Skoči na vsebino

Crash testi


AREA

Priporočene objave

Veliko sem jih našo, ampak za to kar iščem pa ne - Opel Astra - v VIDEO obliki! Če ma slučajno kdo kaki page s Crash testi Oplov se pripročam 8) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm videl ene 4 tedne nazaj na avtocesti pri brezovici ene par res razsutih avtov :!:

Enemu audij 80 je mašina pa menjalnik ene 10 metrov stran ležal,ven pa je vrglo tudi voznika,ki nesreče ni preživel-naj počiva v miru :!:

Pol je bila pa še ena laguna, če se ne motim,čelno "koraj do šipe nabita" ampak tu pa ni bil nihče huje poškodovan,mogoče je tudi airbag pomagal :?:

No potem ko sem to videl sem par dni z nogo na bremzi vozu,sam zdaj pa spet vse po starem :roll:

Pa zmeri rečem da bom šel raje 5 min prej od doma pa mal počasneje vozil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kakšen iskalnik vtipkaj Euroncap samo ne vem če je slučajno kakšen presledek med Euro in Ncap

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanč je moj kolega eno tetko v Puntotu nabasu od zadej z tanovo laguno karavan!Tetka je mela na Puntotu TOTALKO!!!!! on pa ni mel niti odrgnenga odbijača!Pa je vseen pelu avto na servis saj ponavadi se po deformaciji zadeva vrne na svoje mesto pa so avto razstavl pa če vedno ni blo NIČ za popravljat!No sam tok o dobrih avtih!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanč je moj kolega eno tetko v Puntotu nabasu od zadej z tanovo laguno karavan!Tetka je mela na Puntotu TOTALKO!!!!! on pa ni mel niti  odrgnenga odbijača!Pa je vseen pelu avto na servis saj ponavadi se po deformaciji zadeva vrne na svoje mesto pa so avto razstavl pa če vedno ni blo NIČ za popravljat!No sam tok o dobrih avtih!!

Ciao,by Pero

To se mi pa zdi skor neverjetn, de bi una mela totalko on pa NČ :shock: . Vsaj mal se mu je mogl poznat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, pomoje je to bolj slučaj kot pravilo. Mene je od zadaj nabasala 101, ki je bla skoraj ravna do armaturke, zvita streha, zvita vrata (spredna in zadnja), ki se niso dala niti približno odpret, jaz sem mel pa samo počen odbijač in malo popraskan kuferam (pa ne moreš rečt da je Daewoo Nexia neki varni avto :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanč je moj kolega eno tetko v Puntotu nabasu od zadej z tanovo laguno karavan!Tetka je mela na Puntotu TOTALKO!!!!! on pa ni mel niti  odrgnenga odbijača!Pa je vseen pelu avto na servis saj ponavadi se po deformaciji zadeva vrne na svoje mesto pa so avto razstavl pa če vedno ni blo NIČ za popravljat!No sam tok o dobrih avtih!!

Ciao,by Pero

To definitivno ni dokaz za dober avto !

Do neke hitrosti se na avtu ne pozna nič, če je pa malo hitreje pa se mora avto deformirati in tako ublažiti udarec ( in v načinu deformacije je uspeh za varen avto ).

Je pač v tem primeru blo tako da je bila hitrost majhna ( kot kaže se niti air-bagi niso sprožili ).

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se pri Laguni niso odprli airbagi stavim pivo da punto ni imel totalke ker je praktično nemogoče ker po mojem mnenju so ti airbagi odpirajo praktično za vsako figo in s tem narediš največkrat več škode na airbagih kot na samem avtomobilu. Pa ne me narobe razumet airbagi so pametna stvar samo ne da se ti pri 20 na uro veselo odpirajo. Ker če si pri taki brzini pripet z varnostnim pasom se ti nima praktično nič zgodit. Lastne izkušnje pri hitrosti cca 60 pa je bila na golfu 2 totalka pa sem bil pripet z varnostnim pasom pa ni bilo kakšnih večjih poškodb razen nekaj bolečin v prsih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsako figo??? Te pa mi ta fenomen razloži: 101 se mi od zadaj zaleti s tako hitrostjo da jo razbije do armaturke, meni se AIR-BAG ne odpre (moj avto rahlo poškodovan), kljub temu udarec tak močn da me vrže v streho.

Zaletim se v avto pred mano, na njem 350.000 SIT škode, na mojem 500 SIT (plastika za tablico), AIR-BAG se ne odpre.

Zletim iz ledene ceste, avto se nagne na bok, AIR-BAG se ne odpre.

Ja za kaj hudiča so ga sploh vgradili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsako figo??? Te pa mi ta fenomen razloži: 101 se mi od zadaj zaleti s tako hitrostjo da jo razbije do armaturke, meni se AIR-BAG ne odpre (moj avto rahlo poškodovan), kljub temu udarec tak močn da me vrže v streho.

Zaletim se v avto pred mano, na njem 350.000 SIT škode, na mojem 500 SIT (plastika za tablico), AIR-BAG se ne odpre.

Zletim iz ledene ceste, avto se nagne na bok, AIR-BAG se ne odpre.

Ja za kaj hudiča so ga sploh vgradili?

A si ziher, da so ti ga :?: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa da ga nekdo pred tabo ni že uporabil pa je potem samo pokrov volana kupil drug vse ostale napeljave pa ne ker pač stane od 100 do 200prjatlov in ga je raje tebi prodal.

Enkrat so bile v AM napisane njihove izkušnje z airbagi. Pri skodi se jim je odpr ko so zapeljali na obcestni kamen kjer so odtrgali kolo in airbagi vsi buuuffffffffffff. Zame ga lahko mirne volje naredijo da se odpira pri trku recimo okoli 40km/h pri manj pa je brez smisla. Verjamem pa da je to težko narediti saj so nesreče tako različne v tako različnih okoliščinah in potem rajši naredijo tako da se pač za vsako "figo"odpre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te airbagi se ti odprejo za vsak drek. Mal enga rukneš, pa se že dušiš u nih. Čeprov zdej so zgleda mal drgačni, če se ne odprejo niti če te en nabaše s polno :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrazložitev!!!

No ni res da se airbag odpre 'za vsako figo'!Jest sem kr ornk razbil auto (beri ne samo podrsal blatnik) pa se bag ni odpru!

In še to Laguna je res trda-punto jih je fasal od zadej kjer so avti šibkejši-pri hitrosti cca 30 laguna v 0km na h puntota-recmo da je punto vreden 600.000 sit če je popravilo 300.001 sit je po zavarovalniškem pravilniku totalka- tristo je pa hitr če je sam odbijač cca45.000sit+klepanje+recmo luči no pa smo tam!!!V podrobnosti se opa nam spuščal ker jih ne poznam!

Ciao,by Pero

Ps:Poznam modela k je bmw 3 zabil od spredaj haubo dvihnl,hladilnik premaknl,luči razbil,.....odbijač pa je špe sedaj na avtu.......niti čtrihat ga ni dal........ni mel niti praske!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!