Skoči na vsebino

Poslanci, gledamo vas!


Kramp

Priporočene objave

gledamo.jpg

Ljubljana, 7.9.2010

Vlada RS nadaljuje s sprejemanjem zakonov, ki drastično znižujejo pravice in socialni položaj prebivalcev Slovenije na vseh področjih. Z zakonom o malem delu uvaja posebne oblike zaposlovanja delavcev, kjer ni bolniških nadomestil, ni dopustov, ne regresa za prehrano in letni dopust, tudi ne povračil stroškov prihoda na delo. Delodajalci so že sporočili svoje navdušenje nad takšnim zakonom in si že manejo roke. Tudi spremembe zakona o delovnih razmerjih, kjer se skrajšujejo odpovedni roki in znižujejo odpravnine, skratka olajšuje se odpuščanje delavcev, gredo v parlament. Ob tem pa je tukaj še pokojninska reforma, ki drastično zaostruje pogoje za upokojevanje in znižuje pokojnine bodočih upokojencev. Predsednik vlade je že sporočil, da sindikalni predlogi zanj niso »konstruktivni«, zato bo pokojninsko reformo, kljub nasprotovanju sindikatov, poslal v parlament neusklajeno. Vse v imenu razbremenjevanja državnega proračuna, iz katerega bo vlada lahko še naprej reševala banke, ki so hudo zadolžene, ker so financirale tajkunske prevzeme in izčrpavanje podjetij. Ta cunami protidelavske zakonodaje lahko ustavimo le še sindikati, za kar pa bo potrebna organizirana akcija vseh, ki imamo dovolj volje in poguma, da ga zaustavimo. Prva možnost je, da Pahorjevo in Svetlikovo ukinjanje socialne države ustavijo poslanke in poslanci državnega zbora, kar je sicer manj verjetno, druga možnost pa je izvedba referenduma, kjer bomo sami odločili, kakšno zakonodajo si želimo.

Zato smo se v ZSSS odločili, da poslanke in poslance opozorimo, da imajo možnost preprečiti sprejem te zakonodaje. Na to jih lahko opozorite tudi vi, če se strinjate z nami. Poslankam in poslancem lahko pošljete elektronsko sporočilo, v katerem jim sporočite svoje nestrinjanje s predlaganimi zakoni. To storite na naslednji povezavi Gledamovas.com

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem jih ignoriram. Ne gledam dnevnika, 24 ur in sorodnih oddaj. Ko so po radiu poročila zamenjam postajo. Pa zakaj bi me spravili v slabo voljo že takoj zjutraj!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem jih ignoriram. Ne gledam dnevnika, 24 ur in sorodnih oddaj. Ko so po radiu poročila zamenjam postajo. Pa zakaj bi me spravili v slabo voljo že takoj zjutraj!!

Na vsakih volitvah je obračun in zamenjava, če je potrebno. Ravno tako na lokalnih volitvah. Treba jim je dat (al pa ne) svoj glas, pa da se zavedo, da so zamenjljivi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vsakih volitvah je obračun in zamenjava, če je potrebno. Ravno tako na lokalnih volitvah. Treba jim je dat (al pa ne) svoj glas, pa da se zavedo, da so zamenjljivi.

ja.... in med plevelom zbereš lepši/grši plevel....

in kolk, po tvojmu mnenju smo jih že zamenjal? mislm, tko, de so nehal srat...

al pa kej ne vem.... mamo kej iber novga na sceni?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi kot volilci se lahko odločamo samo med MALIMI PRAŠIČKI in VELIKIMI PRASCI. Veliki ga serjejo na veliko, mali pa bodo tudi zrasli. Toliko o volitvah in odločanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da jih kdo gleda - se jim sladko jebe!

Če jih vsi gledami - nimajo nič manj!

Vse bolj pa se mi zdi, da jih sploh ne rabimo! :naughty: Za kaj že so?

Kurčijo in nategujejo se med seboj lahko privat - zastonj, ne pa za tak dnar. :unsure:

Sploh pa "ukinit DZ", namesto poslancev ( profesionalcev - za 5.000€ na mesec ) se postavijo kar župani posameznih občin.

Za župane po novem, pa bi tudi moralo veljati pravilo, da so neprofesionalci, da so župani zaradi tega, ker zmorejo in znajo kaj prispevati za svoj kraj in okoliš. Poleg tega, pa naj bi bili to ljudje, ki so že poskrbeli za svojo osnovno

eksistenco, torej so uspešni gospodarstveniki, obrtniki, kmetje, gostilničarji- skratka ljudje ki vedo kaj delajo in predvsem zakaj.

Me prav zanima koliko kandidatov bi bilo za tak način županovanja?

Sicer pa - časopise odjavil, dnevnikov ne gledam, radio/le muzika. Če je le suho in ne pretemno na moj "moped" in adijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi kot volilci se lahko odločamo samo med MALIMI PRAŠIČKI in VELIKIMI PRASCI. Veliki ga serjejo na veliko, mali pa bodo tudi zrasli. Toliko o volitvah in odločanju.

Ti si pa res en depresivc ...

Sploh pa "ukinit DZ", namesto poslancev ( profesionalcev - za 5.000€ na mesec ) se postavijo kar župani posameznih občin.

LOL. No, vsaj smisel za humor imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa res en depresivc ...

Mašina, a dns sam moje poste iščeš, a ni drugje nobene zabave? Poglej na CARTOON netw...

LOL. No, vsaj smisel za humor imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

volitve v DZ bi zgledale veliko bolje , če bi jim volilci glasove ne dajali ampak jemali ... pa da vidimo rezultate..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je pa tolk lepo, ko se nam po TV-ju smejijo naši lepo oblečeni in razvajeni poslanci in ministri z plačo 5.000 +, da tudi zelenjave in alkohola ne potrebujem več, pa še veliko prišparam :alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

volitve v DZ bi zgledale veliko bolje , če bi jim volilci glasove ne dajali ampak jemali ... pa da vidimo rezultate..

Močno dvomim..

Nekaj podobnega poznamo in sicer imperativni (vezani) poslanski mandat.. Dandanes večinoma izkoreninjen in v demokratičnih deležah nadomeščen z reprezentatvnim (svobodnim) mandatom.

Tam so bili poslanci vezani na voljo tistih, od katerih so bili poslani, in ne od svoje lastne vesti, volje in presoje. Za prekoračenje mandata so morali plačati denarno globo, ali bili celo odpoklicani. Čeprav se to na pri pogled zdi dobro, je takšna ureditev skrajno neprimerna za demokratične dežele zaradi možnih zlorab in celega kupa drugih razlogov.

Demokracija pač ni popolna, je pa boljša od ostalih do sedaj poznanih ureditev. In itak tudi po zdajšnjem sistemu poslanci "odgovarjajo" za svoja dejanja, če ne drugače tako, da niso več izvoljeni..

To, da so pa vsi politiki "barabe" in da itak lahko zbiramo samo med slabimi in bolj slabimi lahko pa pove samo nekaj.. Očitno smo vsi ljudje taki, čene bi slej ko prej slabe družba izločila in bi se izvolilo "poštene". Ampak očitno tega ne bomo videli, zato ker takih ljudi, katere si želimo ljudje ob gostilniških debatah, pač očitno ne obtajajo.. Človek je pokvarljiv in moč in denar marsikoga pokvarita.. Seveda ne vse, ampak dovolj je že nekaj takih, da je situacija veliko slabša kakor bi lahko bila.

Brezveze torej zlivat gnojnico samo čez politike.. Politika je odraz družbe in dokler bomo ljudje takšni kot smo, tudi politiki ne bodo brezmadežni. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki so sposobni jih gospodarstvo takoj pohopsa... Nesposobni se gredo pa potem politiko :D

Drugače imaš pa prav, na žalost je to res odraz družbe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če malo bolj kritično pogledam:

V gospodarstvu je dostikrat samo še slabše...V parlament pridejo ljudje po raznih 'kanalih', niti eden enako.

Sem in tja pa pridejo na dan stvari, od lokalnega do državnega nivoja, ki človeka presenetijo, da se kaj takega sploh dogaja. Sem izvedel stvari na občinskem nivoju, ki so enostavno za 'lavor' podstavit in bruhat. In potem so takšni ljudje kandidirali za parlament..

In koliko slaboumnosti, da ne rečem bolezenske brezumnosti se izreče v parlamentu?

Kako morejo ljudje voliti nekatere politike, ki so res na dnu pameti in to dokažejo celo z izjavami?

Marsikaj razumem, da delajo narobe, delajo napake, itd..., ampak da so v parlamentu stranke in ljudje, ki podajajo res do kraja neumne izjave, tega pa včasih ne razumem.

To mi je prišlo na misel ob tej temi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politika je odraz družbe in dokler bomo ljudje takšni kot smo, tudi politiki ne bodo brezmadežni. Žal.

Po čem pa to sklepaš?

Ti, ki vodijo državo in so v politiki, so prav vsi od časa, ko je država pridobila svojo samostojnost. Do tega dne so bili oni tudi v "družbi" na realnih tleh, od tega je že en lep cajt.

24/7 že 2 desetletji gledamo/beremo iste osebke, ki se jim faca spreminja v bolj gubavo od starosti in rumeno zapečeno barvo od solarija. Spremembe bodo,

kakšne?..... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24/7 že 2 desetletji gledamo/beremo iste osebke, ki se jim faca spreminja v bolj gubavo od starosti in rumeno zapečeno barvo od solarija. Spremembe bodo,

kakšne?..... :closedeyes:

takšne kot pri sindikatih.... nikakve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebki na vladi so že zdavnaj izgubili kakršen koli stik z realnostjo.... Res, -od 1990 že gledamo ene in iste ksihte, samo stranke menjajo. Moral bi biti člen v zakoniku, da si v parlamentu lahko samo dva mandata, pa amen. Tako pa so do konca tam... In se jim gladko jebe za vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Brezveze torej zlivat gnojnico samo čez politike.. Politika je odraz družbe in dokler bomo ljudje takšni kot smo, tudi politiki ne bodo brezmadežni. Žal.

In družba je kapitalistično tranzicijska - kot nalašč ustvarjena za akumulacijo začetnega kapitala, tako ali drugače. Z bornimi elitami, ki se obnašajo kot pujsi ob koritu.

Saj, enega dne ne bodo imeli več kaj za vzeti in prodati in se bo vse ustavilo, če prej ne bankrotiramo in nas ne kupijo Kitajci trance_25_naughty.gif

V prejšnjem sistemu smo tudi imeli 'nesposobne' politike vendar jim sistem ni dovoljeval, da bi kaj dosti kradli državi oz. držali malho drugim.

Tisti, ki so sposobni jih gospodarstvo takoj pohopsa... Nesposobni se gredo pa potem politiko :D

Drugače imaš pa prav, na žalost je to res odraz družbe.

Jah, nekoč je veljalo (za ZDA), da gredo bolj kompetitivno in brezkompromisno naravnani osebki v ekonomijo, ker so tam večji zaslužki. S tem naj bi zagotavljali, da je s političnim nadsistemom in sistemom nacionalne varnosti upravljala skupina ljudi, ki je varovala nek splošen interes. Se pa na primeru Italije dobro vidi, kaj se zgodi, ko en tak 'sposoben' ekonomski plenilec dobi moč v roke.

Niso vsi politiki nesposobni in pokvarjeni. Je pa res, da njihova odgovornost ni jasno definirana in da se v ekonomiji vrti toliko pravega in fake denarja, da ena večja banka ali korporacija zlahka podkupi večino v desetih slovenskih parlamentih in ne enemu. Korporacije in tako odtujeni zasebni interesi, s takšno močjo, nikoli niso in ne bodo delovali v interesu širše skupnosti pa četudi radi kažejo, koliko denarja namenjajo v dobrodelne namene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!