Skoči na vsebino

Koliko me stane z motorjem prevožen kilometer ! !


Bremzer

Priporočene objave

nikoli nisem računal dejanskega stroška, se bom pa lotil računanja za letošnje leto in javim.

Je pa sigurno različno,od vsakega motorja, voznika, cest itd. sam bom skalkuliral za yamaho thundercat, brez izgube vrednosti motorja, ker to je odvisno od preveč dejavnikov in zmožnosti (lahko ga kupim za 3 jurje, se vozim eno sezono in ga prodam za 3.5 .))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislil sem,da se boste te teme lotili bolj "resno" pa saj kaj resnega od tega foruma res nemoreš pričakovat.Eden pomisli češ kaj jamraš drugemu je vseno, tretji pa si zakriva oči pred svojimi stroški.Nisem objavil te teme, da bi spet eden drugemu kaj očitali ampak zato, ker z motorjem spremljam kolesarske dirke in nam plačajo prevožen kilometer niti 0,20 € kar je absolutno premalo, če spremljaš dirko z novim motorjem,ki mora biti vsaj 1000 ccm,zavarovanje AO+,kasko zavarovanje(jaz ga nimam) voziš na lastno odgovornost še za sovoznika odgovarjaš,Vinjeta naša+Avstrijska,gume, servisi, kako popravilo,vsako leto manjša vrednost motorja,dodatna oprema itd.!Ko vse to upoštevaš podeliš z ca 10K kil. letno (jaz sem pač delil z 8K kil., ker vozim še druga dva motorja in še precej Km naredim z avti !!!

Eni pišete, da izgubiš 500€ letno je točno na starem motorju,če kupiš novega za 10K + pa si že prvi dan zgubil 2K €

Verjetno ni bilo vseh 8000 km narejenih med spremljanjem kolesarskih dirk. Računati na to, da se pokrijejo vsi stroški s tem se mi zdi pa tudi nesmiselno. Pokrijejo se pač dodatni stroški, ki so nastali zaradi teh dodatnih kilometrov (edino če vam plačajo samo dejansko kilometrino prevoženo med samo dirko, kar pa dvomim, ker za 8kkm se mi zdi da ni kolesarskih dirk ni pri nas).

Se pa strinjam da je tarifa nizka, motor je pač dražji od avtomobila. Če delaš to z veseljem se pa račun izide. :)

Sicer pa ne seštevam stroškov, dokler gre gre, ko bo šlo na tesno z denarjem bo pa motor naprodaj.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz beležim vse, od podkape, preko gum in rednih servisov do kombinezona, cene motorja... (samo listke za bencin mečem stran, ker od njih nimam pa res nič pametnega). Pa še nikoli nisem ne šel na AC ker bi preveč žrlo gumo, ampak ker je preprosto bedno, nikoli jedel doma ker nisem mel za pizza burek in nikoli (v zadnjih 10 letih) ne bil lastnik mopedov več kt 3 dni :D hehe. K sreči majo vedno na banki dosti na zalogi, če limit pojemo ga povečamo, če ne pa je itak (kot jih je že 6 napisal) vedno na voljo Mastercard :worship:

Računica je taka:

Nabavno ceno in prodajno ceno pisat je nesmiselno, ker je popolnoma nerealno in nemogoče ocenit zadosti natančno. Recimo Zephyr načeloma naj bi dobival na vrednosti, SV je v dveh letih in 30.000km zgubil borih nekaj 100€, za tako FZ1 kot jo imam, bi pa danes dal še vedno vsaj tolko kot sem dal ko sem jo kupil... Kot je nekdo zabavno ocenil, da z lahkoto proda BMW-ja z več kot 80Kkm za 8500€ (po moje je fant humorist, pa dobro) zato tega jz ne bom dal v izračun.

Računam pa vse potrebne in nepotrebne reči. Pod "svašta" so od omenjenih podkap do ALU kufrov, čelad, želv, rokavic, torb takšnih in drugačnih...pa najbrž sem še kaj pozabu.

---------------------------------------------------------------

Dve sezoni na SV 650

- gume 600€

- servisi 250€

- svašta 400€

- reg. 400€

- bencin 2000€

-----------------

-skupaj 3650€

Prevoženih kilometrov pa 30.000km, torej na kilometer 0,122€/km.

---------------------------------------------------------------

Dve sezoni na Kawasaki Zephyr 750

- gume 200€

- servisi 90€

- svašta 0€

- reg. 350€

- bencin 220€

------------------

-skupaj 860€

Prevoženih kilometrov pa 3.300km, torej na kilometer 0,261€/km.

---------------------------------------------------------------

Ena in skor pol sezone na FZ1

- gume 550€

- servisi 250€

- svašta 1000€

- reg. 470€

- bencin 1300€

-----------------

-skupaj 3570€

Prevoženih kilometrov pa 18.000km, torej na kilometer 0,198€/km.

---------------------------------------------------------------

Jasno da računice ni nobene, pa koga briga :P sam da se mamo fajn! Očitno pa je, da manj kt se voziš, dražje je!!! Hehe

Ajd

Popravljeno . Popravil suhi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema, sem si naračunal nahitro iz glave 0,45eur/km po malem.

18.000km, 8000-10.000eur stroški, 4 motorji. Za nabave motorjev pa +7600eur.

Sigurno je bilo nekje 18.000 skupno za hobi ampak se s tem ne ukvarjam.

Med poceni športi ni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj naj ti odpišem :lol1: ,če enkrat primerjaš Bandita 1200 z BMW-ejem K 1200 to je podobno kot bi primerjal MZ-ja ali Honsyunga z Hondo ali Yamaho z enako kubaturo! :headbang: :headbang:

Ps:lepo sanjaj naprej!!!

BMW proda zaradi tvojih narcisoidnih komentarjev 50% kant manj v sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sploh ne grem računat. Dokler je kaj v tošlnu se peljemo, ko zmanka, se pa po rit praskamo.

dragi kolega ti si car, to, to, to, :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak naj vpošteva: razliko med nabavno ceno in sedanjo vrednostjo motorja,vsa popravila - servisi vključno z rezervnimi deli,gume,dodatna oprema,itd.itd.deljeno z prevoženimi kilometri

Moj izračun brez goriva je kar točno 0.40€ prevožen kilometer ! :whistle: drag šport! :headbang:

Jaz mam excel tabelco narjeno in not vse od dneva 0 ... in je tudi tu nekje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je isto kot bi računal kok te košta punca ali žena! Moj nasvet je: loči se. Bo cenej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a za par eurov pr elektriki pa znate težit? mislim k smo jih nazaj dobli....še za tank benza ni blo :unsure:

ostali stroški so vam pa čist nepomembni... pa ko berem kake so številke :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, brez goriva je bilo 0.40 evra na km... Huuu, meni pa pride 0,208 z gorivom. Pa je všteto vse -izguba vrednosti v treh letih, servisi, gume, zavarovanje in bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Nisem objavil te teme, da bi spet eden drugemu kaj očitali ampak zato, ker z motorjem spremljam kolesarske dirke in nam plačajo prevožen kilometer niti 0,20 € kar je absolutno premalo, če spremljaš dirko z novim motorjem,ki mora biti vsaj 1000 ccm,zavarovanje AO+,kasko zavarovanje(jaz ga nimam) voziš na lastno odgovornost še za sovoznika odgovarjaš,Vinjeta naša+Avstrijska,gume, servisi, kako popravilo,vsako leto manjša vrednost motorja,dodatna oprema itd.!...

Hudič je, ko je edina prosta niša za preživetje plačano spremljanje kolesarskih dirk. N'č druzga ti ne preostane, kot tista predraga jajca prodat, pa na tromostovje fehtat. Ti bom mojih na benzi prišparanih 20 centov v klobuk vrgel, grem dostikrat mimo.

Ja hudič je ta sistem, kam nas je pripeljalo, jaojaojoj... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... kot bi primerjal MZ-ja ali Honsyunga z Hondo ali Yamaho z enako kubaturo! ...

:hmm: kakšne mašine že imajo ali so imeli eno MZji??? :hmm:

Da so tisti, ki imajo polne riti med najbolj zadrtimi, sem vedel. Da so pa tako zadrti, da še sebi ne privoščijo, temveč gledajo le da imajo naj naj za postavljanje pred drugimi, v resnici se jim pa srce para ob malenkostnih stroških, pa vsak dan bolj spoznavam. Definitivno bo moral BMW za svoje prestižne stranke en dober disel agregat namontirat. Tak na kurilca s porabo 3dcl/100km. :doze::P Saj to itak najbolj na traktorje paše. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je isto kot bi računal kok te košta punca ali žena! Moj nasvet je: loči se. Bo cenej.

Malo morgen! Sem upošteval tak nasvet... pa je malo bolj zajeban, ker ženska sama ne gre... odnese kar precej s sabo :headbang:... tako da se splača dobro potrpet...:fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašine MZ? Lastne 125, 150 in 250. Pozneje Rotax500, Yamaha660, za 1000ccm pa ne vem katere firme je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mašine MZ? Lastne 125, 150 in 250. Pozneje Rotax500, Yamaha660, za 1000ccm pa ne vem katere firme je.

1000 je tud njihova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni not za v kesl , pa za gume je bolš vse skup prodat,pa Solexa kupt;tam se da šparat.. :lol1:

Samo takrat ne moreš toliko prišparat. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!