Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

http://skrci.me/dY3EI

Takole, 485 km. Turca je zgledala približno tako kot sem poklikan na google mapu.

Slik tokrat ni. Bilo prevroče za slikanje :)

ps. Zašvicu fuŁ. Sem ziher požigalec. :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes približno 320 km...

Postojna - Divača - Sežana (prva pavza za vodo in "poživitev"... težka je tale žurerska če greš naslednji dan potem pri 32C in več v usnje :slap: ) - Štanjel - Nova Gorica - ob Soči (me je melo da bi se vrgla noter v tisto ledeno mzlo vodo - bi pasalo)...

soca.jpg

- Deskle (pavza... na pumpi spoznala enga strica iz Nemčije, mi je kupil sladoled :D sva malo počvekala, potem sem šibala naprej) - na poti do Tolmina, dobesedno sredi ceste stal italijanski avto. Norci sprašvali enga strica (predvidevam da za pot), upočasnim, pripeljem do tja, jim potrobim in na moje presenečenje se mama zadaj v avtu obrne in mi pokaže sredinca :kva2: :grrr ma ji nisem ostala dolžna :whistle:

- potem sem šla naprej, mimo Bače pri Modreju, v smeri proti Podbrdu...

podbrdo.jpg

malo za tem se se ustavla da malo popijem... se vsedem na klopco ob cesti in malo za tem mimo pripelje avto. Pogledam in vidim mamo, kako mi spet kaže sredinca hehe :lol: spet uni Italijani. Seveda sem vrnila "pozdrav" .)

motor.jpg

- Soriška planina (na poti srečam in prehitim... seveda Italijane hehe so me prav nasmejali vsakič ko smo se srečali in "prijazno" pozdravli :rolleyes: ) - Bohinjska Bistrica (pavza za kafe) - potem nisem vedla kje bi šla nazaj domov. Na poti z Soriške sem vidla tablo za Železnike. Nekam "znana" mi je bila tista cesta in odcep, pa nisem vedla od kdaj :huh: Po trenutnem preblisku sem šla iz Bohinjske Bistrice nazaj proti Soriški in potem v smeri proti Železnikom. Najprej še vsa navdušena, sem čez par km izgubila vse veselje - asfalta je namreč zmanjkalo in začel se je makadam. In po parih km-jih iz čiste trme nisem hotla obrnit in it nazaj (že kmalu mi je bilo žal, da nisem :xx: ). Vmes sem se spomnila, da sem tu že enkrat plužla z avtom in da se mi je že takrat zdelo, da se vozim celo večnost. Očitno ne morem brez makadama :blink: že zadnjič mi je ratalo najt fajn "ceste". Po cca 20 (?) km mučenja sem sklenila, da moj motor ni za take podvige in da bo treba naslednjič malo bolje pogledat na karto, ali pobrskat po spominu... No sej lepo pa je gor (za it hodit / kolesarit,...)

makadam.jpg

Ne vem, če sem se že kdaj tako razveselila asfalta kot danes :010 - Železniki - Škofja Loka - Gorenja vas - Lučine - Vrhnika - Ride - Postojna.

Luštna fura, če odštejem tisti makadam :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kamnik pod Krimom - Rakitna - Rajde - levo do Unca - Sodraž(i)ca - Rajbnca - Kočevje - dam.

vtis - dober. rajde - slab; kmetrov? ene 200

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekje nad vipavsko dolino (preserje)

s1.jpg

tam srečal Thumperja, Ikarja, Mateiko (dukatistko) in seveda - po dooolgem času tudi P :D :D :D

(če ne gre gora k mohamedu gre pa mohamed do gore)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://skrci.me/dY3EI

Takole, 485 km. Turca je zgledala približno tako kot sem poklikan na google mapu.

Slik tokrat ni. Bilo prevroče za slikanje :)

ps. Zašvicu fuŁ. Sem ziher požigalec. :)

Identičen del poti od Tržiča do Lojza, tudi kilometrina, ostali moj del kroga je bil premaknjen vzhodneje :) mogoče smo se pa kje videli pri Lojzu, z nekaterimi sem izmenjal par besed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Identičen del poti od Tržiča do Lojza, tudi kilometrina, ostali moj del kroga je bil premaknjen vzhodneje :) mogoče smo se pa kje videli pri Lojzu, z nekaterimi sem izmenjal par besed

Pr lojzu je blo prevroče za klepet :) sem sam pomeru dežjaka, pa mi je vroče ratal in sem pol sam spelu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je nastal en lep enodnevni izlet.

Začetek v Slov. bistrici pa do Kranjske gore pogledat jezeri in seveda gamsa rolleyes.gif

01.jpg

iz Kranjske gore v sosednjo Italijo do jezer Lago di Fusine

prvo jezero

02.jpg

in drugo :D

03.jpg

nato sva pot nadaljevala proti prelazu Predil in si pred tem ogledala še jezero Lago di Raibl

04.jpg

Italjanski bunker in pogled na jezero Lago di Raibl

05.jpg

...

06.jpg

cesta na Mangart

07.jpg

pogled iz Mangarta na jezeri Lago di Fusine

08.jpg

in že nazaj

09.jpg

se že peljeva proti Tolminu in ustaviva se v kraju Most na Soči

10.jpg

in ko je bilo že tako vroče se je bilo super malo namočit :D (Villaggio San Mauro, Ita)

11.jpg

števec je pokazal 640km

še pot ki sma jo prevozila maps

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil ljubitelj piva, bi vedel, da je na prvi sliki kozorog (Laško) in ne gams. Stoji pa ob jezeru Jasna, ki ga napaja reka Pišnica.

Vsa jezera, ki si jih obiskal v sosednji Italiji, imajo prvotno Slovenska imena, deloma tudi Furlanska, ki pa niso več v uporabi. Belopeški jezeri (spodnje in zgornje), ter Rabeljsko jezero.

Pa brez zamere....nekateri smo pač občutljivi...

Drugače pa lep izlet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil ljubitelj piva, bi vedel, da je na prvi sliki kozorog (Laško) in ne gams. Stoji pa ob jezeru Jasna, ki ga napaja reka Pišnica.

Vsa jezera, ki si jih obiskal v sosednji Italiji, imajo prvotno Slovenska imena, deloma tudi Furlanska, ki pa niso več v uporabi. Belopeški jezeri (spodnje in zgornje), ter Rabeljsko jezero.

Pa brez zamere....nekateri smo pač občutljivi...

Drugače pa lep izlet

Človek ti pa res nimaš velik za delat.

No da ne bom off...danes naredil prib. 300km, pot pa je bila naslednja Domžale-Logatec-Idrija-Most na Soči-N. Gorica-Postojna-Domžale. Bilo je super, morda le za 5-10°C prevroče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes savna-fura :surrender: Prav mi je, kaj pa vozim po najbolj vročih delih Slovenije :kva2:

Štart v Postojni - Rakek - Bloke - Ribnica - Kočevje (pavza za vodo, blo tolko vroče, da kava sploh ni pasala) - Dvor - Novo mesto - Mirna Peč - Trebnje - Mokronog (nekje na poti do Sevnice pavza, savna - še v senci je blo vroče za znoret :surrender: ) - Tržišče... (lušten flaškon :whistle: )

fotoaparat-007.jpg

- naprej proti Sevnici mimo Boštanja (kakšna fajn cesta je na tem delu :worship: ) - v Boštanju pavza za sladoled B) - Sevnica - na poti proti Račici...

fotoaparat-008.jpg

- in proti Radečam (ta zadnja fotka, niti za slikat se mi ni več dalo ustavljat, sem se raje vozila, je vsaj malo hladilo :rolleyes: )...

fotoaparat-011.jpg

- Zidani most - Podkraj - desno čez Savo proti Trbovljam in potem levo za Zagorje ob Savi - Izlake - Kandrše - Krtina - Domžale - LJ - Vrhnika (na klopci nad Vrhniko "kosilo" - sendvič in pretegovanje zategnjenih krakov .) ) - Ride (ne vem a je bil tam Rumeni, al ne? Trije pa ste bli če se ne motim) - Postojna (šla natankat da bo pripravljen za jutri; na pumpi, v lokalu spet vse polno) - in cilj :)

Vse skupaj približno 330 km-jev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes savna-fura......

ja danes sem vas opazoval motoriste, ko ste se greli v kombinezonih ..... jaz

pa v kratkih hlačah in opankah v klimatiziranem avtu (19°c) in s hladno pijačo pri roki :-))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem premisljeval kam bi sel, pa sem kar en krogec udaril cez skofjo loko, do polhovega gradca in vrhnike, kjer sem naredil postanek za kafe pa zupco za moped ulil. Potem pa nazaj do cerknega, do mosta na soci, kjer sem ugotovil da grem u idrijo na hitr do kolega... malo mi ja casa zmanjkal zato sem nazaj sel spet po uniceni cesti cez petrovo brdo in sem ze skor bil doma... pokuril en tank, kilometrov pa nisem stel... Aja v poljanah sem naletel na zaporo ceste, srango so mel pa se kozarcek fruca sm zasluzu ... Hvala vam :)

Danes pa spet zjutraj studiram kam bi na hitro skocil.. Tako sem se odlocil da grem na marijo reko in nazaj. Seveda, pa se en krogec do golice :), in potem nazaj cez sostanj, mozirje, gornji grad, in sem spet doma :)

Zdaj pa imam enotedensko pavzo :) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja danes sem vas opazoval motoriste, ko ste se greli v kombinezonih ..... jaz

pa v kratkih hlačah in opankah v klimatiziranem avtu (19°c) in s hladno pijačo pri roki :-))))

js tud...pussy pač:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u sredo postojna ljubljana in v četrtek nazaj, po stari, običajni cesti, v Petek Postojna Idrijska bela in nazaj Ohladitev v Idrijci je bla neprecenljiva, po poti sem srečal še eno VTR, Mr. T jo je mahal iz idrije prot kalcam.

u nedelo sem vročinsko kap iskal med Postojno, Žirmi, Dolxyznj Vasjo, Horjulom in Ljubljano. Precej žal mi je da fure nism potegnu do Škofje Loke. . . .

super je met nove gume. žal so nove zelo malo časa :)

števc leze proti tretjemu tisočaku, se pravi, da sem naredu že več kot pol lanske sezone.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffffff :) Tolk vroče mi pa že dolgo ni blo!!!

V soboto smo ob 07.00 uri iz Laškega štartali proti Puli, natančneje v Medulin, da si mal namočimo riti ;)

Prvi 2 uri, mogoče tudi malo manj, je še kar šlo, potem pa se je začela res peklenska vročina! Iz Kopra proti Buzetu je bil res suffer!

V Medulin smo prispeli okoli 11.00 ure, potem pa je sledila uživancija do 5ih popoldne! Malo smo se ohladili, eno kitico oddremali (jaz v senčki) ;) drugi na soncu, nekaj pojedli, potem pa spet nazaj v kombinezone (muka res) in po isti poti nazaj domov! Za nazaj smo se ustavili samo enkrat, da smo natankali, drugače pa gasa proti domu! Domov smo prišli okoli 21.00 ure! Nabralo se je vrooooooooooooočih 640 kilometrov :D Še ob 21.00 zvečer je bilo toplo!

Morje v Medolinu, čisto in zlo toplo, 27 stopinj nekje.

post-31445-0-50961900-1310383347_thumb.jpg

Še ena gasilska ;)

post-31445-0-49311100-1310383396_thumb.jpg

Lep razgled iz senčke ;)

post-31445-0-53614500-1310383463_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celje - Balaton (Blatno jezero)...vse lepo in prav, cesta kul, prazna, nobenih policajev,...na jezeru gužva a prijetna, folk zelo razigran - očitno so tam v modi karaoke, hehe, je blo zabavno :D

jezero pa hm...blatno :P

edina pripomba gre na račun njihove nepripravljenost sprejemanja evrov in s tem povezanimi sitnostmi ter neznosno vročemu vremenu (je kazalo med vožnjo okrog 37 stopinj)

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dve k tam sedita pa meni ne delujeta ravno da sta že polnoletni???Malo si jih oglejte!/ na teh fotkah od snoopeka/

Popravljeno . Popravil kucin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dve k tam sedita pa meni ne delujeta ravno da sta že polnoletni???Malo si jih oglejte!/ na teh fotkah od snoopeka/

Da te razočaram! Ona na levi ko sedi je 32 (dva otroka), ona na desni pa 24......

jima bom pa povedal ;) se mi zdi, da bo lep kompliment :D

Popravljeno . Popravil snoopek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biu ;)

No sej enkrat se mi bo že ratalo ustavt in se prepričat da si ti .)

Včeraj:

Postojna – LJ – Kamnik (kosilo in druženje v prijetni družbi) – Kranj – Škofja Loka – Gorenja vas – Trebija – Podlanišče – Cerkno – Straža – Idrija – Kalce – Črni Vrh (pavza za sladoled) – na poti proti Colu…

torek-001.jpg

– Ajdovščina – Podnanos – Razdrto – Postojna – Studeno – Lohača – Ride – Postojna. 280 km.

Danes:

Postojna – Ride (ob 9h so samevale) - LJ (motorčk dobil nov filter in olje :) ) – Vrhnika (nabavla gorivo za motrčk in zase) - Ride – Senadole (pavza za "kosilo" pod borovci) – Kozina – Podgrad – Ilirska Bistrica – Ribnica – Vremski Britof – blizu Gorič, še pred Divaškim letališčem pavza na klopci…

torek-005.jpg

Termometer na drevesu v senci ob 14.30h pokazal 31 C :kva2:

torek-007.jpg

- Senožeče – Kazlje – Kobdilj – Dutovlje - Sežana – Štorje – in nazaj na izhodišče. 270 km.

Jutri bo treba it nekam se malo ohladit ker bo še bolj vroče... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da te razočaram! Ona na levi ko sedi je 32 (dva otroka), ona na desni pa 24......

jima bom pa povedal ;) se mi zdi, da bo lep kompliment :D

Svaka jim čast, pol sta pa res super ohranjeni!Le tako dalje!Meni ne rata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka jim čast, pol sta pa res super ohranjeni!Le tako dalje!Meni ne rata.

Ja res je ;)

Meni tud ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!