Skoči na vsebino

odvzem vozniškega v sloveniji vs vožnja v sosednjih državah


Miheljo

Priporočene objave

Torej lahko začneš takoj ''tankati'', kot prej...? Kolega je moral ponovno delati izpit zaradi alkohola. Spet tanka naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drži, voznik začetnik si samo pri prvi pridobitvi VD

ni res da si po ponovni pridobitvi mladi voznik!

Delam na zavarovalnici in tistim starejšim voznikom, ki so pred odvzemom imeli vozniško več in so ponovno pridobili izpit , ni potrebno doplačati 20% za mladega voznika!

Večjih črk nisi dobil? Hmmm, pisal sem na pamet, vidim, da malce prehitro. My bad... V popravku ZVCP-ja iz leta 2006 je bilo tako kot sem napisal, zadnji UPB pa je to zadevo dejansko odpravil. Evo tukajle... da ne bom spet "iz glave" pisal:

UPB 3, 2006

"voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti; "

UPB 5

"voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in vsak voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi vsak voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav ima že več kot dve leti vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katere koli druge kategorije; "

Si opazil razliko? V prvem primeru piše "v obdobju dveh let od pridobitve VD" v drugem pa "dve leti od prve pridobitve VD".

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, sedaj je začetnik samo od prve pridobitve vozniškega, dve leti. Vidiš, vidiš..

Samo... v tujini pa verjetno ne smeš voziti, če ti ga v Sloveniji odvzamejo? Ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam na zavarovalnici in tistim starejšim voznikom, ki so pred odvzemom imeli vozniško več in so ponovno pridobili izpit , ni potrebno doplačati 20% za mladega voznika!

menda, da se pojem 'mladi voznik' na zavarovalnici(ok, triglav) tretira drugače, kot pravi zakon? al pa me šponajo?

menda, da je sin še vedno mladi voznik za avto(vozniško več kot 3 leta), čeprav ima A neomejeno in je star več kot 21 let?

me šponajo ali zadeva pije vodo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem bi mogoče le nastal ob povzročitvi prometne nesreče v tujini (zavarovalnice so hudič), drugače pa noben ne bo preverjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri zavarovalnici si mladi voznik kategorije B 3 leta od prve pridobitve vozniškega ne glede na starost!

za motoriste pa ni doplačila v nobenem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vozniku avtomobila na tak način preneha veljati VD, mora vozniško dovoljenje še enkrat opraviti. In potem, ko opravi B kategorijo še enkrat, se mu v VD vpiše, da je voznik začetnik, torej tisti dan, ko je ponovno opravil izpit za "B" kategorijo. Pri vseh ostalih kategorijah, ki jih je voznik imel vpisane pred izgubo VD, je vpisan datum, ko je dotično kategorijo pač opravil in ne datum katerega je ponovno pridobil "B" kategorijo.

Ni res. Vsaj meni pred dobrima dvema letoma niso nič vpisali, da sem začetnik, vpisan pa je prvotni datum izpred cirka 16 let ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj sedaj ! lahko na hrvaškem voziš brez vozniškega ali ne ?

seveda lahko !

samo dobiti te ne smejo ! :fredy:

lansklet se potepov po iberskem polotoku, ene 3x imel bližnje srečanje z varuhi reda in glej ga hudiča... hoteli so passport(v monacu) ali osebno drugje in prometnega... za vozniško jim ni bilo mar...

(ok, to ni hrvaška)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res. Vsaj meni pred dobrima dvema letoma niso nič vpisali, da sem začetnik, vpisan pa je prvotni datum izpred cirka 16 let ...

Nekaj časa je bilo tako, da ko si ponovnmo opravil izpit, da so vpisali notri nov datum, kdaj si opravil izpit.

Sedaj pa kakor si rekel, vpišejo notri datum prve izdaje izpita in nisi več voznik začetnik.

Oboje preizkušeno iz prve roke.

Tusi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko dobis prepoved voznje vozila recimo kategorije B, se vedno lahko vozis vozila ostalih kategorij. Kar se pa tice odvzema vozniske, je pa pri nas niti ne prakticirajo tako pogosto. Raje dajejo prepoved voznje za dolocen cas. No, ce te dobijo za volanom, takrat ko nebi smel, ... no... potem pa ti ćuza ne uide.

Ne ne, če dobiš prepoved vožnje vozila recimo B in imaš A že od prej, ne smeš voziti po prepovedi niti A. Če greš A delati kasneje, preden se izteče prepoved za B lahko voziš A.

pri zavarovalnici si mladi voznik kategorije B 3 leta od prve pridobitve vozniškega ne glede na starost!

za motoriste pa ni doplačila v nobenem primeru.

Zavarovalnica in zakon še nikoli nista imela blage veze skupaj kar bi lahko kot osebek, ki dela na zavarovalnici vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menda, da se pojem 'mladi voznik' na zavarovalnici(ok, triglav) tretira drugače, kot pravi zakon? al pa me šponajo?

menda, da je sin še vedno mladi voznik za avto(vozniško več kot 3 leta), čeprav ima A neomejeno in je star več kot 21 let?

me šponajo ali zadeva pije vodo?

Zadeva pije vodo, ker pojem 'mladi voznik' v ZVCP-ju ni povezan s pojmom 'mladi voznik' pri zavarovalnicah, tako kot bonusi in malusi nimajo nič z ZVCP-jem.

Skratka - zavarovalnice imajo precej proste roke pri svojih poslovnih modelih, odločitvah, popustih, cenah, pogojih, ... Predpisane so le nekatere stvari kot recimo minimalna zavarovalna vsota za AO.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menda, da se pojem 'mladi voznik' na zavarovalnici(ok, triglav) tretira drugače, kot pravi zakon? al pa me šponajo?

menda, da je sin še vedno mladi voznik za avto(vozniško več kot 3 leta), čeprav ima A neomejeno in je star več kot 21 let?

me šponajo ali zadeva pije vodo?

če ima vozniško za avto več kot tri leta ni več mladi voznik, A pri tem nima nobene veze!

pa tudi 20% doplačilo za mladega voznika ni po zakonu obvezno, bi pa v primeru škode, ki bi jo povzročil mladi voznik tretji osebi brez tega doplačila kril 20% škode sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

kaj zdej ? lahko voziš v tujini ali ne? O:-)

kolikor je meni poznano, velja prepoved samo za določeno državo. Tako kot lahko recimo v nemčiji narediš prekršek in nabereš pike, in ti tudi lahko prepovejo vožnjo v Nemčiji, kar ne pomeni da se po sloveniji ne moreš vozit :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdej ? lahko voziš v tujini ali ne? O:-)

kolikor je meni poznano, velja prepoved samo za določeno državo. Tako kot lahko recimo v nemčiji narediš prekršek in nabereš pike, in ti tudi lahko prepovejo vožnjo v Nemčiji, kar ne pomeni da se po sloveniji ne moreš vozit :surrender:

In potem greš v Nemčijo delati izpit, da se spet lahko tam voziš...?! To najbrž ne bo res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj moram storiti, če so mi odvzeli vozniško dovoljenje v državi stalnega bivališča? Če je država stalnega bivališča različna od države, ki je izdala dovoljenje, so učinki kazni enaki. V celoti velja upravna in kazenska zakonodaja države stalnega bivališča. Dokument ostane odvzet (ali, če je to ustrezno, se nanj zabeleži omejitev).

Kaj moram storiti, če so mi odvzeli vozniško dovoljenje v državi, kjer nimam stalnega bivališča?

V tem primeru velja odločitev države članice le na njenem ozemlju. Ko državljan zapusti državo, ki je izdala kazen, morajo organi dovoljenje vrniti.

.......

še en citat:

"Če je imetniku slovenskega vozniškega dovoljenja izrečena prepoved vožnje, ta velja le v državi, kjer je bila izrečena. V primeru, da je imetniku tudi fizično odvzeto slovensko vozniško dovoljenje, pa se ta tudi v Sloveniji ne more udeležiti vožnje v cestnem prometu. Taki osebi se v Republiki Sloveniji ne izda dvojnika vozniškega dovoljnja. V takem primeru predlagamo, da se oseba že v tujini obrne na slovensko predstavništvo zaradi vračila slovenskega vozniškega dovoljenja."

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima vozniško dovoljenje pri sebi, kljub temu ,da ti je v naši državi bilo odvzeto (ker si ga kao izgubil itd), se lahko kamot voziš po hrvaški, saj noben policaj ne bo šel preverjat ali je veljavno ali ne. Preverijo občasno samo na meji ampak tudi to res samo občasno.

V slučaju, da bi preverili, bi pa te obravnavali enako kot pri nam, razen če bi jim potisnil 20-50€.

za bosno velja enako. (tudi pri nam za tujce)

Preverjeno.

Če ti pri nam odvzamejo VD za B kategorijo, se ne smeš voziti niti z A, dokler traja prepoved (ponavadi 6 mesecev) nato se lahko z A voziš za B pa ponovno opravljaš izpit.

Strinjam se pa s tem, da si veliko preveč privoščijo, ker ti vzamejo nekaj, kar si pošteno plačal in morda celo pošteno naredil :P.Mislim da bi prepoved vožnje za določen čas bila dovolj, ampak potem bi država spet imela premalo profita :angry:

Jaz osebno ga nikoli ne bom izročil, saj je to moja last.

Zakaj bi se nekdo slinu po moji sliki :D

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ima vozniško dovoljenje pri sebi, kljub temu ,da ti je v naši državi bilo odvzeto (ker si ga kao izgubil itd), se lahko kamot voziš po hrvaški, saj noben policaj ne bo šel preverjat ali je veljavno ali ne. Preverijo občasno samo na meji ampak tudi to res samo občasno.

V slučaju, da bi preverili, bi pa te obravnavali enako kot pri nam, razen če bi jim potisnil 20-50€.

za bosno velja enako. (tudi pri nam za tujce)

Preverjeno.

Če ti pri nam odvzamejo VD za B kategorijo, se ne smeš voziti niti z A, dokler traja prepoved (ponavadi 6 mesecev) nato se lahko z A voziš za B pa ponovno opravljaš izpit.

Strinjam se pa s tem, da si veliko preveč privoščijo, ker ti vzamejo nekaj, kar si pošteno plačal in morda celo pošteno naredil :P.Mislim da bi prepoved vožnje za določen čas bila dovolj, ampak potem bi država spet imela premalo profita :angry:

Jaz osebno ga nikoli ne bom izročil, saj je to moja last.

Zakaj bi se nekdo slinu po moji sliki :D

če imaš prepoved za 1 mesec ali 6 mesecev... ti ga NE odvzamejo fizično... ravno zaradi tega, ker se lahko voziš v tujini...

samo prepoved se vpiše, pa še to samo v komp, ne na samo vozniško... tako da policaj to ugotovi le, če preveri veljavnost vozniške, ko te ustavi.

Prepoved vožnje pa imaš za vse kategorije, katere so vpisane v vozniško na dan zadnjega prekrška, zaradi katerega si dobil prepoved vožnje(A in B )

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotel sem povedati, da imaš prepoved opravljanja VD 6 mesecev...po odvzemu.

lahko ga narediš takoj po odvzemu in čakaš 6 mesecev, pa ga potem daš vpisat na novo..... nimaš prepovedi :)

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko ga narediš takoj po odvzemu in čakaš 6 mesecev, pa ga potem daš vpisat na novo..... nimaš prepovedi :)

pajki, nekam dobro si ti poučena o teh stvareh :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja točno ;)

sem upala da mi bo kak pravnik povedu, če to res :whistle: ... sam tuki na MS itak ne moreš nikol izvedet nič konkretnega.... zato je še zmer najboljš do prve avtošole, pa ti vse povejo....

na koncu se pa sam sabo pogovarjaš ...drugi pa berejo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem upala da mi bo kak pravnik povedu, če to res :whistle: ... sam tuki na MS itak ne moreš nikol izvedet nič konkretnega.... zato je še zmer najboljš do prve avtošole, pa ti vse povejo....

na koncu se pa sam sabo pogovarjaš ...drugi pa berejo :lol1:

hehe, ma sj veš kk je s pravniki... nanje se ne morš nikol zanest :P lahk bi pa kkšno pravnico vprašala :whistle:

drugač ja pa men je bolj kot ne tale tema zgledala kot da imaš že vse razčiščeno...

...tak da sem se ful novega naučila ob prebiranju tvojih objav :grim

ps: reci tajnici naj ti en termin za kavo z mano rezervira v rokovniku ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!