podobnim, je pač privedlo, da so te kršitve po novem tretirane kot kaznivo dejanje in zapisane v kazenskem zakoniku.

Zato ti priporočam, da se malo zamisliš nad sabo, opraviš kakšno izobraževanje na temo ravnanja z zaposlenimi in zakonskimi možnostmi za ukrepanje pri nepravilnosti podrejenih (ki jih ni malo) in začneš ravnati v tej smeri.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so rektli takrat, ko še Lidla in motorjev ni bilo... in velja še danes:

Kolikor denarja, toliko muzike!

Bravo! :D Si pogledal kdaj bilo kako drugo robo... Vse je made in china. Pa prodajajo take in drugačne trgovine za različn dnar. Zaj pa ti idi v eno in kupi dosti dražje jaz pa v lidlu in bom za dosti manj dnarja.

@marko55: Ne pozabit... imaš hujše in lažje delovne kršitve. Pač spet odvisno od službe in potem se odloča od "opominih" oz. kakšni izredni odpovedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako so rektli takrat, ko še Lidla in motorjev ni bilo... in velja še danes:

Kolikor denarja, toliko muzike!

Drži še danes. Lahko pa, da razlike niti ne opaziš. Bratranec je kupil eno superduper fršterkarijo, ta ne vem kakšne zlate kable za zvočnike in mi zavrtel en komad. Jaz poslušam, on mene gleda.. Saj sem mu rekel ''wauuu''. Ampak, roko na srce, nobene razlike nisem slišal med glazbo iz njegove zadeve za 1500 evrov in moje za 200...

Ferek, ono s čeladami... saj ti ne bodo verjeli... Pa vsi vemo, da je res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mja zadevi sicer lahko zgledata identično, uresnici pa ni nujno da sta. Obstaja malo morje kitajskih ponaredkov/no name znamk, ki so lahko ravno tako dobri kot origniali ali pa totalno zanič. Trik leži v tem, da pri teh poceni zadevah ni kontrole. Se še spomnite primera Brembo zavor, kjer so podnevi delali za Brembo ponoči pa ponaredke in so potem aftermarket superduper čeljusti odpovedovale na pisti?

Drugač pa-nč ne bom reku, glede na to da ma standarde mora bit čelada OK. Tud ne rečem da je nebi kupu-ampak verjetno bol v sili prilike oz. zgolj začasno.

P.S.-mam nekaj stvari iz lidla ki mi odlično služijo (podkape, tanktorba, polnilec,...). Da ne govorim o stabilnem vrtalnem stroju, ki se mi je zamortiziral že najmanj 10krat. sam čelada... Sam te stvari če crknejo ni panike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!