Skoči na vsebino

SMUČANJE 10/11


GRUNF

Priporočene objave

Ker mi je letos uspelo pridelat že 4 smučarske dni in upam da mi jih bo še kar nekaj, sem se odločil da je skrajni čas da si omislim čelado. Pravzaprav je kar ironično da uporabljam želvo čelade pa ne. Kakorkoli zanima me če mi priporočate kakšno kvalitetno znamko čelad, ker se v teh vodah ne znajdem preveč. Smučam samo rekreativno, recimo srednje dobro (do dobrega mi še manjaka vaje :yes: ) cenda pa naj se gible do 80, max 100 eur. Upam da sem napisal dovolj podatkov.

Tle je po moje govora o taki stvari, kod povsod. Kolikor dnarja, tolk muzike.. Se pa po moje, da ne bo kdo od proficev narobe razumu, splaca it v Maya Maya pogledat celado. Cena je 36€ se mi zdi.

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo znanje smučanja pri čeladi nima bistvenega vpliva.. Glava je enako "trda" če znaš super smučat, ali pa če nimaš pojma. Oziroma v slednjem primeru je najbrž še bolj pomembno, da je dobra :D

Skratka privošči si najbolje kar lahko dobiš. Mislim, da je budget 100€ čisto dovolj, da si najdeš solidno in varno čelado. Kar je dražje načeloma itak ni bolj varno, ampak gre le še za finese. Jaz bi se odločil za enega izmed preizkušenih in priznanih proizvajalcev. Pravila pri izbiri so pa ista kot pri motoristični čeladi. Čelada se mora lepo prilegat obliki tvoje glave, ne sme bit ohlapna, pa prej jo imej nekaj časa gor, da te ne bo začelo po pol ure v čelu tiščat, ker zna bit neprijetno smučat z bolečo glavo.

Pri smučarskih čeladah načeloma ni nekih znanosti z raznimi kompoziti (karbon kevlaf, fiberglass), vsaj pri glavnini ponudbe ne, tako da ti s tem ni treba ubadat, saj so čelade načeloma kar plastične. Jaz bi pogledal ponudbo od Alpine, Uvexa, Brikota, Carrere, Cebe.. Boš ziher našel kakšen primeren model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na parkirišču pod Mölltalom sem na streho avta dal rokavice in se odpeljal.. Eno leto stare Reusch rokavice za 100€ so tako šle po gobe.

Zdej bo pa treba kupit druge in sicer kolebam med usnjenimi Reusch Race-Tec Giant Slalom in Leki WC Racing - TITANIUM. Predvidevam, da nekih bistvenih razlik med tema dvema firmama kar se kvalitete izdelave tiče najbrž ni, me pa predvsem zanima, kako se take usnjene rokavice obnesejo pri rekreativni uporabi čez cel dan.. Prejšnje so bile tudi pretežno usnjene (cca 80%) vendar so imele vdelano goretex membrano, tako da ni nič premočilo.

Jasno mi je, da so to rokavice iz race razreda in da jaz takih ne rabim, saj bi tudi marsikatere druge bile za moje potrebe čist ok, samo imam pač rad usnjene oreng zadeve, predvsem pa mi gre na živce muckanje in cufanje pri tekstilnih. Pa še hudo zgledajo :D Predvsem me torej zanima kako hitro take rokavice premoči in kolk majo približno življenjske dobe če jih uporabljaš na celodnevnih smučanjih. Iz izkušenj glede motorističnih rokavic vem, da zna usnje, ki je večkrat mokro in potem posušeno dokaj hitro it po gobe. Pri sedanjih pač nisem imel priložnosti videt kako se to dolgoročno obnese, ker sem jih prehitro usjal.. So mi ble pa super.

GRUNF, biker77 maybe?

post-1190-0-27744300-1295215607_thumb.jpgpost-1190-0-72212000-1295215626_thumb.jpg

Fantje poglejte na netu rokavice pod blagovno znamko HESTRA .Res so drage ampak kvalitetne.Jaz imam delavne zelo debelo usnje,ga ne rastrgaš kar tako in še notri je pod rokavica iz ovčke ,to so švedske rokavice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot na motorju je pomembno tudi na smučariji, da ti ni vseeno kaj imaš na glavi....zaupaj preverjenim proizvajalcem in ne nekim čunga-lunga firmam...pa tudi kak adacov test je vredno pogledat...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/fahrrad-zubehoer-sport/skihelme_2010/default.aspx?ComponentId=47454&SourcePageId=8427

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje poglejte na netu rokavice pod blagovno znamko HESTRA .Res so drage ampak kvalitetne.Jaz imam delavne zelo debelo usnje,ga ne rastrgaš kar tako in še notri je pod rokavica iz ovčke ,to so švedske rokavice

Tnx za predlog, ampak sem že nabavil Leki :) Najprej sem imel v planu model Titanium, potem sem pa v Tesmi probal še model WC Racing GS, ki so tanjše in bolj "precizne" od Titaniuma in vzel kar te.. So najbrž tudi manj tople, ampak itak nisem zmrzljive sorte. Včeraj jih že stestiral na starem vrhu in pri par stopinjah minusa nič hladne, kljub temu da so tanjše. Upam, da tudi pri bolj ostrih pogojih ne bo panike, drugače si bom pa pač kupil Lekijeve podrokavičke.

post-1190-0-46637900-1296123660_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za predlog, ampak sem že nabavil Leki :) Najprej sem imel v planu model Titanium, potem sem pa v Tesmi probal še model WC Racing GS, ki so tanjše in bolj "precizne" od Titaniuma in vzel kar te.. So najbrž tudi manj tople, ampak itak nisem zmrzljive sorte. Včeraj jih že stestiral na starem vrhu in pri par stopinjah minusa nič hladne, kljub temu da so tanjše. Upam, da tudi pri bolj ostrih pogojih ne bo panike, drugače si bom pa pač kupil Lekijeve podrokavičke.

post-1190-0-46637900-1296123660_thumb.jpg

Škoda da jih že nisi vzel....podrokavice mislim...so uporabne tudi na motorju v spomladanskih in jesenskih mesecih, pri teku in teku na smučeh, ter pri daljših sprehodih .....preverjeno....takointako jih boš pa, kar hitro uporabil tudi pri tem šminkerskem modelu Lekija.... :yea1:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tednu dni Italije in nato še tednu dni Avstrije se vračam v civilizacijo:D

Jure te smem vprašat koliko si dal na koncu za leki rokavice? Reuscheve, ki so prikazane na sliki imajo v Giga športu za 80eur no vsaj mel si jih še dobra dva tedna nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem okroglih 100€. 23% popusta na polno ceno 130€.

V GigaSportu pa nisem bil, ampak sem skoraj stoodstotno prepričan, da nimajo tistih s fotke, ampak model Race-Tec 11 Training. Na prvi pogled so po dizajnu zelo podobne Race-Tec Giant Slalom, le da so v celoti iz tekstila in nič usnjene. Imajo pa Goretex membrano. Sem tudi te gledal, ker sem imel ta model prej, s tem da je bila lanska verzija še cca 60% usnjena in cca 40% tekstil. In ravno zato, ker so se tekstilni deli rokavic že po cca 15 dnevih začeli precej muckati, sem se letos tega modela raje izognil, sploh ker je po novem v celoti tekstilen.

Tistega modela, ki sem ga pripopal pa v Sloveniji sploh nisem našel. Pa tudi če bi ga imeli, ziher ne bi bil le 80€, ker je ful drag, na ebayu so cene večinoma okoli 150. Ravno zato sem se raje odločil za Leki.

Skratka tole si verjetno videl (imajo v Intersportih, Hervisih, itd) za 100€, oziroma 80€ v akciji.

post-1190-0-87024800-1296418344_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem okroglih 100€. 23% popusta na polno ceno 130€.

V GigaSportu pa nisem bil, ampak sem skoraj stoodstotno prepričan, da nimajo tistih s fotke, ampak model Race-Tec 11 Training. Na prvi pogled so po dizajnu zelo podobne Race-Tec Giant Slalom, le da so v celoti iz tekstila in nič usnjene. Imajo pa Goretex membrano. Sem tudi te gledal, ker sem imel ta model prej, s tem da je bila lanska verzija še cca 60% usnjena in cca 40% tekstil. In ravno zato, ker so se tekstilni deli rokavic že po cca 15 dnevih začeli precej muckati, sem se letos tega modela raje izognil, sploh ker je po novem v celoti tekstilen.

Tistega modela, ki sem ga pripopal pa v Sloveniji sploh nisem našel. Pa tudi če bi ga imeli, ziher ne bi bil le 80€, ker je ful drag, na ebayu so cene večinoma okoli 150. Ravno zato sem se raje odločil za Leki.

Skratka tole si verjetno videl (imajo v Intersportih, Hervisih, itd) za 100€, oziroma 80€ v akciji.

post-1190-0-87024800-1296418344_thumb.jpg

Hmmm...ne bom trdil a so bile taprave ali ne, ker sem šel na hitro mimo. Vem pa da je bila začetna cena 150eur nato so bile znižane na 120eur in potem še popust na razprodajah tako da so nakoncu prišle 80eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jah...tako je ne...po petih sezonah in cca 250+ dni preživetih na snegu so mi crknili (beri počili) moji Atomic T 11...in to sredi sezone mamicu jim njihovo...Ja nič v Avstrijo h Kolletniggu v Mureck po druge je bila ultimativna izbira... neke izbire ravno ni bilo (me je vprašal kje sem hodil oktobra in novembra, ko je bilo skladišče polno). Tri modele od petih sem izločil takoj na začetku (niti ne vem kateri modeli so bili-nek nodvodobni šnikšnak pač), tako da sta ostala v ožjem izboru Nordica Speedmachine 120-130 (prilagodljiv flex sistem hard/soft katerega štelaš z nekim gumbom, kar mi niti približno ni bilo všeč) in Salomon Falcon Race 120.....Na koncu sem po štirih urah probavanja, štelanja, gretja kupil Salomona, bistveno bolj konkreten čevelj pač....aja, polna cena je bila 479 €, na koncu sva se zbogala za 250 €......sicer so Custom shell, so mi ga greli na 70 stopinj, pa potem met na nogi popolnoma zapetega pol ure....ampak kljub temu se bodo muke začele, dokler ga ne unosim (sploh pri kakih -10 bo živa veselica).....mrzim nove čevlje....:wallbash: BTW da bo mera polna so mi sredi vožnje počile moje Leki WC gs palice, tak da letos uničim čisto vse....:alko:

post-18094-0-07109700-1297332033_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemo Grunf to si pa moral konkretno past da so ti pancari in palce kar pokali ! :boobies::P

V torek sva s Prešernom kulturno skijala na Kaninu in je bilo kičasto ! Pokalo od opreme ni nič od brhkih smučark in leda v kozarcih pač !

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemo Grunf to si pa moral konkretno past da so ti pancari in palce kar pokali ! :boobies::P

V torek sva s Prešernom kulturno skijala na Kaninu in je bilo kičasto ! Pokalo od opreme ni nič od brhkih smučark in leda v kozarcih pač !

:grim

Rudek nisem padel :boobies: , počili so od obremenitve in pogostega obuvanja - sezuvanja (ne čisto, da ne bo kdo mislil, da sem se v zoknih dol pripeljal)...palica mi je pa počila sredi zavoja in to sama od sebe nekje na polovici (izgleda je bilo tudi za njih pet let uporabe preveč)....tako, da sem se uspel obdržat na smučeh...:yea2: Je pa res, da sem na Prešernov dan po eni uri fantastične smučarije (trdo oz. ledeno) končal s smučarijo na Stadionu.... :angry:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobre dva dni pa grem smučat za en teden, can't wait :OK:

Gre še kdo kam za počitnice smučat?

Jep......Alta Badia, Arabba, Passo San Pelegrino-Falcade, Val Gardena, Passo Pordoi.....mogoče pa še kak Innichen (tak da pogledam)....:naughty: :yea1: No, nekaj te imamo v planu....:alko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep......Alta Badia, Arabba, Passo San Pelegrino-Falcade, Val Gardena, Passo Pordoi.....mogoče pa še kak Innichen (tak da pogledam)....:naughty: :yea1: No, nekaj te imamo v planu....:alko:

Kaj spal boš na enem mestu in se vsak dan vozil na drugo smučišče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj spal boš na enem mestu in se vsak dan vozil na drugo smučišče?

Spal bom na enem mestu (Pedraces v Alta Badii)....vozil se bom dvakrat (Falcade-Passo San Pelegrino in pa Civetta al pa Innichen) ....ostalo je na dohvat ruke braz uporabe avta.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da smo dali tedensko smučarijo že skozi preko novega leta in nam je zopet malo zapasalo, me zanima kam za en dan, posebaj sedaj, ko so pri nas enotne počitnice. ...

Dopust je še lanski, petek nas malo vleče.... Katscberg ???? Kakšen drug predlog ?

Družinsko smučišče, ne pretežke proge, da ni preveč gneče, v SLO je sigurno za znoret ;-)

Torej, kaj ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...., da ni preveč gneče, v SLO je sigurno za znoret ;-)

Torej, kaj ????

pa saj je/bo morala kriza udarit tudi po smučiščih ! gneče torej ni ! nikjer ! :wacko:

al pa ni krize ??!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj je/bo morala kriza udarit tudi po smučiščih ! gneče torej ni ! nikjer ! :wacko:

al pa ni krize ??!!

Gneča je v Dolomitih ;), medtem ko na domačih smučiščih :cry: zaradi krize, enotih počitnice, podnebnih spremeb ....in še bi lahko v nedogled naštevala ... so Dolomiti oblegani .. tudi od Slovencev .... I wonder why :hmm: ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gneča je v Dolomitih ;), medtem ko na domačih smučiščih :cry: zaradi krize, enotih počitnice, podnebnih spremeb ....in še bi lahko v nedogled naštevala ... so Dolomiti oblegani .. tudi od Slovencev .... I wonder why :hmm: ???

Mogoče zaradi ugodnih cen in prvovrstne ponudbe??? (letos še nisem stal na smučeh) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gneča je v Dolomitih ;), medtem ko na domačih smučiščih :cry: zaradi krize, enotih počitnice, podnebnih spremeb ....in še bi lahko v nedogled naštevala ... so Dolomiti oblegani .. tudi od Slovencev .... I wonder why :hmm: ???

Zelo na pamet rečeno....Slovencev sicer ogromno, ampak se je dalo konkretno nasmučat...gužva na progi mnoooooogo manjša kot prejšnja leta....celo na povezovalnih progah Sella Ronde se je dalo ob 12.00 super nasmučat (le v torek ne, ker so bili veliki kupi od novozapadlega snega preko noči-ampak smo pa zato odkrili freeride po enih 20 letih, in je bilo kljub temu super)....bili presenečeni, ker smo res pričakovali dren (recesija kljub temu dela svoje), ki ga pa ni bilo....še posebej na Passo San Pelegrino-Falcade ljudi skoraj ni bilo....Tako za naslednjih 14 dni imam skijarije vrh glave...potem pa mogoče, če bo kak sonček, pa trde proge, pa malo ljudi, pa fajn družba......mogoče. Drugače sem več ali manj zaključil....al pa tud ne....v glavnem smučarija ni več prioriteta.... :naughty:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni še konec, je še vsaj en dober mesec smučarije pred nami.. :)

Jaz sem v petek zabeležil 19. dan v tej sezoni. Ciljam na 25, potem se bom pa počasi motorju začel posvečat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni še konec, je še vsaj en dober mesec smučarije pred nami.. :)

Jaz sem v petek zabeležil 19. dan v tej sezoni. Ciljam na 25, potem se bom pa počasi motorju začel posvečat :)

Ahmmm ........Jure, danes je bil moj jubilejni 40.....ciljam še na cca.10 dni.....ampak jih bom izbiral :whistle: ....aja 12.3. pa obvezni Lussarissimo v Trbižu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, zakon, lepa številka :OK: Zame je tudi 20 dni kar nadpovprečno v primerjavi s prejšnjimi leti. Bom pa poskušal ohranit pozitiven trend :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!