Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

Pa dejte ze pustit to celado :D Sej nikjer ne pise da je za na pisto, za skuterje pa ciaote pa kaksnega maxiskuterja je sigurno ok, pa je se nism vidu. Standardom pa kokr kol obrnes mora ustrezat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdj pa nevem, a mam jst tolk velk nos al sm premajhno probal ampak na jet čeladi nisem mogel zapret vizirja  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mladench, kot ponavadi je najbrž tudi tu resnica nekje vmes... :whistle:

 

Glede kvalitete Lidl/Hoferjevih čelad pa - kolikor € toliko muzike. Za <50 € (da ne rečem <40 €) tudi pri "renomiranih" firmah ne dobiš kaj dosti več, pa če bi nekateri to še tako radi verjeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Efendi...ne strinjam se popolnoma...

 

Lidl/Hofer ima po Evropi  cca 5000 prodajaln. In če samo v vsako drugo enkrat letno postavi 30 čelad, znese to skupaj 75000 kosov. Le katera firma se ne bi branila takega naročila, pri tem pa seveda kupec lahko postavi pogoje glede cene. Sem prepiran, da so te čelade proizvod kakšne renomirane firme, ampak  pod drugo, fake, blagovno znamko.

Ne trdim, samo razmišljam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Efendi...ne strinjam se popolnoma...

 

Lidl/Hofer ima po Evropi  cca 5000 prodajaln. In če samo v vsako drugo enkrat letno postavi 30 čelad, znese to skupaj 75000 kosov. Le katera firma se ne bi branila takega naročila, pri tem pa seveda kupec lahko postavi pogoje glede cene. Sem prepiran, da so te čelade proizvod kakšne renomirane firme, ampak  pod drugo, fake, blagovno znamko.

Ne trdim, samo razmišljam...

Hja, mislim, da me nisi dobro razumel, ali pa jaz nisem napisal tako, da bi bilo jasno.

Se namreč popolnoma strinjam s tabo in v bistvu sem hotel povedat, da pri čeladi za <50€ pač ne gre pričakovati nekaj totalno vrhunskega, za kar bi sicer odšteli nekaj 100 €, da ne rečem do 10x več.

Nasprotno, mislim, da se kaj lahko zgodi, da dobiš za teh <50€ več, kot bi pri neki renomirani firmi. Ampak še vedno pa govorimo o malo denarja, ne?

Skratka, ne gre primerjat jabolk in...jagod. pa čeprav je oboje sadje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ja, čelada za 50flik je A test dobila, vprašanje je pa kvaliteta. Sem rabil eno poceni za skuter, pa nisem našel na netu nobenih ocen ali testov čelade, ki so jih prodajali v Lidlu. Tudi Gavrilovička je v Lidlu draga - kvaliteta se plača. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ker se imenuje Gavrilovička.

To kar sva hotela s Tedybearom povedat, bi bilo v tvojem primeru tole: če bi se namesto Gavrilovička imenovala Lidlovička, bi bila ene 30% cenejša, čeprav bi bila popolnoma enaka kot prva. In potem bi tekle polemike o njeni kvaliteti...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ja, čelada za 50flik je A test dobila, vprašanje je pa kvaliteta. Sem rabil eno poceni za skuter, pa nisem našel na netu nobenih ocen ali testov čelade, ki so jih prodajali v Lidlu. Tudi Gavrilovička je v Lidlu draga - kvaliteta se plača. 

ni vprašanje kvaliteta, ker A-test ima, se pravi je prestala vse varnostne preizkuse ki jih EU zahteva za prodajo na trgu...čelade se razlikujejo predvsem po stabilnosti pri višjih hitrostih, zračnosti, ali piha v oči ali ne, hrupu vetra, vidnem polju...skratka udobju, in to se še kako plača tukaj...torej za na moped je tudi tale čisto OK, za na pisto in hitrosti 250km/h+ pa pač ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DSC05406.JPG

DSC05408.JPG

DSC05407.JPG

to se zgodi z nolan 104 pri 130kmh v znak ne upam niti pomislit kaj se bi zgodilo z lidlovo čelado oziroma kaj bi ostalo od moje buče :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Integralna lidlova je po moje boljša od Nolanove preklopne

no prov pol si jo pa kupi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DSC05406.JPG

DSC05408.JPG

DSC05407.JPG

to se zgodi z nolan 104 pri 130kmh v znak ne upam niti pomislit kaj se bi zgodilo z lidlovo čelado oziroma kaj bi ostalo od moje buče :blush:

tole bo buča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo Nolanka 104 mislim da ne stane cca 50 €? Zato pravim, da primerjamo neprimerljivo.

Če sem prav videl, imajo Nolanko 104 v KMC-ju s kar izdatnim popustom za 277 €, torej je tudi s popustom še vedno na okroglo 5x dražje od Lidlove.

V bistvu sem hotel samo rečt, da je Lidlova kahla za 50 € sigurno popolnoma primerljiva z izdelki podobne kategorije, torej podobnimi po kakovosti, materialu  itd. drugih znamk, ampak občutno, občutno  cenejša.

Priznam, da če bi iskal oz. rabil neko poceni čelado za npr. okoli 100 €, bi nedvomno vsaj pogledal, verjetno pa tudi kar kupil to Lidlovo kahlo.

Ker za 100 € tudi druge znamke ne ponujajo ravno čelad, s katerimi bi se upal pri 130 km/h zaletavat...

Samo to sem hotel rečt... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo Nolanka 104 mislim da ne stane cca 50 €? Zato pravim, da primerjamo neprimerljivo.

Če sem prav videl, imajo Nolanko 104 v KMC-ju s kar izdatnim popustom za 277 €, torej je tudi s popustom še vedno na okroglo 5x dražje od Lidlove.

V bistvu sem hotel samo rečt, da je Lidlova kahla za 50 € sigurno popolnoma primerljiva z izdelki podobne kategorije, torej podobnimi po kakovosti, materialu  itd. drugih znamk, ampak občutno, občutno  cenejša.

Priznam, da če bi iskal oz. rabil neko poceni čelado za npr. okoli 100 €, bi nedvomno vsaj pogledal, verjetno pa tudi kar kupil to Lidlovo kahlo.

Ker za 100 € tudi druge znamke ne ponujajo ravno čelad, s katerimi bi se upal pri 130 km/h zaletavat...

Samo to sem hotel rečt... :blush:

Sej se tud jaz ne upam ,zafrknil me je zajec :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je8emti @Kmet2, ka maš ti veliko glavo. :lol: Nisem vedel, da Nolan ima tudi "bull" (3XLL) obseg. :grrr 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolanka je opravila svojo nalogo po slikah in napisanemu sodeč povsem spodobno. Kaj ste pa hoteli? Da bo po takem padcu za dat gor 2 nalepke in jo vozit naprej? Kakor vidim je fejst odrgnjena in potolčena kljub temu vizir ni odletel ne počil pa zgleda da je tudi čeljustni  preklopni del opravil odlično svoje delo in nenazadnje lupina je cela. Tisti počeni polistirol? Ehh... Mislim kaj bi radi... ne štekam... sicer pa če nekdo že ima tako rad zajčke pri visokih hitrostih bi bila integralka boljša izbira kljub temu da je ta preklopna v tem primeru služila približno enakovredno... ampak komfort je hudič ne? :D

No ko smo že pri 104-ki... koliko je glasna oz tiha?

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nolanka je opravila svojo nalogo po slikah in napisanemu sodeč povsem spodobno. Kaj ste pa hoteli? Da bo po takem padcu za dat gor 2 nalepke in jo vozit naprej? Kakor vidim je fejst odrgnjena in potolčena kljub temu vizir ni odletel ne počil pa zgleda da je tudi čeljustni  preklopni del opravil odlično svoje delo in nenazadnje lupina je cela. Tisti počeni polistirol? Ehh... Mislim kaj bi radi... ne štekam... sicer pa če nekdo že ima tako rad zajčke pri visokih hitrostih bi bila integralka boljša izbira kljub temu da je ta preklopna v tem primeru služila približno enakovredno... ampak komfort je hudič ne? :D

No ko smo že pri 104-ki... koliko je glasna oz tiha?

Čeljustni preklopni del je bil uničen v zglobu,za slikanje sem jo približno sestavil,saj se je še držal čelade toda bolj tako kot pijanec plota :grim

Ob dobri vetrni zaščiti na motorju je čist spodobna,na nagcih pa je kar glasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako je bilo... no super da si jo odnesel razmeroma ok.

Zanimivo sem mislil, da so čelade na nakedih večinoma tišje saj (bral po spletu) bojda pri veternih zaščitah kjer tui curek zraka usmerijo direkt v čelado je hrup občutno povečan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako je bilo... no super da si jo odnesel razmeroma ok.

Zanimivo sem mislil, da so čelade na nakedih večinoma tišje saj (bral po spletu) bojda pri veternih zaščitah kjer tui curek zraka usmerijo direkt v čelado je hrup občutno povečan.

Jaz sem ti povedal kako sem jaz občutil N104  kako jo občuti pa splet pa lej.............vsakemu svoje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ti povedal kako sem jaz občutil N104  kako jo občuti pa splet pa lej.............vsakemu svoje :)

to je itak tako zelo relativno kaj je komu tiha in kaj glasna čelada. itak pa ponavadi uni k najbolj iščejo tiho čelado poberejo mopedu vse prepreke, ki preprečujejo "dihanje" da se stvar dere k.... 

 

sicer pa zde je to re že ful offtopic. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako je bilo... no super da si jo odnesel razmeroma ok.

Zanimivo sem mislil, da so čelade na nakedih večinoma tišje saj (bral po spletu) bojda pri veternih zaščitah kjer tui curek zraka usmerijo direkt v čelado je hrup občutno povečan.

Pozdravljen!

Čelada je lahko tiha na enem motorju in glasna na drugem. Ni rečeno da dobra čelada gre na vsak motor.

MrakA  Lahko potrdi da tudi njegova Schubert-ka, ki gre na naked in sport motor BP, ne gre skupaj na Varaderi niti z visokim vizirjem in njegovo višino. Torej kot je že nemalokdo tule na forumu napisal: čelado moraš probat na svojem motorju in šele nato veš če gre vse skupaj.

Sam to je že za v drugo temo.

 

LP

 

 

Aja, Kmet dobro si jo odnesu pri tvojem podvigu! :OK:   A je zajc na AC uletu? :grim  Kako jo je pa on odnesu?

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Čelada je lahko tiha na enem motorju in glasna na drugem. Ni rečeno da dobra čelada gre na vsak motor.

MrakA  Lahko potrdi da tudi njegova Schubert-ka, ki gre na naked in sport motor BP, ne gre skupaj na Varaderi niti z visokim vizirjem in njegovo višino. Torej kot je že nemalokdo tule na forumu napisal: čelado moraš probat na svojem motorju in šele nato veš če gre vse skupaj.

Sam to je že za v drugo temo.

 

LP

 

 

Aja, Kmet dobro si jo odnesu pri tvojem podvigu! :OK:   A je zajc na AC uletu? :grim  Kako jo je pa on odnesu?

Ne vozm se po AC z motorjem,uletu je na jadransko magistralo in ker sem ljubitelj živali sem se rajši zaletu v znak kot v bogega zajčka,odnesu je celo kožo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vozm se po AC z motorjem,uletu je na jadransko magistralo in ker sem ljubitelj živali sem se rajši zaletu v znak kot v bogega zajčka,odnesu je celo kožo :D

 

Dragi Ljubitelj živali. To ni bilo pametno. Bolje Zajček v obari kot pa Kmečka pojedina, mar ne?!

 

Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!