Skoči na vsebino

Kamikaze


Windsurf

Priporočene objave

Moram malo iztrest svoj žolč... če kakšnega Moderatorja moti, ne bom jezen, če temo briše...

Sinoči sem se ob 21.10 vozil po glavni cesti od Ptuja proti Sl. Bistrici. Vozne razmere so bile zelo slabe, rahel dež, mastna cesta, gost promet in megla v pasovih. V zadnjem ogledalu vidim motoristično luč... umaknem se skrajno desno, nakar me prehiti... RUMENA TABlICA, ki je kasneje zavila proti Kidričevemu. Sam sem peljal dobrih 80 in kljub brisalcem komaj kaj videl, pa je vseeno šel mimo kot raketa - v škarje med dvema kolonama. Nič ne rečem, super da zadeva leti, ampak fantje, PAMET V GLAVO!!!

Vem, kako je voziti ponoči v dežju in koliko se vidi (bleščeče luči in bežni obrisi) skozi moker in masten vizir. Tudi sam se pogosto znajdem v taki situaciji, ampak takrat vozim počasneje, najrajši v kaki koloni.

Zdaj pa me zanima, ali sem jaz taki šajser, da si vedno manj upam, ali pa imamo na cestah vse več kamikaz?

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa me zanima, ali sem jaz taki šajser, da si vedno manj upam, ali pa imamo na cestah vse več kamikaz?

ja VespaMan ni ti več pomoči...STARAŠ SE :twisted: :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem se bal, da bo odgovor nekje v tej smeri, pa sem vseeno upal... Tak je, jebat ga... sem tudi cedil sline pred eno lušno ZZR-ko, pa mi je malo začelo rit stiskat...

Imaš verjetno prav... Ampak kamikaze pa so nekateri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš verjetno prav... Ampak kamikaze pa so nekateri...

seveda imam prav 8) , ja eni morjo bit, mam kolega k si je polet nabavu speedfighta s 70 kitom, tipo misl ,da ma cestaka, tko zalaga da ga je strah gledat. Sam ga je pa že 2x al 3x razbiu, enkrat se je u en auto od uzadej napailu, enkrat ga je vrgl iz uvinka......

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vespa man,staras se......kot vecina od nas iz dneva v dan. :wink:

ne recem,da se nisem peljal hitreje,kot je priporocljivo v dezju,nisem pa se v skarje prehiteval.me je ze na suhi cesti strah take bedarije poceti.....v mokrem...no comment. :roll: ce doticnez prezivi to dobo se bo mogoce kaj naucil,ce ne...... cajtngi so polni crnih kronik. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mokrem se jst še pelat ne grem, kvečem če me kje ujame. De bi pa šou še kej prehitevat. Give me a break. Tak norc pa nisem. Un bo pa že doživu svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bolj kot mam skutera hitrega, manj nevarno vozim.

So bli casi, ko je skuter letel 85 in sem nonstop s polnim gasom po mestu, vedno v skarje, magari take, da sem se pelal med dvema nasproti vozecima avtoma, eni so delali se vecje bedarije. A to nekako prerastes.

Zdaj leti 110-115 in tolko se vozim skoraj izkljucno po magistralki podlehnik-ptuj. Tu pa tam prehitim kakega tovornjaka, ampak ze dolgo nisem sel v skarje.

Nazadnja bedarija pa je bla v podlehniku:

enrkat se ponoci peljem po mostu preko glavne ceste in grem dol iz mosta, napsproti mene 200m vstran avto, dolge luci proti meni, videl nisem cisto nic. seveda bremzam, nasreco poznam cesto na pamet in nisem nikamor zapeljal. To me je seveda razkurlo, saj tip ni niti izklopo dolgih luci. Jaz vklopim dolge in gas v njega noter (on je stal na mestu) 100km/h, pol pa hitro desno, tolko glih da ga nisem oplazo. sreco sem v glavnem mel, da clovek ni avta nikamor premaknil, ker ce bi se takrat odeplal pol metra naprej me zdaj tu ne bi blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, ornk ga sirjemo. Se morm pohvalt de še nikol nisem šel u škarje 8) :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej mislim da take stvari spoznas za nesmiselne le s casom, in prav nic drugega ti ne pomaga...bognedajnesrecapress.....jaz sem se full mlad, ampak zase imam obcutek da so casi stiskanja in stiaskanja in stiskanja sli mimo, leteli so 50 in 70ccm motorcki tam do 125km/h, to je kamikaza z tistimi kilami....seveda je slo na polno :? Zase lahko recem da se veliko bolje pocutim na nekoliko tezjem in stabilnejsem motorju, ceprav zaenkrat nima moci (delamonatemzanaslednjosezonopress) ampak ze nacin voznje se razlikuje in gre tudi lepo zalozit do konca a ob tem se pocutis veliko varneje kot prej ko je vse lebdelo...tko da naj zazelim predvsem vso sreco zacetnikom in tistim ki mislijo da vse znajo....napotke je takim nespametni dajat o nacinu voznje ker vse zavisi od posameznika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: Tak pač to je :lol:

:twisted: Včasih smo bli nori pa mladi, zdaj pa smo še samo nori :twisted:

Tudi sam včasih pomislim, kak smo se vozli...

Leta pa prinesejo izkušnje, če maš srečo niso boleče :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, hvalabogu, da so te cajti mimo. Ker sem bil tut sam en med takimi norci. Sicer v škarje v dežju nisem šou nikol, ampak tut po suhem ni prijetno. Vbistvu se mi je to dostikrat zgodlo v prevoju, ko se ti del ceste zakriva za kakim gozdom. Prej, ko še skuter ni bil friziran, sem delal večje bedarije, ker je šlo težje prehitevat. Pa tut polaganja ovinkov so se končala srečno. Ko zdaj pogledam nazaj, kak smo bli nori, bi sam sebe najraje prijel pa si stisno ene par focnov. Še dobro, da sem naredo vsaj eno zajetno število kilometrov, da sem mel nekaj izkušenj in sem vse kritične situacije rešu dobro. Ene so zgledale že nerešljive in sem vbistvu čakal na pok. Nebom se hvalu s tem, da še nikol nisem vsipal, ker se mi lahko kadarkoli v prihodnosti zgodi. Zdaj pa vedno počasneje lezem proti 26.000 km, ker se mi več neda. Zgleda bo treba nekaj boljšega kupit. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče butasto vprašanje ampak vseeno :arrow: Kaj pomeni v škarje prehitevat :?:

Mislem, de ti bom na to znal še jst odgovort. To pomen, de greš prehitevat vozilo pred sabo, k se ti nasprot bliža drugo vozilo in s tem reskiraš de te bo nagazu :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj star ata se je ubil, ko je prehiteval v škarje.

Bye

Delaj na tem, da to ne bo postala družinska tradicija!ž

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
To pomeni da sta sosednji vozili vzporedno ali vsaj zelo blizu temu, ti pa med njima in reskiraš da uničiš motor :? :D

Je**š motor kaj pa ti? :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jst mislim da zdj k mam 125 velik bol previdno vozim k prej k smo se z mopedi okol preganjal.se spomnem da sem brez sprednje brezme,s krvimi feltnami,luftom v vilicah tko vozil k da bi bil 100% da ne bo nobenga nasproti.imel sem sreco da sem ta obdobje prezivel.zdej vidm da je PREDVIDEVANJE ena zlo pomembna zadeva,zaenkat sem resil kar nekaj nesrec k bi se zgodile ce bi vozil do konca.samo tudi zdaj se vcasih opazim da 'pritiskam' tam,kjer ni varno ampak se potem vsaj vprasam zakaj je tega treba?!

fantje po pamet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

usi se sprasujejo zakaj je tolk norenja po cestah in pol policaji tm na cest na veliko kasirajo namest da bi se u roke uzel pa eno ornh pisto kle u slovenij nrdil ... mislm da je problem v tem da mormo jt na grobnik če se hočmo mal bl znoret ... to pa ni to ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!