Skoči na vsebino

Navitje - Yamaha Aerox


konkreten

Priporočene objave

Lp,

imam problem, na agregatu moram menjati gred. Torej moram ne obeh straneh vse pobati dol. Vse je šlo kot po maslu, zatakniloo pa se mi je pri magnetu. Odvijem matico in poskusim s tremi različnimi tako imenovani ''abcigerji'', vendar magnet noče dol. Sedaj pa nevem, ali ima mogoče magnet kakšno kajlo kje ali kaj podobnega oz. ali kaj vpliva na to, tisto naspodnijh slikah, rdečih krogih....

Deval sem že narazen takšne stvari, vendar ne na Aeroxu..

Prosim pomagajte. :)

post-27743-099318200 1278959583_thumb.jpg

post-27743-023023100 1278959613_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil konkreten
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo, moras meti original abciger za minarelli ker mas razlicne navoje itd.. lahko ga kupis stane max 20eu ali pa das nekomu postruzit jaz use sm naredu sam kot original en kos zeleza zmeris kaksen je navoj 1mm 2mm in das enmu struzit in pa notri luknjo in pa cez en sraub k zavijes u magnet primes abciger in samo sraub vrtis in more dol najlazi kupi tak abciger na cilinder skuterist ker ti ga bo usak drago racunal idin ce nerad cakas lp tilen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Živjo, o skuterjih tako rekoč nimam pojma zanima pa me kaj bi kej dubu če bi na aeroxu menov zračni filter, izpuh in furgazar???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, o skuterjih tako rekoč nimam pojma zanima pa me kaj bi kej dubu če bi na aeroxu menov zračni filter, izpuh in furgazar???

Sigurno bi bil bolj GLASEN in imel bi vsaj 20% VEČJO porabo,pridobil bi pa KAK kilometer pa še veter v hrbet bi rabil !!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izpuh je pri 2t motorju ena izmed najbolj pomembnih stvari za tuning .. ampak aerox ima v originalu že resonančni izpuh, tako da pridobil bi samo če bi menjal cilinder ( 70kubikov) in izpuh..

drugače bo pa mogoče par kmh razlike če menjaš samo izpuh ampak zna se zgoditi, da ti v nizkih obratih ne bo vredu vlekel zato boš moral skoz na visokih vozit

fergazer menjat se tudi malo pozna, večji problem je da se največ pozna na porabi !

Popravljeno . Popravil lostid
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lep pozdrav!

imam yamaho aerox, zdaj sem dal gor izpuh Leovince Handmade ZX-R in menjal valjčke in vzmeti pri sklopki ki so prišle zdraven, ampak gre še slabše kot prej..

prijatelj, ki se ukvarja s tem mi je rekekl naj kupim še cilinder in uplinjač. zdaj me pa zanima kakšne naj kupim.. kakšen predlog?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

imam yamaho aerox, zdaj sem dal gor izpuh Leovince Handmade ZX-R in menjal valjčke in vzmeti pri sklopki ki so prišle zdraven, ampak gre še slabše kot prej..

prijatelj, ki se ukvarja s tem mi je rekekl naj kupim še cilinder in uplinjač. zdaj me pa zanima kakšne naj kupim.. kakšen predlog?? :)

Če si kupil nov izpuh, potem je notri blokada v cevi. Si jo vzel ven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si kupil nov izpuh, potem je notri blokada v cevi. Si jo vzel ven?

ubistvu ne.. v keri cevi je blokada? tam kjer je zašraufan na motor (ki je švasana) ali v tisti cevi ki je proti koncu avspuha (kjer piše gor ZX-R)?

(se opravičujem za neslovenske izraze :P)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvu ne.. v keri cevi je blokada? tam kjer je zašraufan na motor (ki je švasana) ali v tisti cevi ki je proti koncu avspuha (kjer piše gor ZX-R)?

(se opravičujem za neslovenske izraze :P)

Za točno ta avspuh nisem prepričan če jo sploh ima , oz. če si kupil rabljenega potem je že odstranjena verjetno. Vendar če jo ima, potem je v tisti cevi, ki je prišraufana na cilindr. Ko boš snel dol, poglej v luknjo in notri je privarjena nekakšna podložka z precej manjšo luknjo. Tisto odbrusi stran in to je to...

Podobna tema s slikami za yasuni izpuh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za točno ta avspuh nisem prepričan če jo sploh ima , oz. če si kupil rabljenega potem je že odstranjena verjetno. Vendar če jo ima, potem je v tisti cevi, ki je prišraufana na cilindr. Ko boš snel dol, poglej v luknjo in notri je privarjena nekakšna podložka z precej manjšo luknjo. Tisto odbrusi stran in to je to...

Podobna tema s slikami za yasuni izpuh

ok.. to sem naredu.. zdaj dam gor avspuh pa valčke in vzmeti za sklopko ki so prišli zdraven in naj bi blo?? kaj pa če dam še tisto podložko v varijomatu dol, naj bi šlo še malo več?.. kaj pa k sm nekje bral da je bolje če daš gor še belo povratno vzmet? je to treba? kaj bo potem bolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok.. to sem naredu.. zdaj dam gor avspuh pa valčke in vzmeti za sklopko ki so prišli zdraven in naj bi blo?? kaj pa če dam še tisto podložko v varijomatu dol, naj bi šlo še malo več?.. kaj pa k sm nekje bral da je bolje če daš gor še belo povratno vzmet? je to treba? kaj bo potem bolje?

Podližko daj ven, to je blokada na variomatu. Belo vzmet ni treba dajat notri, je original čisto v redu.

Če te še kaj zanima preberi malo stare teme, tam je napisano že praktično vse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podližko daj ven, to je blokada na variomatu. Belo vzmet ni treba dajat notri, je original čisto v redu.

Če te še kaj zanima preberi malo stare teme, tam je napisano že praktično vse...

ok, hvala ti :) zelo si mi pomagau. še enkrat hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vi to nekaj tu o podložkah sanjate? brez te podložke je možno da ti skuter sploh speljal nebo. treba pravo debelino najdit(premer enak sorniku variomata).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!