Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

KZ-1

196. člen

(1) Kdor zavestno ne ravna po predpisih o sklenitvi pogodbe o zaposlitvi in o prenehanju delovnega razmerja, plači in drugih prejemkih iz delovnega razmerja, delovnem času, odmoru, počitku, letnem dopustu ali odsotnosti z dela, varstvu žensk, mladine in invalidov, varstvu delavcev zaradi nosečnosti in starševstva, varstva starejših delavcev, prepovedi nadurnega ali nočnega dela ali plačilu predpisanih prispevkov in tako prikrajša delavca ali iskalca zaposlitve za pravico, ki mu pripada, ali mu jo omeji, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

197. člen

(1) Kdor na delovnem mestu ali v zvezi z delom s spolnim nadlegovanjem, psihičnim nasiljem, trpinčenjem ali neenakopravnim obravnavanjem povzroči drugemu zaposlenemu ponižanje ali prestrašenost, se kaznuje z zaporom do dveh let.

204. člen

(1) Kdor vzame komu tujo premično stvar, da bi si jo protipravno prilastil, se kaznuje z zaporom do treh let.

Kaj ne znaš povezat? To, da kršiš pravila delovnega časa (ki je mimogrede zapisano tudi v pogodbi o zaposlitvi in je bilo eno od kršitev ki so jih očitali vodstvu Lidl-a v Sloveniji) je kaznivo dejanje. Ravno tako kot kraja motorja ali pa dretje na svoje podrejene. Vsa kazniva dejanji obravnava isti zakon, preganja pa se jih po uradni dolžnosti.

Vpitje na nekoga, ki je odvisen od tebe (torej tvoji podrejeni so odvisni od tebe) je kaznivo dejanje in za to ni nobenega opravičila, tudi če delavka 8 ur dnevno lakira nohte.

Seveda pa imaš kot njen šef druge možnosti. Namig; ustni opomin, 1. pisni opomin, 2. pisni opomin, odpoved delovnega razmerja iz poslovnih razlogov.

Ampak seveda je lažje se dret na človeka kot prebrat kaj na temo managementa.

Sem imel precej visoko mnenje o tebi, čeprav se nisva nikoli v živo srečala, sedaj pa ga nimam več. A sploh veš zakaj obstajajo šole managementa? Ne more biti vsak, ki ima 5 min časa, zdravnik, elektrotehnik, kemik, odvetnik, kot tudi ne vodja v neki hierarhiji kjer imaš več podrejenih ljudi. Biti vodja pomeni, da moraš imeti določena znanja, ki si jih pridobiš v šoli managementa ali pa z izobraževanji. To, da vsak misli da je lahko šef in da se lahko znaša nad podrejenimi z dretjem, žaljenjem in podobnim, je pač privedlo, da so te kršitve po novem tretirane kot kaznivo dejanje in zapisane v kazenskem zakoniku.

Zato ti priporočam, da se malo zamisliš nad sabo, opraviš kakšno izobraževanje na temo ravnanja z zaposlenimi in zakonskimi možnostmi za ukrepanje pri nepravilnosti podrejenih (ki jih ni malo) in začneš ravnati v tej smeri.

Očitno še nikoli nisi bil v položaju, ko te lahko neka ponavljajoča stvar vrže iz tira.

Nikakor nisem zagovornik dretja na svoje zaposlene ali kogarkoli, ampak ko boš enkrat v takšni situaciji...

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js grem jutr po dolge gate ;) dejstvo je, da ta podobleka resnično vredna tega dnarja... tudi pod kavbojkami se odlično obnesejo, tako da za moje pojme so vsestranske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mja zadevi sicer lahko zgledata identično, uresnici pa ni nujno da sta.

Čeladi sta identični... Nejeverni Tomaži pa itak ne bi verjeli, četudi bi jih obe razstavil in primerjal... Sicer pa malo poglejte koliko je te robe... 10 kom maksimalno na eno trgovino! Ob petih popoldne bo še samo XXL ali XS... Zadeva je vedno samo magnet za privabit folk v trgovino, ki pol še pač kaj drugega nabavi... In ista zgodba je pri škornjih ali vseh ostalih sumljivo poceni izdelkih... naslednji dan ostane še malo tega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeladi sta identični... Nejeverni Tomaži pa itak ne bi verjeli, četudi bi jih obe razstavil in primerjal... Sicer pa malo poglejte koliko je te robe... 10 kom maksimalno na eno trgovino! Ob petih popoldne bo še samo XXL ali XS... Zadeva je vedno samo magnet za privabit folk v trgovino, ki pol še pač kaj drugega nabavi... In ista zgodba je pri škornjih ali vseh ostalih sumljivo poceni izdelkih... naslednji dan ostane še malo tega...

se spomnem, da lani niso in niso mogli prodat jakn in hlač. a so bile res tako "zanič"?

marsikdo kupi v moto trgovinah zadeve, ki so dosti slabše izdelave, a dosti dražje, ker imajo gor ne vem kako znamko prišito.

sama dam kar veliko na varnost, vendar mi znamka ni pomembna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeladi sta identični... Nejeverni Tomaži pa itak ne bi verjeli, četudi bi jih obe razstavil in primerjal... Sicer pa malo poglejte koliko je te robe... 10 kom maksimalno na eno trgovino! Ob petih popoldne bo še samo XXL ali XS... Zadeva je vedno samo magnet za privabit folk v trgovino, ki pol še pač kaj drugega nabavi... In ista zgodba je pri škornjih ali vseh ostalih sumljivo poceni izdelkih... naslednji dan ostane še malo tega...

Pa si 100% da sta-ne samo na zunaj. Kolega bo nabavlal opremo pa ma mal omejen proračun tko da če je to 100% bi bil kar dobr dil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam zgornji del podobleke, pa je ne morem prehvalit! Ni glih za vroče dni, me je pa grela čez zimo :D, pa tudi na fitnesu je zjutraj nepogrešljiva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Lidlovače" hlače so bile z menoj v Ukrajini, Armeniji, Gruziji....

Lako napišem, da za vložen denar odlična muzika.

Mogoče, bi se v hlačah za 400€+ bolje počutil. Glede na trenutno stanje pa bodo sigurno z menoj še kje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si 100% da sta-ne samo na zunaj. Kolega bo nabavlal opremo pa ma mal omejen proračun tko da če je to 100% bi bil kar dobr dil.

Pravim, da je bilo tako lani: exo touring (160 €) = lidl crivit (59 €)... preverjeno! Za letos, ne vem, čelada bo jutri v trgovini, takole po sliki se mi pa res ne da it brskat, čigava je dejansko letos...

...sicer pa, dan bo lep, z motorjem v lidla, pa na probo... jaz nikakor ne kupujem čelade za takrat ko bom padel, ampak, da se bom med vožnjo čim bolje počutil... torej sprobat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo tiste nogavice iz Lidla?

So vseeno boljše kot navadne bombažne nogavice?

Popravljeno . Popravil strajnarR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele lidl zadeve so super ... dokler ne proizkusiš nekaj kvalitetnega. Potem pa spet star pregovor "kolko dnarja tolko muzke". Sem sam uporabljal prejšnjo edicijo lidlove podobleke in pozimi in poleti. Potem pa poizkusiš pozimi na smučariji kakšen odlo pa poleti kakšen bionic pa vidiš, da daš raje enkrat malo več denarja in imaš kvalitetno zadevo, ki svoje poslanstvo opravlja več let in to odlično.

Pravim, da je bilo tako lani: exo touring (160 €) = lidl crivit (59 €)... preverjeno! Za letos, ne vem, čelada bo jutri v trgovini, takole po sliki se mi pa res ne da it brskat, čigava je dejansko letos...

...sicer pa, dan bo lep, z motorjem v lidla, pa na probo... jaz nikakor ne kupujem čelade za takrat ko bom padel, ampak, da se bom med vožnjo čim bolje počutil... torej sprobat...

A ti to resno? Zakaj se potem ne voziš brez oz. samo s kakšnim braincapom? Boš rekel, da je bolj udobno met na glavi poveznjen pisker? Čelado imam na glavi predvsem za takrat, ko bom padel. In takrat nočem imeti na betici kahle za 50 ali 150 eur.

Jebat ga, vsak se mora sam vprašati ali je dovolj bogat, da si lahko privošči kupovati poceni.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bom nabavu štumfe, pokrivalo za motor in mogoče ledvični pas + nepremočljivo obleko.

Juhej za lidl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  1. Ma ne kupujte sranja v lidlu. Dve leti je od tega, kar sem kupil klinčev polnilec za akumulator (mislim, da je to samo plastična škatla z dvema žicama v notranjosti), in mi je danes crknil.Lani sem akumulator dvakrat priklopil čisto tako iz firbca, pa je gorela zelena lučka-kao polnjenje. Danes ga priklopim, tipka mode se ne odziva, gori samo rdeča lučka.Skratka, lidl, prihajam k vam po moj denar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je Lidl tudi sponzor MotoSveta? Res smo naredili dobro reklamo!

Danes zjutraj je bilo na v Lidlu polno kupcev ampak samo ob košarah z moto opremo. Ljudlje se med seboj poznajo in prav zanimivo je bilo poslušati komentarje ter izgovore ob pomirjanju čelad, oblačil, rokavic....

Podobleka je za ta denar čisto dobra tudi kot spodnje oblačilo v hribih ali pod delovno obleko :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velikokrat sem opazil da motoristi nosijo 10 let stare čelade na glavi in ker je kao neka dobra firma, verjame da je varna itd. sam bi raje imel novo iz lidla, kot 10 let staro nolanko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še js na hitr dam svoje mnenje. Iz Lidla mam spodnji del podobleke, nogavice, podkapo, ledvični pas, polnilec za akumulator in cerado za motor. Za vse stvari sem brez pripomb, sam nogavice so se začele trenat. Za vrhnja oblačila, škornje in čelado ne zaupam Lidlu. Pri teh stvareh je tud udobje precej slabše. Je pa ta Lidlova oprema čist primerljiva z ostalo nizkocenovno opremo, ki je cca 2-3 x dražja. Ne morte primerjat Lidlove čelade z neko Schuberth za 500 €, lahko pa jo s kkšno iz Louisa za 150 € tako pa funkcijah, udobju, varnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velikokrat sem opazil da motoristi nosijo 10 let stare čelade na glavi in ker je kao neka dobra firma, verjame da je varna itd. sam bi raje imel novo iz lidla, kot 10 let staro nolanko.

tole je kot bi primerjal staro čelado in novo kapo, pe ne gre zdej za konkretno znamko čelade, ampak po mojem mnenju kvaliteta ne pada tko hitr z leti, če je stvar res dobra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 7 let staro x-litko in garantiram, da je boljša, udobnejša in bolj varna od katere koli lidlove.

Sicer pa neumost ni kazniva tako da vi kar izvolite.

Sem se naučil na svoji koži.

Moja zgodba. Tele lidlove cote sem nabavil pred kakšnimi 2 ali 3 leti. Gor malo morje nalepk o teh in onih supadupa materialih. Toliko da niso obljubljali, da naj bi perilo se samo vrglo v pralni stroj in znalo izbrati pravo nastavitev. Slišalo se res super.

In ko si zadevo navlekel nase je tudi bil fajni občutek, dokler nisi tega športnega perila začel uporabljati za šport (sej vem, grdi jaz, da sem si upal na kaj takšnega pomisliti). E takrat pa je pokleknilo na celi črti. Point športnega perila je, da naj bi vlago odvajal stran od telesa in ohranjal telo suho. Pa sem ga začel uporabljati poleti, pod moto kombinezonom - higienski razlogi in podobno. Klub perforiranem kombinezonu ni bil učinek čisto nič boljši kot pa ob navadnem bombažnem t-shirtu. Ni prišel niti blizu nekaterim kratkim majicam priznanih proizvajalcev. Pa še stranski efekt. Tale zadnji kombinezon, je začel smrdeti po potu veliko prej kot pa prejšnji, ko nisem pod njim nikoli uporabljal lidl perila.

Pa sem si rekel ok mogoče pa bi ga uporabljal, ko bo bolj hladno, če že za poletje ni primeren. In sem ga stestiral tako na smučanju, kot pri teku v hladnejših dneh, pa na kolesu. Efekt? Spet epic fail. Odvajanje potu takšno kot pri navadnih bombažnih zadevah. Zadrževanje toplote pa nikakvo za zimske razmere.

No in sedaj uporabljam spet zadeve ki sem jih uporabljal pred tem, za tek poleti in motorizem temu primerno kvalitetno športno perilo. Preverjeno deluje. Pozimi pa dobro termo perilo, ki greje in odvaja pot učinkovito. Cena? Recimo enkrat do dvakrat dražje kot lidl ampak 10x bolj učinkovito in ene 3x bolj trpežno.

V glavnem lidl športno perilo je zelo dobro dokler ga ne uporabljaš za šport, pri meni se je odlično obnesel, ko sem doma sedel na kavču in gledal tv. Samo takrat pa je bilo malo preveč oprijeto pa je bilo bolje navleči kakšen bombažen t-shirt, je bolj eko pa še ceneje.

P.s. V lidla bom še vsekakor šel, toast šunka je čisto ok.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je z rezervnimi deli za tele lidl čelade pa konec koncev tudi s servisom?

Recimo da bi potreboval nov vizir ali oblazinjenje

Verjetno najbolje da kupiš novo čelado...čelada stane 60 € za schuberth pa vizir 70 €...

Aja nek sm zasledu da sicer nekej delov dobiš zraven.

Popravljeno . Popravil JureB
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je Lidl tudi sponzor MotoSveta? Res smo naredili dobro reklamo!

Danes zjutraj je bilo na v Lidlu polno kupcev ampak samo ob košarah z moto opremo. Ljudlje se med seboj poznajo in prav zanimivo je bilo poslušati komentarje ter izgovore ob pomirjanju čelad, oblačil, rokavic....

Podobleka je za ta denar čisto dobra tudi kot spodnje oblačilo v hribih ali pod delovno obleko :grim

Ti si pa šel po kruh? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem peljal mimo Lidla in zgleda, da ga je dosti ljudi bojkotiralo, ker se mi je zdelo skoraj prazeno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa šel po kruh? :)

No pa imamo Boga na MS-ju, ki nas vse vidi. Lidl mi je sproti in res sem si kupil malico za v službo (pa tune v zelenjavi imajo v akciji), no tudi en set podobleke.

Lidlovo podobleko (športno) imam in sem jo sprobal mi super služi (morda se potim drugače kot KeC).

Čelado, jakno in hlače pa brez zamere bolj zaupam preizkušeni kvaliteti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobleko sem takoj kupil, hlače in jakna so slabe kvalitete, brez ščitnikov, prav tako so rokavice bolj tako..drugač pa polnilec mi že 3 leta dobro služi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kupu danes dolge gate pa majico... majica mi je u redu, gate sem pa moral zamenjat za večje, ker imam rad, da mi sežejo do ledvic....pa malo več me je v hlačah ( oduzadi)... tko da raje vzemite eno številko večjo, kot sicer. Gate in majice so zelo elastične...

Polnilec sem pa zadnjič (lani) kupil v Hoferju... pa tudi dela o.k....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti to resno? Zakaj se potem ne voziš brez oz. samo s kakšnim braincapom? Boš rekel, da je bolj udobno met na glavi poveznjen pisker? Čelado imam na glavi predvsem za takrat, ko bom padel.

Resno... resno... ja poleti se res vozim z braincapom... in čelado uporabljam ker je tak predpis in ne da me ščiti pred padcem (o tem ne razmišljam), če ne bi bil je verjetno na krajših relacijah sploh ne bi nosil - priznam... X-lite 402 sem jeseni kupil zgolj z namenom, da jo lahko po želji spremenim v čisto integralko... Pa poleti se vozim v lajblču in kratkih hlačah... upam, da me ne bo nikoli "izučilo"... zaenkrat mi užitek še veliko več pomeni od varnosti (in švicanja).

...rezervni deli? pri lanski lidlovi čeladi je bil zraven rezervni vizir in debelejše obrazne blazinice... letošnjo bom za firbec pogledal jutri ko grem mimo... me pa res zanima katera firma jih je tokrat "posodila"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!