Skoči na vsebino

audi A6 problemi z MMI


lukanam

Priporočene objave

Pozdravljeni,

obračam se na forumaše, če je kdo imel že podobne probleme. Namreč na Audiju A6, mi je po nalivu prejšnji tede(ni bil močan) vdrla voda v avto, to pomeni, imela sem mokra tla pri vozniku in celo do zadaj za voznikovim sedežem. Slišalo se je pretakanje vode po avtu, vendar nisem bila preveč pozorna na to poleg radia in se drugih stvari. Nakar je pri zavijanju in bolj dinamičnem speljevanju, zaviranju začel "preskakovati" radio, in tudi druge opcije na "osrednji plošči"(radio,cd,navigacija,telefon) niso delovale normalno(počasi, vse je "štekalo"), dokler ni naslednji dan izpustil duše,MMI namreč.

Odtočne cevi naj bi delovale, po mnjenju mehanika, kar seveda ne, ker mi je ob ponovnem nalivu spet zalilo tla, MMI pa se kar ne deluje. KAkšni predlogi, kaj se je zgodilo, kako popravit, kje popravit, cena popravila??

Hvala že vnaprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ni predaleč,poznam v vojniku možakarja ,ki rihta samo audie, kar ne znajo na a2s-u, ponavadi on zrihta...njegova tel :041-767-553 Jani. ali pa 031-528-762 simon (zaposlen pri janiju,fuša pa doma)

me pa čudi da ti je med nalivom zalilo avto :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to navsezadnje ni jeseni nič čudnega .. listje pade v prostor pod prednjo šipo in zabaše odtočne cevi potem pa voda vdre v potniško kabino ... zato imajo nekateri avtomobili več kot dve cevi za odtekanje vode iz tega medprostora med kabino in motornim prostorom ( da se jih lahko več zabaše in ne veš kje so ker so nekatere skrite na sredini - ponavadi pod dovodo zraka za v kabino ) ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti ni predaleč,poznam v vojniku možakarja ,ki rihta samo audie, kar ne znajo na a2s-u, ponavadi on zrihta...njegova tel :041-767-553 Jani. ali pa 031-528-762 simon (zaposlen pri janiju,fuša pa doma)

me pa čudi da ti je med nalivom zalilo avto :hmm:

Hvala, Vojnik mi dejansko ni daleč. Sem ze preklicala okoli in tudi jaz sem dobila info,da je najbolši mehanik za to okoli Celja, najverjetneje je to ista oseba.

Ja zgodilo naj bi se točno to, z listjem so se zamašile odtočne cevi, voda je vdrla v avto, kar še ni tako velik problem, če ne bi imel avto pri vozniku na tleh ali pod sedežem, ne vem točno so različne info, nekaj z Bluetoothom al kaj...in ko to zalije ti v bistvu preneha delat cel MMI. :wacko: :wacko: Kakor sem brala po forumih, večinoma tujih, ne kaže nič kaj dobro. Upam, da resnično ne bo treba vsega zamenjat, zato če je se kdo z izkušnjo iz prve roke, naj javi prosim :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: socustvujejm.

samo............ A6 ni ravno najbolj poceni kripa, pa ga ZNOTRAJ zaiije ?!?!? ne vem no...... :doze:

Sploh ni veliko potrebno, da imaš akvarij v avtu. Dovolj je, da je parkiran pod drevjem, pa se mimogrede nabere odpadlo listje, vejice in ostala svinjarija v prostoru pred pečico in mikrofiltrom. Le ta zamaši oddušek, zato voda ne more več odtekati ven in se zliva v potniški prostor. To vem zato, ker ima sestra škodo fabio parkirano pod drevjem in ji vsake toliko časa zamaka v avtu. Takrat samo očistim oddušek, ki je dosegljiv iz motornega prostora in postavim avto nazaj pod drevje :evilgrin: :headbang: , da lahko postopek čez par mesecev ponovim :devil: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni veliko potrebno, da imaš akvarij v avtu. Dovolj je, da je parkiran pod drevjem, pa se mimogrede nabere odpadlo listje, vejice in ostala svinjarija v prostoru pred pečico in mikrofiltrom. Le ta zamaši oddušek, zato voda ne more več odtekati ven in se zliva v potniški prostor. To vem zato, ker ima sestra škodo fabio parkirano pod drevjem in ji vsake toliko časa zamaka v avtu. Takrat samo očistim oddušek, ki je dosegljiv iz motornega prostora in postavim avto nazaj pod drevje :evilgrin: :headbang: , da lahko postopek čez par mesecev ponovim :devil: .

LP Robert

Pameten šofer,če že mora parkirat pod drevesom, to listje vedno očisti - predno spelje.Vsaj enkrat na teden pa vsak lahko odpre pokrov motorja in si to očisti.Lenobe z dovolj denarja, pa naj kar zalije, bodo vsaj mehaniki imeli dober zaslužek.

Ps:vsak dan imam posla z avti in lahko vidim koliko kdo skrbi za avto.Lahko pa zatrdim da, vsaj 30% voznikov ima avto dobesedno totalno zanemarjen - pravi svinjak ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas mamo med drugimi tud A6 (2009) sluzbeno vozilo.

Kupljen nov, nikoli pod drevesi da bi se nabiralo listje in ostalo...

V glavnem ga je isto zalivalo, kadar je bil naliv je blo not par centi vode.

Je bil ene 3x na servisu preden so najdl defektno gumijasto cevko.

Hočem sam povedat da ni treba da je avto zanemarjen ali razbit, lahko imas enostano smolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pameten šofer,če že mora parkirat pod drevesom, to listje vedno očisti - predno spelje.Vsaj enkrat na teden pa vsak lahko odpre pokrov motorja in si to očisti.Lenobe z dovolj denarja, pa naj kar zalije, bodo vsaj mehaniki imeli dober zaslužek.

Ps:vsak dan imam posla z avti in lahko vidim koliko kdo skrbi za avto.Lahko pa zatrdim da, vsaj 30% voznikov ima avto dobesedno totalno zanemarjen - pravi svinjak ! :hmm:

Bremzer, sestra se samo usede v avto, obrne ključ in gremo. Jaz pa malo bolje skrbim za avto :whistle: , vsaj olje pogledam in kakšen ajmer vode po njem zlijem. Aja, zamaka mi tudi ne, ker je večino časa v garaži, če je pa zunaj pa vsak listek takoj poberem dol :yes: . Tudi mrzlega ne nažigam in ko pridem z vožnje ga pustim minuto, dve teči v prostem teku preden ga ugasnem :grim . Saj bi ga takoj ugasnil, samo je turbo diesel in se mi smili, da bi se turbina vrtela še pri ugasnjenem motorju. Še službenega ne ugasnem takoj, čeprav ni moj.

Sorry za :topic: , že grem :D .

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer, sestra se samo usede v avto, obrne ključ in gremo. Jaz pa malo bolje skrbim za avto :whistle: , vsaj olje pogledam in kakšen ajmer vode po njem zlijem. Aja, zamaka mi tudi ne, ker je večino časa v garaži, če je pa zunaj pa vsak listek takoj poberem dol :yes: . Tudi mrzlega ne nažigam in ko pridem z vožnje ga pustim minuto, dve teči v prostem teku preden ga ugasnem :grim . Saj bi ga takoj ugasnil, samo je turbo diesel in se mi smili, da bi se turbina vrtela še pri ugasnjenem motorju. Še službenega ne ugasnem takoj, čeprav ni moj.

Sorry za :topic: , že grem :D .

LP Robert

Kot vidim sploh neveš "zakaj"naj bi se turbo dizla še malo pustilo laufat.Ne zaradi vrtenja turbine,ker ta se (skoraj)takoj vstavi, ampak zato da se kompleten turbo kompresor ohladi na čim nižjo temperaturo.Lahko bi ti še veliko več napisal pa semi dobesedno neda,če te še kaj zanima zakaj?vprašaj in ti bom razložil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot vidim sploh neveš "zakaj"naj bi se turbo dizla še malo pustilo laufat.Ne zaradi vrtenja turbine,ker ta se (skoraj)takoj vstavi, ampak zato da se kompleten turbo kompresor ohladi na čim nižjo temperaturo.Lahko bi ti še veliko več napisal pa semi dobesedno neda,če te še kaj zanima zakaj?vprašaj in ti bom razložil.

čuj brezmi kaksna novejsa literatura o turbo dizelskih motorjih bi ti prav prisla.. ker to kaj ti razlagas je enih 10 let stara teorija :closedeyes:

čuj kaj jaz ko mam čipanega ga smem mrzlega terat, al se more segret :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj brezmi kaksna novejsa literatura o turbo dizelskih motorjih bi ti prav prisla.. ker to kaj ti razlagas je enih 10 let stara teorija :closedeyes:

čuj kaj jaz ko mam čipanega ga smem mrzlega terat, al se more segret :glare:

Nevem kako je mogoče, da meni svetuješ novejšo literaturo o dizlih, sam pa še stare nisi prebral in postavljaš tako neumna vprašanja !!!

Sam vozim NEČIPANGA turbo dizla z 178 Ps :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako je mogoče, da meni svetuješ novejšo literaturo o dizlih, sam pa še stare nisi prebral in postavljaš tako neumna vprašanja !!!

Sam vozim NEČIPANGA turbo dizla z 178 Ps :whistle:

dej ne pametuj skoz in povosd.. zmerm najdeš same slabe stvari, se delaš neki pametnega itd... pr vseh temah!! še slabš si ku mashina ,mater!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako je mogoče, da meni svetuješ novejšo literaturo o dizlih, sam pa še stare nisi prebral in postavljaš tako neumna vprašanja !!!

Sam vozim NEČIPANGA turbo dizla z 178 Ps :whistle:

vauuuu in kaj ti naj zdaj čokolado kupim... aja brumči več strokovne literature sem prebral v zadnjem času kot ti zdaj v zadnjih 10 letih.. tako da.. povej kaj bi mel ti z veselje pomaga.

lahko pa pametno svetujes saj vrjamem da imaš bogate izkušnje...

aja glede vode v avtomobilu.. kolegu je pri novem vozilu teklo noter, pa so ga meli enih 14 dni na serisu da ga je klepar že celega narazen da je ugotovil kje je noter teklo...

tako da ...... ni bilo nobenega listja :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore. Vdor vode v avto še ni takšen problem, kot to da mi zdaj ne deluje cel MMI. Cevi naj bi bile zdaj "postimane", bomo videli ob naslednjem dežju, potem pa bomo videli kaj bo...

Še vedno pa bom vesela vsakega nasveta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja glede vode v avtomobilu.. kolegu je pri novem vozilu teklo noter, pa so ga meli enih 14 dni na serisu da ga je klepar že celega narazen da je ugotovil kje je noter teklo...

tako da ...... ni bilo nobenega listja :closedeyes:

Tudi Audi?

D.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Audi?

D.

:lol1: zanimivo vprašanje ... vem pa da je ponosnemu lastniku nove astre šlo že skoraj vse tja nekam rakom žvižgat v treh mesecih ... edino vode je imel pa še preveč v potniški kabini ... vam pravim - narobe svet...

samo nekaj - kaj pomeni ta MMI - po slovensko ?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: zanimivo vprašanje ... vem pa da je ponosnemu lastniku nove astre šlo že skoraj vse tja nekam rakom žvižgat v treh mesecih ... edino vode je imel pa še preveč v potniški kabini ... vam pravim - narobe svet...

Ja, zadnjih 40 let nemško avti niso več to, kar so nekoč bili. :music1:

samo nekaj - kaj pomeni ta MMI - po slovensko ?

Multi Media Interface - mnogo medijski vmensik ? :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: zanimivo vprašanje ... vem pa da je ponosnemu lastniku nove astre šlo že skoraj vse tja nekam rakom žvižgat v treh mesecih ... edino vode je imel pa še preveč v potniški kabini ... vam pravim - narobe svet...

samo nekaj - kaj pomeni ta MMI - po slovensko ?

Radio, navigacija, telefon...pač ta del elektronike je "crknil"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot pri vsaki odprti temi, ste tudi tukaj spet zabluzili v drug svet.:wallbash:

zato se pa na tem forumu ne da nič najt :angry:

lukanam,če želiš v zadevi zvedeti več, se obrni na mehanika,te kvazi mehanike pa ne sprašuj,ker sami nič ne vedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ne pametuj skoz in povosd.. zmerm najdeš same slabe stvari, se delaš neki pametnega itd... pr vseh temah!! še slabš si ku mashina ,mater!

ni res ...

Še vedno pa bom vesela vsakega nasveta

Kupi si japanezera.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

url="user/30041-lukanam/"]lukanam,če želiš v zadevi zvedeti več, se obrni na mehanika,te kvazi mehanike pa ne sprašuj,ker sami nič ne vedo.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni res ...

maš prav

Kupi si japanezera.

to maš tud prav

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!