Skoči na vsebino

SMUČANJE 10/11


GRUNF

Priporočene objave

iz časov osnovne šole so mi doma prepovedali servisiranje skij od kar sem cel paket sveč spravil na tepih namesto na dile ! da o novem likalniku sploh ne govorim ! :yea2:

ker so mi dravlje bliže kot strelove črnuče bom preveril ponudbo ! hvala !

Jaz sn jih tud okol uh dobo, ko sem en likalnik glancal po skijah....:music3:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sn jih tud okol uh dobo, ko sem en likalnik glancal po skijah....:music3:

če je oprema za rihtat ful draga,sicer pa jaz imam večino še ko sem dirkal.Potrebuješ samo potrošni materjal pile in mažo in kak diamanten kamen tudi ni odveč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je oprema za rihtat ful draga,sicer pa jaz imam večino še ko sem dirkal.Potrebuješ samo potrošni materjal pile in mažo in kak diamanten kamen tudi ni odveč

Vem, vem....imam doma priročno delavnico, imamo 7 parov dil za porihtat, pa si ne znam več predstavljat, da bi dal komu rihtat.....pogovor je, z dragim mi Ormožancem, bolj potekal o naših začetkih rihtanja dil v 70-ih oz. 80-ih.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, vem....imam doma priročno delavnico, imamo 7 parov dil za porihtat, pa si ne znam več predstavljat, da bi dal komu rihtat.....pogovor je, z dragim mi Ormožancem, bolj potekal o naših začetkih rihtanja dil v 70-ih oz. 80-ih.... :naughty:

za 7 parov bi si že lahko kako posodobitev omislil ;)

No, tole sem imel v mislih....

lahko bi malo spucal likalnik..sploh pa tile ki so na paro niso lih primerni za mazanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 7 parov bi si že lahko kako posodobitev omislil ;)

Si kak Winterstaiger imel v mislih, ha...za sedem parov, maybe??

lahko bi malo spucal likalnik..sploh pa tile ki so na paro niso lih primerni za mazanje..

he, he, he....dober mi je služi...niso to je res, ampak mi je tisti stari Iskrin crkno.......je pa zdaj naročen tak pravi profesionalni.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se komu sanja a je bil letošnji Karving magazin že izdan? In če ja, kot priloga katerih revij/časopisov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se komu sanja a je bil letošnji Karving magazin že izdan? In če ja, kot priloga katerih revij/časopisov?

Mislim, da je priloga zadnjega Playboya...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja nič, sezona motoriranja se počasi končuje....Prihaja sezona smučanja.....Eni postajamo s padcem temperatur sila nestrpni....In kako drugi??

Boljše, da me smučišča ne "doživijo" ... ker bojo novi jarki kar naenkrat sredi zrihtanih smučišč ... :)

dej ne bluzi no..

Mariborčani so pač šminkeri ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@GRUNF..mislu sm nekej tazga

Bom rajš na roke delal dalje.....  :naughty:  :boobies: 

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 7 parov bi si že lahko kako posodobitev omislil ;)

lahko bi malo spucal likalnik..sploh pa tile ki so na paro niso lih primerni za mazanje..

saj likalnik ne da ven pare samo da vosek stopi.Tudi če jih rihtaš deset parov ,če jih redno servisiraš maš zelo malo dela.Kar je tu na sliki imam jaz podobno mogoče malo starejše,ampak sem že zrihtal tudi do 20 parov smuči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj likalnik ne da ven pare samo da vosek stopi.Tudi če jih rihtaš deset parov ,če jih redno servisiraš maš zelo malo dela.Kar je tu na sliki imam jaz podobno mogoče malo starejše,ampak sem že zrihtal tudi do 20 parov smuči

Bolj je pri teh likalnikih problematično to, ker se ne da nastavit konstantna temp.= 140 stopinj C, pa tudi profi likalniki lepše stečejo po dili....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste nekateri kar maherji. Letos bi rad nabavil nove dile, pa sem malo ven, kar se tiče modelov. Zadnja leta smučal na Atomicu SL 160 cm (dobil od svaka po poškodbi kolena, sem mu še dolžan za pir), dobra dila za kratke zavoje, kar mi pa ne odgovarja.

Skratka rabim kak nasvet oz. vaše izkušnje z določenimi modeli, smučam kar dobro (da se ne bom preveč hvalil), hitro, raje imam dolge zavoje, iščem pa dilo za cel dan smučanja, po katerem mi ne bodo odpadle noge zaradi pretrdih smuči. Ena opcija je Fischer progressor 8 ali 9+, ali pa Elan wave flex 12 ali 14 itd... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste nekateri kar maherji. Letos bi rad nabavil nove dile, pa sem malo ven, kar se tiče modelov. Zadnja leta smučal na Atomicu SL 160 cm (dobil od svaka po poškodbi kolena, sem mu še dolžan za pir), dobra dila za kratke zavoje, kar mi pa ne odgovarja.

Skratka rabim kak nasvet oz. vaše izkušnje z določenimi modeli, smučam kar dobro (da se ne bom preveč hvalil), hitro, raje imam dolge zavoje, iščem pa dilo za cel dan smučanja, po katerem mi ne bodo odpadle noge zaradi pretrdih smuči. Ena opcija je Fischer progressor 8 ali 9+, ali pa Elan wave flex 12 ali 14 itd... :hmm:

če kr dobr smučaš potem ne it mimo veleslalomske smučke..dolžina 176 ali 182 če že elan gledaš..je veliko veliko bolj mirna kot waveflex balblabla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kr dobr smučaš potem ne it mimo veleslalomske smučke..dolžina 176 ali 182 če že elan gledaš..je veliko veliko bolj mirna kot waveflex balblabla...

Med "kr dobro" in "odlično" je pa menda že razlika :naughty: ......bo kar njegova izbira pravilna.:worship: ...Mogoče še kg povej pa cm??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje je tako za takšno smučanje progresor je dobra izbira.u glavnem glej ski cross to so recmo malo krajše ženske veleslalom smuče.če maš rad bolj grobe smuče je tu fischer elan rosi,če pa želiš bolj nežne so tu wollki blizard atomic dynastar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje je tako za takšno smučanje progresor je dobra izbira.u glavnem glej ski cross to so recmo malo krajše ženske veleslalom smuče.če maš rad bolj grobe smuče je tu fischer elan rosi,če pa želiš bolj nežne so tu wollki blizard atomic dynastar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem videl in je dejstvo, da pri hrvatih najdeš več testov kot pri nas :slap:, ki smo kao smučarski narod.

Drugače pa moja višina 185cm in 93 kg(brez težkega karakterja, ki je neizmerljiv). Hvala za dosedanje nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem primeru bo najbolje, da se oglasiš na kakšen testu smuči in smuči pred nakupom najprej sprobaš (razen če si modele, ki jih gledaš že).

Prvi Elanov test bo že 27.11. na Heiligenblutu. Jaz sem tudi zaenkrat na Fischerjevi vstopni slalomki (sicer 170), tako da se da tudi kakšen daljši zavoj potegnit, ampak sem pa lani sprobal Speedwave 10, 12 in 14 in meni osebno so bile kar ok. 12 še najbolj.

Bi pa na tvojem mestu sprobal tudi veleslalomko (kot je predlagal biker77), torej Elan Race GS, oziroma trša GSX v dolžini 182. Jaz sem podobnih mer kot ti in bom tudi ob priliki poskusil omenjene, da vidim kako se pa to pelje :)

Kar se tiče pa portala skijanje.hr je pa veliko bolj uporaben kot naš.. Fajn bi blo, da bi tudi pri nas imeli kaj takega :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj sem jim predlagal, da če ne znajo, naj vsaj prevedejo iz hrvaške strani .....zgleda niso ravno dovzetni na konstruktivne predloge :naughty: Btw za Jureta vem, da je prisoten na tej strani...In ostali??:rolleyes:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!