Skoči na vsebino

Kateri 125ccm motor naj kupim?


zupanman

Priporočene objave

Tud yamaha so lahko dost našpičene. Včeraj sva se po obvoznici s kolegom na mojmu motorju peljala v povsem pokončni drži 140 oz. tm se že števec konča, potem pa ne vem koliko je šlo še naprej, samo mislim da ne dost. Če bi bil sam gor in se malo sklonil za balanco (kolikor se pri sm da) bi bila končna sigurno 150+.

Samo sva se pa tok peljala glih ene 2 sekundi ker je pol crknu :wallbash: Sem že mislil da je spet zaribal, zapeljem ob stran ga probam vžagt in je vžgal v prvo. Je možno da se je pregrel? sedaj ma malo drugačen zvok in ga danes peljem na servis da povejo kaj je narobe ker se mi res ne da več ubadat s tem. Se opravičujem za :topic:

Je zasekalo kaj? Al je sam zmankalo bencina? Premajhna diza? :O Če se je pregreu potem je tut zaribau :) vsaj v večini primerov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zasekalo kaj? Al je sam zmankalo bencina? Premajhna diza? :O Če se je pregreu potem je tut zaribau :) vsaj v večini primerov.

Najprej sem mel obctek kot da bi zastekalo ja, sam sem takoj stisnil sklopko. Ko sem ustavil sem cez 10s probal uzgat in je uzgal v prvo. Bencina pomoje ni zmankalo ker sem imel relativno polen tank. diza je večja, zdej mam noter 260 org. pa je 210. Olja je pa tok da mi ga cez avspuh ven mece (ker ga dajem se v tank). Lučka sicer ni svetila (da bi se pregrevou) samo je bil pa zelo vroč. Hladilnik je bil tako vroč da ga nisi mogel držat...Samo verjetno če bi zaribou potem ne bi več užgal ane?

Popravljeno . Popravil motorist1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa je pač neki pršlo v ferg pa je ugasnalo mašino za trenutek... to je men naredlo enkrat na skuterju pa je delu pol čist normalo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa je pač neki pršlo v ferg pa je ugasnalo mašino za trenutek... to je men naredlo enkrat na skuterju pa je delu pol čist normalo naprej.

No zdej ne dela čist normalno naprej ker je mal drgačn zvok. Tak kovinski prizvok, mislm da iz mašine. Frekfenca tega prizvoka se spreminja s frekfenco bata. Čeprou nimam pojma kaj bi blo. Pelje se pa normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti maš vodno hlajenje ane? A si prezraču celoten sistem?

Amm ja mam vodno hlajenje, valda... Kako mislš prezreču? :unsure: samo hladilno tekočino sem nalil nazaj v hladilnik...

Popravljeno . Popravil motorist1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je delalo prijatelju, ki ima Aprilio RS, šel k mehaniku, nekaj pri ojnici al sama ojnica se mu je zjebala, ne vem natančno. Bom povprašal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amm ja mam vodno hlajenje, valda... Kako mislš prezreču? :unsure: samo hladilno tekočino sem nalil nazaj v hladilnik...

Ja moraš zrak ven spravit, kot pri zavorah. Pač ko naliješ not vodo v hladilnik, ta izpodrine zrak ven, samo ne vsega, ker stvar ni lih lepo ravna not kok kakšna cev...pač ostane not ujet zrak. Da ga odzračiš pa poglej na klierju če je kakšn šrauf pa seveda manual, da boš ja siguren ;).

Aja pa ne dajat čisto hladilno tekočino v motor, zmeši jo z vodo, ker čeprav ima hladilna tekočina nižjo mejo zmrzovanja hitreje zavre. Tko, da zamešaj kot piše na flaši za hladilno tekočino, ki si jo kupil.

znj ojnica se sliši če je fuč, vrjemi. Tko, da je po mojem tvoj prijatelj kar vozil, brez da bi se poglobil v stvar. Popravi me če se motim. :D

Popravljeno . Popravil macak333
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je delalo prijatelju, ki ima Aprilio RS, šel k mehaniku, nekaj pri ojnici al sama ojnica se mu je zjebala, ne vem natančno. Bom povprašal.

Glihkar sem pršu od mehanika. Je reku ja da je verjetno ojnica kriva in pa ležaji od gredi oz. da ima cela gred luft, pač da je mašina precej u k.... In da so lahko stroški do 600, 700€ :O:(:cry: Sicer pa bom točno vedel ko bo use odprto...

Popravljeno . Popravil motorist1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti rekel :) Mater, kaj bi dal da bi bili vsi deli tako poceni kot so pri Tomosu :D :D Sicer pa, Yamaha DT ima števec do 140 km/h, kar ti pove, da motor ni ravno narejen, da leti preko 140 km/h. 140 je že limit oz. že ene 10 km/h čez limit. Upam, da čimprej uštimaš, ker sedaj se je najlepše vozit in še počitnice so :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti rekel :) Mater, kaj bi dal da bi bili vsi deli tako poceni kot so pri Tomosu :D :D Sicer pa, Yamaha DT ima števec do 140 km/h, kar ti pove, da motor ni ravno narejen, da leti preko 140 km/h. 140 je že limit oz. že ene 10 km/h čez limit. Upam, da čimprej uštimaš, ker sedaj se je najlepše vozit in še počitnice so :)

Je narejen da leti preko 140, ja samo more biti dobro nastavljen. Ta serviser h keremu sem peljal motor (dobil sem občutek da se zelo spozna) je imel DT-jko letnik 91 in je reku da mu je letela 145 ko sta bila 2 gor ter 170 navzdol po črnem kalu... Ter da še vedno odlično laufa, sicer pri novem lastniku. Pri 2t je stvar če niso naštelani u nulo, oz. če jim kej ne paše je lahko precej narobe, ko so pa naštelani u nulo pa odlično laufajo... Jaz nažalost nimam te sreče.

P.S. Kdo je use zadnjim štirim postom na prejšnji strani pritisnil minus? :hmm:

Popravljeno . Popravil motorist1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glihkar sem pršu od mehanika. Je reku ja da je verjetno ojnica kriva in pa ležaji od gredi oz. da ima cela gred luft, pač da je mašina precej u k.... In da so lahko stroški do 600, 700€ :O:(:cry: Sicer pa bom točno vedel ko bo use odprto...

Ja ... če boš komplet gred novo not dajau. Naj se lepo use prepreša in je. Pa nove ležaje in si mirne duše. Maximalno 200€.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ... če boš komplet gred novo not dajau. Naj se lepo use prepreša in je. Pa nove ležaje in si mirne duše. Maximalno 200€.

Ja jst upam na najbolše. Pa hvala za tolažbo, dobiš +, sem že čist obupal nad tem motorjem. Sej je reku da v najbolšem primeru če so samo ležaji bo 100€ + delo, če je pa še gred in ojnica nej bi bilo pa toliko kot sem napisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist ti maš supermoto,verjem da je upor dost manjši tam,pri meni se skoraj bl sliši gume kt mašino,pa nimaš več 125ccm :trance_33_sleep:

Sicer pa itak svoja jajca zagovarjam hahaha :trance_27_notworthy:

aja nism ti js dal minusov,da neboš mislu,še + sm ti stisnu zdele O:-)

Popravljeno . Popravil dejko39
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorist ti maš supermoto,verjem da je upor dost manjši tam,pri meni se skoraj bl sliši gume kt mašino,pa nimaš več 125ccm :trance_33_sleep:

Sicer pa itak svoja jajca zagovarjam hahaha :trance_27_notworthy:

Tisto ko sem govoru o DT-jki od serviserja je toliko letela s cross gumami/kramprcami.

Kako to misliš da nimam več 125ccm?

P.S. Hehe nism mislu da si mi ti dou minus, sploh nism razmišlu o tem kdo mi ga je tko da tnx za + :P

Popravljeno . Popravil motorist1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravim da ti nimaš več 125,če maš večji bat an hehe, pa đianelija...uf da bi na husqvarno vse to zmetal hihi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravim da ti nimaš več 125,če maš večji bat an hehe, pa đianelija...uf da bi na husqvarno vse to zmetal hihi

Aja hehe to je res ja. Samo mislim da ma husqvarna precej večjo kompresijo kar se pa tudi dosti pozna. Yamaha ma 6,7:1, husqvarna pa mislim da ima okoli 12:1 če se ne motim :hmm:

Ups, popravek, husqvarna ima mislim da 8,8:1 ampak to še zmeri pozna :whistle:

Popravljeno . Popravil motorist1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja hehe to je res ja. Samo mislim da ma husqvarna precej večjo kompresijo kar se pa tudi dosti pozna. Yamaha ma 6,7:1, husqvarna pa mislim da ima okoli 12:1 če se ne motim :hmm:

Ups, popravek, husqvarna ima mislim da 8,8:1 ampak to še zmeri pozna :whistle:

Seveda se pozna. ;) DYNO grafe od DT pa Husqya si poglej :P

Kaj je to za en motor? Malaguti pizda? :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se pozna. ;) DYNO grafe od DT pa Husqya si poglej :P

Kaj je to za en motor? Malaguti pizda? :O

kje lahko vidim grafe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rieju rs3

Ne, ni :D sej mu na strani piše.. (je pa dost podoben, ampak prva slika ni orginal, ampak je mal predelan, sej maš uspod kak je serijski)

Popravljeno . Popravil soldier456
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobeden nima prav :yea1: :yea1:

Tole bo pa megelli sport 125 ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!