Skoči na vsebino

Novi Marof 2011


BIZIXXX

Priporočene objave

Mogoče kdo ve če bo v soboto frej pista ? :)

Jaz sem klical za nedeljo in je frej. Se vidimo v nedeljo.

LP Speed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učer tut jst vidu to ''čudo'' Marof-a :evilgrin:

hudoooo :kva2: :evilgrin:

post-5510-0-42482800-1306523895_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GrCaR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem klical za nedeljo in je frej. Se vidimo v nedeljo.

LP Speed

Super, tut mi smo prestavl na nedeljo, ker je za danes bil dž napovedan, se vidimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za jutri je še prostor za enega motorista in en motor v kombiju če kdo želi, naj me čimprej kontaktira, štart cca 6:30 iz Borovnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo uživajte, jst ne bom uspel zaradi nepričakovane okvare na motorju. :headbang:

Se vidimo naslednjič 100%

LP Speed

Popravljeno . Popravil speed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam prikolico za na marof, za dva motorja !

kontakt na 040641876

post-13787-0-94110900-1306868143_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil SANJIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno nekaj gledam. Me pa skrbi, ker tvoja je samo za Marof, jaz bi šel pa z njo na Grobnik :winkiss:

Cena?

Tam je največkrat šla, pa že pozna pot, ha ha , do konca tedna je zaarana, če ne se slišiva v petek zvečer, 040641876, cena 500 €.oz dogovor.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tale vikend tudi kdo namenjen na pisto?

Mi je prvič, da bi šel na pisto, in bi se pridružil kakšni skupini.

Pa koliko cca stroškov računam za obisk marofa ter ali je za marof tudi potrebno paziti katere gume imaš gor?

Thx ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji stroški so ponavadi:

- cca 50€ za gorivo (odvisno kolk imaš porabo pri avtu in iz katerega konca Slovenije si - jaz imam do Marofa in nazaj 500km pri porabi cca 8 l na 100km)

- 10€ cestnina tja pa nazaj če greš na Brežice in pol mimo Zagreba proti Novemu Marofu

- cca 15€ za bencin ki ga boš skuril na Marofu (odvisno kolk ti motor žre in kolk krogov se ti bo dalo odvozit)

- 27€ za uporabo piste

Ostalo je pa čist odvisno.. Če greš še kej spit, jest, je takoj tolk več.. Jaz ponavadi vzamem sabo od doma vodo in kakšen sendvič.. Pa če se boš zmenil s kom, da gresta s prikolico dva motocikla, mal ujameš pri potnih stroških (bencin in cestnina)

Ne smemo pozabit še na obrabo gum. Ampak tu smo si pa tako različni, da se ne da podat enega splošnega stroška. Če voziš počasne čase in imaš kakšne navadne športne gume, potem jim lahko skor poznat ni..

Če si pa že malo bolj hiter in fališ z izbiro zmesi pri novi GPjki in ti recimo gumo raztrga do gladkega v enem dnevu, potem so te pa sam gume koštale 200€ :)

Drugače pa kar se gum tiče načeloma na Marofu ni problema, če maš ene normalne športne gume na motorju in ne boš ravno v prvo hotel postavit rekorda proge. Bi pa v vsakem primeru, sploh sedaj poleti, ko je vroče, odsvetoval uporabo raznih ST gum!! Prevečkrat videl že it folk po tleh zarad pregretih gum, se ne splača..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, trenutno imam gor pilot road 2, ki bo počasi zazamenjat, ampak po tvojem postu sodeč, mi le-te ne priporočaš... sicer z njo še nisem imel problemov na vročem asfaltu, tudi po nekaj kilometrih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno z njimi ne bi šel na Marof pri poletnih temperaturah.. Res da ni hitra steza in da pregrevanje ni tak problem kot bi bilo na kakšni oreng stezi kjer ti že hitrost ful segreva gume, je pa zato neprestano pospeševanje na polno iz zaprtih zavojev v 1. ali 2. prestavi in zaviranje v naslednji zavoj.. Brez prestanka, krog za krogom, "zloraba" za gume. Na cesti takih pogojev nimaš in so gume precej manj obremenjene. In če to skombiniraš še z vročim asfaltom na kakšen topel poletni dan in relativno nizko delavno temperaturo ST gum, to ni dober recept.

Drugače ne pravim, da se ne da vozit s temi gumami. Ziher bi se dalo čist ok odpeljat, mogoče celo več krogov v kompletu, z nekim normalnim tempom. Sam fora je v tem, ker večino ljudi pista enostavno prevzame, asfalt je dober, oprijem tudi in začnejo iz kroga v krog bolj odpirat. Enkrat je pa pač preveč. Hec je samo v temu, da imaš zaradi neizkušenosti, adrenalina, navdušenosti ali pa enostavno kakšne napake, ki jo vsak kdaj naredi, že tako in tako vedno možnost, da gre kej narobe. Če so pa še gume "vprašljive" pride pa do tega še tolk prej..

Za primer čist ena realna situacija, ki se ti bo ziher dogodila, ker se vsakmu, dokler se ne "napifla" steze na pamet in dobi filinga (pa tut po tem se še dogaja!).. Prideš v zavoj in vidiš da si ga slabo pripravil, al pa se vmes mal ustrašiš da si prehiter, al pač neki in mal zapreš gas, al pa cukneš z gasom.. Če imaš gor ene dobre gume ti načeloma kakšne take napake kar odpustijo, razen če res ne pobiksaš.. Če pa se voziš z eno gumo ki je že itak na meji svojih zmožnosti, mogoče že nad delavno temperaturo, blizu pregretja, kar je ST guma poleti hitro, ti pa lahko ne odpusti tega.. Ne pravim, da nujno padeš, so pa šanse večje :) Ker ni vprašanje ali bo ali ne bo prihajalo do takih situacij, to BO v vsakem primeru dokler se "učiš", vprašanje je sam kolk blizu meje boš ti vozil in bližje ko boš, bolj bo pomemben dober material, da ti kej takega tut oprosti.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zanimivo. Hvala za dobro razlago. Mogoče bom sedaj prvič razkiral in sproti spremljal gumo, da vidim kako se obnaša in če se mi vožnja po pisti zadopade, investiram za naslednjič ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zanimivo. Hvala za dobro razlago. Mogoče bom sedaj prvič razkiral in sproti spremljal gumo, da vidim kako se obnaša in če se mi vožnja po pisti zadopade, investiram za naslednjič ;)

Zaenkrat ti za ta vikend vreme zelo slabo kaže :/

Jest spremlam tele 3 strani za vreme:

http://vreme.mirbig.net/sl/HR/16/3194367_Novi+Marof#6-Day%20Forecast

http://www.mojkvart.hr/Varazdin/vremenska-prognoza

http://www.wetter24.de/wetter/novi-marof/385X532/ubermorgen.html

Drugače pa računam da mi gremo naslednjič dol enega izmed vikendov (18.6, 19.6)ali pa (25.6, 26.6) bolj verjetno drugi termin, če ne boš šel že prej, se nam lahko pridružiš :)

Štartamo pa iz okolice LJ. Prevoz imaš svoj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao,

nimam prevoza. Imam motor in voljo pa 100€ ;)

Kar se tiče vikenda odhoda, meni ni tako nujno ravno ta vikend... tako da, če bi se lahko kar zmenili vključno s prevozom sem za.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla.

Jaz imam namen v soboto 11.6. it na Marof. Sem iz MB in imam en plac na prikolici.

Morem še samo preverit, če je fraj.

Glede gum pa, sam imam rajši boljše gume, ker ti dovolijo več napak in rezerve

Na mopedu imam Dunlop D211GP.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nedeljo sem js, če bo vreme in steza frej! 

V uporabo dobim avto s kljuko "brez prikole" :blink:!! Tko da iščem kombinacije, če ma kdo prikolo al pa fej za en motor  :rolleyes: ..

Lj okolica..

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!