Skoči na vsebino

SMUČANJE 10/11


GRUNF

Priporočene objave

Tudi po tvojem dojemanju osnovnega znanja še vedno pravim da tako trdih pancarjev ne potrebuje. Kaj mladina trenira na Vrhniki ali v Ljubljani?

jest pa pravim da je tako..če malo več smučaš, se še kaj naučiš, in ko hočeš na malo bolj trdem in agresivnem snegu narest pravi zavoj se ti zgodi približno isto kot če v zagrebški ovinek na Grobniku na polno prletiš z nekim sekretom od motorja s klinčevimi bremzami in podobnim vzmetenjem in okvirjem..

večinoma ne rabiš..ko pa rabiš pa fajn pogrešaš..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami profiji tle...sej kul, se vsaj kej naucim in novga zvem..

Kaj si dvomil??

Kje pa trenira vaša mladina, če smem vprašat? :D

Dobro pač vsak ima svoje mnenje, jaz sem recimo mnenja ima znanje več pomena glede trdote kot kilaža, seveda je tudi ta pomembna. Nevem zakaj bi nekdo, ki ima 90kg in ni ravno dober smučar, kupil tekmovalno dilo če je ne zna izkoristit.

To da ima tekmovalec/ka pancarje 110-130 je pa povsem normalno, saj pri teh letih že smučajo s takimi silami, ki jih redko kateri rekreativec kdaj doseže.

Torej bi lahko v realnem svetu flex 110-130 in tekmovalno dilo (npr GS-ko) vozili le bivši tekmovalci? Ne vem, zato vprašujem.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj je.. Vsaj kolikor sem malo bral po raznih forumih, tudi tujih, trdota pri fleksu 120 neke trgovinske "race" različice pancarjev (kot so tisti moji RC4 120), naj ne bi ravno bila primerljiva s tapravimi tekmovalnimi čevlji fleksa 120. Kar čisto vrjamem. In nenazadnje tile pancarji gredo po priporočilih Fischerja v kompletu z dilo RC4 Superrace SC, kar je čist ena normalna dila za povprečnega smučarja, ki noče lih najcenejših in najmehkejših smuč, tako da pomoje tak bavbav res niso :)

Upam pa da se čimprej to vreme malo porihta, da grem tudi na sneg probat kaj sem kupil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej bi lahko v realnem svetu flex 110-130 in tekmovalno dilo (npr GS-ko) vozili le bivši tekmovalci? Ne vem, zato vprašujem.... :naughty:

Glej kako obračaš besede, rekel sem da nekdo ki ima neko osnovno znanje ne potrebuje tako trdih smučarskih čevljev in smučk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa pravim da je tako..če malo več smučaš, se še kaj naučiš, in ko hočeš na malo bolj trdem in agresivnem snegu narest pravi zavoj se ti zgodi približno isto kot če v zagrebški ovinek na Grobniku na polno prletiš z nekim sekretom od motorja s klinčevimi bremzami in podobnim vzmetenjem in okvirjem..

večinoma ne rabiš..ko pa rabiš pa fajn pogrešaš..

Sej nisem rekel da si more tak smučar kupit največji šrot od dile, ampak lahko začne na malo manj agresivni smučki in smučarskih čevljih trdote 80-110.

No če gremo v motoristične primerjave. Kaj se ti zdi dobro, da nekdo ki ravno naredi izpit za motor takoj kupi R1, CBR1000...? Verjetno ne, ker ga itak ne bo znal izkoristit.

Dobro tukaj se najina debata zaključi, ker nikamor ne vodi. Jaz tebi ne morem nekaj dopovedat ti pa tudi meni ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nisem rekel da si more tak smučar kupit največji šrot od dile, ampak lahko začne na malo manj agresivni smučki in smučarskih čevljih trdote 80-110.

No če gremo v motoristične primerjave. Kaj se ti zdi dobro, da nekdo ki ravno naredi izpit za motor takoj kupi R1, CBR1000...? Verjetno ne, ker ga itak ne bo znal izkoristit.

Dobro tukaj se najina debata zaključi, ker nikamor ne vodi. Jaz tebi ne morem nekaj dopovedat ti pa tudi meni ne.

zato pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej kako obračaš besede, rekel sem da nekdo ki ima neko osnovno znanje ne potrebuje tako trdih smučarskih čevljev in smučk.

Ne obračam, samo sprašujem........ :boobies: Si se pač po strokovni plati (bivši tekmovalec) malo vun vrgo, zdaj te pač navadni smrtniki prosimo za pomoč pri izbiri opreme, a je problem?? :boobies:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obračam, samo sprašujem........ :boobies: Si se pač po strokovni plati (bivši tekmovalec) malo vun vrgo, zdaj te pač navadni smrtniki prosimo za pomoč pri izbiri opreme, a je problem?? :boobies:

Ni problema, sej sem samo svoje mnenje povedal in nič drugega, gremo rajš na pir :beer1: :beer1: :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljam o nakupu te zadeve

axilon 8

mnenja da slišim?

ali priporoča kdo kaj drugega...

Hiltone bre....daj povej: znanje smučanja, način smučanja, kilogrami, število dni na snegu.....brez tega je težko podat kako objektivno mnenje......

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razmišljam o nakupu te zadeve

axilon 8

mnenja da slišim?

ali priporoča kdo kaj drugega...

Kar nekaj časa sva imela z ženo Dalbelo pancarje, šele letos sem jih nerad zamenjal, vendar so šli k vragu ... Pena se je stanjšala in začela me je boleti gleženjska kost.

Z najine strani samo pohvale, 5 let so zdržali kakor je treba.

Ponovno bi jih kupil !

Teden v Meribelu pa je minil malo prehitro - sonce in kič ;-)

.... pa Rusi :-(

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj časa sva imela z ženo Dalbelo pancarje, šele letos sem jih nerad zamenjal, vendar so šli k vragu ... Pena se je stanjšala in začela me je boleti gleženjska kost.

Z najine strani samo pohvale, 5 let so zdržali kakor je treba.

Ponovno bi jih kupil !

Teden v Meribelu pa je minil malo prehitro - sonce in kič ;-)

.... pa Rusi :-(

Če se je pena stanjšala bi dal nov notranji čevlje delat in ti nebi bilo treba pancarjev menjat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se je pena stanjšala bi dal nov notranji čevlje delat in ti nebi bilo treba pancarjev menjat :P

in koliko se to splača povprečnemu smučarju??:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in koliko se to splača povprečnemu smučarju??:naughty:

Tukaj gre za to, da če so nekomu pancarji res 'sedli' na nogo in mu je šel notranji čevelj se ti najbolj splača ponovno naredit le tega. Si mogu mal bencina na ogen polit :devil: :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj gre za to, da če so nekomu pancarji res 'sedli' na nogo in mu je šel notranji čevelj se ti najbolj splača ponovno naredit le tega. Si mogu mal bencina na ogen polit :devil: :devil: :devil:

Stvar je v temu, da gre tudi školjka k vragu - pač, zadevo zgoniš, čeprav je meni najtežje menjati panacarje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da kako enostavno pancar zrihtat, da bi me v gležnju bolje prijel, ker se mi zdi preveč ohlapen. Bi morda kaj pomagali plastični vložki za pete, ki pridejo zraven? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj gre za to, da če so nekomu pancarji res 'sedli' na nogo in mu je šel notranji čevelj se ti najbolj splača ponovno naredit le tega. Si mogu mal bencina na ogen polit :devil: :devil: :devil:

Ker to pač moram..:devil: .....ker nekdo, ko zgoni pancar, ga zgoni zunaj in znotraj....povsem druga pesem zna bit pri tekmovalcu...tam se mi zdi smiselna zamenjava notranjega čevlja (sem tudi videl pri tekmovalnih modelih to možnost, ki je pa nekako pri rekrativnih modelih nisem oz. ne vem da bi obstajala) Moji pancarji so po 4 sezonah fuč ( jeba je letos, ker se mi to dogaja ravno sredi sezone in mi nekako ne gre v račun privajanje na nove, ker so mi stari popolnoma sedli na nogo. Samo kaj ko mi razpadajo, pokajo, peta mi je odletela)....Ne bo druge, bo treba v Mureck po druge, če ne prej, pa pred odhodom v Italijo, ker se mi res ne da gori kupovat modele, ki jih dobim v A pol ceneje...:alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker to pač moram..:devil: .....ker nekdo, ko zgoni pancar, ga zgoni zunaj in znotraj....povsem druga pesem zna bit pri tekmovalcu...tam se mi zdi smiselna zamenjava notranjega čevlja (sem tudi videl pri tekmovalnih modelih to možnost, ki je pa nekako pri rekrativnih modelih nisem oz. ne vem da bi obstajala) Moji pancarji so po 4 sezonah fuč ( jeba je letos, ker se mi to dogaja ravno sredi sezone in mi nekako ne gre v račun privajanje na nove, ker so mi stari popolnoma sedli na nogo. Samo kaj ko mi razpadajo, pokajo, peta mi je odletela)....Ne bo druge, bo treba v Mureck po druge, če ne prej, pa pred odhodom v Italijo, ker se mi res ne da gori kupovat modele, ki jih dobim v A pol ceneje...:alko:

Dobro če gre pancar v k.... pol ni druge kot zamenjava celotnega pancarja. Iz njegovega posta sem na hitro razbral kot da je težava samo notranji čevelj. Kam greš v Italijo?

Popravljeno . Popravil Samorai
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da kako enostavno pancar zrihtat, da bi me v gležnju bolje prijel, ker se mi zdi preveč ohlapen. Bi morda kaj pomagali plastični vložki za pete, ki pridejo zraven? Hvala!

Dvomim da bi ti pomagali vložki za peto. Rajši si daj dodelat notranji čevelj in ne skrbi ni tako drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro če gre pancar v k.... pol ni druge kot zamenjava celotnega pancarja. Iz njegovega posta sem na hitro razbral kot da je težava samo notranji čevelj. Kam greš v Italijo?

Pedraces-Alta Badia..... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in moja se pa v nedeljo zjutraj pa do konca tedna odpravljava v Flattach :) Zdej je treba samo še za vreme pesti držat, da bi bilo vsaj na enem izmed okoliških koroških smučišč ok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen nasvet kam naj v Mb peljem smuči na servis? Sem jih imela že pri nekem pri nekem privatniku, ki se kao s tem ukvarja in jih je uničil, ko jih pogledaš se :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen nasvet kam naj v Mb peljem smuči na servis? Sem jih imela že pri nekem pri nekem privatniku, ki se kao s tem ukvarja in jih je uničil, ko jih pogledaš se :cry:

uničil na kak način? jest sm jih enkrat peljal v hervisa..mislim da je bil hervis..sam sem zraven stal ko je strukturo delal..pa je blo dobro..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokapljane so bile z nečim, da se je zažrlo v smučko. Z vrha se vidijo samo krogci, če pa malo iz strani gledaš je pa kot da bi bili krogci zarezani v smučo. Na vrhu kjer se smučka zakrivi je par mm na debelo voska, ki se lušči dol... Obupno je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!