Skoči na vsebino

Organizacija daljše poti - severovzhod


CoolBiker

Priporočene objave

...ja Slovenija je tudi lepa... In da jo spoznamo še malo bolje pa da nismo ravno vezani na vsakodnevi povratek, lahko tule ponudimo še nekaj:rolleyes.gif

Kdo je pripravljen tako, čisto kolegialno pri sebi doma gostiti motorista iz drugega dela SLO?trance_25_naughty.gif Jaz takoj! In tisti ti potem samo vrne uslugo... Pa bo Štajerc en dan brezplačno prespal pri Gorenjcu (mislim da ne bo pregovorno težko), pa Primorec pri Prekmurcu (bosta rabla slovar); pa Dolenjc na Tolminskem...

Vem da nas ima kar precej v bajtah kako sobo fraj, pa kako zidanico ali vikend u bližini...wink.gif

In če bi kdo imel jajca pa sprožil akcijo v stilu JAZ PRI TEBI - TI PRI MENI... za naslednjo sezono je še definitivno čas...biggrin.gif

Malo sanjam a ne? ...me pa zanima koliko bi nas blo za tako akcijo... pa da vidimo gostoljubnost... whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začel sem prebirat to temo, ker pač imam čas .... se trenutno ne pretegnem glih.

Ko sem začel prebirat vprašanja od CB-ja sem med tem skočil še na veliko potrebo, ker me je pritisnilo. A vas ni ko ste začeli brat to temo?

Ko sem prišel na tretjo (3) stran, sem šel spet na začetek, ker me je zanimalo, če je tema bila napisana na datum ... 1.4.2010 ? Ampak ni, pomeni, da je vse res.

Počitek po 50 prevoženih kilometrih!? Ti bi ja nam umrl na furah, ko se vozimo 200 km v enem kosu!!!

Upam, da vama je motor služil na tako dolgi furi, ter da sta srečno prispela domov. Koliko sta naredila km? ... 1000, 2000 ali morda več?

Razmišljam tudi sam, da se podam na takšen podvig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja Slovenija je tudi lepa...

In če bi kdo imel jajca pa sprožil akcijo v stilu JAZ PRI TEBI - TI PRI MENI...

Malo sanjam a ne? ...me pa zanima koliko bi nas blo za tako akcijo... pa da vidimo gostoljubnost... whistle.gif

Ferek, ce se bos tuki okrog vozu ti kr povej, se zgodi, da ksnga pod streho gdaj vzamem, ponavad ga kje srečam. Sam de nisi kašn čudn zaraščen al pa ful sumljiv tip, ker tejle bajkerji znajo bit mal sumljivi. Al pa de nisi sličajno sexy punca k pol bo spet kaj narobe. Drugač pa ni problema. Sam de nisi Štajerc! :lol: Se mal hecam.

Začel sem prebirat to temo, ker pač imam čas .... se trenutno ne pretegnem glih.

Ko sem začel prebirat vprašanja od CB-ja sem med tem skočil še na veliko potrebo, ker me je pritisnilo. A vas ni ko ste začeli brat to temo?

Ko sem prišel na tretjo (3) stran, sem šel spet na začetek, ker me je zanimalo, če je tema bila napisana na datum ... 1.4.2010 ? Ampak ni, pomeni, da je vse res.

Počitek po 50 prevoženih kilometrih!? Ti bi ja nam umrl na furah, ko se vozimo 200 km v enem kosu!!!

Upam, da vama je motor služil na tako dolgi furi, ter da sta srečno prispela domov. Koliko sta naredila km? ... 1000, 2000 ali morda več?

Razmišljam tudi sam, da se podam na takšen podvig.

Dej ne seri! Kadar tole bereš. Čudno, eni sexajo, a drugi seru.

Ja valjda je res. Kje pa misliš, da se fotke najde? Sam se je treba mal ustavit pa kaj pogledat, ne pa da ga 200 km odžgeš v enem kosu. To je za norce. Fotk zdej nimam tuki, ampak jih bom čez kakšen dan še ene par prilimal, da boš vidukaj si zamudu kadar si 200 čez Štajersko žgal.

Če se boš res podajal na tako potovanje: za drugo leto počasi začenjam s pripravami. Malo tanovga GSAja gledam potempa računam za zainteresirane ene 14-dnevno avanturo organizirat. Sem mislu Belo Krajino. Vabljeni tudi drugi, pa če kdo ve, kje so poceni kampi, pa prenočišča pa varnost pa kaj je treba videt, če je kakšna dobra cesta tam.

No evo - ena avantura se še ni ohladila, pa že novo planiramo, ane?

CB

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prov CB .. sem se kar odločil in pičil za 8 dni ...malo po sloveniji , počasi ... se veliko stvari vidi ki jih na motorju ne opazim... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CoolBiker!

Jaz te pa ful občudujem! :yes: Ti si največja faca tle na MS-tu! :grim

Znaš živeti - uživati pa sploh!... In kar je najpomembnejše, se ti :l_01: za provokacije "najjaćih" motoristov. :O

:worship: Eviva CoolBiker!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni!

V naprej opravičilo v kolikor sem zgrešil temo za moje vprašanje...vendar iščem pomoč-nasvet! V kolikor je post resnično na napačnem mestu vljudno prosim admin-a, da ga premakne kamor spada.

Torej:....načrtujem potovanje na relaciji...Mb-Mađarska-Ukrajina-Rusija-Kazakhstan-Rusija-Mongolija-Rusija (predvidoma do Irkutska-Baikalsko jezero)-Ukrajina-Mađarska-Mb.

Torej gre za "krožno vožnjo".

Iz postov članov sem izvedel veliko veliko uporabnega. Se pa "lovim" okoli sledeče zadeve:

Vize:....Razen za Mađarsko potrebujem vizo za vse naštete države...to mi je jasno. Problem je seveda z Rusko vizo. Najprej...ker bom več x zapustil in vstopil v Rusijo potrebujem najverjetneje t.i. "multiplo vizo" (upam, da sem napisal prav), predvsem pa me "daje" dolžina veljavnosti vize. Mislim da je "klasična" turistična viza veljavnosti 30 dni. Načrtovano potovanje pa bi predvidoma trajalo 75 dni in ob vstopih in izstopih iz Rusije je 30 dni vsekakor premalo. Verjetno se je že kdo srečal s to zadevo zato prosim za nasvet in rešitev. Iz vaših izkušenj...ali je dobro imeti vse vize v potnem listu pred odhodom, ali se viza ureja v kateri od naštetih držav na meji? Vaše izkušnje in priporočila.

Naslednja zadeva pa je t.i. KARNET.

Vem, da je za vas ki ste že potovali to "bebasto" vprašanje...zame je prvič zato prosim za toleranco.

Predvidevam, da gre za nek dokument z popisom "blaga", ki ga imaš s seboj na motorju. Predvidevam tudi, da je obvezen?

Torej ta Karnet.....ga moraš pripraviti že pred odhodom (doma), ali ga "rešuješ" na vsaki meji posebaj?

Skratka lepo prosim za čim več informacij v zvezi s karnetom....odkrito...nimam pojma za kaj natančno gre...ga pa srečujem v prebiranju potopisov.

Zahvaljujem se za vse vaše odgovore in pomoč!

Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ boš verjetno izvedel pri @bojanv glede pridobivanja viz.

Lahko pa za rusko vizo povprašaš pri Evgenija Volkova, Renee & Co d.o.o.,Rozna dolina XVII/15, 1000 Ljubljana
tel.: 01/423-12-75
fax. 01/423-12-85
gsm: 031/706-978 (upam, da podatki še držijo)

Niso najcenejši, a kakšna poslovna 90 dni in večkratni vstop se da dobiti (cena :wallbash: )

A greš cik-cak skozi KZ ali le tranzitno skozi Petropavlovs ?

Če le tranzit čez Petropavlovs - se je pred leti dobila tranzitna viza kar na meji - ali pa ta del KZ enostavno obvoziš po severnejši strani mimo KZ. (kot sem to počel sam - malo več km a z debelejšo denarnico) :yes:

Če boš rabil pomoč, imam nekaj "motorističnih kontaktov" po Rusiji.

Za UA res ne rabiš vize.

 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A greš cik-cak skozi KZ ali le tranzitno skozi Petropavlovs ?

Imava dve varianti.

mapaasiapolitico.jpg

 

political-map-of-asia.jpg

 

Tale tretja pa je po prebranem včasih lahko problematična z trajektom

asia-physical-map.jpg

 

Informacije, ki so na tem forumu so malce zastarele, zato tudi ponovna vprašanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej za zdaj iskrena hvala za pomoč. Bom začel pri posredovanih informacijah...če se kje zataknem bom "gnjavil" naprej... ;)

Btw...kot je Jaka nakazl...v "igri" je opcija preko Turčije in "stan-ov". Ahja...pot nameravava prevozit z 4kolesniki!

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka, Bif,

Izkušnje so izpred 4 let - čez UKR in Rus, v Kazahstan, šlingo sva obrnila pod Pamirjem v Uzbekistan in potem čez Turkmenistan in Iran domov. Vize urejala vse vnaprej - ruska in turkmenska sta bili tranzitni (bistveno cenejše!). KZ - v Zagrebu;  Uzbekistan, Turkmenistan in Iran -Dunaj, TR je pa že takrat imela vizo na meji. Za Uzbekistan in Kz se mi zdi tudi rabiš povabilno pismo. Obstaja Stantours a ni najcenejša varianta.  Pazita, da je pasoš popolnoma nepoškodovan, ko vize nabirata - rusi v le malo zatrgan pasoš ne dajo vize! So pa imeli kar na Rus ambasadi posluh za potovanje - zelo prijazni in hitro so naredili.

Če je le možno, uredita vize prej - predvsem važno nama je bilo v Turkmenistanu, saj sva jih kar nekaj srečala, ki so jih po poti nabirali in so za Turkmenistan izviseli. 

Karnet sva rabila le za Iran - AMZS.

 

Kdaj gresta?

Z mojo namreč spet planirava v tiste konce tam v začetku poletja - bolj hribovska varianta bo tokrat.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za podatke. Osebno se nagibam k temu, da bi imel vse vize lepo porihtane pred odhodom. Po postih sodeč, bo kakšne dodatne nepotrebne administracije še po poti dovolj....najmanj kar potrebujem so še zapleti z vizami. Tako na hitro ker nimam nobenih izkušenj z vizami...ko ti enkrat "ruknejo" vizo v pasoš...kako dolgo je veljavna? Je kakšna huda omejitev kdaj moraš prečkat mejo ali ima zadeva nek razumen rok?

Pasoš bom jaz delat nov...saj mi ravno sredi planiranega potovanja poteče....torej bi moral biti lep in "nedolžen"...:)

Tudi karnete bova porihtala pravočasno! Iz vaših izkušenj...ali na teh "Stan" mejah potrebuješ tudi kak seznam opreme, ki jo imaš s seboj, ali načeloma ne komplicirajo?

Želja in okvirni plan je junij,julij in del avgusta prihodnje leto. Vendar ker nimam tovrstnih izkušenj zbiram informacije že sedaj...sem tak tip, da imam rad zadeve čim bolj pošlihtane pravočasno.....še vedno bo na poti potrebno veliko improvizacij.

Ko bo čas bom seveda prosil tudi za kakšne morebitne kontakte oz. naslove kakšne solidne delavnice...glede na to da greva z 4kolesniki bo malce več dela z rednim vzdrževanjem...si bova pa lahko privoščila zato kakšno bolj neprevozno stranpot!

Hvala vsem za dosedajšnje informacije in se priporočam v naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

75 dni bo dolga ... gledam po pasošu, a vse ruske vize zadnjega leta imam za krajši rok - Renee, ali pa kar direkt na Rus ambasado vprašat.

Karnet spedenaš enkrat in velja če se motim 1 leto.

Junij in julij - planirava tudi midva, vendar letos ... pa še nobene vize, ma niti kakšne stroge poti nimava začrtne, le par punktov.

Na stanskih mejah - potrebuješ čas, potrpljenje, seznama opreme nisva rabila, sva pa na vsaki meji enak formular izpolnjevala - od ukrajinske naprej.

Če bo vse prav, bom konec julija za eno furo pametnejši - napiši mi takrat na PM, pa ti sveže info povem.

LP

rrrr

ej še to: cca dva tedna nazaj, ko me je v novosibirsku zeblo, so mi povedali, da so največja nadloga poletij komarji. Bojda čili pomaga.

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja najbolj me jezi Ruska viza....mora bit dolga in še multipla...se bom naredil čeha in bom kar na Rusko ambasado poklical...pa bomo videli. Glede na to, da si že potoval po teh krajih in poznaš razmere si lepo miren...še posebaj ker planirata odhod letos junija...! Meni je takšna dolga pot prva zato prej raziskujem.

Poti kot praviš sicer še nimata začrtane potanko, vendar glavno smer poznata....lahko zaupaš smer?

No in ko se vrneta....če lahko, se narišem pri tebi na kak čvek...itak imam letos v planu malce prekrižarit Nanos z okolico!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadžiki in kirgizi imajo nekaj tistih gričev, ki bi jih šla pogledat. Ti kar okrog prileti, pa je - samo na pm mi prej spusti, ker se mi pogosto zgodi, da se zbudim na kakem x koncu krogle.

Tole si poglej za rajc:http://www.thetimelessride.com/US/Eurasia/Central-Asia.html - Hubert je itak vsako leto bolj odžagan.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za link...zelo zanimivo in seveda...spet uporabno. Trenutno največ info o pokrajini ipd. zbiram na ADVriders portalu....vendar je na domačem najlepše...;)

Z veseljem te bom obiskal po vajinem povratku iz letošnjega potepanja...predvsem bodo informacije o trenutnem stanju najbolj sveže.

Se pa seveda prej pravočasno najavim.

P.S.

Vidim pa da se po teh krajih vrti vse živo...največ enoslednikov, pa tricikli, pa terenci...torej je čas še za štirikolesnike. V kolikor nama uspe mislim, da bova prva na svetu na tej ruti z 4kolesniki...vsaj po podatkih ki sem jih uspel zbrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma če sem prav prebral, se mi zdi, da bo vsaj eden 6-kolesnik. Pa kolikor vem, vse živo obrede s svojo rajnglo.

Če je taka, ni vrag, da vama ne rata.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želja je močna, volja še bolj,za razliko od BIF-a sem bolj "jebiveter" in probleme rešujem na samem mestu, ker sem pred leti že vandral v teh krajih poznam kolikor tolikor mentaliteto prebivalstva, torej mi (nama) preostane samo še leto dni čakanja in pot pod rajnglo :grim

Doma pa sem tako ali tako napovedal, da grem in pika. :kva2:

Do takrat pa bom z veseljem iskal in prebiral po forumih koristne napotke. :book:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm...nekdo pa mora biti tudi resen pri projektu..;) No vsekakor mi ni za stat na meji in bit odvisen od dobre volje nekega kvazi "carinika2, ki se obnaša kot lastni tistega ozelja. Še manj pa si želim 4 dni čakat pred neko zahojeno ambasado, da mi stisne vizo v pasoš. Naredil bom vse, da bodo vize v mojem potnem listu še pred odhodom....:)

Me pa zanima tudi kako je z zavarovanjem vozila v teh krajih. Ali zadostuje naše zavarovanje in zelena karta, ali je potrebno kakšno drugačno zavarovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno vprašanje iz vzhoda.

Po vaših izkušnjah...kakšne GSM sisteme uporabljate na vožnjah po Aziji?. Uporabljate kartice lokalnih operaterjev ali kar domačega (Mobitel, SiMobil...)?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zeleni ti piše za katere države velja. Za ostale pa se pozanimaj ali boš plačeval na meji, ali se boš lahko zgovoril in znebil stroška s tem, da to urejaš kasneje. Uporaba Gsm kartic naših operatejev je lahko jama brez dna. V tujini znajo biti precej bolj prijazni pri uporabi brezplačnega WiFi. No, tudi kandelabri z repetitorji niso za vsakim vogalom. Lahko se ti zgodi, da boš tudi 2 dni brez signala. Za vsako državo posebej pa se prepričaj ali sploh imajo podpisan roaming z deželico pod Alpami. V izogib nepotrebnim stroškom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!