Skoči na vsebino

Prezimovanje motorja + akumulatorja


kekec III

MOTO AKUMULATOR  

256 članov je glasovalo

  1. 1. MOTO AKUMULATOR ČEZ ZIMO ..... ?

    • Pustim v motorju
    • Pustim v motorju in odklopim
    • Vzamem z motorja in ga shranim


Priporočene objave

Mislim, da se glede prezimovanja mopedov ni treba preveč sekirati, le spucati ga je treba, pa je problem v glavnem (vsaj zame) rešen. Jeseni ga zapeljem na toplo (niti pokrijem ga ne, da ga lahko čez zimo gledam, čeprav je potem treba od časa do časa pobrisati prah z njega), spomladi pa zopet ven. Običajno mi takoj vžge, če pa ne, ga pa dam za kake dve do tri ure na polnilec, pa je problem rešen.

Še (niti 5 minut stara) slikca, kako prezimovanje zgleda pri meni doma :) .

Pa en lep pozdrav vsem skupaj.

Tudi pri meni je podobno zgledalo lani :D Letos bo pa kar v garaži prestal zimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V katerem nadstropju si doma??

Res, da sem v pritličju :) , a ni panike, sosed je v drugem nadstropju, pa svojega Fat boya čisto lepo spravi v dnevno sobo :OK: . Z liftom, da ne bo nesporazumov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, da sem v pritličju :) , a ni panike, sosed je v drugem nadstropju, pa svojega Fat boya čisto lepo spravi v dnevno sobo :OK: . Z liftom, da ne bo nesporazumov.

:OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem se lahko hvališ da si bil z dvema v postelji... :grim :kva2: :wub:

Me pa zanima kdo prej vn leti:motor al mož? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čeprav je potem treba od časa do časa pobrisati prah z njega), spomladi pa zopet ven.

Še (niti 5 minut stara) slikca, kako prezimovanje zgleda pri meni doma :) .

Pa en lep pozdrav vsem skupaj.

:hmm: Predlagam ti, da odstraniš zavese. V tem hudiču se vedno nabere največ prahu. :lol1:

Na okna pa si zmontiraj žaluzije. Bo za ozadje tvojega mopeka še bolj kul zgledalo. :wacko: :whistle:

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Predlagam ti, da odstraniš zavese. V tem hudiču se vedno nabere največ prahu. :lol1:

A ni bolje, da se prah nabira na zavesah, namesto na motorju ? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem deponiral v neogrevani garaži in ga prekril z originalno ponjavo,

katera se uprablja za zaščito motorja pred dežjem (zunaj najlon ali podobna stvar znotraj filc).

Danes malo pogledam motor pod ponjavo in opazim kondenz na rezervarju.

Mislim da ta ponjava ni najboljša rešitev, pa me zanima s čim pokrivate motor ostali.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote doogie: Motor sem deponiral v neogrevani garaži in ga prekril z originalno ponjavo,

katera se uprablja za zaščito motorja pred dežjem (zunaj najlon ali podobna stvar znotraj filc).

Danes malo pogledam motor pod ponjavo in opazim kondenz na rezervarju.

Mislim da ta ponjava ni najboljša rešitev, pa me zanima s čim pokrivate motor ostali.

Hvala

End quote.

To je pa čudn :yes: Js uporablam Oxfordovo ponjavo, ki je tud iz najlona, ampak kondenza še nisem mel. Pa imam tud neogrevano garažo. Preveri, da ni slučajno zelo visoka vlažnost v zraku v garaži. Ali pa da si motor pokril z vlažno ponjavo.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem deponiral v neogrevani garaži in ga prekril z originalno ponjavo,

katera se uprablja za zaščito motorja pred dežjem (zunaj najlon ali podobna stvar znotraj filc).

Danes malo pogledam motor pod ponjavo in opazim kondenz na rezervarju.

Mislim da ta ponjava ni najboljša rešitev, pa me zanima s čim pokrivate motor ostali.

Hvala

Zelo važno je, da tank napolniš do vrha, sicer kondenzira tudi odznotraj, kar lahko povzroči rujavenje tanka in po določenem času tudi vsedline v tanku in razne zamašitve (filtra ,mrežic na pipci) ali pri motorjih z vbrizgom poškodbe črpalk.Seveda pri motorjih z plastičnimi tanki te rjavine ni. Kondenz nastaja tudi v plastičnih tankih (seveda če niso polni)povzroča nastanek kapljic vode v tanku, ki se nabirajo na dnu tanka in povzročajo spomladi pri vožnji lako kakšne težave, kot so razna cukanja in tudi za črpalke ni dobro .Zato naj bi bil tank vsaj pozimi vedno poln.Danes ima veliko motorjev tank še obložen(zaščiten)še dodatno z plastiko taki tanki kondenzirajo manj in pri vožnji niso hladni. Tank je dobro vedno še dodatno pokriti z kakšno bombažno cunjo nato pa še s pregrinjalom. Nepozabite pri vodnohlajenih še izmeriti hladilno tekočino !!!!!!!!!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa naj zdaj naredim, ko motor se nima tisoc kilometrov ?

pelji ga predčasno na prvi servis ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
kaj pa naj zdaj naredim, ko motor se nima tisoc kilometrov ?

K men ga pripelji, ali sporoči kam naj pridem kilometre delat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo nima ideje, kako zimprovizirati stojalo...

Uporabil sem neko kupljeno hidravlično dvigalo (13EUR) in zastonjsko katričino dvigalko. Dosegel sem, da se gume ne držijo tal in da so amortizerji sproščeni:

dsc03607.jpg

dsc03609.jpg

dsc03608.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo nima ideje, kako zimprovizirati stojalo...

Uporabil sem neko kupljeno hidravlično dvigalo (13EUR) in zastonjsko katričino dvigalko. Dosegel sem, da se gume ne držijo tal in da so amortizerji sproščeni:

In ob prvi sapici vetra bo šlo vse po tleh. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga dal včeraj v garažo 056.gifprej bil pred hišo, se ded mora navadit na mrzlo, da ne bo kihal... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!