Skoči na vsebino

pokojninska reforma 2010


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

V Franciji skoraj državljanska vojna, ker jim hočejo dvigniti upokojitev iz 60 let na 62.

Pri nas pa nič. NIč Pa bomo po novem morali delat do 65 let.

Zato pa si lahko vse dovolijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo se potem kar po Grčiji zgledovat ... saj zgleda, da se da nič delat in vseeno služit ... itak, ja ...

Računica je vedno narejena na prihodkih in odhodkih. Zdaj nama za v penzijo ostajati 2 možnosti:

1. al bova šla v penzijo s 85 letom, ker ima država, vladne službe, njen aparat, vojska, policija...preveliko potrošnjo in se pokojninske blagajne ne da napolniti

2. ali pa bo država postala pri gospodarjenju bolj racionalna in se bomo lahko normalno upokojili

Izberi tisto, ki ti je ljubša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo se potem kar po Grčiji zgledovat ... saj zgleda, da se da nič delat in vseeno služit ... itak, ja ...

sam zato nam se ni treba zgledovat po drugih, lahko samo mal okol sebe pogledamo.... tud čez mejo ni treba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj rinete u penzijo ... penzjonjerji nimajo nikol časa ... v službi se lahko spočiješ in po službi na motor .. a ni to fajn :P ... pa še bolj se veseliš vikendov in praznikov :lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj rinete u penzijo ... penzjonjerji nimajo nikol časa ... v službi se lahko spočiješ in po službi na motor .. a ni to fajn :P ... pa še bolj se veseliš vikendov in praznikov :lol:

Pa še prav imaš :rolleyes:

In iz penzije ni več povratka, čaka te samo še jama in čaj cipresnih korenin.

OK, jaz bom z lahko zdržal do 65 leta, kaj pa tisti, ki gonijo krampe in lopate, pa tisti ki delajo za tekočim trakom..... Dvomim da bojo to namesto nas delali Kitajci, mi bomo pa samo še v pisarnah sedel. Izbranci ljudstva pa tako ne vejo, kako bi zagonil naš denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokojninska blagajna s potrošnjo države nima veze.

Le živi v iluzijah.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa razložita. Potem bom pa poskusil še jaz.

Bom poiskusil:

Imaš ženo ali ljubico ali prijateljico ali življenskega sopotnika, (lahko je tudi mama) ,no nekoga s katerim živiš v skupnem gospodinjstvu. Vsak od vaju ima v žepu 50 evrov. Skupaj imata 100€. Zdej pa mu ti suni 20€ in jih prestavi v svoj žep. Tvoj sopotnik ima samo 30€, skupaj pa imata še vedno 100€. Še huje pa je če mu suneš 20€, in jih zagoniš. No vidiš, takole pa zmanjka denarja za penzije. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poiskusil:

Imaš ženo ali ljubico ali prijateljico ali življenskega sopotnika, (lahko je tudi mama) ,no nekoga s katerim živiš v skupnem gospodinjstvu. Vsak od vaju ima v žepu 50 evrov. Skupaj imata 100€. Zdej pa mu ti suni 20€ in jih prestavi v svoj žep. Tvoj sopotnik ima samo 30€, skupaj pa imata še vedno 100€. Še huje pa je če mu suneš 20€, in jih zagoniš. No vidiš, takole pa zmanjka denarja za penzije. :photo:

:kva2: to pomeni, da bomo morali krast, ko cigani :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom poiskusil:

Imaš ženo ali ljubico ali prijateljico ali življenskega sopotnika, (lahko je tudi mama) ,no nekoga s katerim živiš v skupnem gospodinjstvu. Vsak od vaju ima v žepu 50 evrov. Skupaj imata 100€. Zdej pa mu ti suni 20€ in jih prestavi v svoj žep. Tvoj sopotnik ima samo 30€, skupaj pa imata še vedno 100€. Še huje pa je če mu suneš 20€, in jih zagoniš. No vidiš, takole pa zmanjka denarja za penzije. :photo:

Bistvo si zadel :worship: , čeprav dejansko ni tako enostavno.

Sicer pa - hebat ga - takle bomo mel. In vsi smo naj.... :huh:

Sama penzija me trenutno še ne zanima. Je še najmanj 17 let do tja - ali pa še več :angry: :P .

So pa zanimive simulacije in izračuni. Po novem, bom v najboljšem primeru uspel imeti nekje 380 do 420€ penzije, čeprav imam ves čas svoje delovne dobe nadpovprečne dohodke. :rolleyes:

Hvala lepa za tole! :P

Za sebe vem, kako bom poskrbel za dostojen "penzion" - oziroma za sredstva za preživljanje starosti. B)

Težava bo za tiste, ko so ves čas bili na minimalcih. Ti še za sol in vodo ne bodo imeli! :( :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: to pomeni, da bomo morali krast, ko cigani :lol1:

Ni potrebe po kraji, kajti krade se že itak preveč, nekaj časa upaš da se bo umirilo, kajti smo le tranzicijska država, kvazi gospodarji podjetij so še zeleni, ampak počasi obupujem in dobesedno zgubljam zaupanje, da smo kot narod tako vsevprek pokvarjeni. Samo okoriščanje, nobenih rezultatov, enormne odpravnine, non stop afere in kar je najbolj boleče, nobena glava zaradi tega ne leti.

Torej, če me zdravje ne bo zaje.. bom tudi jaz lahko preživel, pošteno. Toliko se že znajdem. V primeru, da me pa zdravje sesuje, potem pa ni več problema preživetja, mar ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo začel veljati kitajski sistem (mislim za direktorje zafuranih podjetij), takrat mogoče, ampak mogoče, zna iti na bolje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki ne bom nikoli razumel, v Slo. ne bo nikoli nekih velikih protestov kot npr. v Franciji. Tam se za dve leti spremeni vhod v penzijon pa nardijo cel kaos, pri nas ne bi bilo

polovice takšnih protestov pa tudi, če bi penzijon ukinili/izbrisali, preprosto bi nam lahko ožigosali "nikoli ne greste v penzijo". :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je rekel Cankar..narod hlapcev ,rojeni za hlapce, vzgojeni za hlapce...itak nas lahko nategujejo po mili volji :headbang::headbang:

Popravljeno . Popravil pohajač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prinas še vedno velja star pregovor iz "bivše"Juge :

Malo radi malo kradi i pošteno živi!

Ps:problem je v tem, ker eni zdaj pa res preveč kradejo in kot izgleda še dolgo nebo nihče odgovarjal! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva računica:

Dokler nisem pogledal svoje plačilne liste, koliko gre res za ta hec, sem jemal to računanje nakako mimogrede. Potem pa sem uvidel, da bo kar točno. :angry:

Dobro jutro.

Ali - za kako butaste nas imajo?

Minister Svetlik nas poskuša prepričati, da je delo do 65 leta starosti nuja, saj drugače pokojninski sistem ne bo vzdržal. S svojim predlogom pa bo vsakemu, ki vplačuje v pokojninsko blagajno odtujil v povprečju skoraj 100.000 EUR.

Že pred časom sem dokazoval in dokazal, da tisti, ki prejema plačo v višini 1.000 EUR neto, odvede mesečno skupaj s podjetjem 370 EUR za pokojninsko blagajno in bi samo ob polaganju na banko po 35 letih delovne dobe prejemal 80% plače v obliki obresti, glavnica pa bi ostala nedotaknjena.

Ob tako glasni napovedi pokojninske reforme in negodovanju ministra Svetlika, da je trenutno stanje nevzdržno, sem se poigral s statistiko in napovedmi ministra svetlika:

1. Povprečna starost umrlih v Sloveniji je 74,1 leto (po podatkih statističnega urada iz leta 2008)

2. Upokojevali bi se pri 65 letih po približno 40 letih delovne dobe

3. Povprečna pokojnina (po podatkih SPIZ - dec. 2008) je znašala 602,90 ?

4. Povprečna neto plača v RS (po podatkih SURS - dec. 2008) je znašala 938,66 ?

5. Seštevek prispevkov zaposlenega in delodajalca (na 938,66?) za SPIZ znaša 342,50 ?

Sedaj pa nam ostane le izračun po zdravi pameti, pri čemer se zanašam na statistične podatke in sledi:

V 40 letih (torej do 65 leta starosti) vplačamo 342x12x40 = 164.160 ? za pokojnino.

Pokojnino potem v povprečju prejemamo 9,1 leto torej 602,90 x 12 x 9,1 = 65.836,68 ?

Razlika med vplačanim in dobljenim ob upoštevanju statističnih podatkov pa je 98.323,32 ?.

Vprašanje Svetliku in vsem, ki kimajo k pokojninski reformi torej glasi:

Kaj nameravate storiti z 98.323,32 ?, ki jih vsak zaposlen v Sloveniji preplača v pokojninsko blagajno.

Dovolj je, da nas imate za norca z drugimi >presvetlimi< prebliski, zato Vas prosim, da nam ne odtujite še skoraj 100.000 EUR vsakemu ki (obvezno) vplačuje v pokojninski sistem!!!

Upam, da sem navedel 98.323 razlogov, zakaj smatram, da je pokojninska reforma le dodaten način polnjenja državne blagajne iz katere se potem plačujejo neracionalni projekti gospodarskih botrov političnih veljakov in da ni prav nobenega opravičenega razloga zanjo, saj že sedaj vplačujemo preveč, kar vidno bremeni tako podjetja, kot posameznike.

avtor: Igor Juršič, Ruše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta idiot Juršič naj gre kar do svojih staršev ali starih staršev in jim jebe mater, ker dobijo XXX evrov penzije, čeprav so v blagajno v svoji delovni dobi vplačevali samo X evrov mesečno ....

...

Kolikor me spomin ne vara, je bilo na odločbah, s katerimi sem v prejšnji službi delal, prav lepo izpisan obračun na podlagi ravno teh v plačanih prispevkov, oz. višine plač od katerih so vsem (naj bi) trgali procente za penzije. Tako kot je bilo takrat zakonsko določeno in od delavcev tudi za stara leta pričakovano. Ne vem, zakaj bi jih sedaj seksualno onegavil. :wacko:

...

seveda pa imamo nekaj problemov, ki jih je treba rešiti, za začetek pa ločiti blagajno za "posebne pokojnine" in regularne pokojnine (posebne so razmi funkcionarji, politiki, itd., vsi, ki so šli zaradi nekih "zaslug" v penzijo, razne borčevske penzije itd itd itd) ter tako začeti delati čiste račune ...

Bo držalo. A za te "probleme" je potrebno enostavno reči, da so prejemki, ki jih je določila država mimo zasluženih penzij, v bremenu državnega proračuna. Se na to izgovarjati in daljšati dobo in manjšati višino penzije je prav tako bumbarsko.

Zjebat pokojninsko blagajno (sledi malo stare cajtnge kam vse je še ZPIZ posojal denar in ga ne dobil nazaj) in potem vpiti od delavcev za še več prispevkov in jim odrekati pravico do tistega kar so sami prihranili je tudi bumbarsko, kajne?!

Enostavna računica še največ velja in znesek, ki ga prispevam, pomnožen z obdobjem v katerem prispevam in potem deljen s pričakovano življensko dobo po upokojitvi je najbolj točen izračun!

Kdo vse se bo vmes omastil in kradel (uradno se bo seveda reklo drugače), me ne zanima, razen v toliko da ga vzamem za tarčo mojega političnega odstrela.

Izza udobnega naslonjača je enostavno s tujim kurcem po koprivah tolči. V blatnem jarku z lopato v roki po nekaj mesecih v vodi in na mrazu ali na prepihu v livarni, bi Pahorček in Svetlik bolj tenko piskala in srala! A postaranim manekenom in priliznjencem se za ljudi enostavno jebe. Izza volana BMW-ja in iz palube jahte so preveč oddaljeni, da bi jih ganilo. So za njih ljudje le še moderni sužnji. A kladivo lahko poleg orodja postane tudi leteči projektil! Takrat nove neprebojne šipe ne parlamentu ne bodo ostale cele.

A verjetno upajo na Cankarjevo ugotovitev, da smo narod hlapcev. Pa izgleda da res ... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

penzije ne bom nikoli imel (razen nekaj € državne pomoči ) ker nimam delovne dobe :(. bom pa na stara leta prodal imetje in šel v dom upokojencev ,kjer si bom najel apartma in kšeftal z ostalimi upokojenci, da mi ne bo dolg čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!