Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

V soboto odrinem v smeri Maribora, grem na A.C. do Ptuja, da Helgi "nastavim ventile". Proti mejnemu prehodu Gruškovju se je začela nabirati kolona tujcev. Na meji mi je bil "špasen" filing - dokumenti, prometna, vozniška... - predpisi so predpisi kaj češ. Pot nadaljujem do Krapine, kjer smo se pomerili v nogometu z Zagorci in Zagrebčani. Ob povratu grem v smeri Rogatca, Poljčan in jo mahnem na Boč - malo oddiha. Če sem že bil na boču grem še čez Roglo. Tu je sedaj razlog zakaj sploh pišem. Polagam ovinke proti vrhu, nakar se kakšni dve minuti pred vrhom vlije dež kot iz škafa. Parkiram pod streho v hišici kjer prodajajo karte, se slečem nato pa začne samo pokati. 10 do 15 minut je letela toča, zelenice se sploh ni videlo ampak je bilo vse belo. Ko je toča pojenjala odrinem proti Pesku in Lovrencu na Pohorju. Do Peska kjer je cesta asvaltirana je bil asvalt popolnoma prekrit s točo. Pred mano je peljal en avto, toliko, da so bile vidne kolesnice, skratka peljal sem kot po jajcih - zelo neprijeten občutek. Slike ceste nimam ker je deževalo. Glej ga zlomka, ko pridem v Lovrenc pa posije sonce katero me spremlja do doma.

post-12240-0-58695700-1306305546_thumb.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeri sm moral preverit, če sm bobro registriral motor. in sm šibal do Vrhnike, pozdravt Suzukija in pogledat Igorrrjev nov stroj. Na poti domow sva z Igorrjem šibnila še do stare pošte in žalostna ugotovila da je zaprto. Vsekakor sm Hondo dobro registriral. To je bil zadnji kroga za mojo Troy Bayliss replico. Zdej je šla nazaj u škatlo in u penzjon. fina je bla.

kilometrov? skor nič. ampak je blo fajn.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od doma prot LJ - Logatec - MnS - Bovec - Vrsic - KG - Jesenice - Logatec - ride - Cerknica - Kocevje - Trebnje.. Nabralo se je 530 km, mikalo me je, da bi sel cez Predil, pa so neki oblaki mel zurko, vratne misice na AC sm dobr utrdil, Bovec, Trenta in KG se brez turistov... Zmatran sm pa, kt d bi cel dan fizicno delal...

Prva je pred vzponom na Vrsic, druga pri spustu z njega...

post-16982-0-73689500-1306341191_thumb.jpg

post-16982-0-96634900-1306341225_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si rekel: Moram skočit v KP ker imam neke opravke...Že na prvem križišču sem šel ravno,namesto levo,pa gasa dalje. Končalo se je tako,da sem na ČrnemKalu srečal prijatla...in sva šla: KP-IL.BISTRICA-PO-GODOVIČ-AJDOVŠČINA-VIPAVA-ŠTANJEL-SEŽANA-DIVAČA-KP. ......Še dobro,da sem samo skočil v center..... :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bežno spremljam letošnji Giro, kjer so govorili o "kraljevski etapi" in "zloglasnem vzponu" na Zoncolan, pa sem se ob pogledu na karto odločil, da si ta klanec pobliže ogledam. :)

Zapeljal sem se do Kranjske Gore, čez Rateče v Italijo, Tarvisio, Pontebba in preko Passa di Pramollo (Naßfeldpass) v Avstrijo, Tröpolach. Tu levo do Kötschach-Mauthena in preko Plöckenpassa (Passo di M. Croce Carnico) nazaj v Italijo, do vasice Sutrio. Tu se začne cca. 12 km vzpon (z vzhodne strani) na Zoncolan. Krasna cesta, široka, popoln asfalt, užitek, mimogrede na vrhu. Tisti peklenski klanec sem doživel potem ob 10 km spustu do vasice Ovaro, strmina je res neverjetna, takoj za vrhom nekaj mokrih tunelov, v katerih se prižge osvetlitev, ko zapelješ vanje, cesta ozka. Mi je bilo potem jasno, da sem se Zoncolana lotil z napačne strani in da bi moral začeti v Ovaru in se spustiti v Sutrio. :) Vseeno. In mimogrede: kapo dol tistim, ki ga premagajo s kolesom! Potem nazaj, Tolmezzo, Tarvisio, K. Gora, Ljubljana.

Glede na to, da sem v Lj. spet tankal: skupaj cca. 400 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pomoč pri iskanju kakšnih novih moto izletniških destinacij ponuja precej švicarska kolesarska spletna stran Klik Ceste so skoraj povsod asfaltirane. Poleg opisa, sicer v italijanskem jeziku, so zraven pripeti grafi naklona klancev in mape kje se nahajajo. Sicer sem tale zloglasni Zancolan pred leti prevozil s kolesom iz Ovara in lani na Advenčerju iz Sutria na poti v Dolomite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pomoč pri iskanju kakšnih novih moto izletniških destinacij ponuja precej švicarska kolesarska spletna stran Klik

Za nemško pismene nekaj podobnega: klikni sem. Tudi nekaj aktualnih informacij (komentarjev obiskovalcev), slik in en kup waypointov za navigacijo za download. Pecej poti je tudi za off-road, ki so pa posebej označene in opisane.

Popravljeno . Popravil Dry
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bežno spremljam letošnji Giro, kjer so govorili o "kraljevski etapi" in "zloglasnem vzponu" na Zoncolan, pa sem se ob pogledu na karto odločil, da si ta klanec pobliže ogledam. :)

Zapeljal sem se do Kranjske Gore, čez Rateče v Italijo, Tarvisio, Pontebba in preko Passa di Pramollo (Naßfeldpass) v Avstrijo, Tröpolach. Tu levo do Kötschach-Mauthena in preko Plöckenpassa (Passo di M. Croce Carnico) nazaj v Italijo, do vasice Sutrio. Tu se začne cca. 12 km vzpon (z vzhodne strani) na Zoncolan. Krasna cesta, široka, popoln asfalt, užitek, mimogrede na vrhu. Tisti peklenski klanec sem doživel potem ob 10 km spustu do vasice Ovaro, strmina je res neverjetna, takoj za vrhom nekaj mokrih tunelov, v katerih se prižge osvetlitev, ko zapelješ vanje, cesta ozka. Mi je bilo potem jasno, da sem se Zoncolana lotil z napačne strani in da bi moral začeti v Ovaru in se spustiti v Sutrio. :) Vseeno. In mimogrede: kapo dol tistim, ki ga premagajo s kolesom! Potem nazaj, Tolmezzo, Tarvisio, K. Gora, Ljubljana.

Glede na to, da sem v Lj. spet tankal: skupaj cca. 400 km.

Zanimiva ideja za izlet.Me pa zanima,ker sem ostalo že večkrat prevozil,kakšna je cesta ( če je že kdo prevozil) če bi iz Sutria šel direktno v Pontebbo po tej relaciji: KLIK

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva ideja za izlet.Me pa zanima,ker sem ostalo že večkrat prevozil,kakšna je cesta ( če je že kdo prevozil) če bi iz Sutria šel direktno v Pontebbo po tej relaciji: KLIK

LP

Živjo!

Krasen izlet v lepem vremenu! Ker je cesta ponekod - še posebej od Paulara čez Passo di Lanza, zelo ozka in v precejšnji meri po gozdu (senca, vlaga), ni ravno za "kolenčkat"!

Bolj konkretno:

post-13666-0-83153700-1306625060_thumb.jpg

post-13666-0-39993000-1306625097_thumb.jpg

post-13666-0-97877900-1306625129_thumb.jpg

post-13666-0-34159200-1306625171_thumb.jpg

passo di Lanza

post-13666-0-16812700-1306625204_thumb.jpg

post-13666-0-18487300-1306625332_thumb.jpg

Prometa, še zlasti ob nedeljah, kolkor hočeš

post-13666-0-76209900-1306625409_thumb.jpg

post-13666-0-43791700-1306625463_thumb.jpg

Paularo

post-13666-0-47644200-1306625517_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info!Sem šel danes kar sam preverit.Najprej čez Zoncolan,nato pa še omenjena relacija do Pontebbe.Čez Passo di Lanza je bilo po cesti še nekaj petkovega snega.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

]Pa še par fotk...

Tale Hrvat ga je "prkrivu" mim, da sem se skor us...

post-13666-0-83213300-1306710679_thumb.jpg

plominski zaliv

post-13666-0-40124400-1306710797_thumb.jpg

konec Konca

post-13666-0-80618500-1306710834_thumb.jpg

"Kaj zdej, Joža, a bo? A še rama boli?"

post-13666-0-10514200-1306710858_thumb.jpg

Živjo, Živjo!

post-13666-0-96446000-1306710891_thumb.jpg

Kva bo pa mama rekla, ko boš vse potrgane kolena domu prnesu, a ?!?!

post-13666-0-76240900-1306710911_thumb.jpg

Tole pa ni več v Istri, ampak že čist po Gorenjski diši

post-13666-0-65091500-1306710927_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem pa prejšni teden Austrijo osvajal:)Naredil preko 1100 km v treh dneh.Bil sem pa:Vrbsko jezero(priprave na GTI zbor,wauuu:)),Turacher Hoch,Nockalm strasse,Bad Kleinkirchen,Millstatter see,Hermagor,Route 69,Volkermarkt,St,Veit,Osojsko jezero,in še nešteto ostalih jezer in hribou.

Kdor se še ni vozil po Austriji,naj gre in se pomoje tukaj pri nas po teh luknjah ne bo več! :yea1:

Kaj pa znajo Avstrijci ceste delati,kapo dol :worship::worship:

Če verjamete ali ne,ene same luknje in peska nisem narajmal v vseh teh kilometrih :eek:

Aja,da o policajih ne govorim.A gor sploh obstajajo??? :rolleyes::yea2: Nobenega videl,razen na neki kolesarski tekmi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sva s sopotnicno naredila 280 km (Lj-KG-Vršič-Kobarid-Idrija-Lj).

Zelo lepo...

Razen par avtokretenov na avtocesti mimo Kranja, sva srečevala samo razpoložene voznike. Tako moto, kot avto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek Vrhnika-Idrija-Most na Soči- Bovec-Predel(par kaplic dežja in malo hladneje)-Trbiž-Kranjska-Lesce-Ljubljana-Vrhnika 320km. Srečal precej tujcev na motorjih ki so kar precej divjali.

Nedelja Vrhnika-Domžale-Prebold-Celje-Laško-Sevnica-Trebnje-Ljubljana-Vrhnika 210 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Domžale-Jezersko-Golica-route69-Šentilj-Celje-Domžale. Bil prvič na route 69 in ugotovil da smo 100 let za Avstrijci glede cest in obnašanja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Domžale-Jezersko-Golica-route69-Šentilj-Celje-Domžale. Bil prvič na route 69 in ugotovil da smo 100 let za Avstrijci glede cest in obnašanja.

Zato pa mi vozimo pretežno po Avstriji, jo že skoraj bolj poznamo kot Slovenijo. Pa samo zaradi cest...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj servis v N.Gorici (v KP ni ni :closedeyes:) ...po servisu pa: Bovec-Kluže (glih par slikic naredit)-Vršič-Kr.Gora...nekaj popapcat..-nazaj čez Vršič :naughty:-Tolmin-Idrija-Postojna pa domov v KP ...400+ km in polno mušic med zobmi :whistle:

post-17249-0-84806200-1306841771_thumb.jpg

post-17249-0-67662000-1306841810_thumb.jpg

post-17249-0-10048700-1306841849_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes imel eno kratko vožnjo od grosuplja pa do vidma in nazaj.

Cesta super, na nekih delih suha, nekje mokra nekje pa mokra z rahlim peščenim posipom, tako da se

je dalo sprobat kako deluje tracton control (TC) in kako se motor odziva v načinu rain oz. dynamic (odziv ročice

za gas).

Motor je posodili valentinčič in sicer 1600GT.

Ko se vsedeš nanj deluje majhen in lažji kot GS(kar trenutno vozim). Vžiganje motorja je dooolgočasno, nič premetavanja levo-desno,

nič tresenja - skratka dolgčas :whistle:

Isto se ponovi med vožnjo, nobenega tresenja in grgranja neglede na izbrano prestavo in obrate.

Motor začne lepo delovati (vleči) pri 2500 obratih (če ni pregrob asfalt tudi zadnjo gumo vrti v prazno - v kolikor mu

to ne prepreči TC).

Pot od grosuplja pa do vidma je bila bolj spoznavanje in navajanje na motor (turistično kruzanje 2-4ooo obratov v 4-6 prestavi)

Motor se ne matra in lepo pelje.

Nazaj grede pa, kot sem že omenil, je bilo treba mal sprobat kako deluje TC pa dynamic mode. TC dela zelo "gladko" (pri

GS-u je to zelo grobo).

Ko sem prišel v grosuplje sem šel še na AC. Dvignil sem prednjo šipo v najbolj pokončen položaj in lepo vozil z vključenim

tempomatom.

Pri motorju sem pogrešal edino avtomatski menjalnik (glede na tip motorja /potovalnik/ bi mu to pasalo).

seveda je bila vožnja lepo po omejitvah :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se malo oglasim še js tle...

Nedelska popoldanska je bla nekako tako:

solo izvedba s prikolico: Nova Gorica->MnS->Sorica->Bled->Kr.G.->Pontebba->Predil->Bovec->NG...

Čez sorico je Blo taaaaaaaaaaaaka fajn temperatura, da ni za verjet... V moji preluknjani pižami je blo na momente mrez :)

Danes pa sms od brata: "Ej, meni se ne da bit doma. Prosim pejdi mi pomagat mešat motul 300v :) greva ko prideš domov z dela."

In ne moreš revežu obrnit hrbta kadar rabi pomoč :D In sva šla ob 5h:

NG->Wajdušna->Cow->Passo del Podkrej->Ride (prazneeeee)->Postumia (obvezen sladoled, danes ob nevsakdanji družbi RSV4 na parkingu :wub: ) -> Senožeče->Divača->Sežana->Štanjel->NG

zdrsali štape, škorne, kolena... 1x pa bi skoraj še uha in hrbet. Matr me je preložilo, ko piščanca na pesku pri vzponu na Col...

Še kake 800km in bojo gume fuč. Treba pametno izbrat zadnje destinacije :)

ena s passota del Podkraj... SUZUKI: Kdaj je odprta stara pošta? Danes je blo use zabunkano...

post-1698-0-24103400-1306870728_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se malo oglasim še js tle...

Nedelska popoldanska je bla nekako tako:

solo izvedba s prikolico: Nova Gorica->MnS->Sorica->Bled->Kr.G.->Pontebba->Predil->Bovec->NG...

Čez sorico je Blo taaaaaaaaaaaaka fajn temperatura, da ni za verjet... V moji preluknjani pižami je blo na momente mrez :)

Danes pa sms od brata: "Ej, meni se ne da bit doma. Prosim pejdi mi pomagat mešat motul 300v :) greva ko prideš domov z dela."

In ne moreš revežu obrnit hrbta kadar rabi pomoč :D In sva šla ob 5h:

NG->Wajdušna->Cow->Passo del Podkrej->Ride (prazneeeee)->Postumia (obvezen sladoled, danes ob nevsakdanji družbi RSV4 na parkingu :wub: ) -> Senožeče->Divača->Sežana->Štanjel->NG

zdrsali štape, škorne, kolena... 1x pa bi skoraj še uha in hrbet. Matr me je preložilo, ko piščanca na pesku pri vzponu na Col...

Še kake 800km in bojo gume fuč. Treba pametno izbrat zadnje destinacije :)

ena s passota del Podkraj... SUZUKI: Kdaj je odprta stara pošta? Danes je blo use zabunkano...

V pon in torek je kjuzo. (če niso kaj zamenjali) p.s. vsi ti passoti alla COL, Črni vrh, Podkraj imajo zeeelo slab asfalt, ponavadi pride tudi rahlo vlažen ali droben pesek in nese čisto brez opozorila..(iz lastnih izkušenj) Da ne govorim o gozdarskih trolah in Brusovih šleparjih, ki vozijo na polno in sekajo ovinke.

Aja...pa včasih ga tut jst skombijem prpičim in kak ovink posečem rolleyes.gif

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

SUZUKI: Kdaj je odprta stara pošta? Danes je blo use zabunkano...

Hola mojster,

kot ti je napisal že Dami, je gostilna Stara pošta ob ponedeljkih in torkih zaprta... boš moral it še kdaj gor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sreda je že :unsure ?

V četrtek sem pičil Postojna Brezovica Horjul Ljubljana, na gospodardca, in v petek zarana proti domu. do Grčarevca en sam pain and suhher. Veduta na Planinsko polje pa je plačala vse blesavoče za nazaj, in lepo opomnila zakaj mam motorje tako rad. Tudi za to, da se peljem tam in vidim tisto, kar bi z avtom spustil. Fantastično je blo gledat igro svetlobe in megle. awsome. ( da ne bo pomote, sm se ustavil za minuto)

ko sm oddelal petkov urnik sem se spet naložu na Vtr in se zakotalil do umaga. u nedeljo pa domow. Nič od fur, 350Km vsega skupej. Praznine med vožnjami so ble točno tako super kot vožnja. Res sproščujoč vikend. Baje da naslednji ne bo tak.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!