Skoči na vsebino

Koliko me stane z motorjem prevožen kilometer ! !


Bremzer

Priporočene objave

Vsak naj vpošteva: razliko med nabavno ceno in sedanjo vrednostjo motorja,vsa popravila - servisi vključno z rezervnimi deli,gume,dodatna oprema,itd.itd.deljeno z prevoženimi kilometri

Moj izračun brez goriva je kar točno 0.40€ prevožen kilometer ! :whistle: drag šport! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bencin,gume,servis,amortizacija motorja,zavarovanje cca 3000€ na sezono (brez kosil,spanja,pijač itd )

Pomeni, da me kilometer pride cca 5€

PS.:@blackaces: za komentar si zaslužiš +

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res brezveze računat, kok te pride užitek.

Če bi računu, kok stane skret papir, si ne bi rit nikol obrisal s skret papirjem :P ...

svoje cifre itak ne izdam, k je ne vem :lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dušo se požvižgam koliko stane ta užitek :P

No približn 5jurčkov sm zagonu za 16tisoč km....,pa kufete nism štel hehe...,jih je blo preveč :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje ne grem računat :grrr. Bi me začela glava bolet, in to zeloooo močno :headbang:. Se raje vozim brez teh računanj stroškov :grim :yea1:, je življenje lepše.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko te motor stane (v denarju) veš šele ko ga prodaš....

Sicer so pa nekatere stvari v življenju kot ste nekateri že napisal neprecenjljive....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak naj vpošteva: razliko med nabavno ceno in sedanjo vrednostjo motorja,vsa popravila - servisi vključno z rezervnimi deli,gume,dodatna oprema,itd.itd.deljeno z prevoženimi kilometri

Moj izračun brez goriva je kar točno 0.40€ prevožen kilometer ! :whistle: drag šport! :headbang:

nabavna cena 11300,00

sedanja cena 8500,00

------------------------------------

razlika 2800,00

+gume 1100,00

+servisi 800,00

+extra 500,00

+bencin 5300,00

+vinjete 80,00

+reg. z AO+ 400,00

------------------------------------

skupaj 10.980,00

/ prev.km 80.000

------------------------------------

užitek je 0,136 eur/km računsko....

realno.....je NEPRECENLJIVO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

/ prev.km 80.000

------------------------------------

užitek je 0,136 eur/km računsko....

realno.....je NEPRECENLJIVO

Widiš Bmw, razlika med tabo in onim, ki osla fuka je ravno v teh "prev.km". Dobiš čisto drugačen izračun.

Da ni tudi števec gledal onega na oslu? :blink:

Ali pa ima takšno razliko med nabavno in prodajno ceno? Na začetku velik, sedaj pa revšna zaribana?

Kdo bi vedel?! :hmm:

Jaz pa sploh ne grem računat. Dokler je kaj v tošlnu se peljemo, ko zmanka, se pa po rit praskamo.

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sezono je bil strošek xxx/km, naslednjo pa bo (yyy+xxx)/km, ker hoče moja svoj motor ... zgleda, da bo malo več "praskanja po riti" :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem to zastavil nekako takole... bolj na letni ravni:

16000 km x poraba 6l/100, pride cca 1200€

300 € cca servis in pol;

300 € gume in pol

200 € zavarovanje (brez AO)

50 € cestnine

500 € letna izguba vrednosti motocikla

...najbrž sem kaj pozabu.. a pride cca 0,16 € / km :whistle:

Torej drobiž, za užitek....:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2000-3500/letno (odvisno od km) + nabavna cena motorja, opreme (zamenjave) itd. x10 let. raj ne bi racunal...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem,da se boste te teme lotili bolj "resno" pa saj kaj resnega od tega foruma res nemoreš pričakovat.Eden pomisli češ kaj jamraš drugemu je vseno, tretji pa si zakriva oči pred svojimi stroški.Nisem objavil te teme, da bi spet eden drugemu kaj očitali ampak zato, ker z motorjem spremljam kolesarske dirke in nam plačajo prevožen kilometer niti 0,20 € kar je absolutno premalo, če spremljaš dirko z novim motorjem,ki mora biti vsaj 1000 ccm,zavarovanje AO+,kasko zavarovanje(jaz ga nimam) voziš na lastno odgovornost še za sovoznika odgovarjaš,Vinjeta naša+Avstrijska,gume, servisi, kako popravilo,vsako leto manjša vrednost motorja,dodatna oprema itd.!Ko vse to upoštevaš podeliš z ca 10K kil. letno (jaz sem pač delil z 8K kil., ker vozim še druga dva motorja in še precej Km naredim z avti !!!

Eni pišete, da izgubiš 500€ letno je točno na starem motorju,če kupiš novega za 10K + pa si že prvi dan zgubil 2K €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kupil namesto K1200R npr Bandita 1200 S letnik 2002, bi bilo 0,20€ / km dovolj za pokrivanje stroškov in užitek enako dober.

Zdej ti je pa skoraj malo hudo po kolk imaš plačane kilometre.

Pač se folk ne obremenjuje s tem in zato se tut ne lub nekaj preračunavat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi kupil namesto K1200R npr Bandita 1200 S letnik 2002, bi bilo 0,20€ / km dovolj za pokrivanje stroškov in užitek enako dober.

Zdej ti je pa skoraj malo hudo po kolk imaš plačane kilometre.

Pač se folk ne obremenjuje s tem in zato se tut ne lub nekaj preračunavat.

Nevem kaj naj ti odpišem :lol1: ,če enkrat primerjaš Bandita 1200 z BMW-ejem K 1200 to je podobno kot bi primerjal MZ-ja ali Honsyunga z Hondo ali Yamaho z enako kubaturo! :headbang: :headbang:

Ps:lepo sanjaj naprej!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!