Skoči na vsebino

SMUČANJE 10/11


GRUNF

Priporočene objave

ko mi bo en znal razložit kako AKTIVIRA ZAVOJ V GLEŽNJU pol bom pa čist tiho..do takrat pa nej kr naprej kretenski folk obirajo k jim buče prodajajo..

Zakaj jim pa ti tega ne razložiš ??? Mislm čist tipično slovneska izjava :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker77 je bolj ciljal na to, da se tega sploh ne da razložit, ker je bolj kot ne nesmisel.

Jaz sem bil letos na kadrovskem tečaju za U1 in so nam tudi razlagali o aktivaciji zavoja v gležnjih, vodenju zavoja iz gležnjev, zvračanju gležnjev... Glede na to, da ima vsak malce boljši smučar pancarje s fleksom 100 in več ne vem sploh kaj lahko v gležnjih dela, ker je noga zabetonirana v pancarju. Razen če je to mišljen potisk kolen naprej, ko se malenkost upogne tudi pancar in posledično zgob v gležnju.. Ampak zakaj bi to priposoval gležnjem, če pa že obstaja izraz za to - potisk kolen naprej (in navznoter).. Tole z gležnji je krneki..

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pol si zapri pancarje...pa prileti v zavoj pri polni hitrosti....da vidiš pol zvrčanje gležnjev.....ma vun iz pancarja te hoče vtrgat........neprecanljivo... :naughty: :kva2:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj jim pa ti tega ne razložiš ??? Mislm čist tipično slovneska izjava :glare:

Če že ni on, pa probaj ti :boobies: ? Me res zanima v čem je fora...:naughty:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biker77 je bolj ciljal na to, da se tega sploh ne da razložit, ker je bolj kot ne nesmisel.

Jaz sem bil letos na kadrovskem tečaju za U1 in so nam tudi razlagali o aktivaciji zavoja v gležnjih, vodenju zavoja iz gležnjev, zvračanju gležnjev... Glede na to, da ima vsak malce boljši smučar pancarje s fleksom 100 in več ne vem sploh kaj lahko v gležnjih dela, ker je noga zabetonirana v pancarju. Razen če je to mišljen potisk kolen naprej, ko se malenkost upogne tudi pancar in posledično zgob v gležnju.. Ampak zakaj bi to priposoval gležnjem, če pa že obstaja izraz za to - potisk kolen naprej (in navznoter).. Tole z gležnji je krneki..

A te pa v redi :) ... sem mislila da se samo znanje noče deliti ;)

se pa tudi malček ne strinjam s tabo ... učitelji naj bi učili rekerativce, alora v glavnem smučajem s flexom pod 100, k jim ni treba je takoj na kanto in gasa naprej, zatorej pred zavojem oddrsnejo ali naredijo zavoj s t.i. vrtenjem gležnjev ... nisem stručko, pač laično razmišljam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že ni on, pa probaj ti :boobies: ? Me res zanima v čem je fora...:naughty:

Dej dihi in beri zgoraj, če ti ni jasno lahko tudi 3 x ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te pa v redi :) ... sem mislila da se samo znanje noče deliti ;)

se pa tudi malček ne strinjam s tabo ... učitelji naj bi učili rekerativce, alora v glavnem smučajem s flexom pod 100, k jim ni treba je takoj na kanto in gasa naprej, zatorej pred zavojem oddrsnejo ali naredijo zavoj s t.i. vrtenjem gležnjev ... nisem stručko, pač laično razmišljam ;)

Flex 100 sem dal zgolj kot primerjavo zakaj je ta teorija z gležnji čudna. Vsak pancar, tudi mehkejši nogo fiksira in ti v gležnjih nimaš kej počet. Gležnji se v pancarju ne morejo nagibat ali obračat levo ali desno, lahko se le naprej - manjši kot je fleks bolj se upogne pancar in posledično tudi sklep v gležnju. Ampak to je posledica potiska kolen naprej. Zdej če je pancar trd, se bo več sile preneslo na smučo in bo ta potisk kolen prišel bolj do izraza, če je pa pancar čigumi pa pač manj.

Glede začetnikov pa seveda drži do, da jih ne moreš začet učit kar na kanto vozit.. Obstaja metodična pot kako začetnika pripravit do smučanja. Ena izmed začetnih oblik smučanja je recimo osnovno vijuganje kjer je smučanje že povezano, se zavoje navezuje v ritmu in na paralelnih smučeh. Značilnost osnovnega vijuganja je ravno v tem, da se ga izvaja v takoimenovani kombinirani tehniki za katero je značilno, da po odrivu (doool-hop) v prvem delu zavoja (takrat ko traja hop in so smuči razbremenjene) pride do vrtenja stopal in smuči (oddrsnejo), potem pa v se smuči v nadaljevanju zavoja vse bolj obremenjuje (se vse bolj nastavlja robnik - potisk kolen naprej in navznoter), kar naj bi pripeljalo do izpeljave zavoja že po robniku.

Ampak to nima nič z vrtenjem gležnjev.. Gležen je v pancarju fiksiran in ga ne moreš vrtit levo ali desno v zavoj. Če bu hotel to naredit, bi moral imet pancar v višini gležnja zgob, ki bi omogočal da bi stopalo napram goleni obračal levo in desno. Ti pač v prvi fazi zavoja zavrtiš smuči, stopala, kolke,.. oziroma celo telo. Gležen je pa čist pri miru, oziroma se vrti lih tolk kolikor ostalo telo in smuči.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, he.......slab dan mogoče??:naughty: Dihaj s polnimi pljuči še naprej....:boobies:, ker povedala nisi ama čisto nič novega....:winkiss:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flex 100 sem dal zgolj kot primerjavo zakaj je ta teorija z gležnji čudna. Vsak pancar, tudi mehkejši nogo fiksira in ti v gležnjih nimaš kej počet. Gležnji se v pancarju ne morejo nagibat ali obračat levo ali desno, lahko se le naprej - manjši kot je fleks bolj se upogne pancar in posledično tudi sklep v gležnju. Ampak to je posledica potiska kolen naprej. Zdej če je pancar trd, se bo več sile preneslo na smučo in bo ta potisk kolen prišel bolj do izraza, če je pa pancar čigumi pa pač manj.

Glede začetnikov pa seveda drži do, da jih ne moreš začet učit kar na kanto vozit.. Obstaja metodična pot kako začetnika pripravit do smučanja. Ena izmed začetnih oblik smučanja je recimo osnovno vijuganje kjer je smučanje že povezano, se zavoje navezuje v ritmu in na paralelnih smučeh. Značilnost osnovnega vijuganja je ravno v tem, da se ga izvaja v takoimenovani kombinirani tehniki za katero je značilno, da po odrivu (doool-hop) v prvem delu zavoja (takrat ko traja hop in so smuči razbremenjene) pride do vrtenja stopal in smuči (oddrsnejo), potem pa v se smuči v nadaljevanju zavoja vse bolj obremenjuje (se vse bolj nastavlja robnik - potisk kolen naprej in navznoter), kar naj bi pripeljalo do izpeljave zavoja že po robniku.

Ampak to nima nič z vrtenjem gležnjev.. Gležen je v pancarju fiksiran in ga ne moreš vrtit levo ali desno v zavoj. Če bu hotel to naredit, bi moral imet pancar v višini gležnja zgob, ki bi omogočal da bi stopalo napram goleni obračal levo in desno. Ti pač v prvi fazi zavoja zavrtiš smuči, stopala, kolke,.. oziroma celo telo. Gležen je pa čist pri miru, oziroma se vrti lih tolk kolikor ostalo telo in smuči.

Se ti pa vidi da si pred kratkim opravljal ta tečaj :P Me zanima če boš še čez eno leto znal tako povedat :D Dej mi še razlož zavoj s klinastim odrivom :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinasti odriv in aktivacija zavoja v gležnju je možna samo s kombinacijo smučmi sendvič konstrukcije Head-a in Tecnico vsaj flexa 100. Klinasti odriv prejšnje serije (s poskokom) pa se da izvest tudi z drugimi znamkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, spet nekaj novega :eek: .....mater po 39 letih aktivne smučarije ugotavljam, da je le-ta postala cela znanost :alko: .....samo kaj, ko se meni zdi tak ajnfoh.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebemo pa slabe vikend vremenske napovedi ! :evilgrin: lahi sputili cene na posezono čez vikend pa sneg & dež !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te pa v redi :) ... sem mislila da se samo znanje noče deliti ;)

se pa tudi malček ne strinjam s tabo ... učitelji naj bi učili rekerativce, alora v glavnem smučajem s flexom pod 100, k jim ni treba je takoj na kanto in gasa naprej, zatorej pred zavojem oddrsnejo ali naredijo zavoj s t.i. vrtenjem gležnjev ... nisem stručko, pač laično razmišljam ;)

kot ti je že povedal dey, fleks nima veze s tem..probaj pa boš videla kaj lahko z gležnji narediš pri zapetem (kateremkoli) pancarju..lahko tudi v dnevni pred tv-jem to narediš..

Klinasti odriv in aktivacija zavoja v gležnju je možna samo s kombinacijo smučmi sendvič konstrukcije Head-a in Tecnico vsaj flexa 100. Klinasti odriv prejšnje serije (s poskokom) pa se da izvest tudi z drugimi znamkami.

ti pa si ene par brihtolov požru vidim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Fantje, eno vprašanje mam...

Katere pancarje si naj kupim, zdej mam Nordica (stare 7 let), Model ˝The Beast¨. Khm ja iskal sm natanko 1 uro, da sm to najdu. Končno smlansko leto našparal da sem zamenjal smuči (Elan SLX), katere so fenomenalne, zanima pa me če mi lahko kdo priporoča kakšne pancarje naj sedaj kupim. Pa za neko razumljivo ceno seveda :grim ...

Moram še kej povedat?

Hvala za pomoč, pa saj veste, če vprašaš si 5 min ˝butl˝, če ne pa celo življenje :yes:

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, eno vprašanje mam...

Katere pancarje si naj kupim, zdej mam Nordica (stare 7 let), Model ˝The Beast¨. Khm ja iskal sm natanko 1 uro, da sm to najdu. Končno smlansko leto našparal da sem zamenjal smuči (Elan SLX), katere so fenomenalne, zanima pa me če mi lahko kdo priporoča kakšne pancarje naj sedaj kupim. Pa za neko razumljivo ceno seveda :grim ...

Moram še kej povedat?

Hvala za pomoč, pa saj veste, če vprašaš si 5 min ˝butl˝, če ne pa celo življenje :yes:

letos smo mal testiral Dalbello..res so fajn..topli, dost debel notranji čevelj da ne opleta noga..

v Elanu jih bojo mel kmalu..v roku enega tedna baje..jih že nestrpno čakamo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje. Katera italianska smučišča so najbližja gorici? Glede na to da študiram tuki dol, me zanima če se bi mi splačalo kdaj pa kdaj zapeljat v italijo na kako smučarijo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, eno vprašanje mam...

Katere pancarje si naj kupim, zdej mam Nordica (stare 7 let), Model ˝The Beast¨. Khm ja iskal sm natanko 1 uro, da sm to najdu. Končno smlansko leto našparal da sem zamenjal smuči (Elan SLX), katere so fenomenalne, zanima pa me če mi lahko kdo priporoča kakšne pancarje naj sedaj kupim. Pa za neko razumljivo ceno seveda :grim ...

Moram še kej povedat?

Hvala za pomoč, pa saj veste, če vprašaš si 5 min ˝butl˝, če ne pa celo življenje :yes:

Predvsem tiste, ki so primerni za tvojo nogo.. Kupovanje pancarjev je tako kakor kupovanje čelade.. Lahko je pancar odličen, super model, pa če ti ne paše na tvojo nogo, pač ni optimalna izbira..

Če imaš bolj ozko nogo se ozri po Fischerjevi RC4 liniji. Jaz imam precej ozko in nizko stopalo in sem se odločil za Fischer RC4 Race 120 - super zadeva za moje potrebe.

Pa glede na to, da imaš relativno trde smuče (SLX) poglej da bo tudi flex pancarja primeren.. Trgovinske izvedbe itak niso neki posebej trde, tako da če nisi ravno peresno lahek si soliden smučar in imaš nekaj moči v nogah lahko za take smuče gledaš flex 100 ali več. Ker eni pancarji (predvsem tisti poceni) so taki, da se vsi zvijajo že če jih malo bolj grdo pogledaš.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@biker77: Kateri model/-e pa ste to testiral?

@Jure: Hvala za odgovor, pa drgač vsem trem standardom ustrezam.

Sej ne zarad druzga, da mam vsaj dva pancarja za primerjat, aja pa še to... Kje se načeloma te stvari kupujejo poceni? A gre tut to kej cenej preko kakega ebay.it, de., al se ne splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@biker77: Kateri model/-e pa ste to testiral?

@Jure: Hvala za odgovor, pa drgač vsem trem standardom ustrezam.

Sej ne zarad druzga, da mam vsaj dva pancarja za primerjat, aja pa še to... Kje se načeloma te stvari kupujejo poceni? A gre tut to kej cenej preko kakega ebay.it, de., al se ne splača?

scorpion..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, eno vprašanje mam...

Katere pancarje si naj kupim, zdej mam Nordica (stare 7 let), Model ˝The Beast¨. Khm ja iskal sm natanko 1 uro, da sm to najdu. Končno smlansko leto našparal da sem zamenjal smuči (Elan SLX), katere so fenomenalne, zanima pa me če mi lahko kdo priporoča kakšne pancarje naj sedaj kupim. Pa za neko razumljivo ceno seveda :grim ...

Moram še kej povedat?

Hvala za pomoč, pa saj veste, če vprašaš si 5 min ˝butl˝, če ne pa celo življenje :yes:

hm..ja kakšno je tvoje znanje smučanja? Glede na to da si kupil SLX predvidevam da odlično, tako do bi jaz na tvojem mestu pogledal kaj v top(race) rangu okrog flexa 100. Recimo Fiscer RC4 kot ti je @Jure predlagal al pa rang Diablo pri Tecnici, poglej malo po spletnih straneh proizvajalcev imajo dobro urejene strani pri nekaterih priporočajo določene pancerje glede na znanje (pribl.). Drugače pa itak uni ki najbolj pašejo na nogo so ta pravi (čeprav je take težko dobit), pa pazi da flex 100 pri top rangu al pa rekreativnem rangu ni isto, race pancerji imajo tršo plastiko, manj so obloženi notranji čevlji in mrzle jih prekleto težko obuješ. Srečno pri kupovanju

Eno vprašanje. Katera italianska smučišča so najbližja gorici? Glede na to da študiram tuki dol, me zanima če se bi mi splačalo kdaj pa kdaj zapeljat v italijo na kako smučarijo :yea1:

Hm...nisem preveril, mislim pa da je Sella Nevea/Kanin, maš pa še Tarvisio, ki je tik ob avtocesti in si hitro gor. V Friuli so še Zoncolan, Piancavallo in Forni di Sopra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanje kr dobro jp. Amm nič hvala za nasvete, bom videl kak bojo kej cenovno tele zadevice... Zaenkrat pa vsem trem hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@biker77: Kateri model/-e pa ste to testiral?

@Jure: Hvala za odgovor, pa drgač vsem trem standardom ustrezam.

Sej ne zarad druzga, da mam vsaj dva pancarja za primerjat, aja pa še to... Kje se načeloma te stvari kupujejo poceni? A gre tut to kej cenej preko kakega ebay.it, de., al se ne splača?

Tisti, katerim je smučarija way of life vemo, da je najceneje kupovati po sistemu "veze in poznanstva" (samo vstran od raznih Hervisov, Interposrtov, Gige-skratka eventuelno kake specailzirane trgovinice v Avstriji in pri na), v skladiščih, pri generalnih uvoznikih, preko klubov......drugače pa to kar ti rabiš (torej flex 10, 11, 12.. .) ni poceni....da se jih pa dobit v A za okol 200 € - kaj češ kvalitetna skija zahteva kvaliteten pancer, oboje pa ni lih poceni.....za manj pa težko...... Tak zdaj pa mir s smučarijo........ El Tur..........PRIHAAAAAAAJAM....ob povratku pa začnemo študirat o smučariji.....

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!