Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

Sobotni sonček - čas za dnevno furco. Solo izvedba, na koncu pa prijetna družba motosvetovih članov :OK:

Pot me je peljala: Radovljica - Rateče - Rajbeljsko jezero- prelaz Predil - Bovec - Tolmin . Sp. Idrija - Idrija - Godovič - Črni Vrh - col - Vipava - Ajdovščina - Štanjel - Sežana (kjer se dobim na kavici v prijetni družbi) - skupaj odidemo v Postojno na dobre tortice (seveda, tam vidimo kup drugih motoristov) - Vrhnika - Kranj - Radovljica.

Vsega skupaj malo čez 400 km....

Seveda moram pohvaliti vse motoriste ki sem jih srečala in predvsem pohvaliti njihovo vožnjo po ovinkih - prava poezija :worship: (zame, ko sem šele eno leto na motorju :blush: ).

post-28996-0-95041800-1305009903_thumb.jpg

post-28996-0-79266500-1305009912_thumb.jpg

post-28996-0-89756400-1305009924_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od doma do Kranjske gore - Vršič - Trenta - Bovec - Log pod Mangartom - Predil - Nevejsko sedlo - Pontebba - Trbiž - Bokšendorf (Rateče) - domov. Mater, je Trenta v tem času lepa. Zelena, skoraj brez prometa....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudika Heathy, viš skor bi jo lahko skupej mahnila...

Jest sem jo pa po glasovanju cenjene publike mahnil levosučni krog:

Dovje - Trbiž - Predel - Mangart - Tolmin - Bohinj pa domov

sam kaj ko sem potem pod Mangartom dobil še frej do večera in se je krog avtomatsko podaljšal blush.gif na

- Kanal - NG - Štanjel - Sežana - Trst -Umag - pa pol (žal zaradi pomanjkanja) časa po AC domov.

Se je nabralo uoh in sploh lepih 488 km.

S hitrim fočkom na žegnu in enim 'ladnimtrance_06_beer2.gif na motozboru staaarih rokerjev.

Iz višav do morskih planjav...

No ja pa naslednjič ane? Mam oči na pecljih za bordo rdečo češnjo trance_29_photo.gif

post-25959-0-89456000-1305037316_thumb.jpg

post-25959-0-82672800-1305037702_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj 200km turca iz Prlekije do gradu in ZOO ja Herberstein v Avstriji (malo višje od Graca) ter še kratek postanek za južno na Stubenberg see-ju. Ceste po avstriji so tako :notworthy: vreme blo sončno, malo vetra, turca pa lepa priporočam za kak enodnevni izlet. Si pogledaš malo živalski vrt in grad :)

Lp

Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj oba z ženo malo prej iz službe in takoj v opremo , čelade na glavo ko pa dam kontak vse v temi. Skor me kap :angry: . Očitno sem imel prižgane parkirne luči ki so mi spraznile akumulator :headbang: .

Priklopi zadevo na polnilec, midva pa na kolo za zdravo telo. Ko sva se vrnila domov je motorček iz prve vžgal in smo šli takoj na eno furico po Ljubljani in domov. Nekaj je pa vseeno bilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-26360-0-70769600-1305092160_thumb.jpgpost-26360-0-44276500-1305092223_thumb.jpgNo, pa še jast nedeljsko prvo letošnjo furo v Dolomite.

Po AC mimo Pordenona - Vittorio Veneta do Ponte nelle Alpi. ( Ne uživam po AC, če pa smo hoteli prevozit zastavljeno pot, smo morali izbrat AC in s tem pridobili skoraj 2.uri )

Izbrali smo novo verzijo poti in zavili mimo vasi Mas od tu do kraja Mis ter nato v dolino k jezeru Mis. Pot pelje tik ob jezeru skozi manjše kamnite predore. Na koncu jezera 5 minut peš do slapov in kanjona. Nadaljevali po tej čudoviti dolini ( ožija cesta, soliden asfalt čudoviti razgledi ) do kraja v hribu Tiser ter nadaljevali do Agordo. To celotno dolino vam priporočam, čeprav v poletnih mesecih mara biti tu gužva ( po številu restavraciji, barov,.. )

Nato klasika Alleghe - Selva di Cadore - Arabba - Corvara - La Villa - Cortina d'Ampezzo - Misurina - Auronzo di Cadore - Sappada – Tolmezzo in domov.

Prevozili cca.580 km, prelazov cela gajba, le cesta po dolomitih v obupnem stanju. Posebno v osrčju Dolomitov je na precej krajih cesta udrta, da je potrebna previdnost, da ne odletiš.

Cena bencina v ITL zasoljena 1,6 EUR, motorjev malo, pa tudi po krajih je videt malo ljudi - ni sezone.

Vreme pa sončno in toplo. Žal sem pozabil napolnit baterijo fotoaparata in ni slik iz dolomitov.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Prevozili cca.580 km, prelazov cela gajba, le cesta po dolomitih v obupnem stanju. Posebno v osrčju Dolomitov je na precej krajih cesta udrta, da je potrebna previdnost, da ne odletiš.

Cena bencina v ITL zasoljena 1,6 EUR, motorjev malo, pa tudi po krajih je videt malo ljudi - ni sezone....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj smo s kolegi po službi (okoli 17.00) ure bili zmenjeni za eno furo ;) Vreme je pač blo treba izkoristit!

Krenili smo iz Celja, pot nas je vodila do Vojnika, kjer smo zavili levo proti Velenju čez Dobrno, iz Velenja nas je pot vodila proti Šoštanju, nato naprej proti Topolščici, kjer smo se odločili, da gremo proti Črni na koroškem! Prvi del poti je bil obupen, potem pa je bila cesta dokaj vredu! V Črni na Koroškem smo se ustavili na prijetni kavici, potem pa smo se po drugi strani preko Prevalj, Ravn na Koroškem, Slovenj Gradca vrnili nazaj proti Celju. Nabralo se je prijetnih 200km! Na poti nazaj skozi Hudo luknjo je bilo že kar hladno, vendar smo zdržali!

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je (spet) padel Grossglockner. 611 km, cesta gor je super, določeni odseki kot bob steza (2 - 5 metrske stene). Pihalo, mraz je grizel v prste na rokah... nazaj grede je pa še par kapelj padlo na gorenjski AC. Vseeno sva bila že pred dežjem doma.

Da ne pozabim: za evro je dražja vstopnina (19.-), bencina v A ni pod 1,40.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po službi okoli 17.30 ure sva se z mojo na hitro zmenila da greva en kratek krogec z najino lubico ;)

Krenla sva iz Laškega, do Celja, naprej proti Žalcu, kjer sva natankala lubico in dalje proti Šempetru. Nato sva na koncu Šempetra krenila levo proti, Latkovi vasi čez Marija reko, kjer je sledil kratek 20 minutni postanek pri križu, malo meditacije, nato pa dalje čez Marija reko do Trbovelj, nato naprej čez Hrastnik, sledil je kratek postanek za kavo pri Guliverju in nato nazaj proti Laškem.

Lepo preživet popoldan!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer včerajšnji dan (10.5.), ampak okroglih 300km.

Home-Kočevje-Delnice-Grobnik-Jelenje-Gerovo-Lož-Bloke-Sodražica-Ljubljana in back home.

Proti Grobniku.

149475u.jpg

Gerovo.

11c9uv7.jpg

Letelo pa je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj smo s kolegi po službi (okoli 17.00) ure bili zmenjeni za eno furo ;) Vreme je pač blo treba izkoristit!

Krenili smo iz Celja, pot nas je vodila do Vojnika, kjer smo zavili levo proti Velenju čez Dobrno, iz Velenja nas je pot vodila proti Šoštanju, nato naprej proti Topolščici, kjer smo se odločili, da gremo proti Črni na koroškem! Prvi del poti je bil obupen, potem pa je bila cesta dokaj vredu! V Črni na Koroškem smo se ustavili na prijetni kavici, potem pa smo se po drugi strani preko Prevalj, Ravn na Koroškem, Slovenj Gradca vrnili nazaj proti Celju. Nabralo se je prijetnih 200km! Na poti nazaj skozi Hudo luknjo je bilo že kar hladno, vendar smo zdržali!

LP

Bandit!!! Preko Prevalj si šel pa se nisi javo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luštna fura danes: LJ-Kočevje-Dvor-Žužemberk-Litija-Dol-LJ. Fajn toplo je že, ugnobil eno stotnijo mušic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bandit!!! Preko Prevalj si šel pa se nisi javo..

Milan, jah, nisem biu sam, meu sm še 2 kolega zraven, pa še pozni smo bli, je bla ura nekje 7, ko smo se vračal iz Črne! ;) drugič ko pridem oblubim, da se ustavim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa bolj penzionistično.

Popoldan v Ormož na motozbor, kjer je bilo RES FUL motoristov, slikica nekje polovice vsega skupaj kar je blo dans tam

230833210755856887012427.jpg

Potem pa na krožno vožnjo, kjer je bila kar nekaj km kolona.

Večer pa domov

PS. Je bil mogoče gdo od tu danes v Ormožu?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto 14.5. smo se s kolegi dobili v Celju na OMV-ju kjer smo nalili polne posode in se odpravili na pot proti Mostu na Soči!

Pot nas je vodila iz Celja preko Žalca do Vranskega in naprej do Trojan! Na Trojanah je padlo par kapelj dežja, malo smo vedrili, ko pa je prenehalo smo štartali naprej! V Lukovici smo zavili na avtocesto, da smo se ognili Ljubljani, z avtoceste pa smo skrenili v Brezovici! Sledil je kratek postanek na Logo bencinski črpalki za en :smoke: in gasa dalje proti Logatcu! V Logatcu smo se na hitro ustavili in si pogledali drifterje, od tam naprej pa nas je pot vodila čez Kalce, kjer smo zavili proti Idriji. Nekje na poti proti Idriji (malo pred Idrijo zgleda) mi je spustila guma, ker sem povozil nek konček svinca ali nekaj podobnega! Uspelo mi je nekako pririnit do Idrije, kjer smo našli prijaznega Vulkanizerja, ki mi je stisnil inekcijo in potem gasa dalje do Mosta na Soči.

Tam je spet sledil postanek in posvet, kam sedaj, ali nazaj po isti poti ali proti Novi Gorici! Padla je odločitev, da jo mahnemo proti Novi Gorici. Ker je bila ura že okrog 14.00 in smo že vsi bili pošteno lačni, smo se v Novi Gorici ustavili in imeli namen iti nekaj pojst v McDonalds, nakar ugotovimo, da v Novi Gorici ni McDonaldca????? Ok, pa smo jo mahnili v Qlandio, v Sparovo restavracijo in se tam pošteno najedli, potem pa pot pod noge, nazaj proti Celju oz. Laškem.

Pot nas je vodila iz Nove Gorice proti Ajdovščini, po lokalni cesti, nato pa smo v Ajdovščini zavili na avtocesto, ki smo jo zapustili v Razdrtem, nato pa smo nadaljevali po lokalni cesti do Postojne! V Postojni smo se ustavili na Petrolu, z namenom, da kupimo nekaj vode, ker smo se imeli namen ustaviti na Planinskih ridah, vendar glej ga zlomka, cesta je bila zaprta, zaradi nesreče! Ker je bil obvoz, smo zavili desno in se peljali po lokalni cesti, ki vodi vzporedno ob avtocesti do Logatca. Iz Logatca smo nadaljevali proti Vrniki in spet v Brezovici krenili na avtocesto do Šentjakoba. V Šentjakobu smo zavili desno proti Litiji in tako nadaljevali pot do Laškega, kjer smo se ustavili na kavi in potem vsak svojo pot do doma. Tako se je končal lep dan, nabralo pa se je 450 prijetnih in uživaških kilometrov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil sem še pripisat in sicer zgolj za informacijo:

V planu sva imela, da si ogledava tudi objekt 505 in sicer nekdaj skrivno letališče v Željavi, ki se nahaja v gori Plješivica.

Od Rastoke je zadeva oddaljena cca. 35km, ampak sem se pozanimal pri domačinu in pravi, da je bil 5x tam, od tega ga je policija ustavila 3x.

Če želim se izognit temu, je bolje da ne grem, ker ni kaj videt, razen zanimiva so vrata v letališče, drugače pa nič posebnega.

In tako sva se odločila, da raje več časa preživiva v Rastokah.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj z mojo in pa še z dvema kolegoma vožnja na Krk in nazaj, čez Ilirsko! Nazaj grede smo se ustavili še na Ridah! Vreme na Krku je bilo čudovito! 2 uri ležanja na pomolu je res dobro delo! ;) Sicer se je nabralo dobrih 560 km!

Lepo preživeta sobota!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pozno , a vseeno.

Pred prvomajskimi prazniki vijugali po Siciliji. Iz Pivke mimo Venezije ,Ankona ,Pescara, Foggia, Regio Calabria, Messina , Catanija...

Skupaj prevoženih 3850 km ,po 10 dnevnem potepanju spet srečno doma. Morda pa kdaj kej tudi napišemo bolj natančno o poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem 'mel pa vtis, da je bila danes stara cesta od Postojne do Ljubljane ful nabita... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... js pa v tej temi pogrešam Suzuki-ja! Dolgo se ni že nič javil :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brzi lepo klepeš kilometre, kje si bil v soboto k je šla toča v Kozini jst sm vedril na pumpi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brzi lepo klepeš kilometre, kje si bil v soboto k je šla toča v Kozini jst sm vedril na pumpi

V kopru je začel mal kaplat pa sm se odloču da grem na AC pol je pa začela toča ene 5km pred izvozom za kozino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!