Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

.....ker staro olje ni samo olje, temvec mesanica raznih, tudi agresivnih, kemicnih povezav/raztopin/whatever, ki nastanejo med delovanjem masine, katere _lahko_ najedajo ohisje masine.

Jaz sem lani staro olje not pustu in lejga vraga... skor celo mašino je razžrlo. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štirideset let sem mehanik in prvič sem prebral,da naj bi olje razjedalo mašino se pravi:aluminij,magnezij,železo,titan, razne legure ležajev itd. kar se še najde v mašini (fiber, plastika,o-ringi,tesnila) vse to olje ni agresivno.Tudi ko je olje staro ni agresivno je pa slabše kvalitete in začno se nabirati vsedline, ki pa sploh niso agresivne. Večkrat se zgodi sploh,če motor(tudi avtomobikski )dolgo stoji ,naje hladilna tekočina čepe bloka motorja. Nikoli in nigdar nisem šlišal ali videl,da bi OLJE najelo blok motorja.

Ps. Stem postom bi vam rad povedal,da kadar vam nekdo nekaj natrosi (verjetno zaradi boljšega TRŽENJA) naj to utemelji ,vi pa napišite kdo to trdi in dobil bo ustrezen odgovor !!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu, kako ti je pa tole ratal? Ok vem da je bilo za tole potrebno nekaj volje ampak kak "postopek in orodje" pa si uporabu? Ker js se bom tudi vsak cajt lotu generalnega predzimskega čiščenja. Tudi to je neke vrste užitek.

..ja,. tko k si reku,.. volja in čas,.. tkole pa spucaš ketno in zovnike z nafto in čipičem ki mu ščetine mal pristrižeš,.. da so kratke in bolj trde. Dobr je še met gumjaste rokavice in to je to. Kako urco ti pa kr vzame, aja, pa nakonc še spihaš s kompresorjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tkole se pa pred zimskim spanjem spuca ketno in zobnike :naughty:

Moja se tud sveti. Pa si odstranil še pokrov ki pokriva prednji verižnik :hmm: :hmm: . Tam je šele svinjarija in to na debelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja se tud sveti. Pa si odstranil še pokrov ki pokriva prednji verižnik :hmm: :hmm: . Tam je šele svinjarija in to na debelo.

...na mojmu se tut sprednji zobnik "šajna" :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štirideset let sem mehanik in prvič sem prebral,da naj bi olje razjedalo mašino se pravi:aluminij,magnezij,železo,titan, razne legure ležajev itd. kar se še najde v mašini (fiber, plastika,o-ringi,tesnila) vse to olje ni agresivno.Tudi ko je olje staro ni agresivno je pa slabše kvalitete in začno se nabirati vsedline, ki pa sploh niso agresivne. Večkrat se zgodi sploh,če motor(tudi avtomobikski )dolgo stoji ,naje hladilna tekočina čepe bloka motorja. Nikoli in nigdar nisem šlišal ali videl,da bi OLJE najelo blok motorja.

Ps. Stem postom bi vam rad povedal,da kadar vam nekdo nekaj natrosi (verjetno zaradi boljšega TRŽENJA) naj to utemelji ,vi pa napišite kdo to trdi in dobil bo ustrezen odgovor !!!!!!! :OK:

noja, saj........ BRATI je tudi potrebno znati; ne samo otresati gobec.

ce ti se nisi slisal za nekaj, mogoce vseeno obstaja. .)

Jaz sem lani staro olje not pustu in lejga vraga... skor celo mašino je razžrlo. :blink:

HARHARHAR..... good one.

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noja, saj........ BRATI je tudi potrebno znati; ne samo otresati gobec.

ce ti se nisi slisal za nekaj, mogoce vseeno obstaja. .)

HARHARHAR..... good one.

:BUA:

ICE - Prosim te na beri mojih postov (če le moreš), odgovarjat nanje PA sploh ni potrebno. Vnaprej se ti zahvaljujem tvoj SOVRAŽNIK brumer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani staro olje not pustu in lejga vraga... skor celo mašino je razžrlo. :blink:

In kako si to vidu :hmm:

Men jo še na nobenmu motorju ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....ker staro olje ni samo olje, temvec mesanica raznih, tudi agresivnih, kemicnih povezav/raztopin/whatever, ki nastanejo med delovanjem masine, katere _lahko_ najedajo ohisje masine. vecinoma se to dogaja pri alu-blokih (kolikor so mi strici povedali).

@ brumer, sovrag moj: zgoraj preberi debelo oznacene dele mojega posta; ali pa vzames kaksno knjigico kemije v roke in jo malo prelistas, ce ze meni ne verjames.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a letovšnji luft je tut treba spustit iz pnevmatik??????? :hmm: :hmm:

A ga še nisi :hmm: :hmm: :hmm:

To pa ni dobr .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani staro olje not pustu in lejga vraga... skor celo mašino je razžrlo. :blink:

Sem pa letos spomladi podriral mašino staro 11 let, ki ni mela nikoli zamenjanega olja ped zimo in o kakšnem razžrtju na notranji strani ni blo ne duha ne sluha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurc, najbolj ajnfoh je ob začetku sezone kupit nov motor in ga ob zaključku prodat, pa naslednje leto isto, pa naslednje spet...itd.

Nimaš nobenih problemov s prezimovanjem.....sploh!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a letovšnji luft je tut treba spustit iz pnevmatik??????? :hmm: :hmm:

ja, in to na 31. decembra ob 23.59.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zdej to neka čudna moda :? Kaj je sploh to prezimovanje?

No drugač ko vrže sneg pa nekako takole: -Komplet menjava olja (motor, nihajka, kardan, menjalnik)

-nov oljni filter

-nafilat tank do vrha (da zadeva ne rusta)

-odklopt akumolator

-moped na glaun štendr

-namazat mal bovdne in ostale malenkosti

-pokrijem z pokrivalom

Če je med zimo vsaj mal lepega vremena, revčka malo razhodim po ulici in spet nazaj zapakiram. Spomlad mini servis (bremz olje pregled svečk...) in gasa dalje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a letovšnji luft je tut treba spustit iz pnevmatik??????? :hmm: :hmm:

:grrr Ne hecaj se! Te bodo zeleni preganjali. :chase:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a letovšnji luft je tut treba spustit iz pnevmatik??????? :hmm: :hmm:

APSOLUTNO :devil: sploh, če si dopumpavl v predvolilnem času ali v Ambrusu!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se glede prezimovanja mopedov ni treba preveč sekirati, le spucati ga je treba, pa je problem v glavnem (vsaj zame) rešen. Jeseni ga zapeljem na toplo (niti pokrijem ga ne, da ga lahko čez zimo gledam, čeprav je potem treba od časa do časa pobrisati prah z njega), spomladi pa zopet ven. Običajno mi takoj vžge, če pa ne, ga pa dam za kake dve do tri ure na polnilec, pa je problem rešen.

Še (niti 5 minut stara) slikca, kako prezimovanje zgleda pri meni doma :) .

Pa en lep pozdrav vsem skupaj.

post-8423-1163151509_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ja,. tko k si reku,.. volja in čas,.. tkole pa spucaš ketno in zovnike z nafto in čipičem ki mu ščetine mal pristrižeš,.. da so kratke in bolj trde. Dobr je še met gumjaste rokavice in to je to. Kako urco ti pa kr vzame, aja, pa nakonc še spihaš s kompresorjem....

ali je nafta OK ali priporocate kako drugo zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!