Skoči na vsebino

slaba moč motorja


drjanez

Priporočene objave

motor nima moči, ko sem odpru cilinder je na batu in na kapi veliko saj. kaj to pomeni?

Po vsej verjetnosti totalno zabit izpušni sistem ali dovod zraka (zapacan filter) ! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Dr janez ti lahko dam samo 1 dobronameren nasvet. prosim če za vsako svojo vprašanje ki ti pride na misel ne odpiraš nove teme ker ni potrebe. prosim če res ne obremenjuješ foruma z vsakodnevnimi vprašanji in odpiranji novih tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod Dr janez ti lahko dam samo 1 dobronameren nasvet. prosim če za vsako svojo vprašanje ki ti pride na misel ne odpiraš nove teme ker ni potrebe. prosim če res ne obremenjuješ foruma z vsakodnevnimi vprašanji in odpiranji novih tem.

Kaj mi gre to na ku..c da eni stalno težite da se smeti forum! Ja VSE sem pregledal, dragi gospod fičo182, pa ni podobnega odgovora!!! Pa saj forum je zato, da se piše, da se pogovarja, da se pomaga reševat probleme. Če mene zanima določena tema, mi ni problem prebrat 10 istih tem. Razpizdi me pa to, da si napisal "vsako vprašanje ki ti pride na misel" - pa kaj ti misliš da si izmišljujem vprašanja?! Obnavljam motor in si s forumom pomagam pri stvareh, ki jih ne vem. Prosim da naslednjič odgovoriš na vprašanje, ali pa se ne vtikaš če ne veš. Hvala in brez zamere.

PS. če koga zanima, problem sem odkril, na plovčku je padla ven igla, ki zapira dotok bencina. Bencin ni tekel ven, ampak se mi je nabiral v karterju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjaj olje pa med tem ga ne užigat, ker boš uniču mašino/zaribal cilinder (olje se je pomešalo z bencinom in nima več zadovoljivih mazalnih lastnosti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mi gre to na ku..c da eni stalno težite da se smeti forum! Ja VSE sem pregledal, dragi gospod fičo182, pa ni podobnega odgovora!!! Pa saj forum je zato, da se piše, da se pogovarja, da se pomaga reševat probleme. Če mene zanima določena tema, mi ni problem prebrat 10 istih tem. Razpizdi me pa to, da si napisal "vsako vprašanje ki ti pride na misel" - pa kaj ti misliš da si izmišljujem vprašanja?! Obnavljam motor in si s forumom pomagam pri stvareh, ki jih ne vem. Prosim da naslednjič odgovoriš na vprašanje, ali pa se ne vtikaš če ne veš. Hvala in brez zamere.

PS. če koga zanima, problem sem odkril, na plovčku je padla ven igla, ki zapira dotok bencina. Bencin ni tekel ven, ampak se mi je nabiral v karterju.

Gospod frajer ni finta v tem, finta je v tem da neveš kaj bi ti s totim drekastim pežojem rad. tam pišeš neka vprašanja kako se štela vžig pa olna pumpa pa take bedarije koda si z vrca prišo pa za vsako bedasto vprašanje novo temo. daj zapeli se z toto tvojo kanglico do enega mehanika pa mu tam zastavi 100 tvojih vprašanj pa predvidevanj pa tralala pa hopsasa. pa zresni se pa si zadaj kaj hočeš

PS samo da povemn kako bedarijo si dans izjavo na mojem profilu : da ma tvoj kolega areo 51 in da ni zadovol ker more valčke menjavat NA 500 km!!! pa ki si ti vido človek da se valčki na 500 km menjavajo razn tega pa to ni odvisno OD AREA 51 skuterja ker ma minarelli mašino kot večina drugih skuterjev. POL PA GOVORIŠ, DA NE SPRAŠUJEŠ NEUMNOSTI. Daj prosim te no, če mene vprašaš, si ti popolnoma izmišljuješ vprašanja

Popravljeno . Popravil fico182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A joj!!! Umiri se pezdetek, po tvojem otročjem slengu predvidevam, da si star okoli 15 let in ti boš meni govoril kaj lahko sprašujem in kaj ne?! Če smo že pri tem kakšna vprašanja postavlja kdo - tudi jaz sem malo preberal tvoja (butasta) vprašanja in PREDVSEM odgovore ki jih pišeš. Ljudje, ta človek ni na svojem motorju sam odvil niti enega vijaka (tako je sam napisal), vedno vozi k mojstrom - in potem taki delijo "strokovne" nasvete drugim. Taki kot si ti smetijo forum že samo zato, ker so gor!!! ŠE ENKRAT TE OPOZARJAM, NE VTIKAJ SE V MOJE TEME!!! ČE TE KAJ MOTI, JIH NE BERI!

Upam, da sva zaključila, ker se ne mislim več spuščat na tvoj nivo. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjaj olje pa med tem ga ne užigat, ker boš uniču mašino/zaribal cilinder (olje se je pomešalo z bencinom in nima več zadovoljivih mazalnih lastnosti).

Se opravičujem, nisem povedal, da je motor dvotakten. Karter sem pa napisal, ker ne vem kako se drugače reče tistemu prostoru kjer je gred. Hvala vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imenuje se kompresijski prostor kolko js vem..

Kompresijski prostor je lahko samo med batom in glavo. KARTER pa je spodnji(najnižji) del motorja in to je lahko moker ali suh.Pri suhem karterju ni olja v mokrem pa je olje.Edini motorji brez karterja so: zvezda motorji,vankelj motorji in reaktivni motorji.Ravno tako se reče karter pri dvotaktnemu motorju je pa res, da se v karterju pri 2-taktnem motorju zmes goriva in zraka tudi komprimira samo pritisk je dosti nižji kot med batom in glavo motorja. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A joj!!! Umiri se pezdetek, po tvojem otročjem slengu predvidevam, da si star okoli 15 let in ti boš meni govoril kaj lahko sprašujem in kaj ne?! Če smo že pri tem kakšna vprašanja postavlja kdo - tudi jaz sem malo preberal tvoja (butasta) vprašanja in PREDVSEM odgovore ki jih pišeš. Ljudje, ta človek ni na svojem motorju sam odvil niti enega vijaka (tako je sam napisal), vedno vozi k mojstrom - in potem taki delijo "strokovne" nasvete drugim. Taki kot si ti smetijo forum že samo zato, ker so gor!!! ŠE ENKRAT TE OPOZARJAM, NE VTIKAJ SE V MOJE TEME!!! ČE TE KAJ MOTI, JIH NE BERI!

Upam, da sva zaključila, ker se ne mislim več spuščat na tvoj nivo. Hvala

Glej frajer nea ti meni pezdetek govori ko si včeraj na forum prišo zaj pa lape steguješ tu pa vsako novo temo odpiraš pa kdo si te misliš da si človek spravo si se skup tu neko kanto 99 letnik šraufat zaj pa boš tu govoro neke o meni a neveš kaj govoriš o tebi pa o tvojem gnilem motorju pa kak se vžig štela pa ki se olna pumpa nastavi... glej samo nea boji glasn če si prišo včeraj gor na forum pa si misliš da si zaj glauni tu ker maš speedfajta. Pa NE TI MENI GOVORIT MATER TI JEBEM DA JAS SMETIM FORUM A SI SAM 100 TEM ODPRL ZA TAKA BUTASTA VPRAŠANJA KO JIH ŠE MOJ PRADEDA NEBI IZJAVO.

pa tolko o tem kdo se spušča na keri Nivo pa kak lažeš prvo si se meni predstavo da maš malagutija pa da misliš areo kupit pol da maš speedfighta pa take fore lažnjive. pa kak ma tvoj kolega Areo 51 pa more na 500 km valčke menjavat.

PS Naredi uslugo forumu pa se zbriši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, bravo, vsi ti ploskajo. Samo ponavljaš eno in isto, lažeš ker nimaš argumentov. Ti meni mater jebal ne boš KRETEN, jaz se lahko kregam s tabo čisto vsak dan, mi ne pride do živega in še naprej bom na forumu postavljal vprašanja po mili volji, ker zato forum je. Kar se pa tebe tiče, skoraj v vsaki temi se z nekom skregaš, si najbolj glasen in najbolj konflikten od vseh.

Najbolj smešno pa je to, da taki ljudje kot si ti, ki se po forumu prerekajo in so najbolj "glasni", so v vsakdanjem življenju velike reve, ki si nič ne upajo (zdaj si verjetno ratal rdeč) in taki mi greste na živce in verjetno večini ljudem.

Prosim da ne žališ mojega motorja, ker speedfighta ima veliko več ljudi kot pa tisto vesoljsko ladjo areo 51.

Ajde odjebi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, bravo, vsi ti ploskajo. Samo ponavljaš eno in isto, lažeš ker nimaš argumentov. Ti meni mater jebal ne boš KRETEN, jaz se lahko kregam s tabo čisto vsak dan, mi ne pride do živega in še naprej bom na forumu postavljal vprašanja po mili volji, ker zato forum je. Kar se pa tebe tiče, skoraj v vsaki temi se z nekom skregaš, si najbolj glasen in najbolj konflikten od vseh.

Najbolj smešno pa je to, da taki ljudje kot si ti, ki se po forumu prerekajo in so najbolj "glasni", so v vsakdanjem življenju velike reve, ki si nič ne upajo (zdaj si verjetno ratal rdeč) in taki mi greste na živce in verjetno večini ljudem.

Prosim da ne žališ mojega motorja, ker speedfighta ima veliko več ljudi kot pa tisto vesoljsko ladjo areo 51.

Ajde odjebi!!!

ti boš meni govoro da jas lažem pa da jas delam konflikte pa sem najbolj glasn? vprašaj se nekaj samovšečni debil? Kdo je komu prvi začel na profil pisat? kdo je prvi začel postavljat neumna vprašanja? kdo je koga prvi začel žalit z pezdeteki?

Ko boš odgovirl na ta vprašanja kreten pol se mi javi

PS do takrat pa da zapreš gobec z takimi izjavami o meni - še nekaj bom dodal- ti se lahko z mano vsak dan kregaš ja, ker pomojem v svojem bednem življenju nimaš kaj druga delat. tu si si zaj neko kantico našo pa si se na forum spravo butasta vprašanja postavljat pa tu smetit forum. daj odjebi model

Popravljeno . Popravil fico182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cjee...sam kregali bi se, dajmo rajš se ''lepo'' pogovarjati o motorjih in o vsem v zvezi z njimi. Tudi če bodo vprašanja še tako nesmiselna, bomo po svojih najboljših močeh poskušali čim bolje odgovoriti na njih in se ''seveda'' ne bomo več žalili, ker je to čisto brez smisla. Zdaj nima to nebene veze kdo je začel, kdo je žalil koga, kdo je kom karkoli delal.

Peace Brothers!!

Popravljeno . Popravil konkreten
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!