Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

tud jaz mam dve sezoni perilo, zdaj je že scufano, na dveh koncih je šlo po šivu, me je pa motlo ,ker me je pikalo, mogoče mam pač preobčutljivo kožo.je pa definitvno lažje slačitk prešvican kombinezon z tem ,kot pa iz golih bedr :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz mam dve sezoni perilo, zdaj je že scufano, na dveh koncih je šlo po šivu, me je pa motlo ,ker me je pikalo, mogoče mam pač preobčutljivo kožo.je pa definitvno lažje slačitk prešvican kombinezon z tem ,kot pa iz golih bedr :yes:

verjetno se pere z mehčalce.pri DAINESE so men odsvetovali uporabo mehčalca in je po vsaj 10letih odlično-en komplet,ki pa se to ni pazilo pa je dost slabše od prvega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Perilo je za svojo ceno več kot OK. Imel tudi na smučanju, pa se je obneslo 300% boljš od smučarskega perila, za katerega sem dal skoraj 3x več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup :) perilo vredno vsakega centa, uporabljeno za motoriranje, smučanje in splošno športanje.

No idea kako se obnese podkapa, jo grem pa v ponedeljek iskat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz mam dve sezoni perilo, zdaj je že scufano, na dveh koncih je šlo po šivu, me je pa motlo ,ker me je pikalo, mogoče mam pač preobčutljivo kožo.je pa definitvno lažje slačitk prešvican kombinezon z tem ,kot pa iz golih bedr :yes:

Se strinjam s teboj tudi mene moti srbenje po celem telesu.Tudi po večkratnemu pranju je ostalo pri istem.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vedno pravilo,da kar je pocen ni kvalitetno :yes: je pa dostikrat ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz mam dve sezoni perilo, zdaj je že scufano, na dveh koncih je šlo po šivu, me je pa motlo ,ker me je pikalo, mogoče mam pač preobčutljivo kožo.je pa definitvno lažje slačitk prešvican kombinezon z tem ,kot pa iz golih bedr :yes:

mene je pikalo tudi dainese, ki je veliko dražje, to je baje zaradi lycre (me pikajo tudi določene znamke najlonk)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je pikalo tudi dainese, ki je veliko dražje, to je baje zaradi lycre (me pikajo tudi določene znamke najlonk)

dainese jz nosim vsaki dan,ko je mrzlo in sem zelo zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je pikalo tudi dainese, ki je veliko dražje, to je baje zaradi lycre (me pikajo tudi določene znamke najlonk)

.... jest tudi ne maram nosit najlonk... me pika... pa kocine na nogah skozi pogledajo, pol je pa grdo....  :P.... imam raje bombažne žabe....:lol1:

 

... hja.. tudi jaz sem v Lidlu kupil omenjene dolge gate in majico. Material mi odgovarja, uporabljam tudi za smučanje. Zadovoljen. Zelo. Edino glede kroja gat mi ni bilo všeč preden sem jih kupil. Lahko bi bile malo višje, do ledvic, za boljši občutek, da ne bi lezle  preveč dol.... no, pa se je kar v redu obneslo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz mam dve sezoni perilo, zdaj je že scufano, na dveh koncih je šlo po šivu, me je pa motlo ,ker me je pikalo, mogoče mam pač preobčutljivo kožo.je pa definitvno lažje slačitk prešvican kombinezon z tem ,kot pa iz golih bedr :yes:

 

Pri perilih iz visokotehnoloških vlaken je praviloma prepovedano pranje z mehčalci, saj spremenijo lastnosti materiala, sploh, kar se tiče akumuliranja toplote ter odvajanja vlage na zunanjo stran materiala . Pri perilu, ki ga proizvajamo mi, na to opozorimo kupca, treba pa je pogledati tudi priloženo etiketo proizvajalca, kjer je navedeno vzdrževanje izdelka . Praviloma jo marsikdo od nas prehitro odvrže.

 

Glede pikanja, nad katerim je nekdo potarnal je odvisno tudi od občutljivosti kože.. Praviloma pa materiali, kjer so osnovna vlakna iz poliamidov, ne bi smeli pikati ali pa povzročati srbenja.  Precej cenejši polyestri (kot osnova za vlakna) so običajno bolj problematični glede tega, sploh za občutljivejšo kožo, hkrati pa se tudi bolj navzamejo vonja po potu, ki se ga nato tudi s pranjem težko rešiš.

 

Glede "scufanosti"... To pa je odvisno od kakovosti izdelkov, načina vzdrževanja, prav tako pa na to vpliva tudi material kombinezona, na katerega nalega podoblačilo. Če je podloga kombinezona fina in mehka, naj to ne bi bil razlog.

Glede cen pa... Pravijo "malo denarja, malo muzike", je pa res, da lahko tudi iz Kitajske dobiš soliden izdelek za malo denarja. Prav tako se lahko "opečeš" z dražjim izdelkom višjega razreda, ki ima svojo proizvodnjo stacionirano na daljnem vzhodu (v glavnem vsi večji in pomembnejši...  )

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh


...še to sem pozabil... :-)
 

Je pa kolikor toliko kakovostno podoblačilo iz visokotehnoloških vlaken pod  kombinezonom kar pravilo, saj je še tako poceni podoblačilo boljše in bolj
praktično za oblačenje in slačenje, kot tudi za daljšo dobo kombinezona, ki ni v direktnem stiku s potno kožo. Problematične znajo biti tudi (sicer zdrave in
udobne) bombažne majice, ki vpijejo pot, ker ga ne odvajajo, pa so mokre precej nezdrave, prav tako pa se "lepijo" na kožo....



LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem že kar nekaj denarja zmetal za "kao" tehnično perilo, ki se hitro suši, odvaja vlago itd.... To je že res, vendar pa ob potenju zasmrdiš do amena. No od vseh teh plastičnih majic in gat so te iz Lidla res še najbolš.

Zdaj sem pa preizkusil merino in morm povedat, da volna je zakon. Ne kupim drugega materiala več. Lahko pa malo pika. Pač odvisno kako si občutljiv. Poleg tega je pa cena tudi malo višja.

V termal aktiv, v Kranju, imajo neko akcijo 30% vendar ne več veliko številk.

Mogoče je za probat.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vsak material tak, da zasmrdi. je precejšna razlika med poliamidi in cenejšimi polyestri. Polyester je slabši, saj imaš dejansko občutek, da material nase potegne (in obdrži :blush: ) vse slabe vonjave.

Praviloma so vsi boljši  materiali za podoblačila tudi antibakterijsko obdelani, kar preprečuje  "vonjave". 

 

Sicer pa je merino volna praviloma zelo dober material za termooblačila, ni pa najbolj primeren za toplejše vreme. Pa pika (kot vsaka volna) , sploh, če je človek občutljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če podobleko po uporabi vržeš v koš za perilo in tam počaka do nslednjega pranja jo lohk vržeš stran,ker bo ob vsaki najmanjši vlagi zasmrdela po švicu ,če pa jo po uporabi,takoj ko prideš domov spereš z vodo teh težav ni,četudi kakih par dni počaka v košu za perilo.

No takšne imam jaz izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tako! takoj oprat!

 

Je pa tudi nekaj res. En dan star švic ne smrdi.

Poznam ene par modelov (kolesar, smučar... tekač, motorist) ki jih zavoham, če so se eno uro pred mano peljali po cesti... pa točno vem zakaj. Ker pravijo, da dres še ni videti umazan.....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede toplote oz. vremena obstajajo različne debeline oz. gramature za različne temperature.

 

 

Kakorkoli kateremu odgovarja. Jaz priporočam volno in sam drugega materiala ne kupim več.

 

Kar se pa športnega perila tiče, pa priporočam občasno namakanje v alkoholnem kisu z dodatkom soda bikarbone. Dela čudeže.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi si v ponedeljek šel kupit rokavice v lidl.

A ima kdo izkušnje z njimi????

Hvala za odgovor.

Imam pa podobleko od Lidla, ki sem jo kupil lani in sem fuuuuuuuuull  zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa športnega perila tiče, pa priporočam občasno namakanje v alkoholnem kisu z dodatkom soda bikarbone. Dela čudeže.

lp

 

... res je.... da ne pišem, oz, prepisujem, bom prilepil besedilo, ki bo mogoče mnogim prišlo prav... sicer je napisano kot doživljajski spis, vendar UPORABNO!

 

 

danes je bil pri nama Gorenjev serviser (sušilec ni dobro delal)

in sva imela zastonj učne ure za vzdrževanje in uporabo takorekoč vseh

gospodinjskih aparatov.

Ful se mi je zdelo dobro, ful dobrih in pametnih reči je človek

povedal, tko da jih z veseljem malo delim z vami :) Čisto neobvezno ane ...

 

Pralni stroj: 

*Uporaba mehčalca je, sploh če imaš sušilca, totalno

nesmiselna in samo

maši vodovodne cevi in cevi, ki so v stroju. Bojda totalna svinjarija, ki samo

onesnažuje tako okolje kot tudi vaše cunje, ker se nikoli ne izpere popolnoma

(zato pa diši, nekateri imajo/mo pa potem alergije ....).

*Pralnega praška/gela naj bi se za poln stroj dajalo za en prst

jogurtovega lončka, to je maksimum. Ena 5-članska družina naj bi porabila

približno 3 kile praška na leto. Vse, kar je viška praška, počasi uničuje stroj

in njegovo regulacijo vode - ker iz nekega mehurčka v stroju namesto vode

prileze pena, nek senzor višje ne zazna in se ne zapre in gre ful več vode za

to, opere pa nič boljše. Baje vse naredi že voda sama, detergentov skoraj ne

potrebujemo.

*Gospod toplo priporoča, da pred pranjem v boben zlijemo en

štamperle belega vinskega kisa, počakamo, da odteče v tiste luknjice, potem

damo pa prat (kisa ne zavohate niti slučajno, brez skrbi - sem danes sprobala -

50 L vode in en štamperle kisa - kot nič.). Tako ne potrebujemo nobenih

odstranjevalcev madežev, nobenih lovilcev barv itd. Kis opravi točno to -

osveži barve, hkrati pa še malo spuca cevi v stroju, kjer se mogoče nabirata

mehčalec in gel. IN ODSTRANJUJE vodni kamen! Gospod pravi, da en kis na pranje

odžene sto calgonov stran. (Ti so baje čisti nesmisel, samo potrošniška finta.)

*In še en napotek: na vsaka 3 do 4 pranja dajte prat na 95°C.

Finta je v tem: detergenti so baje živi organizmi (tega nisem vedla ....), ki

se v stiku z ostalimi organizmi, ki jih imamo na svojih oblekah, fino

razvijajo, sploh do 65°C. Zato včasih cunje tudi smrdijo (preveč praška,

premajhna temperatura). 95°C jih pa pobije.

*In zadnja dva napotka: stroj je poln, ko še lahko daste roko

skozi sredino cunj :) Če je ne morete, je overdose. In baje je bolje, da

spodnje perilo in manjše kose perila daste v posebno vrečko/mrežico. S tem

preprečite, da bi se v stroju naredili žmunklji - kar precej obremeni stroj,

ker želi ta žmunkelj razbiti in se trudi in trudi in porabi veliko energije, pa

še nek del stroja (termostat pomojem, ampak ne me za besedo držat) gre prej v

maloro. (isti napotek velja tudi za sušilca - to je bil pri nama problem).

Pa še za pomivalni stroj: spet kis! 

*Vsake toliko časa (dvakrat na leto) ga lahko fajn sčistite

tako, da prižgete prazen stroj na najvišjo temperaturo, ne dodate nobenih

tablet, vendar pa zaprete predalček. Ko se predalček sam odpre (avtomatsko),

odprete stroj, noter nalijete en liter kisa, in prižgete nazaj. Spet bo kis

očitstil vse luknje, cevi itd., pa še fajn ga boste razkužili in ne bo nič

smrdelo.

*Sicer pa gospod priporoča, da ne uporabljate tablet, ampak

prašek. Rekel je, da ve, da je uporaba tablet bolj komot, ampak se na dolgi rok

ne obrestuje, ker mora stroj to tableto topiti, senzorji morajo zaznavati, če

je že ali ne. Če imate prašek, pomagate stroju in bolj enakomerno porazdeli

čistilo okoli.

Sol in sredstvo za sijaj sta tudi zelo priporočljiva.

Pa še en splošen napotek: rekel je, da če imate stroje še v

garanciji, za vsak najmanjši problem takoj pokličite servis (itak vas nič ne

stane), ker je to dobro za vaš stroj - tako se ves čas posodablja in boste

imeli v prihodnosti, ko garancije ne bo več in bo vsako popravilo lahko fajn

strošek, bistveno manj dela. Skratka, za vsak drek klicat servis, tut če samo

malo pokašlja :)

 

Tale "najin" gospod je sicer oče enega učenca in

uradni serviser za Gorenje.

 

No, zdaj pa nov štamperle kisa v stroj zlit, pa gremo na delo!

:)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam, da bi si v ponedeljek šel kupit rokavice v lidl.

A ima kdo izkušnje z njimi????

Hvala za odgovor.

Imam pa podobleko od Lidla, ki sem jo kupil lani in sem fuuuuuuuuull  zadovoljen

 

Jaz jih uporabljam za vožnjo pozimi oz. pri nižjih temperaturah. Povprečne rokavice pač, poleti oz. pri 20 in več stopinjah je v njih že prevroče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom šel najverjetneje kupit rokavice in ledvični pas. Me tudi zelo mika čelada, ker je preklopna in ima integriran vizir. Samo dvomim, da je dobro narejena za ta denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom šel najverjetneje kupit rokavice in ledvični pas. Me tudi zelo mika čelada, ker je preklopna in ima integriran vizir. Samo dvomim, da je dobro narejena za ta denar.

 

 

Če sodim po preteklih čeladah ki sem jih videl tam, je za 60€ odlično narejena. ni pa to odlična čelada. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Funkcijsko perilo je vredno svojega denarja. :OK:

dve leti si lastim en lidlov komplet in je ok za tak denar (uporabljam predvsem za delo zunaj, brez daljsih pavz). v direktni primerjavi s craftovo podobleko pa pesa. craftov je tanjsi material in ima vec izolirne vrednosti (sprobano pri zimskih sportih). obcutek po potenju je v craftu tudi boljsi (manj mrazi oz. pot hitreje izhlapi) in je tako bolj priporocljiv za celodnevno bivanje v njem, ko spreminjas temperaturna obmocja (n.pr. avto, smucisce, koca, smucisce, restavracija, avto) z daljsimi pasivnimi obdobji vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Jaz imam za zdaj podobleko iz Louis-a (nek njihov komplet). Pa moram menjat hlače, ker ima na kolnih skupaj sešit tak kvadrat, pa mi potem zlezejo malo gor in me tisto zelo žuli in se mi zažira v kožo.

 

Pa me zanima, kako se takšne Lidlove hlače obnesejo poleti. Za zimo me ne zanima, ker pozimi ne vozim motorja, bordam in smučam pa brez podhlač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAj sem napisal za rokavice, tudi nisem pričakoval  največ od njih.... se cufajo pa še pozabu napisat  da ko jih daš dol, s prsti vred  podlogo ven vlečeš...kr neki pol pa to nazaj tlačit.. Pa   kolega motorist  jih je za ženo vzel, je imel isto sranje... Boljš dat še par 10 eur zraven  pa maš mir z boljšimi rokavicami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa me zanima, kako se takšne Lidlove hlače obnesejo poleti.

 

 

Jaz jih uporabljam poleti za motor, pozimi za smučanje in če še kaj delam zunaj jih tud nataknem. In povem :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!