Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

Rocky, žal ti moram iz izkušenj povedati, da je vse, kar si zapisal, razen POVRATNA FEDRA in PREDVIDEVANJE, mlatenje prazne slame.

Ja koga pa na cesti prej opaziš ? Motorista, oblečenega v siv kombinezon s sivo čelado in sivim motorjem, ali pa morebiti motorista, oblečenega v žive, fluorescentne barve ?

Isto velja za avtomobile.

Zakaj so reševalna vozila pobarvana v žive barve ? Pa gasilska vozila so rdeča - zakaj niso npr. siva ?

Kaj tega pa britanska avto-moto zveza ni analizirala ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viden nisi v brezrokavniku nic bolj, samo kaksnega zasanjanca ta barva mal k seb spravi in mu bl v oci pade pa tud to ni nujno. Pa sanjajo z raznimi motorist oddaljen ne vem koliko metrov se skrije za prst roke in podobnimi sranji, pa sej avto se tud. Z avti skacejo pred tabo na cesto ker pac skacejo, navadno izsiljevanje, podcenjujejo tvojo hitrost. Enako skacejo ce se peljes z avtom samo da si z avtom mal pocasnejsi pa tega ne obcutis tako pogosto. Se pa pri ,ceprav prekoraceni hitrosti pa se vseeno razumni ni tak problem upocasnit. Jaz, ki sem v paritvenem obdobju tega ne nosim, vozim vseen dost zrelo po guzvi se pa tud ne prerivam tako da kaksne hude potrebe ne vidim bom pa probal da bom vidu ce sem kaj bolj viden lepo statisticno na 2 obdobja kilometrov :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Labradorec! Prav vse to so britanci analizirali. Žal nimam linka, ki bi obelodanil to raziskavo. Bral sem jo pred dobrim letom in pol. Glede na britansko moto ozaveščenost in razvitost zagotovo ne gre dvomiti tej raziskavi. Pa tudi z lastnih izkušenj ti povem, da žive barve še zdaleč ne pomenijo, da si na motorju varnejši. Dokazano v neštetih premerih. Prav zanimivo se mi zdi, da sem iz lastnih izkušnjah doživel hudo dvakratno izsiljevanje prednosti. Na srečo skoraj brez posledic in prav takrat, ko sem imel na sebi letno Axo jakno z svetlo živo oranžnimi progami. Namreč, vsaj 90% vozim v temnosvetlo sivem usnju z belim napisom znamke mojega motorja spredaj in zadaj.  Vprašaš, zakaj so reševalna vozila pobarvana v žive barve. Na to sem ti že odgovoril. Žal danim primerom nevidnega reševalca na motorju s prižgano sireno in rotacijsko lučjo. Vse to mu ni nič pomagalo, še manj pa kot sem že opisal, papagajsko floruscenteno obarvan motocikl in njegova oblačila. Tako, da tisto tvoje o mlatenju prazne slame ni glih na mestu. Zaradi mene lahko nosi večina svetleče, floruscentne brezrokavnike. Jaz ga ne oblečem. Pa ne zaradi tega, ker se ne bi videle oznake moto kluba na usnjeni jakni, brezrokavniku, (nisem član nobenega motokluba - sorry, sem Solo raider, made by Hotschko) :OK:  Preprosto povedano v njem se ne počutim prav nič varnejšega in vidnejšega. Sprobano na lastni koži in dokazano! Floroscentni brezrokavnik pa imam s seboj pod zicem moje krave, ko potujem v tuje kraje. Pa upam, da se ve zakaj, kot tudi upam in želim, da ga nebi nikoli uporabil.

 

 Pozdrav izpod vinogradov!  

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, poskusi razumeti, da imaš v živopisanih oblačilih več možnosti, da te ostali udeleženci v prometu opazijo.

Ti bom ob prvi priliki ob pivu razložil. Pivo pačaš pa ti, da sva si vnaprej na jasnem, ha ha .. 

 

Britanske (ali katerekoli že) analize, so plod statistike, rezultate statistike si pa vsak vzame in tolmači po svoje. Ker statistika je, bojda, ena velika kur__ !

 

LP iz ravnega polja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, poskusi razumeti, da imaš v živopisanih oblačilih več možnosti, da te ostali udeleženci v prometu opazijo.

Ti bom ob prvi priliki ob pivu razložil. Pivo pačaš pa ti, da sva si vnaprej na jasnem, ha ha .. 

 

Britanske (ali katerekoli že) analize, so plod statistike, rezultate statistike si pa vsak vzame in tolmači po svoje. Ker statistika je, bojda, ena velika kur__ !

 

LP iz ravnega polja

Zagotovo ne! Zagotovo ne ob piru iz Lidla! :kva2:  :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se zdi, da florescentno barvo prej opaziš kot kakšno sivo ali črno. Popolne varnosti pa ni in se strinjam, da ti je sam brezrokavnik (in tudi ne čudno poštrihan motor) ne more zagotoviti - povratna fedra in predvidevanje ima tudi pomembno težo.

 

Kje ste že rekli, da pade birca? A v Lidlu imajo Radler?  LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce so te flurescentne kombinacije tako super, zakaj potem samo v nemciji na AC umre po 10+ cestarjev na leto? med opravljanjem svojega dela na cesti, da ne bo kdo dlake iskal.

 

ni problem v barvah in vidnosti, problem je v glavah prometnih udelezencev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce so te flurescentne kombinacije tako super, zakaj potem samo v nemciji na AC umre po 10+ cestarjev na leto? med opravljanjem svojega dela na cesti, da ne bo kdo dlake iskal.

 

ni problem v barvah in vidnosti, problem je v glavah prometnih udelezencev.

Enako mislim da te ne rešijo tele barve.... večkrat se mi zgodilo... voznik ki se vključuje na glavno cesto... gleda te, vidim da je opazil.. ampak vseeno rine gor na cesto.. lastno predvidevanje največ pomeni pomoje, če se zanašaš na druge in svetleče barve.. ne prideš daleč.

Tudi če te ne opazi od zadaj ko prehitevaš... ne bo svetleča barva nič pomagala... v tem primeru je največji prijatelj glasen izpuh.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brisano

Pa napiši še enkrat,malo v celofan zavito :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

res je, spodne gate z BMW znakom (loh tut ker drug znak, ta mi je lih padu na pamet)  ki ga prekleto fajn plačas so zihr fuuul boljše pa dobr tiča skup držijo k pa lidlove gate, sploh če se ob kestel rukneš .... iiiii   a majo za bejbe tut kej? :blush:  men navadne niso pomagale...... pa nimam tiča :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je, spodne gate z BMW znakom (loh tut ker drug znak, ta mi je lih padu na pamet)  ki ga prekleto fajn plačas so zihr fuuul boljše pa dobr tiča skup držijo k pa lidlove gate, sploh če se ob kestel rukneš .... iiiii   a majo za bejbe tut kej? :blush:  men navadne niso pomagale...... pa nimam tiča :P

 

Se bom delal da nisem videl ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_36302.htm

 

A ma kdo tole pregrinjalo BIKEMATE kako se to obnese pod dežjem?

plahta pac. ne vem tocno kaj se od pregrinjala pricakuje, ampak tale (oziroma lidl/hoferjev iz 2011) drzi vodo, ce mas motor zunaj na njem pac ni pticjih iztrebkov ali drevesne smole. Frend ga pokriva ze drugo sezono.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.hofer.si/si/html/offers/58_36302.htm

 

A ma kdo tole pregrinjalo BIKEMATE kako se to obnese pod dežjem?

Po moje ni problem, da se nebi dobro obneslo za dež. Problem bo nastal, če bo moped dlje časa s tem  pokrit, ker se bo spodaj nabral kondenz in bo motor potem stalno na vlagi, katera nima kam izparet...Torej za zaščito pred dežjem-ja, za imet pokritega pod streho-ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ni problem, da se nebi dobro obneslo za dež. Problem bo nastal, če bo moped dlje časa s tem  pokrit, ker se bo spodaj nabral kondenz in bo motor potem stalno na vlagi, katera nima kam izparet...Torej za zaščito pred dežjem-ja, za imet pokritega pod streho-ne.

 

kondenz bi se nabiral tudi ob dežju sploh če pokriješ toplega .... sicer je pa za skuterčke tko da ne se sekitat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pregrinjalo moj očitno skuterček že tretje leto varuje pred prahom in podobno navlako.

 

pred vsem razen pred žaganjem ... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!