Skoči na vsebino

Čelada + čepki za ušesa


Saint

Priporočene objave

Ob 12. 8. 2022 ob 10:01, Roger G. Jagger pravi:

Neuroth poznam in vem, da so med Top zadevami.....pozna kdo Loop Earplugs? Sedaj uporabljam WaxEarPlugs (lekarna) in sem zadovoljen, ostanejo na mestu, lepo zaprejo ušesno odprtino. Bi pa nekaj še tišjega.......?!

 

Hvala, lp

Loop imam, po cca ene 8 parih različnih sprobanih glušnikih, so mi tile najboljši. Experienced. Muska in govor, sepravi intercom se sliši fantastično. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DustOff pravi:

Loop imam, po cca ene 8 parih različnih sprobanih glušnikih, so mi tile najboljši. Experienced. Muska in govor, sepravi intercom se sliši fantastično. 

No super, izkusnja iz prve roke. Pravis, da glasba in pogovor preko povezave se slisi zadovoljivo….kaj pa utisanje ostalih motecih zvokov (+85 dB)? Ker, koliko sem malo prebral mnenja, posejo, da ne stisajo visjih frekvenc in visje glasnosti, da so neudobni, da ne ostanejo na mestu v usesu…..?!

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muska in pogovori se slisijo super napram ostalimi glusnik! Odvisno od motorja in aerodinamike pa seveda od celade. Do sedaj, najbol udobni glusniki, meni osebno veliko bolj udobni od vseh ostalih. Zraven pridejo silikonski nastavki razlicnih velikosti. Nic ne strli ven iz use, usedejo se lepo v uho. Drugi zelo dobri in skoraj identicne glusnike dobis v bauhausu, work serija, za mislim da cca 12€, identicni motosave glusnikom. Ja lepo dusijo, sam imam sredinsko postavljen akr izpuh, se pravi je tik pod mano in 2 celindra. Motor je glasn... Ful zadovoljen lej, sploh, ker se muska slisi tko kot je treba. 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Iščem eno enduro čelado zase. Zdaj sem imel navadno preklopno BMW system 7, ampak je čelada totaln kurc po domač povedan. Šipca se je spraskala vleik prehitr, nova pa pride okol 100€. Čelada je glasna ko hudič, in če imam čepke v ušesih me po kake pol ure ali uri začnejo še ušesa bolet in potem na koncu cela glava. Samo zračenje poleti je precej bogo. Skratka ni več za zdržat, tak da sem se odločil da si kupm konkretno enduro čelado pa še staraj je lepe 4 leta, tak da je tud počasi čas za zamenjavo.

Kaj iščem: 

- nekaj tihega

- da ima opcijo za vgraditev komunikacije

- sončni vizir znotraj

- snemljiv šilt zunaj

- da ne umrem, če imam čepke v ušesih

- bonus: da se da notranje blazinice vzeti ven in oprati. 

- ni nujno, da je preklopna

- budget: nekje 500€, max kar se stegnem 1000€ sam to potem pričakujem že vgrajeno komunikacijo not
 

Vem da vsak svojo kobilo hvali, ampak nebi šel direkt v eno XY trgovino kupu kar mi bodo tam predlagal, ker dostikrat prodajalci svetujejo glede na to kaj želijo prodat ne kaj je nam najbolje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim Nexx ovo X weed2. cca 450€ je bila v kmc. 5 let je garancije.

Ma vse: senčnik + podaljšek senčnika, odstranljiv in lahko voziš kot normalno cestno čelado, lahko odstraniš vizir in daš samo očala, + en kup drobnarije. Glej na net. Pripravljena za komunikacijo, sončna zaslonka, blazinice za dodatne rezširitve mest, kjer ti ne oprime lepo glave.

Čelada mi je kul, v primerjavi s podobno kot sem imel prej (šit od acerbisa za 100€) je F1 po tihosti, zračnosti , pinlock itd..Mam jo 1 leto pa je kar precej že prestala.

Kljub garanciji 5 let, pa sem opazil, da so bile slabo zalepljene sponke, ki držijo blazinice (stranske katere v primeru nesreče iztržeš) slabo zalepljene, pa občasno mal drsijo ven. Ko sem pral notranjost in izvlekel blazinice, sta se mi dve klipsni izvlekli z blazinico. Lahko bi sicer reklamiral, a ju bom kar prilepil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Tepko said:

Čelada je glasna ko hudič, in če imam čepke v ušesih me po kake pol ure ali uri začnejo še ušesa bolet in potem na koncu cela glava. Samo zračenje poleti je precej bogo.

Da ne bos iskal samoroga. Za tole je celada kriva ene 20%. Vse ostalo….okoliscine.  Vozil isto celato na ST motorju, sprejemljivo tiha in zracna. Peljal z nakedom, perfekcija. Idealno zracenje in 0 zero nic hrupa. Nobenga bobnenja. Samo rezanje skoz zrak. Kupim SUV motor……polom. Po lom. Tolk hrupa, da se ne da vozit. Menjal šipe, dodal spojler…ko je nivo hrupa padel na sprejemljivo, zracenja ni bilo. Pretok zraka skoz celado 0.

snel spojler, vozim s cepki. Na mojo visino, na tem motorju ni druge resitve. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!