Skoči na vsebino

KAMP PRIKOLICA 3+1


BREITNER

Priporočene objave

Mene zanima, ali potrebujem kakšno dodatno usposabljanje (EkB ali kaj je že to) v primeru, da bi z avtomobilom vlekel kamp prikolico, katera je vozna z tretjo reg. tablico in je velika recimo 2+1, teža prikolice pa je 480kg? Kako je z večjo prikolico recimo 2+2?

Hvala za obrazložitev.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da so 3je pogoji

750kg ali 3,5T skupne teže potrebuješ EkB ali če je prikolica težja od vlečnega vozila

govorim oz. pišem na pamet, za sigurno pa preveri ZVCP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

A tako je to ... torej prikolico do 750kg lahko vlečem brez da bi moral iti na dodatni izpit (EkB)?

Za moje vozilo so v homologaciji tile podatki:

- Masa vozila je: 1620kg

PRIKLOPNO VOZILO

- Priklopnik z centralno osjo: 1500kg

- Nezavirano priklopno vozilo: 750kg

Torej, če jaz to si prav tolmačim: Vlečem lahko priklopno vozilo, ki NE RABI imeti naletne zavore do 750kg skupne mase priklopnega vozila. Torej kamp prikolica, ki je naložena z dodatno opremo (miza stoli, ... ), ampak ne sme presegat 750kg. Za takšno priklopno vozilo ne potrebujem EkB in jo lahko vlečem z tretjo (3) tablico in z njo hodim na tehnični pregled vsako leto, ali pa vsake 6 mesecev če je starejša od 12 let.

Si prav tolmačim ali se motim?

Dejansko se zanimam za prikolico - majhno za 2+1 oz. največ 2+2. Te prikolice pa imajo tam nekje 480kg.

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako je to ... torej prikolico do 750kg lahko vlečem brez da bi moral iti na dodatni izpit (EkB)?

Za moje vozilo so v homologaciji tile podatki:

- Masa vozila je: 1620kg

PRIKLOPNO VOZILO

- Priklopnik z centralno osjo: 1500kg

- Nezavirano priklopno vozilo: 750kg

Torej, če jaz to si prav tolmačim: Vlečem lahko priklopno vozilo, ki NE RABI imeti naletne zavore do 750kg skupne mase priklopnega vozila. Torej kamp prikolica, ki je naložena z dodatno opremo (miza stoli, ... ), ampak ne sme presegat 750kg. Za takšno priklopno vozilo ne potrebujem EkB in jo lahko vlečem z tretjo (3) tablico in z njo hodim na tehnični pregled vsako leto, ali pa vsake 6 mesecev če je starejša od 12 let.

Si prav tolmačim ali se motim?

Dejansko se zanimam za prikolico - majhno za 2+1 oz. največ 2+2. Te prikolice pa imajo tam nekje 480kg.

Do 3500kg skupne teže ne rabiš EkB(preverjeno),jaz vozim adria 430 (790kg po prometni)brez problema,vozilo je težko cca 1600kg.Brez greha kupi in vozi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!