Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

keiko: vidim da si zelo navdušena motoristka :rolleyes: . Ni ga dneva da se ne pelješ. Moram biti zelo pozoren, da te kje srečam in spoznam... :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj po doooolgem času spet mal po Sloveniji.... :rolleyes:

čez Kamnik ( tam en dooolg kafe :worship: , tako da sem padla u gužvo skozi Kranj :evilgrin: ), proti Kranjski gori( Naklo-Lipnica, Radovljica) in naprej pogledat Kozoroga pri Jasni, čez Vršič (gužva na cesti- domače živali :P ), ter skozi Tolmin in Idrijo, do Logatca, Vrhnike in nazaj domov

približno 340 km ....

post-21285-0-39284900-1310570977_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je padla turca: NG-Bovec-Vršič-Kranjska gora-Korensko sedlo-Hermagor-Nassfeld-Passo Pramolo-sella Cereschiatis-Moggio Udinese-sella Carnizza-Učja-Kobarid in domov. Bilo je sončno in po dolinah zelo vroče. Na prelazih se je dalo dihat. Prometa bolj malo, nabralo pa se je 405km.

Še en malo slik za pokušino:

1.slika: slab Boka

2.slika: prelaz Vršič

3.slika: Korensko sedlo

4.in 5.slika: passo Pramolo

6.slika: sella Cereschiatis

7.in 8.slika: sella Carnizza(iz Rezije v Učjo)

post-3455-0-76726600-1310579329_thumb.jpg

post-3455-0-58828900-1310579338_thumb.jpg

post-3455-0-73878700-1310579347_thumb.jpg

post-3455-0-17534800-1310579355_thumb.jpg

post-3455-0-72151600-1310579366_thumb.jpg

post-3455-0-14065500-1310579375_thumb.jpg

post-3455-0-11420800-1310579388_thumb.jpg

post-3455-0-63055600-1310579397_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

keiko: vidim da si zelo navdušena motoristka :rolleyes: . Ni ga dneva da se ne pelješ. Moram biti zelo pozoren, da te kje srečam in spoznam... :kava:

Je treba izkoristit dopust in lepo vreme .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj:

Postojna - Vrhnika - Logatec - Rovte - Žiri (seveda ne morem brez del na cesti :huh: na poti do Žiri prvi makadam) - Govejk ... od zgoraj lep razgled na Idrijo...

cetrtek-002.jpg

- na poti do Idrije ta druga dela na cesti (luknje take da me skoraj z motorja vrglo :xx: pa seveda makadam) - ob Idrijci proti Mostu na Soči - čez Idrijco na Čepovan...

cetrtek-004.jpg

- proti Grgarju (kako je blo luštno hladno gor :OK: če ne bi bla zmenjena za kavo na krasu bi ostala gor par ur, pa fajn cesta, vsaj gor na planoti) - pred Grgarjem dela na cesti :whistle: - Ajdovščina - Manče - Štorje - Senožeče - Divača - Vremski Britof - Ribnica - Pivka - Prestranek - in cilj.

280 km.

Danes:

Postojna - proti Ridam (za dobro jutro in budnico me je grdo izsilil pripadnik SV v službenem vozilu :bum: ko se vključeval iz neprednostne na glavno cesto) - na Ridah kot že par juter ta teden srečala enega motorista (vsakič registrirala le, da je rdeče barve - in motor in kombinezon .) ) - Logatec - Rovte - Žiri - Gorenja vas - Škofja Loka - Železniki - Dražgoše (me je matral firbec še od zadnjič če se da prit čez - no in se da - nobene zapore ceste ni :) ) - proti Kropi :kva2: cesta ravno prav zame, ki se bojim višine - ozka, zavita in dol strmo tako da nisem smela videt :P - Kropa - Radovljica - Bled - Spodnje Gorje - Jesenice (pavza za hitro kafe in nabava malce) - Gozd Martuljek...

cetrtek-023.jpg

- Rateče - čez mejo do Belopeških jezer (pavza za malico)...

cetrtek-037.jpg

- nazaj v Slovenijo - Rateče ...

cetrtek-054.jpg

- celo pot nazaj proti Jesenicam je pihal nor veter :kva2: me je prestavljalo po cesti, ni blo prijetno :blink: - Zgornje Gorje - čez Pokljuko - Gorjuše - Bohinjska Bistrica (sladoled seveda :D za energijo do doma) - Soriška planina - Podbrdo - Kneža - Bača pri Modreju - Idrija - Logatec - Ride in nazaj na izhodišče.

Danes se je nabralo dobrih 350 km. Zmatrana -_- je blo pa fajn :)

Popravljeno . Popravil Keiko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postojna-Idrija-Tolmin-Kobarid-Bovec-Redil-Mangart-Bovec-Nova Gorica-Postojna=320Km

diktator tempa Igorr je vodil pot do ohladitve. Na Predilskem jezeru in na Mangrtu je bla užgana ena ogromna klima in je pihala fantastično mrzlo! Čist drugače kot v je blo v Postojni ob odhodu.

post-1354-0-29618600-1310725441_thumb.jpg post-1354-0-52574100-1310725470_thumb.jpg

Slike so boge, ker nokija še telefona ne zna narest, ka li da bi stvar slikala. . . .Ampak fura je bla (meni) kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je padla sladka turca :D. Bilo napovedanih nekaj čez 30 stopinj in takoj sem vedel, da bo to eno kuhanje v lastnem soku :P. Kam zdej, žena je rekla, da bi šla kaj lepega pogledat, ja nč sem reku, narediva kompromis in greva po hladovino na Mangart ter pogledat krasno hči planin-Soča. Štartala ob 9.00, se skozi meglo odpravila proti Cerknici dalje do Idrije, kjer je bilo treba spočit ženino ritko:D (super motor), dobro se je držala, morm rečt, z novim motorjem prvič na prvi resni turi z 660ccm, hudiča morm rečt, da se bo še prehitr navadla letet čez ovinke :P.

Kavica ohladitev vročih glav, pa čeprav je ura kazala komaj 10.30. Dalje do Mosta na soči, kjer sva "zabila" nekaj časa v senci pod lipco :).

Gremo dalje, hitro na MAngart, pogledat če je ostalo še kaj snega za kepat, pa je zgoraj tako pihalo, da se mi še čelade ni luštalo izstaknit :D, v dolini 34stopinj zgoraj še ne 20+veter :D.

Na Vršiču se nisva ustavljala, ker je teta kotla met dnar za parkirplac, pa sem rekel, opa to pa ne, gremo raje v KRanjsko goro na ene čevapčiče :)...

CEsta nazaj do kočevja, brez omembe vredna.

Odvozila prvo skupno furco (žena z novim motorjem), bil presenečen, ko je doma na števcu kazalo 434km.

Lep dan, lepa vožnja, vse blo u piko! :P

p1020740.jpg

p1020714.jpg

čau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sreda, 13.07.2011:

Maribor-Dravograd-Celovec-Nockalm-Innerkrems-Katschberg-Obertaurn-Schladming-prelaz Sölka-Hüttenberg-Velikovec-Wolfsberg-Weinebene-Radelj-Maribor (650 km).

Kljub napovedani vročini sem se odločil za že dalj časa planirano turo in se že zgodaj odpravil iz Maribora. Do Innerkremsa je vse potekalo po načrtih, tu pa sem ga žal moral spremeniti: cesta naprej od Innerkremsa je zaprta zaradi plazu (pa ne snežnega). Zato se je bilo potrebno spustiti v dolino in pot nadaljevati čez Katschberg. Do poldneva, ko sem prispel v Schladming, pravzaprav ni bilo čutiti vročine (res pa je, da sem se v glavnem gibal nad 1500 m nadmorske višine), tam pa sem si privoščil pavzo za kosilo in prav dobro se je čutilo 32 stopinj (v senci).

Zato je bil nato prav blagodejen vzpon na prelaz Sölka. Ne samo zaradi ugodnih 24 stopinj, pač pa tudi zaradi prečudovite doline na obeh straneh prelaza. Še posebaj izstopa dolina na severu, ki je bolj poseljena, vse hiše pa okrašene z raznobarvnim cvetjem.

Po spustu iz Sölke sem ponovno prišel v vroč kotel. Tolažil sem se s tem, da ne bo dolgo trajalo, pa sem bom ponovno vzpel na višine - Klipitztörl. A žal razočaranje: cesta na Klipitztörl je bila zaprta (ravno ta dan je bil zadnji, ko je bila zaprta). Predvidevam, da obnavljajo cesto, ki je bila, roko na srce, tega res potrebna. Ni mi preostalo drugega, kot da se spustim do Velikovca in nato preko Wolfsberga na Weinebene, kjer se je ponovno dalo normalo dihati. Nadaljevanje proti Radlju in proti domu je bilo v poznem popoldnevo že znosno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... - Govejk ... od zgoraj lep razgled na Idrijo...

Ker te objave ne morem več popravljat "...tu je lep razgled na Spodnjo Idrijo " (hvala za info Robi .) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej si me pa zašpecala, jaz pa tako fer po privatnem sporočilu ... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo nisem nič napisal na MS, ker sem eno leto pavziral.

No danes, po dolgem času, sem se odpravil na kratko turco, Postojna - Il. Bistrica - Podgrad - Kozina - Koper - do kolega v Šalaro - nazaj v Koper na kavo, pa malo pogledal po bolšjaku pred Taverno - Kozina - Podgrad - Starod - Il. Bistrica, kjer sem pojedel eno dobro pico - potem pa direkt domov. Skupaj slabih 300 km.

Videl veliko motoristov in nekaj motoristk, vse pozdravil, opazil pa sem, da jih veliko ne odzdravlja. :?

Na nekaterih odsekih je bila kar konkretna "turizem" gužva, sploh po Kopru ali pa relacija Podgrad - MP Starod.

Sem se pa danes vozil kot VIP. Malo od Kozine naprej me je dohitel!! "leteči" in mi "nudil" spremstvo do Črnega kala. Da je bil moj VIP dan popoln sem na povratku - zanimivo na isti relaciji, dobil spremstvo ProVide. :D

Zahvaljujem se tudi motoristu na BMW :OK: , ki me je kar med izhodom iz krožnega na Bivju, opozoril na policijsko kontrolo, ki se je nahajala nekaj 100 m višje, od krožišča proti Dekanom. Sicer vozim nekje po omejitvah (nikoli v območju KT) v polni opremi in tehnično brezhibnim motorjem in se zaradi takšnih kontrol ne sekiram, ampak nikoli ne škodi informacija o takih "nevarnih" razmerah na cesti.

LP_

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej si me pa zašpecala, jaz pa tako fer po privatnem sporočilu ... :unsure:

:) če že kiksnem, lahko vsaj popravim .) ti pa si mi prijazno namignil da bo Spodnja Idrija prav...

Včerja je bila pavza, danes pa spet: Postojna – Ride - Vrhnika – LJ – Domžale – Moravče – Zagorje ob Savi – Zidani Most – Sevnica – sem hotla it čez Podgorje do Planine pri Sevnici, pa seveda – kamorkoli grem mora bit obvezno vsaj na enem delu makadam in razturjena cesta :grrr ma mi ni dalo mira in sem šla vseeno se malo zapeljat, a sem po ene 500 metrih raje obrnila in šla nazaj ker je bila cesta obupna (da se malo pohladim – tam na makadamu me je čisto zakuhalo :kva2: sem si na avtobusni privoščla malco)…

Potem sem obrnila nazaj proti Sevnici, srečala dva motorista v nasprotno smer (me prav zanima, če sta onadva vztrajala in odvozila do Planine pri Sevnici). Potem sem ob Savi letela do Brestanice, čez Senovo proti Velikemu Kamnu…

sobota-001.jpg

in okrog… :D

sobota-003.jpg

proti Podsredi...

sobota-007.jpg

in Kozjemu skozi Krajinski park Kozjansko – proti Šentjurju (kakšna cesta je tu :OK: )

V Šentjurju na avtobusni počival en motorist (spet sem prepozno registrirala, oranžen kombinezon in motor – KTM? ) – Celje (tu vas je blo veliko, bi lahko cel čas samo mahala) – na Vranskem na pumpi hitra pavza za sladoled – na poti do Kamnika, za Sotesko sem se komaj izognila bližnjemu srečanju z enim :xx: ki se je pripeljal po sredini mojega voznega pasa ko je prehiteval čez polno črto, v nepregledni ovinek :bum: Daj drugič se raje prepričaj preden greš prehitevat če ti bo sploh zneslo :surrender:

Potem kavica in klepet v Kamniku – Mengeš – LJ – do Vrhnike po AC (kako se vleče »ta stara« cesta med Vrhniko in LJ, je bilo že zjutraj dovolj) - Ride – in nazaj.

Nabralo se je 420 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo si tudi mi malo privoščili. V prijetni družbi smo se dobili ob pol 9h na kavi v Cerknici. Potem pa smo naredili plan da gremo čaz avstrijo (route 69 :) ), pa v Laško pogledat kaj se dogaja, po tem pa nekje domov.

Na koncu je števec pokazal 477km. Trasa je potem zgledala nekako takole --> http://skrci.me/M3NZo

Zjutraj je bila do Žiri še malo mokra cesta, tako da je šlo tam malo počasi. Potem smo jo mahnili čez jezersko in proti Lavamundu. Tam pavza za kavico in potem uživancija na golici. jupi. :) Nazaj proti Sloveniji smo jo mahnili čez Radlpass. Kmalu je sledilo kosilo. In okrepčani smo sklenili da gremo na 1 laško v Laško :). Malo pred Celjam videna Keiko. Vsaj mislim da si bla ti. Nato smo prišli v Laško, spili pijačo in se hitro pobrali od tam. Ker drugače nebi tole zdaj pisal :P. Iz Laškega pa proti Litiji, en sightseing tour po Ljubljani (Vsi imeli vinjete, ampak ne po obvoznici :D ). Še ena pijača na Rakitni in domov.

Dan je bil lep, slikat se mi ni dalo. Jutri je nov dan, pade verjetno nova turca. Eno kopanje nekje :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še moja tura Drenov Grič- Škofljica- Ribnica -Kočevje-Raindol-Srednji Radenci ob Kolpi kjer je padla kavica in počitek ob Kolpi- Kanižarica-Vinica malica-Črnomelj-Otok

ogled img2021.jpg

Metlika- krasni ovinki čez Vahto do Novega mesta kjer bil ogled mesta. Nato Mirna Peč- Trebnje- Ivančna g. -Polževo- Grosuplje- Ljubljana in Drenov Grič dobrih 330 km. Srečal zelo malo motoristov, kar sem bil začuden. Bomo videli jutri ko bo tura na Kras.

Popravljeno . Popravil idelta
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes sem se vozil po vinski cesti v Avstriji skozi Spielfedl, Sulztal, Fötschach čez Langegg nazaj v SLO... neverjetno, kako majo östrajheri urejene ceste tam po tistem hribovju, pa bušnšanke :)

takoj čez mejo pa se hitro zaveš, da si nazaj v kokoški ... :P cesta čez Kungoto je PORAZNA!

srečal ogromno motoristov, ki so vsi vozili meni nasproti, se mi je že zdelo, da ne peljem v pravo smer ... :)

Popravljeno . Popravil kaalman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja turca nič posebnega ampak, ker je prvič z motorjem na morje naj bo tukaj za spomin. Začelo se je v Šmartnem ob Dreti, preko Gornjega Grada na Črnivec in v Kamnik. Potem čez Ljubljano do Vrhnike, Postojne, Kozine in na koncu cilj Debeli rtič. V eno smer je bilo cca 180km, skupno 360km :) Ker sem bila v družbi s 4kolesnikom je bila pot bolj počasna ampak zato nič manj zanimiva, prijeten nedeljski izlet :) Srečala ogromno motorjev :)

post-21512-0-02963100-1310928314_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se peljal cz Kranjsko goro do Korenskega sedla, kjer sem mislil obrniti proti domu, samo nekako to ni slo, pogled na Vrsic je bil meglen, tako sem raje sinil proti Italiji do Trbiza. Kjer je bila ena mala pavzica, spotoma pa sem se odlocil da bom skocil se do rezervata Rio Bianco, ker pa nisem imal casa sem obrnil in picil nazaj na Predel in hop v Slovenijo :), v Logu pod Mangartom sem naredil malo foto pavzico.. potem sem nadaljeval do Bovca, Kobarida kjer sem naredil standartno dolivanje zupce v moped in sebi privoscil eno vodo... potem pa naprej do Kanala, sevede obvezen zmenjen postanek, ker pa je zacev dez, sem se kar malo ustrsil da me bo mocil do doma. v sreci sem odrinil proti Gorici in ob tabli konec Kanala je dez nehal :). potem standartna tura do Ajdovscine, do Postojne, kjer mi ni dusa dala da ne bi zavil proti Ilirski... prisel do, hmmm nevem zgubil sem se nekje umes, ampak ker se mi ni dalo odpreti zamljevida, sem obrnil in piciv nazaj cez ride, in tako do ljubljane, hop se na litijo, casa mi je zmanjkalo zato sem skocil cez Vace nazaj proti domu :) Kmalu mi je postalo zav, ampak motor je bil ze v garazi, zato sem raje rekel dosti za danes :)

Vse skupaj 509 km... brez dodatnih krogov je stic gogle zracunu tocno 400km, tako da se je splacalo malo lutit :)

Popravljeno . Popravil JONI 46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo pred Celjam videna Keiko. Vsaj mislim da si bla ti.

Bila :yes:

Danes 370 km-jev.

Postojna – Rakek – Bloke – Ribnica – Kočevje - Dvor – Krka od Straže proti Novemu mestu…

nedelja-005.jpg

Novo mesto – skozi Ljuben v smeri proti Semiču (na klopci počivališča s fajn razgledom - malca)

nedelja-006.jpg

- Črnomelj – skozi Gradac – do Metlike – Dole (na tem delu spet fajn cesta, sem vas srečala kar dosti) – mimo odcepa za Trdinov vrh - Novo mesto – Šentjernej – na poti proti Škocjanu so se odločli da: »no more

nedelja-008.jpg today« :P

- Mokronog – Mirna in spet odkrivanje novih cest – čez Gabrovko do Šmartnega pri Litiji (mi je uspelo ubežat nalivu - samo tu je malo padal dež v celem dnevu, je blo prav vse črno) – proti LJ – Vrhnika (krajša pavza – za sladoled - kar na klopci :whistle: ) – čez Ride (polno vas je blo) nazaj na izhodišče.

Jutri pa spet nazaj delat, konec veselja do naslednjega vikenda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še jst kak entry v rubriko naredim...včeraj dobrih 400km - Zreče-Kamink-Cerkno-Kanal (kosilo in rahla navihtica) Bled (draga ledena kava) Zreče.

Kar dobra tura, sončno ves čas, razen v Kanalu. cesta od Kamnika do Kanala zame nova, prav tako iz Kanala na Bled. Asvalt sicer na mestih ni kaj prida ampak ovinki so pa zakon, pa tudi prometa je bore malo. Tako da je blo prav fajn. ko pa prideš na bled pa zgleda k da je pol slo in ita tam pa še nemci. Fijakali smo se v vrsti. kafiči puno zasedeni (kljub cenam :surrender: )

motoristov je itak polno. tud na nesrečo sem naletel - na cesti malo pred tolminom (kje drugje). En italijan ni zvozu ovinka in je šel v avto. kot je znal gasilec povedat, mu ni blo hudega, hvalabogu.

bi se pa rad zahvalil lokalnemu cepcu na neki 250 kubični endurci, da se mi je na cesti do kanala lepu na rit. Na momente je vozil tako blizu, da sm ga vidu če sm mal glavo zasukal. klasični lokalni cepec v jakni, kavbojkah in teniskah ter brez rokavic (še dobr da je mel vsaj čelado).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po dolgem času ena kratka furca. Dobila sva se na OMW v Lescah kjer sva srečala še dva kolega s sopotnico, ki so se ravno odpravljali v Dolomite.

Pot do Rateč (kavica) – Rajbeljsko jezero (postanek)

post-28996-0-41469800-1310973635_thumb.jpg

– prelaz Predil – Bovec (dobro kosilo in tudi veliko razočaranje, ker mi je en »kekec« sunil zaščitni pokrovček na nosilcu za garmina) – Kobarid – Tolmin (malo dežja)

post-28996-0-16440300-1310974057_thumb.jpg

(na tankšteli srečala enega na Hondi s črnobelim kombinezonom)

- Idrija (ploha, vmes pa nekaj toče kot bi šel sneg) – Logatec (kjer si snamem dežni kombinezon in ob speljevanju poskrbim za dobro voljo nekih mladeničev v bližnjem baru, ker sem pozabila pospravit tačko in slišal se je samo še reskav zvok mojega motorčka –hallo!!!!) – Vrhnika –Kranj in domov. Vsega skupaj 285 km. Srečala sva kar veliko motoristov - in pri treh se sploh nisem čudila zakaj smo motoristi na "slabem" glasu - človek se resno vpraša ali sploh kaj razmišljajo...

Popravljeno . Popravil Heathy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa čestitke da ste obvladali vso to organizacijo vožnje, hrane itd, očitno zelo uspešno.

Najprej nekaj utrinkov iz naših dosedanjih potovanj :D

2009 http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=48&Itemid=79

2010 http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=165:potep-z-mzm-prvi-dan&catid=39:dnevne-novice&Itemid=70

2011 http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=213:passau-2011-slovenija-ima-novo-glasbeno-skupino&catid=44:arhiv-novic&Itemid=75

http://mzm-slo.com/index.php?option=com_content&view=article&id=217:eneko-jezerosonneggersee-2011&catid=39:dnevne-novice&Itemid=70

Ideje in dušne zadeve p.Niko, ostalo-tajnik Vili s svojo boljšo polovico :worship: ob pomoči druščine iz vseh delov domovine; Brje-Komen-Strunjan-Wajdovščna-Ribnca- Koper ......

Včasih je potrebno malo potrpljenja in dobre volje, do sedaj smo imeli super druženja. Vsekakor pa je tudi vožnja v koloni 100 motorjev :grupni: posebno doživetje in energija.

Sicer pa se nam skozi kaj zanimivega dogaja - http//:mzm-slo.com :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!