Skoči na vsebino

Subvencioniranje ...


Mohorko

Priporočene objave

Vam povem: me je danes pošteno pogrelo, ko sem se šel pozanimati za ceno šolske avtobusne vozovnice v MB za otroka, dijaka 1. letnika. Je rekla tetka na šalterju tako: če nimate otroških dodatkov, potem tudi subvencije ne bo.

Pa bi z lahkoto prenesel dejstvo, da pač, kot družina, nismo upravičeni do otroških dodatkov in subvencij.

Ko sem pa pomislil, da so domala vsi naši sosedje bolj premeti in enako (ne)premožni kot mi, ter da niso poročeni, imajo različne naslove stalnih bivališč, itd., mi je pa res malo :SS

Dva življenska partnerja, ki si delita isto streho in isto posteljo, z malo spretnosti nategneta državo in vse nas poštene davkoplačevalce, ter si zagotovita subvencioniran prevoz dijaka, subvencionirano šolsko prehrano in za povrh še socialno štipendijo. Mimogrede še pa pojamrata, da je cena rednega servisa za BMW5, res visoka ...

A so vaše izkušnje tudi tako grenke ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah ne jebem jaz teh jupijev 5 posto .... jaz...

dejstvo pa je , da imaš iste pogoje tudi ti... pogreje te sicer - verjamem.. moraš pa razmisliti , koliko kurilca si prišparal zaradi tega , ki ga je tvoj hladni sosed jamravček moral skuriti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem pa pomislil, da so domala vsi naši sosedje bolj premeti in enako (ne)premožni kot mi, ter da niso poročeni, imajo različne naslove stalnih bivališč, itd., mi je pa res malo :SS

Prijavi jih, anonimno, pa bo.

Tudi zaradi takih voluharjev smo tam, kjer smo - v qrcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz za nov zakon še nisem slišal. mislim pa da imajo prav, če lahko vsak drug pri koritu krade miljone nekaznovano, zakaj pa potem nebi še navaden državljan nekaj vstran vzel ?!

nor bi bil če nebi. tak vzor dajejo politiki. Vsak naj se znajde ,kakor se pač zna.

menim pa ,da noben zakon ne more družini dokazat ,da ne živijo skupaj, oz. v skupnem gospodinjstvu.

če lahko država podpira rome, lahko tudi svoje prave državljane.

problem vidim le v tem, da socijalno ogroženi dobijo premalo, saj pomoč znaša nekje okoli 220€, pa mi naj nekdo razloži, kako naj človek s tem preživi ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz za nov zakon še nisem slišal. mislim pa da imajo prav, če lahko vsak drug pri koritu krade miljone nekaznovano, zakaj pa potem nebi še navaden državljan nekaj vstran vzel ?!

nor bi bil če nebi. tak vzor dajejo politiki. Vsak naj se znajde ,kakor se pač zna.

menim pa ,da noben zakon ne more družini dokazat ,da ne živijo skupaj, oz. v skupnem gospodinjstvu.

če lahko država podpira rome, lahko tudi svoje prave državljane.

problem vidim le v tem, da socijalno ogroženi dobijo premalo, saj pomoč znaša nekje okoli 220€, pa mi naj nekdo razloži, kako naj človek s tem preživi ?!

dokler se socialno ogroženi vozjo z audiji in gredo iz štacune z polnimi nakupovalnimi vozički, mi noben ne bo reku, da nimajo za preživetje. :evilgrin: poznam kar nekaj takih :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se spozabit, siva ekonomija je nujno zlo. To da nekateri imajo posel/službo ali je to privat ali kje drugje v gospodarstvu ali ne gospodarstvu je posledica ciklov tako mikro kot makro ekonomije in

seveda nekje med njimi je tudi siva cona, ki ni pisana. Vsi vemo pa da obstaja. Tko, da tudi tisti "pošteni" ne bi imeli to kar imajo, če ne bi bilo nasprotja.

Jing - Jang moto-marsovci :alien1:

post-5113-064706700 1283676342_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!