Skoči na vsebino

Šotorske prikolice Brako


tdm900k

Priporočene objave

LP

S prihodom otroka, je odšel tdm 900(v treh letih prevoženih ~50000km, brez večjih težav, super izkušnja), prišel pa karavan. Ko otroci zrastejo, pride motor zagotovo nazaj. S punco sva se navadila na šotor in bova pri podobni zadevi ostala in sicer imava namen nabaviti prikolico v stilu camp-let.

Lansko leto sva bila v Bovcu in so bili tam Nizozemci s podobno prikolico. Zadeva mi je padla v oko in sem se odločil, da jo kupim. Pri nas je sicer zastopnik v Celju, vendar prodajajo samo nove, odločilpa sem se za rabljeno iz tujine A, DE, NL,..... kjer pač bo ugodna cena. Pri LPP sem se pozanimal, da rabim pri uvozu samo račun in TÜV.

Zanimajo pa me vaše izkušnje s šotorskimi prikolicami; počutje, vožnja prikolice, težave, slabosti, na kaj je treba biti pozoren pri nakupu rabljene, katero firmo bi priporočili, camp-let, raclet, comanche,......, in pa težave pri uvozu. Če bom odšel ponjo v tujino bom splaniral kot izlet in bom pogledal okoli kakšne znamenitosti.

Za odgovore se Vam zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

S prihodom otroka, je odšel tdm 900(v treh letih prevoženih ~50000km, brez večjih težav, super izkušnja), prišel pa karavan. Ko otroci zrastejo, pride motor zagotovo nazaj. S punco sva se navadila na šotor in bova pri podobni zadevi ostala in sicer imava namen nabaviti prikolico v stilu camp-let.

Lansko leto sva bila v Bovcu in so bili tam Nizozemci s podobno prikolico. Zadeva mi je padla v oko in sem se odločil, da jo kupim. Pri nas je sicer zastopnik v Celju, vendar prodajajo samo nove, odločilpa sem se za rabljeno iz tujine A, DE, NL,..... kjer pač bo ugodna cena. Pri LPP sem se pozanimal, da rabim pri uvozu samo račun in TÜV.

Zanimajo pa me vaše izkušnje s šotorskimi prikolicami; počutje, vožnja prikolice, težave, slabosti, na kaj je treba biti pozoren pri nakupu rabljene, katero firmo bi priporočili, camp-let, raclet, comanche,......, in pa težave pri uvozu. Če bom odšel ponjo v tujino bom splaniral kot izlet in bom pogledal okoli kakšne znamenitosti.

Za odgovore se Vam zahvaljujem

Imel sicer ruski SKIF,zadovoljni,lahka za peljat,prostorna,vse naj,naj :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi imamo JAMET, ki je povsem enaka prikolicam TRIGANO. Kupili v DE za relativno malo denarja. Prej smo imeli BRAKO in lahko rečem, da je nivo udobja neprimerljiv. Lahka je za vožnjo, noter pa spakiraš vse, kar rabiš in ne rabiš. Od mene same pohvalne besede za takšno vrsto kampiranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej tudi za tistimi, ki se jim stene dvignejo, da izgleda kot prava kamp prikolica.

Žal te moram malček razočarat......če je otrok res še majčken, razni brakoti niso prav prijetna zadeva.

Pri tej plastik-fantastik prikolici....maš pa tut baldakin, pa še nadstrešek....pa malce več izolacije od okolice in vremena......

Jaz sem imel Skifa, pa makedonski brako......ampak, to šele, ko je mulc imel 5+ let.

Smo zelo uživali.....no kasneje sem pa tapravo Adrijo nabavil.......je bilo nujno......za malček privatnosti :blush: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej tudi za tistimi, ki se jim stene dvignejo, da izgleda kot prava kamp prikolica.

Žal te moram malček razočarat......če je otrok res še majčken, razni brakoti niso prav prijetna zadeva.

Pri tej plastik-fantastik prikolici....maš pa tut baldakin, pa še nadstrešek....pa malce več izolacije od okolice in vremena......

Jaz sem imel Skifa, pa makedonski brako......ampak, to šele, ko je mulc imel 5+ let.

Smo zelo uživali.....no kasneje sem pa tapravo Adrijo nabavil.......je bilo nujno......za malček privatnosti :blush: :blush:

Lej, to je odvisno od vsakega posebej. Mi smo na tako kampirali, ko je bil pop star osem mesecev, tako da....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je relativno. Eni otroci so bolj ''pripravni'' za kampiranje, drugi manj. Naš mulček je z nama prespal v normalnem šotoru, ko je bil dve leti star, pa ni bilo kaj narobe. Tavelika napihljiva blazina, je bil kot kralj... No, za eno noč. Tako, da v Brako prikolici sploh ne bi smel biti neki problem. Po moje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so full simpatične teardrop prikolice. Nekakšen šotor na dveh kolesih, pa še z manjšim avtom jo lahko vlečeš. V slo imamo po novem nekoga, ki celo uvaža caretta prikolice. Otrok nimam. Verjetno so manj dovzetni na pomanjkanje razkošja kot smo mi "razvajene" duše.

post-5959-0-92085200-1295104892_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa obračunavajo šotorsko prikolico v kampih; kot šotor ali kot avtodom/prikolico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa obračunavajo šotorsko prikolico v kampih; kot šotor ali kot avtodom/prikolico?

Plačaš parcelo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, glede plačila je vseeno, šotor, avtodom, prikola ...

Prodajajo pa v Celju tudi takele prikolice, sam cena ni ravno prijazna :whistle:(tam okol 6 k€) :headbang:

post-5391-0-69045900-1295345053_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa obračunavajo šotorsko prikolico v kampih; kot šotor ali kot avtodom/prikolico?

Cene določa kamp, tam kjer imaš parcele, plačaš parcelo, drugače pa plačujem "ŠATOR" i avto.

Kar se pa tiče same prikolice: imam brakico in glede na to, da se jo koristi 2-3 tedne na leto, mi je škoda denarja za kaj drugega. Sem jo pa vso zrihtal za male pare in sicer: zamenjava podvozja s premo od mini morisa-veliko lepše teče, večja nosilnost, večje gume. Zamenjal komplet šotorski del (platno), ki sem ga dobil od nekoga, ki ga je samo parkrat rabil in skoraj novo. Platno sem impregniral. Čez sem dokupil(edini malce večji strošek) nepremočljivo streho, po vsej dolžini. In za predprostor sem dobil (sploh ne vem od koga) podlogo iz kamijonske ponjave, ki z zadrgo spnem na predprostor. Zadeva je popolnoma nepremočljiva-preiskušeno v kar nekaj hudih neurjih. V lastni režiji sem še pločevino pokital, pošvasal in pobarval. In to je to - že 10 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene določa kamp, tam kjer imaš parcele, plačaš parcelo, drugače pa plačujem "ŠATOR" i avto.

Kar se pa tiče same prikolice: imam brakico in glede na to, da se jo koristi 2-3 tedne na leto, mi je škoda denarja za kaj drugega. Sem jo pa vso zrihtal za male pare in sicer: zamenjava podvozja s premo od mini morisa-veliko lepše teče, večja nosilnost, večje gume. Zamenjal komplet šotorski del (platno), ki sem ga dobil od nekoga, ki ga je samo parkrat rabil in skoraj novo. Platno sem impregniral. Čez sem dokupil(edini malce večji strošek) nepremočljivo streho, po vsej dolžini. In za predprostor sem dobil (sploh ne vem od koga) podlogo iz kamijonske ponjave, ki z zadrgo spnem na predprostor. Zadeva je popolnoma nepremočljiva-preiskušeno v kar nekaj hudih neurjih. V lastni režiji sem še pločevino pokital, pošvasal in pobarval. In to je to - že 10 let.

Imaš mogoče kakšno sliko svoje prikolice, razgrnjeno in pa zloženo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kos em bil js majhen smo mel brako in je blo svetovno. Bli smo štirje včasih pet, prostora je blo dost, sam vedno smo mel probleme s tistimi majhnimi kolesi. Zaračunal so pa vedno kot šotor. Zadnje čase tudi vse bolj razmišljamo da bi nabavli spet nekaj takega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš ravno nek hudo šibak avto, raje kupi "pravo" kamp prikolico, ker ko enkrat vlečeš za seboj prikolico ni neke resne razlike, že res, da je manj občutljiva na bočni veter, lažja in bolj okretna, ampak je še vedno prikolica, ko pa enkrat "parkiraš" pa ni primerjave. Tudi mi smo imeli Brako (pravzaprav jo imamo še, gnije pod kozolcem),ko si jo enkrat postavil je zgledala kot "prava" (stene se zložijo kot škatla). Pa nam je bilo vedno žal, da nismo kupili Adrije, za malenkost več denarja, glede na velikost, bi kampirali precej bolj udobno. Če se pa misliš seliti iz kampa v kamp, ali potovati, ti pa "Brako" sploh požre živce.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš mogoče kakšno sliko svoje prikolice, razgrnjeno in pa zloženo? :)

Žal najbrž ne, možno, da je kje na kaki sliki delno vidna, da jo bi pa posebej slikal pa nisem.

Drugače pa ima Franc prav, v kolikor je možnost dobiti pravo trdo prikolico je z njo manj dela. Dejansko jo postaviš v par minutah, medtem ko za vse zložljive porabiš vsaj 2 ure, da kolikor toliko dobro zgleda. Druga stvar pa je primerjava cene med trdo in zložljivo, naslednje je prostor za shrambo, jaz napr. mojo spravim v garažo, medtem, ko bi trda morala prezimiti zunaj. Trajekti, registracija...govorijo tudi v prid mehki, kar se patiče udobja, potem ko je postavljena, mi nič ne manjka. Spalnica za 4 osebe in to komot, kuhinja v predprostoru, jedilnica pod arafatom, vse skupaj 7 metrov dolžine.

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mi se bomo odločili za šotorsko do ~2500€ iz tujine(verjetno Nemčija ali pa Danska) (ker pri nas ni rabljenih, razen izjem). Tiste katerim se dvignejo stene ne pridejo v poštev, ker mi niso všeč(potem raje kamp prikolico). V Celju sem bil in imajo cene od 6000€ kar mi je dosti preveč; so pa všečne. Pri teh, katere gledam, se dajo čez zimo ''kipnat'' na bok in zasedejo malo prostora v garaži v primerjavi z drugimi prikolicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima jo prodajam za 300€, tehnični velja do 2014, ima nove gume....051-832-858. sliko imam na avto netu, zloženo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!