Skoči na vsebino

SMUČANJE 10/11


GRUNF

Priporočene objave

Uredu je. Jaz sem bil to rundo prvič. Smučišče je kolikor sem imel priložnost videt čisto ok, ni pa po velikosti niti približno primerljivo s kakšnim Nassfeldom. Proge so ok, vendar tudi precej razgibane, torej par manjših prelomnic, kuclov, malo se vozi pod naklonom. Je pa res, da ni bilo odprto celo smučišče, samo glavni del ob "taglavni" napravi - gondola za 4-osebe. Kar se tiče naprav imajo na samem smučišču dve gondoli, eno za štiri in eno za 6 oseb, ter sidra. Je pa menda na drugi strani še en del smučišča, do katerega se pride menda z jajčki po nekem podzemnem tunelu. Tega nisem videl, je blo zaprto.

Skratka čisto ok, bil je super smučarski dan, vendar za vnaprej, zdaj ko so, oziroma bodo zalaufala večinoma vsa smučišča, se bomo raje peljali kam bližje. Nassfeld je meni osebno boljši, pa še večji in bližji. Je pa res, da je Heiligenblut taprava gorska pravlica, če je lepo vreme, ker pač smučaš obdan z belimi gorskimi vrhovi s pogledom na Grossglockner :)

Zagotovo bom šel še kdaj tja, samo letos pomoje ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Joj jst sem pa letos tako len, nimam še niti enega smučarskega dneva. Nevem kaj mi je, ampak se ne spravim na dile. Ima morda kdo kakšen predlog kako zvišat voljo po smučanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-21285-0-84200100-1292856222_thumb.jpg

mal vetra, mal mraza  :blink:

predvsem pa mal snega... pa velik kamnov  :wacko:

sej ni težko ugant....

Krvavec....zanimivo....v  petek in soboto bil na Arehu/Pisker=0 kamnov, v nedeljo na Kaštivniku/Kope=0 kamnov..za konec pa še na nočno v nedeljo na Poštelo in v dolino po Stadionu= 0 kamnov.....Proge pripravljene v nulo, čisti užitek vendar brez porihtanih dil bi bil veeeliko manjši...Zanimivo na smučiščih od 300-1500+ nm/v....  :naughty:

Popravljeno . Popravil GRUNF
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krvavec....zanimivo....v  petek in soboto bil na Arehu/Pisker=0 kamnov, v nedeljo na Kaštivniku/Kope=0 kamnov..za konec pa še na nočno v nedeljo na Poštelo in v dolino po Stadionu= 0 kamnov.....Proge pripravljene v nulo, čisti užitek vendar brez porihtanih dil bi bil veeeliko manjši...Zanimivo na smučiščih od 300-1500+ nm/v....  :naughty:

eh, k bom se bliži preselila, pol pa bom šla tud jaz :P

za 2-3 ure smučanja se mi pa ne da tolk cajta vozit :rolleyes:

sicer je pa ves sneg odpihnlo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 dni kamna niti približno nisem videl..že vidim da me bo glava bolela ko spet v slovenijo pridem..

Preserator....:naughty: :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na jodlarskem šiptarju (Kronplatz) so postali zelo prijazni do smučarjev kadilcev in smučark kadilk !

dovoljeno tudi v lokalih ! pušenje in šlatanje in bruhanje ! dobro, zadnje mi ni ratalo, ampak ne dvomim da je tudi to dovoljeno ! :kva2: turizem smo ljudje, ovce pa ne !

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja nova pridobitev :)

Fischer Soma RC4 120

post-1190-0-79682000-1293146655_thumb.jpg

Zdej bi bil pa čas, da se to vreme počas mal skulira, da gremo sprobat.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja nova pridobitev :)

Fischer Soma RC4 120

post-1190-0-79682000-1293146655_thumb.jpg

Zdej bi bil pa čas, da se to vreme počas mal skulira, da gremo sprobat.. :)

Dober čevelj, morda celo malo pretrd za moj okus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš 80 kil in vsaj neko osnovno znanje pa flex 120 ne more bit pretrd čevelj..

120 je zelo trd čevelj, ne trobi bedarij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega kdo ima več znanja o pancarjih se ne bova tukaj pogovarjala, ker nima pomena in se lahko kregava v nedogled, dejstvo pa je, glede na to da sem bivši tekmovalec imam kar nekaj znanja. Ne govorit, da vsak ki ima malo znanja in 80kg lahko smuča v teh pancarjih, ja morda 1 uro, potem pa jih lahko samo nazaj v trgovina nese in zamenja za 80 ali 90.

Brez skrbi ne zamerim, forum je zato da se pogovarjamo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tega kdo ima več znanja o pancarjih se ne bova tukaj pogovarjala, ker nima pomena in se lahko kregava v nedogled, dejstvo pa je, glede na to da sem bivši tekmovalec imam kar nekaj znanja. Ne govorit, da vsak ki ima malo znanja in 80kg lahko smuča v teh pancarjih, ja morda 1 uro, potem pa jih lahko samo nazaj v trgovina nese in zamenja za 80 ali 90.

Brez skrbi ne zamerim, forum je zato da se pogovarjamo :D

okej..glede na to da moji otroci ki imajo 60-70 kil smučajo (okej dirkajo) na pancarjih flexa 110 -130 potem ne vem zakaj en odrasel ne bi imel 120 flexa.

To je tako kot nekdo reče da je tekmovalna smuča pretrda zanjga..ma pa 90 kil..

svašta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej..glede na to da moji otroci ki imajo 60-70 kil smučajo (okej dirkajo) na pancarjih flexa 110 -130 potem ne vem zakaj en odrasel ne bi imel 120 flexa.

To je tako kot nekdo reče da je tekmovalna smuča pretrda zanjga..ma pa 90 kil..

svašta..

Kje pa trenira vaša mladina, če smem vprašat? :D

Dobro pač vsak ima svoje mnenje, jaz sem recimo mnenja ima znanje več pomena glede trdote kot kilaža, seveda je tudi ta pomembna. Nevem zakaj bi nekdo, ki ima 90kg in ni ravno dober smučar, kupil tekmovalno dilo če je ne zna izkoristit.

To da ima tekmovalec/ka pancarje 110-130 je pa povsem normalno, saj pri teh letih že smučajo s takimi silami, ki jih redko kateri rekreativec kdaj doseže.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa trenira vaša mladina, če smem vprašat? :D

Dobro pač vsak ima svoje mnenje, jaz sem recimo mnenja ima znanje več pomena glede trdote kot kilaža, seveda je tudi ta pomembna. Nevem zakaj bi nekdo, ki ima 90kg in ni ravno dober smučar, kupil tekmovalno dilo če je ne zna izkoristit.

To da ima tekmovalec/ka pancarje 110-130 je pa povsem normalno, saj pri teh letih že smučajo s takimi silami, ki jih redko kateri rekreativec kdaj doseže.

ob takem vremenu najbrž na računalniku ski-chalenge nažigajo..

okej..osnovno znanje jest pravim temu, da zna osebek stat na sred dile in zapelat zavoj po kanti vsaj na ravnini in blagi naklonini..

tisto kar se vidi pometanja na smučišču pač ne moreš uvrstit v nobeno kategorijo znanja ampak kvečjemu sposobnost se pelat po hribu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob takem vremenu najbrž na računalniku ski-chalenge nažigajo..

okej..osnovno znanje jest pravim temu, da zna osebek stat na sred dile in zapelat zavoj po kanti vsaj na ravnini in blagi naklonini..

tisto kar se vidi pometanja na smučišču pač ne moreš uvrstit v nobeno kategorijo znanja ampak kvečjemu sposobnost se pelat po hribu..

Tudi po tvojem dojemanju osnovnega znanja še vedno pravim da tako trdih pancarjev ne potrebuje. Kaj mladina trenira na Vrhniki ali v Ljubljani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!